Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 24.07.2014 22:07

dzięki wielkie. też tak zrobiłem - teraz już nic nie powinienem przeoczyć :)
pozdr.
marcin19
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin19 » 06.08.2014 19:07

LPG na Korćuli : w miejscowości Brna nie ma LPG jak ktoś wcześniej opisywał.
Jest w Vela Luce na tyłach supermarketu Tommy ,trzeba przejechać przez centrum przy zatoce i jechać : Ulica 68 w górę do wylotu z miasta.
Stacja należy do hurtowni budowlanej i można płacić kartą.
Cena 5,40 kun / 06.08.14/
Czynna od 7-12 i 17-19 od pon -pt.
W sobotę 7-12.
Pozdrawiam.Marcin
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.08.2014 21:12

jacek73 napisał(a):witam
ja tankowałem w Austrii tu
Włochy pierwsza prze Udine wcześniej nic nie było przynajmniej ja nie widziałem tu
jakieś 360 km o dziwo mnie udało się dojechać na LPG do zbiornika wchodzi mi ok 33l i zwykle robie na baku około 330-340l nie wiem jak się to stało ale dojechałem
Pozdr Jacek :hut:
to jest ta stacja z Lpg


Ta stacja w Austrii pod Loipersdorfem to Agip - mają super wydajny LPG. Też zawsze więcej na nim przejeżdżamy niż zwykle :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.08.2014 21:49

raptorf22 napisał(a):Nie doszukałem się informacji gdzie zatankuje LPG na pierwszej stacji po przekroczeniu granicy w Macejl?
Czy dobrze widzę że to dopiero Tifon przy zjeździe Sveti Kriż ?


Pierwsza bezpośrednio przy autostradzie jest dopiero za Zagrzeb Lucko tu
To ok. 40km dalej od zjazdu na Sv. Kriz więc jeśli dasz radę to chyba lepiej tam dotrzeć niż odbijać z autostrady i na nią wracać. Pobór kolejnego bileciku i zapłata za poprzedni itd..
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 07.08.2014 00:17

gusia-s napisał(a):Pierwsza bezpośrednio przy autostradzie jest dopiero za Zagrzeb Lucko tu
To ok. 40km dalej od zjazdu na Sv. Kriz więc jeśli dasz radę to chyba lepiej tam dotrzeć niż odbijać z autostrady i na nią wracać. Pobór kolejnego bileciku i zapłata za poprzedni itd..


Dzięki za info, w takim razie będę musiał przelecieć na noPB albo przytankować w Ptuju, albo Austrii...
W sumie czy zjadę w Sveti Kriz opłaty będą te same, ale czas ucieka. No nic zweryfikuję swój zasięg, ale na trasie tak 340 km przejadę.
Lukasso
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lukasso » 12.08.2014 18:19

Witajcie.

Wybieram się z Wrocławia do Splitu. Trasa Kłodzko-Brno-Wiedeń-Graz-Lenart-Ptuj (omijam autostrady na Słowenii)-Zagrzeb-Split. Czy ktoś wie jak wygląda kwestia LPG na tej trasie? Myślę że na baku przejadę ok. 250 km (jadę Vanem). Czy w krajach po drodze faktycznie jest ta sama końcówka co u nas?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.08.2014 07:45

Lukasso napisał(a):Witajcie.
Czy w krajach po drodze faktycznie jest ta sama końcówka co u nas?


Cześć.

Zatankuj przed granicą PL-CZ np. w Międzylesiu a potem Mikulov.
W HR bez problemów z gazem.
Końcówka ta sama (nie potrzeba przejściówek).

Pozdrawiam
Lukasso
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lukasso » 13.08.2014 12:19

Ok dzięki za pomoc :). A czy w tych krajach tankuje się samodzielnie, czy pracownik stacji tankuje?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.08.2014 13:40

Lukasso napisał(a):Ok dzięki za pomoc :). A czy w tych krajach tankuje się samodzielnie, czy pracownik stacji tankuje?


Ostatnio jak byłem to pracownik stacji leniwie podchodził...za chwilę wyjeźdżam to sprawdzę. :wink:
Mont
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 26.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mont » 13.08.2014 18:59

Gdzie zatankuję lpg na Słowenii objeżdżając Maribor i autostradę ?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 13.08.2014 23:35

Lukasso napisał(a):Ok dzięki za pomoc :). A czy w tych krajach tankuje się samodzielnie, czy pracownik stacji tankuje?



Było już dziesiątki razy wyjaśniane, że nie ma żadnej reguły. Wszystko zależy od stacji, pory dnia, pogody, ruchu, a nawet od kaprysów załogi stacji czy innych warunków.

Na tej samej stacji będziesz miał samoobsługę, a godzinę później już będzie tankowanie tylko przez pracowników.

Trzeba patrzeć na napisy na dystrybutorach. Albo pytać w kasie.
cvallo2
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) cvallo2 » 25.08.2014 10:00

romuald22 napisał(a):
cvallo2 napisał(a):czy mógłby prosić o potwierdzenie, że na tej stacji - niestety nie mogę linka wstawić,
koordynaty :
Latitude and Longitude
45.87041, 16.19296
północny wschód od zagrzebia, poniżej miasta belovar

Google street view, nie potwierdza, obecności gazu tutaj...
Na mylpg jest to pierwsza i ostatnia stacja na autostradzie zagrzeb - letenye.
Są i inne ale to już trzeba zjeżdżać z autostrady.

To o co prosisz nie potwierdzę bo nie znam.
Natomiast wielokrotnie przeze mnie sprawdzone całodobowe LPG na twojej trasie jest
Może cię irytować zjazd z autostrady ale zapewniam, że to tylko kilkaset metrów, a potem śmigasz dalej.


To ja już mogę potwierdzić iż na croduxa'ch jest lpg :) Radzę jednakże, zatankować na przejściu w Letenye (niestety ja już nie byłem w stanie doczytać info. iż to przejście jest czynne i jednak ma lpg) - w croduxie są duże kolejki, dużo ludzi i gaz jest droższy lpg 5,15kn za jakieś 60 km dalej jest kolejna stacja koło zagrzebia i już tam było 4,95 i mniej ludzi.
W ogóle jest zdecydowanie więcej stacji z lpg niż 5 lat temu, na autostradzie to już w ogóle...choć trzeba wcześnie jechać bo 2x mi się zdarzyło, że po naszym tankowaniu gaz na stacji się skończył :)

A Węgry to już inna bajka i jeżeli już tankować to radzę tylko mola - bo znowu słyszałem na stacjach o tym jak orżnęli kierowców - niby nie działającym terminalem - mnie chcieli na agipie tak zrobić, na molach nigdy.
Od Słowacji do Chorwacji jest 460km..w następnym roku będę leciał na lekkie małe do tankowanie koło balatonu aby tylko dotrzeć do Letenye i tam full..bo 4zł za l gazu trochę czuć :) A i tym którzy jadą od barwinka polecam zatankować się przed granicą na Słowacji w Koszycach wyjdzie o prawie 1 zł taniej. Po drodze są 3 stacje pierwsza gdzieś w połowie miasta, tutaj omv 0,65e, potem omv na wylocie 0,75 e i jest jeszcze na samej granicy też 0,75 jakaś prywatna ale jak jechałem to gazu nie było już.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.08.2014 11:44

Raul73 napisał(a):
Lukasso napisał(a):Ok dzięki za pomoc :). A czy w tych krajach tankuje się samodzielnie, czy pracownik stacji tankuje?



Było już dziesiątki razy wyjaśniane, że nie ma żadnej reguły. Wszystko zależy od stacji, pory dnia, pogody, ruchu, a nawet od kaprysów załogi stacji czy innych warunków.

Na tej samej stacji będziesz miał samoobsługę, a godzinę później już będzie tankowanie tylko przez pracowników.

Trzeba patrzeć na napisy na dystrybutorach. Albo pytać w kasie.


Samodzielne tankowanie spotkałam tylko w Austrii, w Cz i HR był wyraźny zakaz samodzielnego tankowania 8O
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 25.08.2014 14:07

Co do stacji z LPG polecam http://www.mylpg.eu/stations/

Pozdro.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.08.2014 23:13

gusia-s napisał(a):
Samodzielne tankowanie spotkałam tylko w Austrii, w Cz i HR był wyraźny zakaz samodzielnego tankowania 8O



Wyobraź sobie, że ja w tym roku w Chorwacji na 4 tankowania - 3 razy tankowałem sam! Była informacja na dystrybutorach.

Jak już pisałem - nie ma żadnej reguły. Tak samo jak obecnie w Polsce.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone