Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
LPG Makarska, Bast

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.04.2013 18:45

Raul73 napisał(a):
glonik21 napisał(a):Wybieram sie w tym roku do Tucepi i mam pytanie czy w okolicy jest jakas stacja LPG bo najblizsza znalazlem w Baska woda a to jakies 4O km w jedna strone ...

Na wyjeździe z Makarskiej przy tym wielkim Konzumie jest stacja z LPG. Tylko, że nie ta duża INA, a kilka metrów wcześniej (pomiędzy INĄ a Konzumem) - trzeba wjechać w taką bramę. Dokładnie na samym skrzyżowaniu.

A z Tucepi do tej stacji w Makarskiej masz jakieś 5 km w jedną stronę.

...z końca Tucepi.
Makarska LPG > http://goo.gl/maps/WeVdY
Osobiście tankowałem Autoplin w Bast (pomiędzy Baska Voda a Promajną). Można zanotować, gdyby w Makarskiej zabrakło http://goo.gl/maps/Y9t1o
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG Makarska, Bast

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.04.2013 18:50

pasażer napisał(a):
Raul73 napisał(a):
glonik21 napisał(a):Wybieram sie w tym roku do Tucepi i mam pytanie czy w okolicy jest jakas stacja LPG bo najblizsza znalazlem w Baska woda a to jakies 4O km w jedna strone ...

Na wyjeździe z Makarskiej przy tym wielkim Konzumie jest stacja z LPG. Tylko, że nie ta duża INA, a kilka metrów wcześniej (pomiędzy INĄ a Konzumem) - trzeba wjechać w taką bramę. Dokładnie na samym skrzyżowaniu.

A z Tucepi do tej stacji w Makarskiej masz jakieś 5 km w jedną stronę.

...z końca Tucepi.


No tak - maksymalną podałem. Z początku Tucepi to będzie jakieś 2 km, nie więcej. :D



Dokładnie - na tej fotce pięknie widać obie stacje.

Tylko bramę wjazdową zdjęli :mrgreen: :mrgreen: Remont chyba był.
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 05.04.2013 20:53

Na wyjeździe z Makarskiej przy tym wielkim Konzumie jest stacja z LPG. Tylko, że nie ta duża INA, a kilka metrów wcześniej (pomiędzy INĄ a Konzumem) - trzeba wjechać w taką bramę. Dokładnie na samym skrzyżowaniu.

BTW: z Tucepi do Baska Voda 40 km :?: :?: Chyba przez góry naokoło. Jak ty to mierzyłeś? Przecież tam nawet w te i nazad 40 nie będzie :D :D

A z Tucepi do tej stacji w Makarskiej masz jakieś 5 km w jedną stronę.[/quote]


Sorry koledzy pomylilem Baska Voda z Omisem, bo duza stacja jest w Omisie takie info znalazlem na jakies stronie. A tankowaliscie na tych malych stacjach - jak tam jest z jakoscia LPG i można zapłacić karta ??
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.04.2013 22:59

glonik21 napisał(a): A tankowaliscie na tych malych stacjach - jak tam jest z jakoscia LPG i można zapłacić karta ??



Tankowałem w Makarskiej - jakość LPG bardzo dobra, jak to w Chorwacji. Co do płatności kartą, to przyznaję się, że nie pamiętam :oops: :oops:
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 06.04.2013 00:21

Tankowałem na tej stacji za Baską Vodą (w Kierunku --> Makarska). Płaciłem kartą. Ale gaz jest też dalej za Makarską - już teraz nie pamiętam - ale chyba właśnie jechaliśmy wieczorem do Tucepi i wracając zatankowaliśmy do pełna. I przy okazji - sam jestem "gazownik" ale uważam, że nie ma co przeginać, aby się oburzać, że nie ma gdzieś stacji i trzeba jechać na benzynie. Osobiście z Polski wyjeżdżam zawsze z pełnym bakiem benzyny - czyli zamrażam jakieś 250PLN w paliwie. Robię tak na wszelki wypadek gdybym gdzieś po drodze nie było gazu - po drugie mi zawsze brakuje na jakieś 60km na przejeździe przez Austrię. Więc nie mam żalu jak trochę na benzynie przejadę. Nie ukrywam, że raz zrobiłem 100% trasy na LPG - dzisiaj sam sobie dziwię, że mi się chciało tak planować drogę by nie przejechać 2x60km na benzynie. Normalnie dzięki tej oszczędności do końca życia już nie muszę pracować :-)))
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 06.04.2013 13:03

Tez mam zamiar zatankowac benzyne do pelna bo w razie W gdy cos sie wydarzy z gazem moge dalej jechac.. kojarzysz jak tankowales na Makarskiej to była opcja zapłacenia karta ?? A nie wiecie jak jest z jakością gazu na Czarnogórze i Bosni ??
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: LPG Makarska, Bast

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.04.2013 15:14

Raul73 napisał(a):Tylko bramę wjazdową zdjęli :mrgreen: :mrgreen: Remont chyba był.

5 lat temu nic tam nie było :wink: Na INA dostałem karteczkę z mapką dojazdu do BAST. Czy nadal jest LPG w Bast tego już nie wiem. I jak to w Cro, pistolet odbijał, a koleś dobijał gaz do ostatniej kropli :D :evil:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
LPG Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.04.2013 16:04

glonik21 napisał(a):Sorry koledzy pomylilem Baska Voda z Omisem, bo duza stacja jest w Omisie takie info znalazlem na jakies stronie. A tankowaliscie na tych malych stacjach - jak tam jest z jakoscia LPG i można zapłacić karta ??

Popularne stacje znajdziesz na tej stronie :arrow: http://www.hak.hr/ :arrow: (Interaktivna karta) http://map.hak.hr/poi/cam/ Zaznacz "Benzinske postaje". Jak będziesz chciał wiedzieć na której jest LPG, to na dole zaznacz odpowiedni kwadracik. Później już tylko google :wink:
Inne lub same punkty LPG musisz szukać sam. Na w/w stronie znajdziesz sporo ciekawych informacji m.in. cennik opłat autostradowych, podgląd z kamer na autostrady... Warto dodać do ulubionych.
Omiš (Omisz) W Omiszu INA jest tu http://goo.gl/maps/huJtL a LPG powinno być na jej tyłach, co widać na drugim, mniej atrakcyjnym obrazku http://goo.gl/maps/Edk4J :wink: (w Omiszu tankowałem tylko 95).
Zawsze twierdziłem, że LPG mają lepsze niż nasze paliwo. Kartą płaciłem tylko na większych stacjach. W ubiegłym roku najkorzystniejsza wymiana PLN na HRK okazała się na granicy HR. Pozdrawiam
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 06.04.2013 16:14

Dla mnie najkorzystniej płacić byłoby karta kredytowa Polbanku bo przeliczają mi z kuny na złotówki po kursie Mastercardu- jak byłem 4 lata temu to przelicznik był bliski średniemu kursowi NBP- dlatego też chciałem wiedzieć czy wokół Tucepi sa jakieś stacje z LPG i płatnością kartą . A na tej stronce co podałeś znalazlem stacje w Omisie i Dubrowniku- troche daleko tyle ze podaja ze mozna zaplacic karta.;) Plus karty tez jest taki ze nie muszę mieć zbyt dużej gotówki przy sobie .
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.04.2013 16:42

glonik21, kartą wiadomo choć za lody nią nie zapłacisz :wink:
Robisz wycieczkę do tego miejsca http://www.radmanove-mlinice.hr/index.p ... il-slanica i tankujesz w Omiszu.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.04.2013 23:30

glonik21 napisał(a):Tez mam zamiar zatankowac benzyne do pelna



Rozmumiem benzynę w zbiorniku auta z LPG, ale żeby do pełna?? Toż to przecież niepotrzebne dociążanie i tak już mocno obciążonego samochodu.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG Makarska, Bast

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.04.2013 23:32

pasażer napisał(a):
Raul73 napisał(a):Tylko bramę wjazdową zdjęli :mrgreen: :mrgreen: Remont chyba był.

5 lat temu nic tam nie było :wink: Na INA dostałem karteczkę z mapką dojazdu do BAST. Czy nadal jest LPG w Bast tego już nie wiem. I jak to w Cro, pistolet odbijał, a koleś dobijał gaz do ostatniej kropli :D :evil:



3 lata temu była taka śmieszna brama przesuwna - widocznie ją zdjęli.

Mnie z kolei koleś przestał tankować, kiedy tylko usłyszałem odbicie zaworu i kazałem mu skończyć. Nie robił problemów. Ale trzeba ich pilnować, bo w Chorwacji tankowanie pod korek to norma.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.04.2013 11:34

Raul73 napisał(a):Mnie z kolei koleś przestał tankować, kiedy tylko usłyszałem odbicie zaworu i kazałem mu skończyć. Nie robił problemów. Ale trzeba ich pilnować, bo w Chorwacji tankowanie pod korek to norma.

Aż butla skwierczy :wink: W Bast koleś czekał tak długo, aż licznik przestał się obracać, więc tankowanie tam się przedłużało. Podłączał wąż i szedł do swojej kanciapy. Klienci patrzyli z niedowierzaniem ile ich butla może gazu pomieścić. Tankowałem tam dwa lata z rzędu.
Z kolei na tifonie miałem taką sytuację: człowiek stał przy dystrybutorze, a jak zaczął zawór odbijać to on zaczął się oddalać paląc głupa. Było go za rękę przyprowadzić :wink:
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 08.04.2013 23:25

Jeszce mnie jedna kwestia zastanawia, bo mam wlew gazu pod zderzakiem i czy zdażyło sie komuś żeby pracownik stacji za granica odmówił zatankowania bo musi włożyć głowe żeby zobaczyc gdzie jest wlew... ??
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 09.04.2013 13:13

Czy ma ktoś jakieś namiary na Auto Plin na wyspie Brać?
Czy może lepiej zalać pod korek w Splicie?

Dzięki za info
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 50
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone