Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 06.09.2013 02:36

Ina na starym przejściu nadal nieczynna!!! Info z dzisiaj. Kawałek dalej jest węzeł Cakovec i po zjechaniu na to własnie miasto, jakieś 300, może 500 m za bramką jest stacja z gazem po prawicy.
WiktorG10
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) WiktorG10 » 06.09.2013 15:44

algirdas napisał(a):Ina na starym przejściu nadal nieczynna!!! Info z dzisiaj. Kawałek dalej jest węzeł Cakovec i po zjechaniu na to własnie miasto, jakieś 300, może 500 m za bramką jest stacja z gazem po prawicy.

Czyli jednak nie miałem racji:)
m.r.k.77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.r.k.77 » 12.01.2014 21:53

witam wybieram sie na urlop do chorwacji do pula
wyjezdzam z rybnika i mam auto na gaz .prosze o podpowiedz gdzie najlepiej tankowac.
z góry serdecznie dziekuje :D
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 12.01.2014 21:57

m.r.k.77 napisał(a):witam wybieram sie na urlop do chorwacji do pula
wyjezdzam z rybnika i mam auto na gaz .prosze o podpowiedz gdzie najlepiej tankowac.
z góry serdecznie dziekuje :D

Na stacjach. 8)
Pewnie byłoby ułatwieniem dla kogoś jakbyś napisał przez jakie kraje chcesz jechać...
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 12.01.2014 22:29

Akurat z Rybnika do Puli wielkiego wyboru tras nie ma.

Jeśli przez Słowację, to w Bratysławie przy wjeździe jest stacja Slovnaft Zlate Piesky. A jeśli przez Czechy, to na Shellu w Mikulovie. Tankując tam do pełna, powinieneś spokojnie dojechać do Mariboru.

W Mariborze masz 2 stacje całodobowe blisko siebie, ale musisz zjechać z autostrady zjazdem Maribor-center. Na ulicy Ptujska cesta masz stacje w obu kierunkach: w stronę centrum Petrol ok. 1,5 km od auostrady, a w drugą stronę Agip - ok. 4 km od zjazdu.

A po wjechaniu do Chorwacji masz LPG na większości stacji.
m.r.k.77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.r.k.77 » 13.01.2014 20:25

[dzieki serdeczne za pomoc a czy kartą mozna placic czy lepiej mniec gotówke.
pozdrawiam
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 13.01.2014 21:47

Pięć razy jechałem do Chorwacji i nie pamiętam, żebym kiedykolwiek płacił za LPG gotówką - zawsze karta :D :D

Aczkolwiek na wszelki wypadek trochę euro trzeba mieć, bo awaria terminalu jest możliwa zawsze i wszędzie, jakkolwiek są to przypadki niezwykle rzadkie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.01.2014 23:22

m.r.k.77 napisał(a):[... a czy kartą mozna placic czy lepiej mniec gotówke...

2 lata po kolei - wszystkie tankowania za LPG kartą na całej trasie tam i powrót + opłata za winiety i bramki też kartą.
Raul73 napisał(a): Aczkolwiek na wszelki wypadek trochę euro trzeba mieć

Tak własnie :) na wszelki wypadek
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 19.01.2014 11:39

Czechy to Shell tam gdzie kupuje się winietę .
Z tego co pamiętam jest też stacja za Wiedniem gdzie zapodają gazowanie .
W Chorwacji pamiętam tylko stację INA zaraz za bramkami Lućko.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.01.2014 19:14

kodens79 napisał(a):Czechy to Shell tam gdzie kupuje się winietę .


Nie wiem czy tą stację masz na myśli? - jeśli tak to nie było na niej gazu.
Gaz tankowaliśmy w Jastrzębiu Zdrój przed granicą czeską a potem w Mikulovie
Jeśli chodzi o Austrię to w Loipersodr
W Cro to już dość często przy autostradzie są stacje z LPG. :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.01.2014 22:16

W Austrii na A2 są 2 stacje z LPG:

BP na MOP Guntramsdorf - zaraz za Wiedniem
Agip na MOP Loipersdorf - 105 km za Wiedniem

Jednak ceny gazu na tych stacjach są delikatnie mówiąc zniechęcające, więc nie bardzo jest sens takować, skoro można spokojnie dojechać do Słowenii po zalaniu pod korek w Bratysławie lub Mikulovie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.01.2014 10:55

Raul73 napisał(a):W Austrii na A2 są 2 stacje z LPG:

BP na MOP Guntramsdorf - zaraz za Wiedniem
Agip na MOP Loipersdorf - 105 km za Wiedniem

Jednak ceny gazu na tych stacjach są delikatnie mówiąc zniechęcające, więc nie bardzo jest sens takować, skoro można spokojnie dojechać do Słowenii po zalaniu pod korek w Bratysławie lub Mikulovie.


Sens tankowania w Austrii zależy od tego kto ma jaki zasięg na zbiorniku. Nasze auto z silnikiem 2,5l i przyczepą kemp. na ogonie pokonuje bezpiecznie te 300 km więc nie ma innej opcji jak dotankowanie się w Austrii. W Loipersdorf w sierpniu płaciliśmy 0,899 E/l LPG. Cena faktycznie wyższa ale gaz prima sort :D
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 20.01.2014 12:08

gusia-s napisał(a):
Raul73 napisał(a):W Austrii na A2 są 2 stacje z LPG:

BP na MOP Guntramsdorf - zaraz za Wiedniem
Agip na MOP Loipersdorf - 105 km za Wiedniem

Jednak ceny gazu na tych stacjach są delikatnie mówiąc zniechęcające, więc nie bardzo jest sens takować, skoro można spokojnie dojechać do Słowenii po zalaniu pod korek w Bratysławie lub Mikulovie.


Sens tankowania w Austrii zależy od tego kto ma jaki zasięg na zbiorniku. Nasze auto z silnikiem 2,5l i przyczepą kemp. na ogonie pokonuje bezpiecznie te 300 km więc nie ma innej opcji jak dotankowanie się w Austrii. W Loipersdorf w sierpniu płaciliśmy 0,899 E/l LPG. Cena faktycznie wyższa ale gaz prima sort :D


Ja też wiem że cena w A jest okropna ale to zawsze taniej niż śmigać na Pb .
Ja akurat nie mam problemu tankując w Mysłowicach następne tankowanie mam w Zagrzebiu :) niech żyje ON.
Przeprasza za OT.
druh77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) druh77 » 26.01.2014 21:38

Jak miałem Forda Galaxy to tam wchodziło pod korek 90l ON.Trzebinia-Sibenik +300km na miejcu a rezerwa jeszcze nie świeciła.
Teraz jest ben+LPG, jedyna rada to nie planować tankowania na styk, zostawić sobie zapas 50 kilometrów. W sezonie na autoceście w Cro często brak i czekanie na dostawę (ostatnio przed Sestanowcem nie było i do Makarskiej tylko Pb).
m.r.k.77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.r.k.77 » 28.01.2014 19:41

podaje stronke gdzie mozna zatankowac gaz i ceny

http://www.oeamtc.at
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone