Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.08.2014 23:17

Raul73 napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Samodzielne tankowanie spotkałam tylko w Austrii, w Cz i HR był wyraźny zakaz samodzielnego tankowania 8O



Wyobraź sobie, że ja w tym roku w Chorwacji na 4 tankowania - 3 razy tankowałem sam! Była informacja na dystrybutorach.

Jak już pisałem - nie ma żadnej reguły. Tak samo jak obecnie w Polsce.


Być może ... ja nie spotkałam
Monti
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monti » 25.08.2014 23:22

Na stacji INA w Zadarze powiedziano mi, że można samemu tankować.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.08.2014 23:22

Samodzielne tankowanie wprowadzono m.in na bardzo popularnej stacji INA na starym przejściu Letenye-Goričan.

Przynajmniej ja tam tankowałem samodzielnie: i w tamta stronę w środku nocy, i na powrocie w środku dnia.

Ale nie zdziwię się, jeśli ktoś napotkał zakaz i tankowała obsługa.

To samo jest na Zlatych Pieskach w Bratysławie - co tankuję, to jest inaczej.

Jak już mówiłem: trzeba albo patrzeć na informację na dystrybutorach, albo pytać w kasie, bo reguł nie ma żadnych :!:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.09.2014 10:49

Mont napisał(a):Gdzie zatankuję lpg na Słowenii objeżdżając Maribor i autostradę ?


Jadąc objazdem M-L-P jest stacja MOL w Ptuj - przy ostatnim rondzie (jadąc w stronę HR).

:papa:
mariusz01041975
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 15.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz01041975 » 29.05.2015 07:14

Witam wszystkich .
Na początku lipca wybieram się do Chorwacji.
Będę jechał przez Słowację , Węgry i Chorwacja.
Może ktoś jechał niedawno i zna aktualne ceny LPG i benzyny jakie są w krajach wyżej wymienionych ?
A także cenę winety na Węgry na miesiąc.
Z góry dziękuję.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.05.2015 07:57

mariusz01041975 napisał(a):Witam wszystkich .
Na początku lipca wybieram się do Chorwacji.
Będę jechał przez Słowację , Węgry i Chorwacja.
Może ktoś jechał niedawno i zna aktualne ceny LPG i benzyny jakie są w krajach wyżej wymienionych ?
A także cenę winety na Węgry na miesiąc.
Z góry dziękuję.


Cześć.

Cennik winiet na 2015:

DOSTĘPNE WINIETY AUTOSTRADOWE /Autópálya matrica/

Ceny winiet dla samochodów osobowych:
:arrow: 10 dniowa - 2 975 HUF /ważna 10 dni od daty zakupu/
:arrow: miesięczna - 4 780 HUF /ważna 30 dni od daty zakupu/
:arrow: roczna - 42 980 HUF

oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html#p249563

Ceny paliw w Europie.
http://tank24.org/pl/#w=EUR&f=pb95&t=e

:papa:
mariusz01041975
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 15.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz01041975 » 29.05.2015 08:22

Dziękuję bardzo.
Ale te ceny paliw nie są aktualne.
Wzięte chyba z kosmosu.
NP: w Lublinie na Carfurze LPG dziś tankowałem 1.89 , a według tego programu pokazuje 2.33. Bzdura....już od pół roku jest cena poniżej 1.90 zł.

A druga sprawa, wybierając np.: z Polski do Chorwacji .....to pokazuje po drodze CPN-y , ale bez cen.
Także ta stronka jest do niczego nie pomocna.
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 17.06.2015 14:53

Czy ktoś się orientuje czy na odcinku drogi 64 od Nitra do Komarno na Słowacji jest stacja z LPG czynna całodobowo, wiem że jest w Komarno ale w nocy mają przerwę godzinną ale nie pamiętam od której i chciałem zatankować wcześniej..
Widmo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 13.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Widmo » 29.06.2015 00:45

W Cro zapewne tankować można też samemu, choć jak podpiąłem i kolo przyleciał to troszkę się zdziwił, to samo babka na innej stacji.
Załączyć po podpięciu nie mogłem dopiero jak przyszła obsługa, sami załączyli (nie był skasowany licznik, dopiero jak przyszli skasowało).

co do lpg, korzystałem z programu na androida mylpg i takiej samej strony www (nie mogę jeszcze linków podawać, ale kilkadziesiąt razy wymieniany w temacie lub wujek google). Znalzłem w Ptuj dwie stacje (jedna obok OBi druga niedaleko). Ta przy OBI do 22. Ta druga całodobowa.

Namiarki GPS:
1) 46.421555, 15.88664 Puhova ulica 19A 2250 Ptuj LPG price 0.623 EUR/L from 11.06.2015 (czyli w miarę aktualne) to ta do 22.
2) 46.41663, 15.88029 Ormoška cesta 26b 2250 Ptuj 0.623 LPG price EUR/L from 11.06.2015 (całodobowa)

resztę stacji po drodze też można spr (nie wszystkie aktualną cene mają)
ja na tej www planowałem tankowanie gdzie etc

na własnej skórze teraz wiem że najlepiej zatankować w Mikulovie do pełna i lecieć aż do granicy z CRO i zaraz za nią ponownie tankować, nawet jak wcześniej braknie gazu.
Iwona88
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 21.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona88 » 29.06.2015 02:50

mariusz01041975 napisał(a):Dziękuję bardzo.
Ale te ceny paliw nie są aktualne.
Wzięte chyba z kosmosu.
NP: w Lublinie na Carfurze LPG dziś tankowałem 1.89 , a według tego programu pokazuje 2.33. Bzdura....już od pół roku jest cena poniżej 1.90 zł.

A druga sprawa, wybierając np.: z Polski do Chorwacji .....to pokazuje po drodze CPN-y , ale bez cen.
Także ta stronka jest do niczego nie pomocna.


Strony podane na forum w innych wątkach - wiadomo że ceny się różnią ale zawsze można się zorientować ile mniej więcej nas wyniesie dojazd.

http://www.mylpg.eu/lpg-prices-across-europe
http://map.hak.hr/?lang=hr&cats=1101;31 ... 5817432404
mpmwm
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpmwm » 02.07.2015 19:45

Witam wszystkich

Jestem własnie w Trogirze od 27.06 a dojechałem na gazie właśnie.
Mam Voyagera z małą bulą bo nie da się wstawić innej niestety nie tracąc bagażnika.
Spalanie mam 14 lpg na 100 km więc mając 44 l butlę tankuję co chwila :)
Ale jak się ustali wcześniej gdzie i na jakiej stacji tankować da radę dojechać na gazie do celu.
Najgorzej jest w Austrii oczywiście . Nie dość że cena była zabójcza jak na lpg to jeszcze stacje są ze dwie przy głównej trasie . Ale najlepsza jest cena która ma mały haczyk :) . Płaciłem 0,93 euro za litr. Pomyślałem że cóż Unia , Austra, ja biedny polaczek ( do tego miałem awarię z zaworem na stacji po wymianie butli dwa dni wcześniej więc już ogólnie samopoczucie do bani ) zatankowałem 20l byle dojechać do Słowenii.
I tu ten haczyk :) zamiast przejechać około 90 mil przejechałem 130 :) !!! Jakość tego gazu jest 300 razy lepsza niż naszego czy jakiegokolwiek tankowanego !!!
Na Słowenii już gaz był taki jak u nas albo gorszy w Chorwacji też jest przeciętny więc wszystko wróciło do normy ale to była niezła radocha jak się okazało że wcale nie przepłaciłem za paliwo :) .
Pozostaje mi powrót do polski i tym razem pewnie już zatankuję w Austrii do pełna bo wcale nie wychodzi jakoś drożej a jakość lepsza :) .

Życzę wszystkim udanych wakacji w Chorwacji :) i pozdrawiam serdecznie :)
mathew
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mathew » 03.07.2015 22:44

mpmwm napisał(a):Witam wszystkich

Jestem własnie w Trogirze od 27.06 a dojechałem na gazie właśnie.
Mam Voyagera z małą bulą bo nie da się wstawić innej niestety nie tracąc bagażnika.
Spalanie mam 14 lpg na 100 km więc mając 44 l butlę tankuję co chwila :)
Ale jak się ustali wcześniej gdzie i na jakiej stacji tankować da radę dojechać na gazie do celu.
Najgorzej jest w Austrii oczywiście . Nie dość że cena była zabójcza jak na lpg to jeszcze stacje są ze dwie przy głównej trasie . Ale najlepsza jest cena która ma mały haczyk :) . Płaciłem 0,93 euro za litr. Pomyślałem że cóż Unia , Austra, ja biedny polaczek ( do tego miałem awarię z zaworem na stacji po wymianie butli dwa dni wcześniej więc już ogólnie samopoczucie do bani ) zatankowałem 20l byle dojechać do Słowenii.
I tu ten haczyk :) zamiast przejechać około 90 mil przejechałem 130 :) !!! Jakość tego gazu jest 300 razy lepsza niż naszego czy jakiegokolwiek tankowanego !!!
Na Słowenii już gaz był taki jak u nas albo gorszy w Chorwacji też jest przeciętny więc wszystko wróciło do normy ale to była niezła radocha jak się okazało że wcale nie przepłaciłem za paliwo :) .
Pozostaje mi powrót do polski i tym razem pewnie już zatankuję w Austrii do pełna bo wcale nie wychodzi jakoś drożej a jakość lepsza :) .

Życzę wszystkim udanych wakacji w Chorwacji :) i pozdrawiam serdecznie :)


Hej!

Za dwa tygodnie również atakuję okolice Trogiru (Okrug Gornji). Kolejny raz z rzędu właśnie tam. W zeszłym roku jechałem już na LPG i nie było żadnych problemów. Mimo wcześniej zaplanowanej trasy z tankowaniami okazało się, że LPG na trasie Czechy Austria Słowenia Chorwacja to żaden problem. Może jesteś w stanie podać średnie ceny LPG jakie są aktualnie w krajach tranzytowych? Będę bardzo wdzięczny za info. A tak na marginesie, to brałeś jakieś dodatkowe Asistance na samochód?
mpmwm
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpmwm » 04.07.2015 11:06

Najtaniej jest w CRO 1,89 pln , SLO 2,3 pln, Austria tankowałem raz po jakieś 3,8 pln zależy jaki jest kurs ale nie wiem cy jak z trasy nie zjedziesz to będzie taniej , CZ chyba 2,2 ale już nie pamiętam dokładnie. Jechałem pierwszy raz na lpg i trochę miałem stres żeby trafić na stację z tym paliwem ale teraz wracając będę już spokojny. Wykup na wszelki wypadek dodatkowe ubezpieczenie jak twoje nie obejmuje holowania.
Swoją drogą widziałem kilka lawet z samochodami w tym z polski :) więc lepiej mieć te ubezpieczenie .

Pozdrawiam
klapus11
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) klapus11 » 12.07.2015 09:49

Witam
Może ten temat już się przewijał ale ja zadam ponownie pytanko i proszę o odpowiedź. Jadę na HR pierwszy raz na LPG kierunek Katowice Słowacja HR na Zadar proszę mi powiedzieć czy jakiś adapter do LPG trzeba mieć czy nie? Na internecie sa dostępne adaptery na Holandię, Niemcy i Anglię nie ma HR. Więc juz nie wiem. Proszę o pomoc. I jesli ktos ma namiary na stacje paliw w tym kierunku to proszę o namiary. A tak a propos jak jest cena gazu na HR? Z góry dzięki
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 12.07.2015 10:03

Nie potrzebne są żadne adaptery, końcówki są takie jak u nas.
Którą trasą dokładnie chcesz jechać?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone