Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.07.2016 00:44

el_grego napisał(a):
mlodybalut napisał(a):Czy ktoś się orientuje czy w Mikulov na Shell można nadal płacić kartą bo w zeszłym roku w stronę Chorwacji płaciłem kartą i bank dobrze przeliczył ale w drogę powrotną zapłaciłem w Euro i gaz mnie kosztował ja benzyna w Polsce. Pozdrawiam Darek

można płacić kartą ale jeśli jedziesz nocą polecam mieć korony, obsługa nocami udaje że terminal nie działa i sugeruje płatności najlepiej w EUR, tak jak pisałeś po przeliczniku EUR/CZK delikatnie mówiąc dość mało atrakcyjnym

Płaciłam kartą w nocy (16/17.07.), żadnego marudzenia ani problemów :)
mlodybalut
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 11.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mlodybalut » 27.07.2016 13:11

Ja płaciłem dwa lata pod rząd w nocy kartą u nich i nie było problemu raz zapłaciłem w Mikulov na Shell w euro i zapłaciłem za gaz jak w Polsce za benzynę. Pozdrawiam Darek
qba43
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 14.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) qba43 » 03.08.2016 09:27

Pytanko natury technicznej - jedziemy w piątek nad ranem tak więc będziemy na Mikulovie kolo 5 nad ranem jak wygląda sprawa kolejek przy weekendzie do dystrybutora - wiem że nie ma reguły ale zastanawiam się czy nie lepiej zatankować pod Brnem 30km jeśli mam stracić godzinę w kolejce na Mikulovie...
Zbig1234
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 03.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbig1234 » 03.08.2016 11:00

Dla tych co jadą przez Bośnię do Czarnogóry aktualne informacje. W Bośni gaz o połowe tańszy niż w Czarnogórze. Warto tankować w okolicy Doboj - 0,58 marki bosniackiej (około 1,3 PLN) a potem tuż przed granicą w okolicach Foca (0,59 marki). W Czarnogórze gaz po 0,60 euro (około 2,6 PLN). Jeśli ktoś jedzie przez Sahy (granica Słowacko - Węgierska) warto zatankować tuż przed tą miejscowością - około 0,42 euro, bo tuż przed granicą około 0,56 euro.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.08.2016 17:34

qba43 napisał(a):Pytanko natury technicznej - jedziemy w piątek nad ranem tak więc będziemy na Mikulovie kolo 5 nad ranem jak wygląda sprawa kolejek przy weekendzie do dystrybutora - wiem że nie ma reguły ale zastanawiam się czy nie lepiej zatankować pod Brnem 30km jeśli mam stracić godzinę w kolejce na Mikulovie...


Jeśli alternatywą jest zatankowanie bez kolejki 30 km wcześniej to nie ma co się zastanawiać.
Tym bardziej, że w kilku miejscach czytam jak to się popsuła obsługa w Mikulovie.

Pzdr
Pawel88
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel88 » 12.08.2016 15:28

.
Ostatnio edytowano 27.08.2016 19:31 przez Pawel88, łącznie edytowano 1 raz
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 12.08.2016 15:51

Pawel88 napisał(a):Hej,

Wybieram się za tydzień do Chorwacji. Jadę z Warszawy. Czy ktoś mógłby mi napisać jakie ceny LPG są po drodze? Chodzi mi o średnie przybliżone ceny w Czechach, Austrii, Słowenii i Chorwacji. Jeszcze jedno pytanie, gdzie w Polsce jest ostatnia stacja z LPG? Z góry wielkie dzięki.

Ostatnia stacja LPG w Polsce jest chyba na Helu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pawel88
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel88 » 12.08.2016 16:46

.
Ostatnio edytowano 27.08.2016 19:30 przez Pawel88, łącznie edytowano 1 raz
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 12.08.2016 17:10

Pawel88 napisał(a):Dzięki, bardzo mi pomogłeś.
A tak na serio to będę wdzięczny jak ktoś mi odpowie sensownie ;)

Będę wdzięczny za informacje.

To chociaż powiedz którą drogą będziesz przekraczał granice PL/CZ?

Np tutaj masz ceny
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 12.08.2016 17:55

Pawel88 napisał(a):Dzięki, bardzo mi pomogłeś.
A tak na serio to będę wdzięczny jak ktoś mi odpowie sensownie ;)

Będę wdzięczny za informacje.

A tutaj maszstacje LPG
Pawel88
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel88 » 12.08.2016 19:13

.
Ostatnio edytowano 27.08.2016 19:32 przez Pawel88, łącznie edytowano 1 raz
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 13.08.2016 10:21

Pawel88 napisał(a):Dzięki! Obadam stronkę;)
Jadę z Wawy do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenię , trasa taka jak Google maps wyznaczy albo automapa, ogólnie A1 przez Mszane. Tankowanie planuje w Polsce , a później pewnie dopiero w Chorwacji.

W Czechach możesz spokojnie tankować np. w Mikulovie na shellu . Ceny podobne. Tylko gazju jest na stacji po lewej stronie jadąc do Chorwacji.
Tylko w Czechach nie tankujesz sam. Dzwonisz i czekasz. Zresztą dystrybutory mają zamknięte na kłódkę. Jak to zobaczyłem pierwszy raz to nieźle się uśmiałem. Dodatkowo w Czechach dystrybutor z gazem jest kilkanaście metrów za stacja, nie tak jak u nas obok dystrybutorów z benzyna.
W Austrii mało stacji z gazem i jest on drogi także nie opłaca się tankować. Ale jakby co to tak jak u nas tankujesz sam. W Chorwacji raczej pracownicy stacji tankują. Tam gaz droższy kilkadziesiąt groszy. W Słowenii nie tankowałem to nie wiem jak jest.
Artur_kubica
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur_kubica » 15.09.2016 16:24

Witam serdecznie mam pytanie odnośnie tankowania LPG na trasie Rybnik - Chorwacja. W Polsce, Słowacji i Austrii wiem wszystko - prosta sprawa. A jak to ma się w Słowenii i Chorwacji, z tym, że Słowenia i Chorwacja będzie jazdą bez autostrad. Nie mogę wrzucić linku do trasy ale leci ona bez autostrad z Trate do Splitu głównie drogą 1/D1,


Niby stacji LPG kilka jest, ale wszystko czynne do 22:00 a ja wyjeżdżam jutro(16.09) około 18-19 wieczorem, żeby dzieciaki większość trasy przespały. W SŁo i Cro będę w planach koło 0:00 i gdize tu tankować?

Będę wdzięczny za pomoc.

PS: My lpg przeglądam jeśli ktoś by mi poradził ten wybór :D.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.09.2016 22:57

paw_el napisał(a):
Pawel88 napisał(a):Dzięki! Obadam stronkę;)
Jadę z Wawy do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenię , trasa taka jak Google maps wyznaczy albo automapa, ogólnie A1 przez Mszane. Tankowanie planuje w Polsce , a później pewnie dopiero w Chorwacji.

W Czechach możesz spokojnie tankować np. w Mikulovie na shellu . Ceny podobne...

Nie zgodzę się z takim stwierdzeniem, w lipcu litr LPG w Mikulovie kosztował 14,5 korony co dawało różnicę ok. 50 gr/l w stosunku do cen na A1 w PL i 70 gr/l w stosunku do cen poza autostradowych w PL.
Tańszy niż w Czechach jest LPG w Cro i Słowenii, płaciliśmy 3,61 do 3,66 kun/l i 0,574 eu w Słowenii w tym samym okresie, w Austrii odpuściliśmy - cena masakra 0,8 eu :D.
W ubiegłym roku różnice były podobne, najtaniej w PL, potem Cro, Słowenia, Czechy i Austria najdrożej.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 16.09.2016 16:40

Spora grupa ludzi jedzie do Cro trasą od Wiednia przez Graz i albo omijają autostradę w Slo albo nie. W każdym z tych przypadków jedziemy koło Ilz, gdzie jest całodobowa stacja ProRast z LPG i jak na Austrię cena w wakacje była niska - 0,67e. Tankowałem w obie strony i zawsze w nocy ( w sumie juz 3 rok z rzędu). Stacja jest nie dalej niż kilometr od zjazdu z autostrady.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone