Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojtasekk
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 22.04.2010
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtasekk » 09.04.2013 15:48

Na Brać nie ma stacji z LPG.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2013 16:45

zack napisał(a):Czy ma ktoś jakieś namiary na Auto Plin na wyspie Brać?
Czy może lepiej zalać pod korek w Splicie?

Dzięki za info


Wpisałem w google "autopiln Brac" i jest :wink: Autoplin Brač

http://www.gps-data-team.com/where/LPG_BRAC
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 09.04.2013 16:52

Nie ma to jak Moderator! :D
Dziękuję
patryk_nowy
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 19.03.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryk_nowy » 16.04.2013 09:55

Witam, mam pytanko czy na Orlenie w Chałupkach jest do zatankowania LPG?


Pozdrawiam
Dzięki
niusingen
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.03.2013
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) niusingen » 29.04.2013 14:49

Czy na A1 przed czeską granicą już otwarli jakąś stację , a jak nie to kiedy otworzą ?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.04.2013 15:01

Janusz Bajcer napisał(a):
zack napisał(a):Czy ma ktoś jakieś namiary na Auto Plin na wyspie Brać?
Czy może lepiej zalać pod korek w Splicie?

Dzięki za info


Wpisałem w google "autopiln Brac" i jest :wink: Autoplin Brač

http://www.gps-data-team.com/where/LPG_BRAC


zapewne masz racje ale ...

dawno, dawno, dawno temu przed jazdą do cro druknąłem sobie z netu listę z miejscowościami gdzie można zatankować LPG. Chyba w Słowenii jadać jakimiś zadupiami musieliśmy tankować. Bez GPS szukanie sporo zajmowało ale po dłuuuugim czasue znaleźliśmy adres, był to chyba teren gazowni ale LPG też nie było. Zapytalismy więc pracownika gdzie ten gaz a ten powiedział mniej wiecej tak: "W Celje gazu niet" :)
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 30.04.2013 11:54

Słuchajcie, najwyżej mnie ktoś opieprzy, że mi się nie chce czytać :oops: , ale już trochę czasu mi zajęło szukanie i znalazłam wpisy z 2007r - mogą być już nieaktualne, w tym wątku tez nie mogę znaleźć informacji na temat LPG w drodze na Peljesac i na samym półwyspie, dokładnie jedziemy do Orebica.
Na samej autostradzie nie ma większych problemów, a jak jest po zkeździe z autostrady - czy są dalej na drodze stacje z LPG? No i dalej w np Orebicu jest gdzie zatankować?
dzieki z góry za podpowiedź
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 30.04.2013 12:14

W Orebicu jest stacja LPG przy wjeździe, jest też w Ploce, jeśli się nie mylę to chyba w pobliżu jest Lidl.
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 30.04.2013 12:40

o to superowo :D , dzięki za informację
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 05.05.2013 10:32

Nie wiem czy już było.
Na ulubionej austriackiej stacji LPG w Loipersdorf jest samoobsługa - trzeba się nauczyć tankować.
A cena kosmos 0,899 Euro. :evil:
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 05.05.2013 17:45

Zdaje się że w 2010r była już samoobsługa, na innych stacjach w Austrii również jest samoobsługa.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 05.05.2013 19:14

eStefan napisał(a):Zdaje się że w 2010r była już samoobsługa, na innych stacjach w Austrii również jest samoobsługa.

No właśnie tam zawsze tankowali. Był jeden dystrybutor, siedział gościu i podpinał węża. A kolejka była zawsze.
Teraz jest dystrybutor pod dachem i dwa węże.
Może kolejki będą mniejsze.
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 05.05.2013 19:46

rysiek_r74 napisał(a):Nie wiem czy już było.
Na ulubionej austriackiej stacji LPG w Loipersdorf jest samoobsługa - trzeba się nauczyć tankować.
A cena kosmos 0,899 Euro. :evil:

Raz tam zajechałem z ciekawości i też po gaz - bo mi zawsze trochę braknie by przejechać całą Asutrię.
Zajeżdżam i pierwszy szok - to cena (!!!) a drugi szok - to kolejka - byłby 17-ty.
Do dzisiaj nie rozumiem rodaków - bo tylko oni stali w tej kolejce - po co marnować co najmniej z godzinę by ztankować (tak liczę te kilkanaście samochodow) i za taką cenę? Jak doliczymy zwiększone zużycie na gazie to wyjdzie nas prawie tylko co na benzynie z Polski (której na wyjazd mam pełny bak) tak na wszelki wypadek.
I nie były to rejestracje z Krakowa hihhi
Powiem tak - każdy robi jak uważa, i może moja ocena jest nie na miejscu - ale tankowanie tam na tej asutriackiej (stacji po tej cenie) LPG to nie oszczędność - to zwykłe ordynarne sknerstwo. No szanujmy się.
Jeżeli mój smok pali LPG ok. 11,5 - 12,00 w trasie i brakuje mi zawsze po 60km by przejechać całą Austrię na LPG - to oznacza, że jadąc te łącznie 120km na benzynie z Polski, a na LPG z Austrii - stracę 11zł. Nooooo stać dwa razy po godzinie w kolejce do LPG by zaoszczędzić razem 11zł....
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.05.2013 21:31

eStefan napisał(a):Zdaje się że w 2010r była już samoobsługa, na innych stacjach w Austrii również jest samoobsługa.


W 2010 w lipcu stał gośc i napełniał - nie było samoobsługi.

A kolejka do wjazdu - 90% aut to PL :D :D

Na Guntramsdorf pod Wiedniem również widziałem, że tankuje obsługa - w ubiegłym roku.
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 06.05.2013 10:10

Ja w 2010r (Agip) tankowałem sam, a dlaczego nie pamiętam (byłem pierwszy), w 2012 również (BP, Griffen). Czy tankowanie tam jest bez sensu zależy m.in. od celu podróży. Nie wszyscy jadą do Chorwacji, nie wszystkim spala 12L/100km, mały zbiornik itd. Z tankowaniem LPG w Słowenii przy opcji z ominięciem ich autostrad zdaję się słabo. Dopiero w Ptuj jest stacja z LPG? Na Schellu na granicy A/CZ cena LPG taka jak w Austrii, także z tych 60 km nie którym robi się znacznie więcej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone