Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
LPG Makarska, Bast

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.04.2013 18:45

Raul73 napisał(a):
glonik21 napisał(a):Wybieram sie w tym roku do Tucepi i mam pytanie czy w okolicy jest jakas stacja LPG bo najblizsza znalazlem w Baska woda a to jakies 4O km w jedna strone ...

Na wyjeździe z Makarskiej przy tym wielkim Konzumie jest stacja z LPG. Tylko, że nie ta duża INA, a kilka metrów wcześniej (pomiędzy INĄ a Konzumem) - trzeba wjechać w taką bramę. Dokładnie na samym skrzyżowaniu.

A z Tucepi do tej stacji w Makarskiej masz jakieś 5 km w jedną stronę.

...z końca Tucepi.
Makarska LPG > http://goo.gl/maps/WeVdY
Osobiście tankowałem Autoplin w Bast (pomiędzy Baska Voda a Promajną). Można zanotować, gdyby w Makarskiej zabrakło http://goo.gl/maps/Y9t1o
Raul73
Cromaniak
Re: LPG Makarska, Bast

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.04.2013 18:50

pasażer napisał(a):
Raul73 napisał(a):
glonik21 napisał(a):Wybieram sie w tym roku do Tucepi i mam pytanie czy w okolicy jest jakas stacja LPG bo najblizsza znalazlem w Baska woda a to jakies 4O km w jedna strone ...

Na wyjeździe z Makarskiej przy tym wielkim Konzumie jest stacja z LPG. Tylko, że nie ta duża INA, a kilka metrów wcześniej (pomiędzy INĄ a Konzumem) - trzeba wjechać w taką bramę. Dokładnie na samym skrzyżowaniu.

A z Tucepi do tej stacji w Makarskiej masz jakieś 5 km w jedną stronę.

...z końca Tucepi.

No tak - maksymalną podałem. Z początku Tucepi to będzie jakieś 2 km, nie więcej. :D

Dokładnie - na tej fotce pięknie widać obie stacje.

Tylko bramę wjazdową zdjęli :mrgreen: :mrgreen: Remont chyba był.
glonik21
Croentuzjasta
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 05.04.2013 20:53

BTW: z Tucepi do Baska Voda 40 km :?: :?: Chyba przez góry naokoło. Jak ty to mierzyłeś? Przecież tam nawet w te i nazad 40 nie będzie :D :D

A z Tucepi do tej stacji w Makarskiej masz jakieś 5 km w jedną stronę.[/quote]

Sorry koledzy pomylilem Baska Voda z Omisem, bo duza stacja jest w Omisie takie info znalazlem na jakies stronie. A tankowaliscie na tych malych stacjach - jak tam jest z jakoscia LPG i można zapłacić karta ??
Raul73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.04.2013 22:59

glonik21 napisał(a): A tankowaliscie na tych malych stacjach - jak tam jest z jakoscia LPG i można zapłacić karta ??

Tankowałem w Makarskiej - jakość LPG bardzo dobra, jak to w Chorwacji. Co do płatności kartą, to przyznaję się, że nie pamiętam :oops: :oops:
Mariusz_M
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 06.04.2013 00:21

Tankowałem na tej stacji za Baską Vodą (w Kierunku --> Makarska). Płaciłem kartą. Ale gaz jest też dalej za Makarską - już teraz nie pamiętam - ale chyba właśnie jechaliśmy wieczorem do Tucepi i wracając zatankowaliśmy do pełna. I przy okazji - sam jestem "gazownik" ale uważam, że nie ma co przeginać, aby się oburzać, że nie ma gdzieś stacji i trzeba jechać na benzynie. Osobiście z Polski wyjeżdżam zawsze z pełnym bakiem benzyny - czyli zamrażam jakieś 250PLN w paliwie. Robię tak na wszelki wypadek gdybym gdzieś po drodze nie było gazu - po drugie mi zawsze brakuje na jakieś 60km na przejeździe przez Austrię. Więc nie mam żalu jak trochę na benzynie przejadę. Nie ukrywam, że raz zrobiłem 100% trasy na LPG - dzisiaj sam sobie dziwię, że mi się chciało tak planować drogę by nie przejechać 2x60km na benzynie. Normalnie dzięki tej oszczędności do końca życia już nie muszę pracować :-)))
glonik21
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 06.04.2013 13:03

Tez mam zamiar zatankowac benzyne do pelna bo w razie W gdy cos sie wydarzy z gazem moge dalej jechac.. kojarzysz jak tankowales na Makarskiej to była opcja zapłacenia karta ?? A nie wiecie jak jest z jakością gazu na Czarnogórze i Bosni ??
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.04.2013 15:14

Raul73 napisał(a):Tylko bramę wjazdową zdjęli :mrgreen: :mrgreen: Remont chyba był.

5 lat temu nic tam nie było :wink: Na INA dostałem karteczkę z mapką dojazdu do BAST. Czy nadal jest LPG w Bast tego już nie wiem. I jak to w Cro, pistolet odbijał, a koleś dobijał gaz do ostatniej kropli :D :evil:
pasażer
Cromaniak
LPG Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.04.2013 16:04

glonik21 napisał(a):Sorry koledzy pomylilem Baska Voda z Omisem, bo duza stacja jest w Omisie takie info znalazlem na jakies stronie. A tankowaliscie na tych malych stacjach - jak tam jest z jakoscia LPG i można zapłacić karta ??

Popularne stacje znajdziesz na tej stronie :arrow: http://www.hak.hr/ :arrow: (Interaktivna karta) http://map.hak.hr/poi/cam/ Zaznacz "Benzinske postaje". Jak będziesz chciał wiedzieć na której jest LPG, to na dole zaznacz odpowiedni kwadracik. Później już tylko google :wink:
Inne lub same punkty LPG musisz szukać sam. Na w/w stronie znajdziesz sporo ciekawych informacji m.in. cennik opłat autostradowych, podgląd z kamer na autostrady... Warto dodać do ulubionych.
Omiš (Omisz) W Omiszu INA jest tu http://goo.gl/maps/huJtL a LPG powinno być na jej tyłach, co widać na drugim, mniej atrakcyjnym obrazku http://goo.gl/maps/Edk4J :wink: (w Omiszu tankowałem tylko 95).
Zawsze twierdziłem, że LPG mają lepsze niż nasze paliwo. Kartą płaciłem tylko na większych stacjach. W ubiegłym roku najkorzystniejsza wymiana PLN na HRK okazała się na granicy HR. Pozdrawiam
glonik21
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 06.04.2013 16:14

Dla mnie najkorzystniej płacić byłoby karta kredytowa Polbanku bo przeliczają mi z kuny na złotówki po kursie Mastercardu- jak byłem 4 lata temu to przelicznik był bliski średniemu kursowi NBP- dlatego też chciałem wiedzieć czy wokół Tucepi sa jakieś stacje z LPG i płatnością kartą . A na tej stronce co podałeś znalazlem stacje w Omisie i Dubrowniku- troche daleko tyle ze podaja ze mozna zaplacic karta.;) Plus karty tez jest taki ze nie muszę mieć zbyt dużej gotówki przy sobie .
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.04.2013 16:42

glonik21, kartą wiadomo choć za lody nią nie zapłacisz :wink:
Robisz wycieczkę do tego miejsca http://www.radmanove-mlinice.hr/index.p ... il-slanica i tankujesz w Omiszu.
Raul73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.04.2013 23:30

glonik21 napisał(a):Tez mam zamiar zatankowac benzyne do pelna

Rozmumiem benzynę w zbiorniku auta z LPG, ale żeby do pełna?? Toż to przecież niepotrzebne dociążanie i tak już mocno obciążonego samochodu.
Raul73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.04.2013 23:32

pasażer napisał(a):
Raul73 napisał(a):Tylko bramę wjazdową zdjęli :mrgreen: :mrgreen: Remont chyba był.

5 lat temu nic tam nie było :wink: Na INA dostałem karteczkę z mapką dojazdu do BAST. Czy nadal jest LPG w Bast tego już nie wiem. I jak to w Cro, pistolet odbijał, a koleś dobijał gaz do ostatniej kropli :D :evil:

3 lata temu była taka śmieszna brama przesuwna - widocznie ją zdjęli.

Mnie z kolei koleś przestał tankować, kiedy tylko usłyszałem odbicie zaworu i kazałem mu skończyć. Nie robił problemów. Ale trzeba ich pilnować, bo w Chorwacji tankowanie pod korek to norma.
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 07.04.2013 11:34

Raul73 napisał(a):Mnie z kolei koleś przestał tankować, kiedy tylko usłyszałem odbicie zaworu i kazałem mu skończyć. Nie robił problemów. Ale trzeba ich pilnować, bo w Chorwacji tankowanie pod korek to norma.

Aż butla skwierczy :wink: W Bast koleś czekał tak długo, aż licznik przestał się obracać, więc tankowanie tam się przedłużało. Podłączał wąż i szedł do swojej kanciapy. Klienci patrzyli z niedowierzaniem ile ich butla może gazu pomieścić. Tankowałem tam dwa lata z rzędu.
Z kolei na tifonie miałem taką sytuację: człowiek stał przy dystrybutorze, a jak zaczął zawór odbijać to on zaczął się oddalać paląc głupa. Było go za rękę przyprowadzić :wink:
glonik21
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 08.04.2013 23:25

Jeszce mnie jedna kwestia zastanawia, bo mam wlew gazu pod zderzakiem i czy zdażyło sie komuś żeby pracownik stacji za granica odmówił zatankowania bo musi włożyć głowe żeby zobaczyc gdzie jest wlew... ??
zack
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 09.04.2013 13:13

Czy ma ktoś jakieś namiary na Auto Plin na wyspie Brać?
Czy może lepiej zalać pod korek w Splicie?

Dzięki za info
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

LPG na trasach do Chorwacji - strona 50
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019