Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niusingen
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.03.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) niusingen » 08.05.2013 16:10

dids76 napisał(a):Na razie jeszcze nic niema, ma powstać "MOP Mszana" ale nie wiadomo kiedy.
Zatankować możesz w Jastrzębiu nadrabiasz jakieś 3km w jedną stronę:
http://goo.gl/maps/sMpZM

Dzięki za info - tak uczynię jak piszesz .
davsongo2
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 12.04.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) davsongo2 » 09.05.2013 14:20

Mam jeszcze pytanko gdzie zjechać aby ominąć płatne drogi na Słowenii już w Austrii na Spielfeld czy dopiero można zjechać za granicą jak są rozjazdy z autostrady na Sentilj. W tym miejscu jestem na końcówce gazu od Mikulowa, gdzie najlepiej teraz tankować? chyba Maribor http://www.gps-data-team.com/where/LPG_Petrol_Ptujska
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.05.2013 14:28

davsongo2 napisał(a):Mam jeszcze pytanko gdzie zjechać aby ominąć płatne drogi na Słowenii już w Austrii na Spielfeld


Zjazd 226 - Gersdorf.

objazd-platnych-autostrad-w-slowenii-t28771.html

:mrgreen: :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.05.2013 14:29

davsongo2 napisał(a):Mam jeszcze pytanko gdzie zjechać aby ominąć płatne drogi na Słowenii już w Austrii na Spielfeld czy dopiero można zjechać za granicą jak są rozjazdy z autostrady na Sentilj. W tym miejscu jestem na końcówce gazu od Mikulowa, gdzie najlepiej teraz tankować? chyba Maribor http://www.gps-data-team.com/where/LPG_Petrol_Ptujska

Ło Jesooo, zerknij tu zanim Cię zlinczują :mrgreen: :
objazd-platnych-autostrad-w-slowenii-t28771.html
Edit. Jacek był szybszy :wink:
davsongo2
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 12.04.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) davsongo2 » 09.05.2013 14:36

Kurcze wstyd mi zamiast poszukać to na łatwiznę poszedłem. Ale dziękuję za pomoc i wyrozumiałość. Za bardzo chyba się przygotowuję teraz do wyjazdu. Dwa lata temu poleciałem na żywioł kamperem i było git, nocą jakoś przeleciałem Słowenię i jeszcze jedni Polacy się podpieli i jechali za mną osobówką.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.05.2013 14:40

Jeśli chcesz ominąć autostradę w Słowenii to będzie trochę problematycznie jechać na Maribor. Lepiej jechać na Mureck - Lenart - Ptuj. Do "gazowców" nie należę ale z tego co wiem gaz możesz zatankować w Ptuj.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 09.05.2013 22:17

dids76 napisał(a):Jeśli chcesz ominąć autostradę w Słowenii to będzie trochę problematycznie jechać na Maribor. Lepiej jechać na Mureck - Lenart - Ptuj. Do "gazowców" nie należę ale z tego co wiem gaz możesz zatankować w Ptuj.


Też tak myślę. Stację na Ptujskiej znam, bo tam tankowałem (jest całodobowa i można płacić kartą), tyle tylko, że ja jechałem autostradą na Ljubljanę.

W twoim przypadku będzie trochę kręcenia o zjeżdżanai w bok - a co najważniejsze, musisz się pilnować, żeby na płatną nie wjechać. Ale jeśli gdzieś po trasie Lenart - Ptuj nie ma stacji LPG, to pewnie nie będziesz miał wyjścia, jeśli nie chcesz na benzynie do Chorwacji dojeżdżać. Ewentualnie możesz dojechać do stacji AGIP w Miklavz (trochę bliżej), tyle że ta nie jest całodobowa.

EDIT: Jest stacja w Ptuj - PETROL
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 10.05.2013 02:23

Raul73 fajnie że wspomniałeś o stacji z LPG w Ptuj. Widziałem wpis że niby jakość gazu jest niska, zasięg miał się zmniejszyć się o 1/3.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 10.05.2013 18:41

eStefan napisał(a):Raul73 fajnie że wspomniałeś o stacji z LPG w Ptuj. Widziałem wpis że niby jakość gazu jest niska, zasięg miał się zmniejszyć się o 1/3.

Tankowałem tam w zeszłym roku i nie zauważyłem zwiększonej ilości zużytego gazu.
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 12.05.2013 13:17

Czy ktoś z was potwierdzi istnienie takiej stacji LPG w Austrii w pobliżu Leibnitz ?
http://www.mylpg.eu/stations/austria/station/OIL-Tankstelle-9FDEE652-2E76-C8F9-2E2D-482D4A355DC4
nitoo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2013
LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitoo » 12.05.2013 15:44

Witam wszystkich CroManiaków!
Na weekend majowy byliśmy w Niemczech, Przy jednej z stacji LPG, jak chcieliśmy zatankować czekała na nasz niespodzianka, pistolet nie pasował do wlewu :(. Na szczęście podjechał samochód z Polakami na pokładzie i mieli z sobą przejściówkę i mogliśmy zatankować.
Na przełomie lipca i sierpnia jedziemy 1 raz do Chorwacji przez Czechy-Austria-Włochy-Chorwacja a powrót Chorwacja-Węgry-Słowacja. Czy czeka na nasz jakaś niespodzianka takiego typu, co spotkaliśmy w Niemczech, w w/w krajach?
Pozdrawiam
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 12.05.2013 18:14

nitoo napisał(a):Czy czeka na nasz jakaś niespodzianka takiego typu, co spotkaliśmy w Niemczech, w w/w krajach?


Nie.
nitoo
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) nitoo » 13.05.2013 20:19

rysiek_r74 napisał(a):
nitoo napisał(a):Czy czeka na nasz jakaś niespodzianka takiego typu, co spotkaliśmy w Niemczech, w w/w krajach?


Nie.


Dziękuję bardzo.
dace
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dace » 20.05.2013 22:32

Witam,
W lipcu wybieram się do Chorwacji myślę nad następującą trasą http://goo.gl/maps/ciCL7 w sumie będę się poruszał autostradami czy będę miał kłopoty z zatankowaniem LPG ?
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 20.05.2013 23:26

Nie nawet zatankujesz w Austrii na 105km za Wiedniem.Stacja Agip.Przed i po bez problemu. Pozdr.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 53
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone