Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 06.07.2018 10:07

Rysio napisał(a):
Yanush napisał(a):zawsze :?: :!:


Yes. Chyba że chcesz z gumjaka zrobić dzieciom basen. Zawór jest kierunkowy.


Wczoraj miałem okazję się przekonać, że (przynajmniej w moim pontonie) zawór nie jest kierunkowy.
Zostawiłem ponton przy pomoście na pół godz. i po wejściu zauważyłem poziom wody.. Trochę popływałem z otwartym i woda wyciekła. Później jeszcze zrobiłem próbę będąc w pontonie na postoju otworzyłem zawór i woda zaczęła napływać.

Czy te zawory są wymienne żeby wymienić przed wyjazdem do CRO?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.07.2018 12:08

Najpierw sprawdź czy nie masz tak kamyków, patyków czy trawek. Przecież tam jest gumowy grzybek od zewnątrz, więc ciśnienie wody z zewnątrz powinno go zamknąć. Taki objaw jak piszesz miałem jak się zawór zasyfił o co w Cro nietrudno.
tczprka
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 06.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tczprka » 07.07.2018 12:39

boboo napisał(a):
tczprka napisał(a):(...) Zresztą dłuższe siedzenie na tak "rozpędzonym" pływadełku i dla dorosłego nudą wieje...
Gdybym miał do wyboru 2 godziny pontonem spacerowym tempem wzdłuż ładnego wybrzeża, albo finał MŚ "Polska-Niemcy", to sorry, wybieram to pierwsze.


Zgadzam się, wszystko zależy od układu odniesienia. Po pół godzinym spacerze na pontonie, chętnie spędze kilkanście minut w wodzie :-), ale przed telewizor... brrr nawet dla w/w scenarisza s-f ;-)
tczprka
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 06.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tczprka » 07.07.2018 12:48

pabbllo_ldz napisał(a):
tczprka napisał(a):Ja korzystam z pontonu 320 i silnika 6hp (trochę mało, ale lekki i nie zajmuje za dużo bagażnika ;-))


Obawiam się że te 6hp na Jadran to troszkę mało i nie chodzi żeby szybko pływać ale czasami więcej mocy może się przydać.
Mogłem kupić Yamaha 8km, ale zrezygnowałem i szukam czegoś pośredniego czyli w granicach 9.9 - 15 hp w 2T.
Jestem w o tyle dobrej sytuacji że sprzęt potrzebuje na przyszły rok, więc jeszcze martwy sezon przede mną.
Ponton kupiłem nówkę z maja Promarine 320 Forsage z aluminiową podłogą (czytałem że może się nagrzewać) za 1650 zł z wysyłką więc chyba dość dobrze. Dzięki temu zostało mi ok. 2k kasy na silnik.


Zawsze to więcej niż "jeden osioł mechaniczny" przy wiosłach ;-) Co do podłogi też mam aluminium, mój pomysł na zbytnie nagrzewanie to jasne ręczniki na podłodze. Po wakacjach będę wiedział czy jest potrzebne i czy działa 8)
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 08.07.2018 18:34

Uwaga na policję w rejonie Tisno.
Info od kolegów z niemieckiego forum: ok. 1km na płd. od Tisno, w stronę Tribunja, policja łapie za pływanie ślizgiem zbyt blisko lądu. Koszt ca.100EUR (faktycznie 1000Kn, ale podobno jak płatność do następnego dnia 30% mniej)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 08.07.2018 19:29

........przecież ich widać, pływają na skuterach
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 09.07.2018 20:28

Panowie ponton Pro Marine 320 Forsage z aluminiową podłogą.
Czy ta podłoga powinna układać się jak zwykła podłoga z sklejki?
U mnie zostaje z tyłu taka dziura.
Ktoś coś podpowie?
Zdjęcie:
Obrazek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 09.07.2018 22:24

Powinna wejść pod tą deskę z tyłu. Może za bardzo przodu wbiłeś?
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 09.07.2018 22:50

Przód ustawiony idealnie na środku zaworu kila.
Po przesunięciu max do tylu, tak żeby zawór był widoczny w otworze nic nie daje.
Złożyłem reklamację w sklepie, zobaczymy co odpiszą.
Wydaje Mi się że jest jeden panel pomylony, bo w sklejce dwa środkowe są identyczne rozmiarem.
A ja mam jeden krótszy.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.07.2018 07:40

Prawdopodobnie tak. W tym układzie który pokazałeś podczas pływania podłoga by się rozjeżdżała. Te płyty montuje się przód, tył a na koniec 2 środkowe ustawiają Ci się w szpic, który przez nadepnięcie na ciasno wypełnia przestrzeń z przodu i z tyłu.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 10.07.2018 07:42

pabbllo_ldz napisał(a):Wydaje Mi się że jest jeden panel pomylony, bo w sklejce dwa środkowe są identyczne rozmiarem.
A ja mam jeden krótszy.

Ja mam podłogę alu i panele są różnych rozmiarów - przód - płyta drewniana, drugi krótszy, 3 i 4 jednakowe..
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 10.07.2018 07:50

@Yanush ale też masz taką dziurę, na końcu pontonu?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 10.07.2018 08:44

pabbllo_ldz napisał(a):@Yanush ale też masz taką dziurę, na końcu pontonu?

Ostatni panel wchodzi do końca i na środku jest tylko takie półokrągłe podcięcie w miejscu zasuwy. Ale sam panel podchodzi pod takie dwa wystające elementy mocowane do pawęży.
Nie mam takiej szczeliny na całej szerokości panela jak widzę na Twoim zdjęciu. Musisz interweniować u sprzedawcy.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 10.07.2018 08:46

Już mail z zdjęciami poszedł do odpłyniesz.pl zobaczymy co odpiszą.
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 10.07.2018 10:47

baunty napisał(a):Esc, masz jakieś pozytywne wieści w sprawie pontonu?


@baunty dzieki za namiary. Na poczatku kazdy chcial abym przeslal zdjecia ale pozniej milczeli. A ze czas uplywal to w koncu sam zaczalem to kleic. Najpierw zrobilem troche testow w koncu zalozylem silnik i zaczalem plywac. Od soboty juz regularnie ponton siedzi na wodzie. A dopiero w poniedzialek odezwal sie gosc z triestu do ktorego dawales namiary - ze moze mi pomoc :)

Dzieki wszystkim tez za dobre rady i udanych wypoczynkow.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 586
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone