Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2017 18:30

Jacenty89 napisał(a):No słyszałem o tej kaucji. A co się wydarzyło ze na długo zapamiętasz wyjazd?


Służbowy wyjazd na wariackich papierach. W tamtą stronę spoko, może pan na jednej stacji uwierzył, że mu nie zakoszę adaptera (chyba mój łamany niemiecki zdaje się, nie podpadł). W drodze powrotnej najpierw w Oberursel od 3 nad ranem szukałem stacji po całym mieście - to jak znalazłem, to pozamykane a na jedynej automatycznej mnie olśniło, że przecież nie mam adaptera... na benzynie dokulałem się aż za Erfurt. Zjeżdżam, idę pożyczyć adapter a pani mi mówi, że 50 EUR kaucji. Parsknąłem śmiechem i mówię, ze za 50 EUR to ja na benzynie dojadę do Polski... w zbiorniku w tamtym aucie miałem ~20 litrów benzyny (zbiornik 80l a pod maską 3.0 V6), zalałem za 50 EUR, dokulałem dropsa do pierwszego Orlenu w PL na wysokości Bolesławca :mrgreen:

No, a prócz tego, z Jeny przyszedł za mną mandat... 8) Nie wyłączyłem tempomatu i na ograniczeniu do 100 jechałem 120 :mrgreen:

Także zawczasu na znanym portalu aukcyjnym, kup sobie adapter Acme ;)
Jacenty89
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 24.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacenty89 » 06.07.2017 18:53

No i dzięki za info :) W Austrii Słowenii i Chorwacji raczej nie powinno być problemu tylko napotkać stacje z LPG i będzie ok :)
zawikatie
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawikatie » 06.07.2017 18:58

ja przejechalem ostatnio cale niemce na lpg i w drodze do cro na kazdej stacji musialem isc po adapter, był dostępny bez problemu. życzą sobie 10-20 euro kaucji lub jakis dokument. Natomiast jak wracałem to tylko raz musiałem wypożyczac bo każda stacja, na ktorej tankowałem miala z jednej strony dystrybutora końcówke ichniejsza a z drugiej nasza. ogólnie, nie ma sie czego obawiac, ale jak nie chce Ci się za kazdym razem isc do obslugi i prosic o adapter to kup sobie na allegro ;) (niemcy po angielsku nic.. chyba ze tak trafialismy..)
Jacenty89
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 24.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacenty89 » 06.07.2017 19:16

A W/w krajach jest samoobsługa?
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 06.07.2017 19:40

Przeciez gdy odda sie adapter to kaucje zwracaja. Co za problem ???
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2017 20:23

robertpeti napisał(a):Przeciez gdy odda sie adapter to kaucje zwracaja. Co za problem ???


Najpierw te 50 EUR trzeba mieć w portfelu... Wcześniej nikt ode mnie kaucji w drodze DO nie chciał. Dokumentów, karty i telefonu pod zastaw nie chcieli a ja sam bym nie zostawił.

Capisci?

50 EUR za adapter warty 5 to przesada w drugą stronę.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 06.07.2017 21:06

Pewnie ze przesada.Czasami sie zastanawiam czy maja specjalne zasady dla polakow?
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 06.07.2017 21:47

Pääkäyttäjä napisał(a):
robertpeti napisał(a):Przeciez gdy odda sie adapter to kaucje zwracaja. Co za problem ???


Najpierw te 50 EUR trzeba mieć w portfelu...


No i kolejny przykład wyższości gotówki nad plastikiem :)

A tak dla własnej wygody przy montażu gazu dokupiłem przejściówki na Niemcy i na Skandynawię i praktycznie wszędzie jadę nie martwiąc się o kaucje lub dostępność końcówek.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2017 08:51

AdamBeata napisał(a):No i kolejny przykład wyższości gotówki nad plastikiem :)

A tak dla własnej wygody przy montażu gazu dokupiłem przejściówki na Niemcy i na Skandynawię i praktycznie wszędzie jadę nie martwiąc się o kaucje lub dostępność końcówek.


No ja w portfelu mialem dyszkę... nie stykło ;) Jedyny znany mi bankomat w Oberursel obok hotelu, był w środku marketu a drugi nie wiedzieć dlaczego, nie chciał mi kasy wypłacić ;) O trzeciej rano to nic ciekawego ;) W Szwecji, pożycznie przejściówki nie było problemem zaś w Finlandii, gaz jest tylko dla pojazdów przemysłowych ;)
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 11.07.2017 07:07

W tym roku jechałem trasą Polska-Słowacja-Węgry- Serbia-Czarnogóra-Bośnia-Chorwacja... z LPG po trasie nie było najmniejszego problemu. Końcówka do wlewu wszędzie taka sama jak u nas. Tankowałem i przy autostradach i na bokach... ceny różne np. Polska ok. 1.90 zł, Słowacja 2.35 zł, Węgry 3.11 zł, Serbia 2.78 zł Bośnia 1.70 zł, Chorwacja 2.25 zł. Ceny z 02.07.
Daax
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daax » 15.07.2017 15:55

W Bratyslavie na slovnafcie :
https://goo.gl/maps/Tb5sJkbqt1H2
Bez problemu zatankujemy w środku nocy? ALE gaz..

A później w Lenteye
https://goo.gl/maps/1Vkof4FxGiP2 ?
Bo ruszamy po północy i te stacje zwiedzimy w nocy, ktoś spotkał sie z jakimś problemem?
Ostatnio edytowano 15.07.2017 16:07 przez Daax, łącznie edytowano 1 raz
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 15.07.2017 16:04

jak już wyGooglowałeś to nie zauważyłeś, że:

sobota - Czynne całą dobę
niedziela - Czynne całą dobę
poniedziałek - Czynne całą dobę
wtorek - Czynne całą dobę
środa - Czynne całą dobę
czwartek - Czynne całą dobę
piątek - Czynne całą dobę

I tu i tu (!)
Daax
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daax » 15.07.2017 16:08

pardon nie dopisałem o gazie..
Daax
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daax » 16.07.2017 10:15

może ktoś udzielić odpowiedzi ; >
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2017 11:17

W Blavě gaz jest na OMV Lamač...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG w Chorwacji i krajach tranzytowych - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone