Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.08.2012 08:01

majchrzok napisał(a):hej, troche może dziwne pytanie ale jak u nich nazywa się LPG? poprostu tak jak u nas czy są jakieś zmyślne nazwy? to samo pytanie tyczy się austrii, czech i slowenni.. proszę o odpowiedź! pozdrawiam:)


LPG, autogas, plin, autoplin.
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 13.08.2012 12:51

czy na wsypie RAB jest stacja z LPG ?
majchrzok
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) majchrzok » 13.08.2012 18:25

Jacek S napisał(a):
majchrzok napisał(a):hej, troche może dziwne pytanie ale jak u nich nazywa się LPG? poprostu tak jak u nas czy są jakieś zmyślne nazwy? to samo pytanie tyczy się austrii, czech i slowenni.. proszę o odpowiedź! pozdrawiam:)


LPG, autogas, plin, autoplin.

dzięki wielkie :P
Bartek K.
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 22.03.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek K. » 23.08.2012 13:14

Czy w Slowenii na objezdzie przez Ptuj jest jakas stacja LPG czynna calodobowo ?
dawidbori
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.08.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dawidbori » 24.08.2012 20:06

jade 1.09 do Porec z Cieszyna i mam pytanie jak tankowac najlepiej na butli robie cos okolo 400km wiec 1 tankowanie skoczow 2 czechy przed austria pozniej slowenia i na sam koniec chorwacja mysle ze jest to najrozsadniejsze rozwiazanie , chcialbym tez ominac autostrade na sloweni bo jest za droga jak za taki kawalek prosze o propozycje na jakich stacjach moglbym zatankowac i zeby nie bladzic i szukac stacji lpg i jeszcze pytanko jak tam ominac ta autostrade na sloweni i czy przyadkiem moge sie spotkac na granicy ze znajomym ktory pojedzie wlasnie ta autostrada dzieki z gory pozdrawiam :D
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 25.08.2012 21:15

Witam:-) jedziemy z Rabu przez Senj na Plitvice gdzie po drodze znajdziemy stacje z LPG?
bosek1
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 29.05.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) bosek1 » 29.08.2012 21:38

jakie ceny na dzień dzisiejszy LPG w Cro ? jakieś 10 dni temu był po ok 5.20 kuna...
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 29.08.2012 22:50

sam sobie odpowiem :P W senj jest stacja , potem tankowałem Otocac , i wracając z Plitvic w Karlovac a cen dokładnie nie pamiętam , ale coś ok 5 ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.08.2012 12:16

KrzychuZiom napisał(a):Witam:-) jedziemy z Rabu przez Senj na Plitvice gdzie po drodze znajdziemy stacje z LPG?


Klik

Jeśli po Plitvickich wracacie do kraju to stacja jest w Slunj.
malypkmm
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) malypkmm » 03.09.2012 18:42

Mam takie małe spostrzeżenie na temat plinu w Ptuju.Zazwyczaj robię między 400 a 440km na pełnej butli.Po zatankowaniu do pełna na Petrolu w Ptuju przejechałem 320km,dodam że zdarzyło mi się to po raz 3 z kolei. :?:
hatatitla
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 18.07.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) hatatitla » 03.09.2012 20:46

malypkmm napisał(a):Mam takie małe spostrzeżenie na temat plinu w Ptuju.Zazwyczaj robię między 400 a 440km na pełnej butli.Po zatankowaniu do pełna na Petrolu w Ptuju przejechałem 320km,dodam że zdarzyło mi się to po raz 3 z kolei. :?:

Z mojego wieloletniego doświadczenia użytkowania amici w mojej audi zakładam dwie opcje:
1. gaz słabej jakości
2. dystrybutor może mieć za słabe ciśnienie robocze przez co mniej gazu wejdzie do butli.
Pytanie ile gazu weszło ci do butli na tym tankowaniu czy tyle samo co przykładowo u nas?
georem
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 08.08.2006
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) georem » 16.09.2012 16:55

hatatitla napisał(a):2. dystrybutor może mieć za słabe ciśnienie robocze przez co mniej gazu wejdzie do butli.
Pytanie ile gazu weszło ci do butli na tym tankowaniu czy tyle samo co przykładowo u nas?


Właśnie wróciliśmy z Pelesaca, jechałem autem na LPG (3700km) i mam takie spostrzeżenie, że nie na każdej stacji w Chorwacji odbijał zawór (wtedy tankowało się mało LPG-niskie spalanie), wtedy nie ma pewności czy zatankowali do pełna, raz wychodziła średnia 12l/100km, a innym razem 18l/100km. To spore różnice, jeżeli gaz byłby bardzo słabej jakości to sekwencja będzie się przełączać na paliwo, a u nas tak nie było. Stawiam na za słabe ciśnienie na dystrybutorach. A z innej beczki - było superowo. Pozdrawiam Remik.
malypkmm
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) malypkmm » 16.09.2012 19:06

hatatitla napisał(a):
malypkmm napisał(a):Mam takie małe spostrzeżenie na temat plinu w Ptuju.Zazwyczaj robię między 400 a 440km na pełnej butli.Po zatankowaniu do pełna na Petrolu w Ptuju przejechałem 320km,dodam że zdarzyło mi się to po raz 3 z kolei. :?:

Z mojego wieloletniego doświadczenia użytkowania amici w mojej audi zakładam dwie opcje:
1. gaz słabej jakości
2. dystrybutor może mieć za słabe ciśnienie robocze przez co mniej gazu wejdzie do butli.
Pytanie ile gazu weszło ci do butli na tym tankowaniu czy tyle samo co przykładowo u nas?

Gazu wchodziło tyle samo co u nas i innych stacjach czyli 36-40(nie licząc Cro)bo tam do butli 47 władowali mi 45 :)
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 05.04.2013 14:22

Wybieram sie w tym roku do Tucepi i mam pytanie czy w okolicy jest jakas stacja LPG bo najblizsza znalazlem w Baska woda a to jakies 4O km w jedna strone ...
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.04.2013 17:49

glonik21 napisał(a):Wybieram sie w tym roku do Tucepi i mam pytanie czy w okolicy jest jakas stacja LPG bo najblizsza znalazlem w Baska woda a to jakies 4O km w jedna strone ...


Na wyjeździe z Makarskiej przy tym wielkim Konzumie jest stacja z LPG. Tylko, że nie ta duża INA, a kilka metrów wcześniej (pomiędzy INĄ a Konzumem) - trzeba wjechać w taką bramę. Dokładnie na samym skrzyżowaniu.

BTW: z Tucepi do Baska Voda 40 km :?: :?: Chyba przez góry naokoło. Jak ty to mierzyłeś? Przecież tam nawet w te i nazad 40 nie będzie :D :D

A z Tucepi do tej stacji w Makarskiej masz jakieś 5 km w jedną stronę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 49
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone