Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piter2204
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter2204 » 14.07.2014 09:22

Czytając tematy o LPG w czasie podróżny na południe i biorąc pod uwagę ceny gazy za granicą zastanawiam się czym jechać (auto z instalką LPG czy Pb)
1. Nie mam w tym aucie (LPG) zapasówki (kompresor i zapasówka w "szpreju" odpada)
2. Auto mniejsze i muszę dodatkowo wrzucić box na dach (wiadomo zużycie wzrasta)
3. Rożnica za koszty przejazdu nie będzie już taka korzystna jak w RP (będzie nadal taniej, ale...)
4.Na plus od sierpnia mam nowe ubezpieczenie i dodatkowo Zieloną Kartę w tym aucie (obecne mdirect z mbank-u to oszustwo i złodziejstwo-nie sprzedają, nie dają takiej możliwości) i nie muszę się martwić, że ktoś sprawdzi w podróży do Dubrownika i jeszcze gdzieś.) Natomiast z autem na bezn. jest kłopot, bo ubezpieczenie mdirect jeszcze do stycznia ale jest zapasówka pełnowymiarowa, więcej miejsca-kombi i na minus 7l/100km benzyny trzeba liczyć ( i tak nie jest tragedia). Nie wiem czym jechać, a auto w podobnym nastoletnim wieku :mrgreen: (w cro już byłem, więc nie jestem zielony i jechałem krajoznawczą trasą przez Słowację-Węgry-Chorwację-BiH i znów Chorwacja.)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.07.2014 10:32

piter2204 napisał(a):Czytając tematy o LPG w czasie podróżny na południe i biorąc pod uwagę ceny gazy za granicą zastanawiam się czym jechać (auto z instalką LPG czy Pb)
1. Nie mam w tym aucie (LPG) zapasówki (kompresor i zapasówka w "szpreju" odpada)
2. Auto mniejsze i muszę dodatkowo wrzucić box na dach (wiadomo zużycie wzrasta)
3. Rożnica za koszty przejazdu nie będzie już taka korzystna jak w RP (będzie nadal taniej, ale...)
4.Na plus od sierpnia mam nowe ubezpieczenie i dodatkowo Zieloną Kartę w tym aucie (obecne mdirect z mbank-u to oszustwo i złodziejstwo-nie sprzedają, nie dają takiej możliwości) i nie muszę się martwić, że ktoś sprawdzi w podróży do Dubrownika i jeszcze gdzieś.) Natomiast z autem na bezn. jest kłopot, bo ubezpieczenie mdirect jeszcze do stycznia ale jest zapasówka pełnowymiarowa, więcej miejsca-kombi i na minus 7l/100km benzyny trzeba liczyć ( i tak nie jest tragedia). Nie wiem czym jechać, a auto w podobnym nastoletnim wieku :mrgreen: (w cro już byłem, więc nie jestem zielony i jechałem krajoznawczą trasą przez Słowację-Węgry-Chorwację-BiH i znów Chorwacja.)


Nikt za Ciebie nie zdecyduje ale:
ad.1. mam dojazdówkę - chcesz kupić? :D
ad.2. do małego auta też można się zapakować - box aż tak bardzo nie zwiększa zużycia paliwa (tym bardziej, że to tańszy gaz)
ad.3. różnica może nie jest duża choć moim zdaniem przy tych tysiącach km spadek kosztów jest bezdyskusyjny i znaczący
cena-paliw-po-drodze-do-cro-t27005-255.html#p1432149
cena-paliw-po-drodze-do-cro-t27005-195.html#p1382221
ad.4. ubezpieczenie ważna rzecz - jak w pierwszym zdaniu - ja bym wybrał auto na gaz.

:papa:
piter2204
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter2204 » 14.07.2014 10:43

Dzięki za podpowiedzi. Dojazdówkę do VW 5X100 R15-16 chęnie pożyczę :mrgreen:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.07.2014 10:44

piter2204 napisał(a):Dzięki za podpowiedzi. Dojazdówkę do VW 5X100 R15-16 chęnie pożyczę :mrgreen:


Niestety mam na 4 (do astry). :wink:



Edytowałem swój wpis - popatrz na ceny paliw po drodze.
cvallo2
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) cvallo2 » 21.07.2014 11:35

Witam,

czy mógłby prosić o potwierdzenie, że na tej stacji - niestety nie mogę linka wstawić,
koordynaty :
Latitude and Longitude
45.87041, 16.19296
północny wschód od zagrzebia, poniżej miasta belovar

Google street view, nie potwierdza, obecności gazu tutaj...
Na mylpg jest to pierwsza i ostatnia stacja na autostradzie zagrzeb - letenye.
Są i inne ale to już trzeba zjeżdżać z autostrady.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 21.07.2014 11:47

cvallo2 napisał(a):czy mógłby prosić o potwierdzenie, że na tej stacji - niestety nie mogę linka wstawić,
koordynaty :
Latitude and Longitude
45.87041, 16.19296
północny wschód od zagrzebia, poniżej miasta belovar

Google street view, nie potwierdza, obecności gazu tutaj...
Na mylpg jest to pierwsza i ostatnia stacja na autostradzie zagrzeb - letenye.
Są i inne ale to już trzeba zjeżdżać z autostrady.

To o co prosisz nie potwierdzę bo nie znam.
Natomiast wielokrotnie przeze mnie sprawdzone całodobowe LPG na twojej trasie jest TUTAJ.
Może cię irytować zjazd z autostrady ale zapewniam, że to tylko kilkaset metrów, a potem śmigasz dalej.
cvallo2
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) cvallo2 » 22.07.2014 15:08

Alternatywnie miałem właśnie na oku tą stacje,
i chyba dla bezpieczeństwa z niej skorzystam.
Dziękuje
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.07.2014 23:02

cvallo2

Stację z gazem - INA - masz też na starym przejściu granicznym Letenye - Goričan. Po chorwackiej stronie.
cvallo2
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) cvallo2 » 23.07.2014 12:28

Raul73 napisał(a):cvallo2

Stację z gazem - INA - masz też na starym przejściu granicznym Letenye - Goričan. Po chorwackiej stronie.


Też tak myślałem, ale na street view pokazuje, że gazu już tam nie ma - kolejna za 35km ina.
Więc chcąc mieć alternatywę szukam jeszcze jakiejś w pobliżu - i chyba zostanie cakovec do chorwacji, a spowrotem sprawdzę tę o którą pytałem.
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 23.07.2014 15:20

hej wybieram się w tym roku do Włoch i w związku z tym mam pytanie. Czy wiecie gdzie znajdę stacje Lpg w Austrii? Droga od Drasenhofen koło Wiednia,i Graz w stronę Udine wszystko trasą Płatną.
raptorf22
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) raptorf22 » 23.07.2014 15:26

Nie doszukałem się informacji gdzie zatankuje LPG na pierwszej stacji po przekroczeniu granicy w Macejl?
Czy dobrze widzę że to dopiero Tifon przy zjeździe Sveti Kriż ?
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 23.07.2014 15:54

witam
ja tankowałem w Austrii tu
Włochy pierwsza prze Udine wcześniej nic nie było przynajmniej ja nie widziałem tu
jakieś 360 km o dziwo mnie udało się dojechać na LPG do zbiornika wchodzi mi ok 33l i zwykle robie na baku około 330-340l nie wiem jak się to stało ale dojechałem
Pozdr Jacek :hut:
to jest ta stacja z Lpg
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 23.07.2014 17:00

jacek73 dzięki za info powiedz mi czy są jakieś oznaczenia tych stacji przy trasie bo nie chciałbym ich przegapić?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.07.2014 23:56

cvallo2 napisał(a):
Raul73 napisał(a):cvallo2

Stację z gazem - INA - masz też na starym przejściu granicznym Letenye - Goričan. Po chorwackiej stronie.


Też tak myślałem, ale na street view pokazuje, że gazu już tam nie ma - kolejna za 35km ina.
Więc chcąc mieć alternatywę szukam jeszcze jakiejś w pobliżu - i chyba zostanie cakovec do chorwacji, a spowrotem sprawdzę tę o którą pytałem.



Na starym przejściu jest na 100% - tankowałem tam 3 tygodnie temu i tydzień temu.

Na SV też widać wyraźnie dytrybutor gazu:

http://goo.gl/maps/4UWQ1
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 24.07.2014 11:55

szrek27 napisał(a):jacek73 dzięki za info powiedz mi czy są jakieś oznaczenia tych stacji przy trasie bo nie chciałbym ich przegapić?

witaj wiesz ze nie zauważyłem chyba jest oznaczenie ale nie chciałbym Cię w błąd wprowadzić,a już wiem
ja w AM wpisałem sobie współrzędne do ulubionych i mnie poinformowało ze będzie stacja
Pozdr Jacek :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone