Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek2929
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 05.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek2929 » 27.06.2018 09:42

Pierwsze numery jakie miałem namalowałem zwykłym sprayem przez naklejony szablon na tubie. To było najtrwalsze ładne i najlepsze oznakowanie. Potem zmyłem zwykłym acetonem.

Następne były naklejane. Dramat. Wymieniałem zanim zdążyły sobaczyć wodę.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 30.06.2018 20:29

Ja właśnie zaczynam sezon z nowymi tubami w Ribie. Muszę stwierdzić, że wygląda lepiej niż oryginał. Fachowa robota. Co prawda płakałem jak płaciłem ale niestety albo tanie PCV albo drogi hypalon. Domówiłem też pokrowiec, który sprawdził się idealnie na trasie Gdynia-Wrocław. Pancerna robota tak samo jak tuby i spokojnie 120-130km/h bez żadnego furkoczenia. Przy okazji pełen serwis silnika, montaż dodatkowego baku na przodzie z pełną linią paliwową i zaworem przełączeniowym.
Udało mi się trafić na naprawdę złotych fachowców.

Czekam tylko początku sierpnia i jazdaaaaa...
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 02.07.2018 13:58

AdamBeata napisał(a):Ja właśnie zaczynam sezon z nowymi tubami w Ribie. Muszę stwierdzić, że wygląda lepiej niż oryginał. Fachowa robota. Co prawda płakałem jak płaciłem ale niestety albo tanie PCV albo drogi hypalon. Domówiłem też pokrowiec, który sprawdził się idealnie na trasie Gdynia-Wrocław. Pancerna robota tak samo jak tuby i spokojnie 120-130km/h bez żadnego furkoczenia. Przy okazji pełen serwis silnika, montaż dodatkowego baku na przodzie z pełną linią paliwową i zaworem przełączeniowym.
Udało mi się trafić na naprawdę złotych fachowców.

Czekam tylko początku sierpnia i jazdaaaaa...

Możesz jakieś foto wrzucić jak to zrobili i za ile kasy?

Ja sprzęt sprzedałem w kwietniu, a przy odbiorze kolejnego mam " mały" poślizg. Miał być gotowy z wyposażeniem i silnikiem w połowie czerwca - a surowy kadłub miał być w maju.
Nie wiem, czy nawet w podstawowej opcji bez wyposażenia jest zrobiony :(
Jadę sprawdzić w stoczni.
Ciekawe czy w tym roku popływam :?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 02.07.2018 17:28

@Bounty - współczuję ale pośpieszyłeś się ze sprzedażą RIB-a ...

Życzę abyś zdążył. Chociaż koniec sierpnia czy początek kwrześnia to mniej turystów będzie a Wy nie macie dziatwy w wieku szkolnym.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Odnośnie kamerki to z mojego (marnego) doświadczenia wydajemi się, że mocowane do fragmentu łodzi który jest sztywny i nie ma własnych drgań (pawęż, owiewka, maszt A frame sztywno mocowany, ....) jest całkiem OK

Trzymany przez pasażera - raczej słabo - i wtedy przyda się jakiś stabilizator (aczkolwiek to kupa kasy)
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 02.07.2018 18:28

baunty napisał(a):Możesz jakieś foto wrzucić jak to zrobili i za ile kasy?




Chwilowo odpoczywam w Bieszczadach ale jak wrócę to wyślę foty. Tuby - 12tys :(
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 03.07.2018 06:27

Impregnował ktoś bimini takim wynalazkiem?
Obrazek

Jak się spisuje?
W opisie: Środek prosty w aplikacji, wystarczy rozpylić na czysty i suchy materiał z odległości około 20 - 30cm i pozostawić do wyschnięcia.
Czy wystarczy użyć "jednowarstwowo"?
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.07.2018 06:52

Nie wpadłbym na to.
Po sezonie "szmata" do pralki i gotowe.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 03.07.2018 17:51

Witam,
przeczytałem ok. 150 stron od tyłu i trochę od początku, sporo się dowiedziałem.
Mam jednak pytanie do was doświadczonych czy ponton PROMARINE 320 FORSAGE dla rodziny 2 osoby dorosłe i dwójka dzieci 7l i 2,5 roku będzie wystarczający jeśli chodzi o rozmiar? Nie zamierzamy pływać więcej jak po 5-10 km wzdłuż wybrzeża. Bardziej rekreacyjnie niż wyczynowo, wiadomo dzieci.
A morze możecie jakiś ponton polecić? Silnik jakiego będę szukał to 10HP.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 03.07.2018 20:48

ogorek napisał(a):@Bounty - współczuję ale pośpieszyłeś się ze sprzedażą RIB-a ...

Życzę abyś zdążył. Chociaż koniec sierpnia czy początek kwrześnia to mniej turystów będzie a Wy nie macie dziatwy w wieku szkolnym.
......


Niekompletnie wyposażoną odebrałem.
Do założenia elektryka, linia paliwowa, silnik, bimini i pokrowiec do uszycia - bo teraz zafoliowana zamiast pod pokrowcem - ale i tak mi trochę ulżyło.
Po założeniu osprzętu jeszcze regulacja przyczepki.
Dużo pracy jeszcze.
Jest szansa, że w wakacje zdążę :)
Załączniki:
IMG_20180703_123129-2912x214-01-2620x1965.jpeg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2018 21:35

Widzę (już w domu), że zamiana łajby fajna, mimo że zakryta :lol:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 03.07.2018 21:45

Janusz Bajcer napisał(a):Widzę (już w domu), że zamiana łajby fajna, mimo że zakryta :lol:

Brakowało trochę miejsca na ribie, tu mamy małą kabinę na tzw wszelki wypadek.
Pospieszyłeś się Janusz z wakacjami, bo teraz już nie musielibyśmy wracać z Biševa :) .
Bez przysmaków, które Twoja żona robi też będzie żołądek płakał - bo do tej pory wspominamy to jedzonko.

Rozpakuję to wrzucę fotkę, boki ma grafitowo- białe.
Ostatnio edytowano 03.07.2018 21:48 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 03.07.2018 21:46

baunty napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Widzę (już w domu), że zamiana łajby fajna, mimo że zakryta :lol:

Brakowało trochę miejsca na ribie, tu mamy małą kabinę na tzw wszelki wypadek.
Pospieszyłeś się Janusz z wakacjami, bo teraz już nie musielibyśmy wracać z Biševa :)
Rozpakuję to wrzucę fotkę, boki ma grafitowo- białe.


Pikny sprzęt Gratki :wink:
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 03.07.2018 21:59

baunty, w ciemno widzę, że fajna :boss:
Gratulacje i obyś zdążył tego lata ją na Jadranie potestować :papa:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 03.07.2018 22:17

Dzięki :)
Też mam nadzieję, że zdążę, bo kurcze po to kupowałem.
Już miała być w połowie czerwca gotowa wraz z wyposażeniem, ale przed sezonem to chyba wszyscy mają poślizg czasowy.
Korci mnie żeby gdzieś popłynąć i zostać na noc spiąc na łódce.
Marzy mi się zostać gdzieś w tzw odludnej zatoce i po prostu napić wieczorem wina patrząc na morze i słuchając "ciszy i morza" :)

W zeszłym roku popłynęliśmy z Marsikiem z Hvaru na Lastovo - gdybym miał gdzie spać, to zostałabym tam na jeden dzień.

Kombinowałem tak z ribem, ale było za mało miejsca.
Chociaż widziałem takie "igloo" dorabiane do ribów i można wtedy na nim spać.

Mój poprzedni sprzęt był w ubiegłym roku na Hvarze i w tym roku też będzie...z nowym właścicielem :)
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 03.07.2018 23:04

pabbllo_ldz napisał(a):Witam,
przeczytałem ok. 150 stron od tyłu i trochę od początku, sporo się dowiedziałem.
Mam jednak pytanie do was doświadczonych czy ponton PROMARINE 320 FORSAGE dla rodziny 2 osoby dorosłe i dwójka dzieci 7l i 2,5 roku będzie wystarczający jeśli chodzi o rozmiar? Nie zamierzamy pływać więcej jak po 5-10 km wzdłuż wybrzeża. Bardziej rekreacyjnie niż wyczynowo, wiadomo dzieci.
A morze możecie jakiś ponton polecić? Silnik jakiego będę szukał to 10HP.


Największe rozmiary pokładu w danej długości kadłuba mają z tego co patrzyłem kolibri z serii DSL. Burta przesunięta parę cm do tyłu, a czasem te parę cm oznacza wyprostowane nogi. Zerknij na youtube jest porównanie wymiarów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 584
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone