Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 04.07.2018 09:12

Zajechalem na kemping. Rozlozylem i napompowalem ponton. Na drugi dzien pojechalem do kapitanatu kupic winete, paliwo itd. wracam patrze a jedna komora pontonu pusta. Tak sie zaczynaja moje 3 tygodnie corocznego plywania.
Napompowalem jeszcze raz ta komore dziwiac sie ze pol dnia poprzedniego i cala noc bylo dobrze az do poludnia. Szybko okazalo sie ze problemem jest koncowka tuby gdzie jest polaczenie tego magicznego "plastiku" z pvc. Dlaczego magicznego - bo zjezdzilem juz cala okolice Porec Funtana Vrsar. Bylem w marinach gdzie naprawiaja wielkie i male lodzie, bylem u lokalnie polecanych ludziach i kazdy mi mowi to samo - jakby to byla dziura kluta czy cieta to by mi to naprawili a takie cos to nie.

Moze mialby ktos jakies dobre rady czy adresy gdzie moglbym pytac w okolicach realnego dojazdu. Co z takim fantem mozna zrobic aby nie zrabac totalnie wyjazdu?
Załączniki:
IMG_20180702_145643-816x612.jpg
IMG_20180702_145635-816x612.jpg
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 04.07.2018 09:21

Jesteś bardzo blisko Italii.
Tam jest zupełnie inny rynek sprzętu z tubami - chyba największy w Europie.
Moim zdaniem jedyne wyjście, to zrobić sobie wycieczkę np do Wenecji a po drodze w Triescie zostawić gumiak do sklejenia.
Wbij w google riparazioni gommone/gommoni lub tubolari
Dowiedz się np u tych poniższego linka.
Mam nadzieję, że usłyszysz co innego niż do tej pory.
Najpierw warto podzwonic.
http://www.gommoninauticabelluzzi.wpeople.it/
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 04.07.2018 16:00

@ESC
Możesz próbować kleić klejem do pcv do pontonów.
Ewentualnie kontakt z serwisem pontonu i może oni podpowiedzą co z tym zrobić.

Powiedzcie Mi czy 1550 za ponton PROMARINE 320 FORSAGE w wersji z aluminiową podłoga, plus torba na ławeczkę, plus pompka elektryczna i sporo innych klamotów to dobra cena?
Ponton jest nowy ma miesiąc i 5 lat gwarancji.

Bo jak mam kupić używkę i potem mieć takie problemy jak kolega @ESC?
Esc
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 29.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Esc » 04.07.2018 16:25

Ponton to 5 letni Proscan. Dzisiaj to chyba sie Kraken to nazywa. Ponton jak zauwazyles jest jak nowy wiec troche dziwi mnie fakt takiego problemu. Mam zestaw naprawczy ktory dostalem wraz z pontonem i jest w nim tubka kleju - nie wiem co prawda w jakim stanie. Poki co chcialem aby mi to ktos profesjonalnie zrobil ale jak wspominalem nie chca sie tu podjac.
Probuje za rada @baunty skontaktowac sie z firmami z Wloch. Cos tam dzisiaj podzwonilem i powysylalem maile ze zdjeciami. Jak to nic nie da to bede probowal sam to kleic :(
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 04.07.2018 16:48

Esc, jeśli Ci to skleją, to zastanów się, czy nie warto jeszcze na wierzch przy złączeniu dokleić dodatkowej "obrączki" - pasek materiału wokół połączenia kapsla z tubą.
Wzmocni to łączenie.
Jeśli się to uda zrobić, to od razu na obydwu tubach.
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 04.07.2018 19:46

baunty napisał(a):Esc, jeśli Ci to skleją, to zastanów się, czy nie warto jeszcze na wierzch przy złączeniu dokleić dodatkowej "obrączki" - pasek materiału wokół połączenia kapsla z tubą.
Wzmocni to łączenie.
Jeśli się to uda zrobić, to od razu na obydwu tubach.



Ja miałem problem ze sklejeniem Koła YAMAHA Meteor każdy mi mówił Panie tego materiału Pan nie sklei. Jeden serwis drugi i to samo :)

Dałem do szewca od butów skleił i pływamy aktualnie w CHorwacji. Zaraz przełączę się na telefon i wkleję zdjęcie.

Nie czekaj na serwis tylko jak masz zestaw naprawczy i zrób jak kolega mówi doklej dodatkowy pasek. Będzie dobrze trzymam kciuki
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 04.07.2018 21:13

Esc napisał(a):Ponton to 5 letni Proscan. Dzisiaj to chyba sie Kraken to nazywa. Ponton jak zauwazyles jest jak nowy wiec troche dziwi mnie fakt takiego problemu. Mam zestaw naprawczy ktory dostalem wraz z pontonem i jest w nim tubka kleju - nie wiem co prawda w jakim stanie. Poki co chcialem aby mi to ktos profesjonalnie zrobil ale jak wspominalem nie chca sie tu podjac.
Probuje za rada @baunty skontaktowac sie z firmami z Wloch. Cos tam dzisiaj podzwonilem i powysylalem maile ze zdjeciami. Jak to nic nie da to bede probowal sam to kleic :(


Ewentualnie-gdybam jedynie skoro będziesz na wakacjach 3 tygodnie to może zamow z kraju dobry dwuskladnikowy klej zrób raz a porzadnie. Ewentualnie kup na miejscu. Trudne miejsce do sklejenia ale nie niemożliwe do zrobienia. Ta końcówka, kapsel on jest caly twardy czy miękki? Jakbyś potrzebowal namiary na firmę sprzedajaca dobre kleje daj znac. Będziesz potrzebiwal papier ścierny, aceton. Mając ponton e&t marine zrobiłem doktorat z klejenia gadziny.
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 04.07.2018 21:14

Esc napisał(a):Ponton to 5 letni Proscan. Dzisiaj to chyba sie Kraken to nazywa. Ponton jak zauwazyles jest jak nowy wiec troche dziwi mnie fakt takiego problemu. Mam zestaw naprawczy ktory dostalem wraz z pontonem i jest w nim tubka kleju - nie wiem co prawda w jakim stanie. Poki co chcialem aby mi to ktos profesjonalnie zrobil ale jak wspominalem nie chca sie tu podjac.
Probuje za rada @baunty skontaktowac sie z firmami z Wloch. Cos tam dzisiaj podzwonilem i powysylalem maile ze zdjeciami. Jak to nic nie da to bede probowal sam to kleic :(


Ewentualnie-gdybam jedynie skoro będziesz na wakacjach 3 tygodnie to może zamow z kraju dobry dwuskladnikowy klej zrób raz a porzadnie. Ewentualnie kup na miejscu. Trudne miejsce do sklejenia ale nie niemożliwe do zrobienia. Ta końcówka, kapsel on jest caly twardy czy miękki? Jakbyś potrzebowal namiary na firmę sprzedajaca dobre kleje daj znac. Będziesz potrzebiwal papier ścierny, aceton. Mając ponton e&t marine zrobiłem doktorat z klejenia gadziny.
mirekkrk
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirekkrk » 04.07.2018 21:18

Witam serdecznie cromaniakow.
Mam pytanie gdzie ubezpieczacie swoje pływadła chodzi o ten rok bo mnie dzisiaj rece opadły od wielu lat kupowalem ubezpieczenie w warcie i zawsze oscylowało około 100zł na cro sprawdzone zawsze w kapitanacie było ok zachodze dzisiaj aby kupic a pan mi ze teraz u nich minimalna kwota to 500zł stad moje pytanie gdzie kupujecie i mniej wiecej ile płacicie bo to chyba przesada.
pozdrawiam.
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 05.07.2018 10:20

A o jakim plywadle mówisz? Bo ja na swojego gumiaka 2 razy kupowałem winietę i nigdy nie pytali o ubezpieczenie.
mirekkrk
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirekkrk » 05.07.2018 11:39

Witam.
Wczesniej skorupa a teraz rib 5.5m silnik 60kM.
Zawsze sprawdzali ubezpieczenie przy zakupie viniety kapitanat Biograd n/more.
tczprka
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 06.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tczprka » 05.07.2018 19:16

pabbllo_ldz napisał(a):Witam,
przeczytałem ok. 150 stron od tyłu i trochę od początku, sporo się dowiedziałem.
Mam jednak pytanie do was doświadczonych czy ponton PROMARINE 320 FORSAGE dla rodziny 2 osoby dorosłe i dwójka dzieci 7l i 2,5 roku będzie wystarczający jeśli chodzi o rozmiar? Nie zamierzamy pływać więcej jak po 5-10 km wzdłuż wybrzeża. Bardziej rekreacyjnie niż wyczynowo, wiadomo dzieci.
A morze możecie jakiś ponton polecić? Silnik jakiego będę szukał to 10HP.


Ja korzystam z pontonu 320 i silnika 6hp (trochę mało, ale lekki i nie zajmuje za dużo bagażnika ;-)). Z doświadczeń słodkowodnych (jadran dopiero za kilka tygodni :-)) też pływając z dwójką dzieci, pół godziny to nie problem, potem trzeba pływanie w wodzie zarządzić. Pół godziny, przy moim silniczku i rozsądnym ustawieniu manetki to jakieś 4km dystansu. Zresztą dłuższe siedzenie na tak "rozpędzonym" pływadełku i dla dorosłego nudą wieje...
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.07.2018 20:09

tczprka napisał(a):(...) Zresztą dłuższe siedzenie na tak "rozpędzonym" pływadełku i dla dorosłego nudą wieje...
Gdybym miał do wyboru 2 godziny pontonem spacerowym tempem wzdłuż ładnego wybrzeża, albo finał MŚ "Polska-Niemcy", to sorry, wybieram to pierwsze.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 06.07.2018 08:28

Esc, masz jakieś pozytywne wieści w sprawie pontonu?
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 06.07.2018 08:32

tczprka napisał(a):Ja korzystam z pontonu 320 i silnika 6hp (trochę mało, ale lekki i nie zajmuje za dużo bagażnika ;-)). Z doświadczeń słodkowodnych (jadran dopiero za kilka tygodni :-)) też pływając z dwójką dzieci, pół godziny to nie problem, potem trzeba pływanie w wodzie zarządzić. Pół godziny, przy moim silniczku i rozsądnym ustawieniu manetki to jakieś 4km dystansu. Zresztą dłuższe siedzenie na tak "rozpędzonym" pływadełku i dla dorosłego nudą wieje...


Obawiam się że te 6hp na Jadran to troszkę mało i nie chodzi żeby szybko pływać ale czasami więcej mocy może się przydać.
Mogłem kupić Yamaha 8km, ale zrezygnowałem i szukam czegoś pośredniego czyli w granicach 9.9 - 15 hp w 2T.
Jestem w o tyle dobrej sytuacji że sprzęt potrzebuje na przyszły rok, więc jeszcze martwy sezon przede mną.
Ponton kupiłem nówkę z maja Promarine 320 Forsage z aluminiową podłogą (czytałem że może się nagrzewać) za 1650 zł z wysyłką więc chyba dość dobrze. Dzięki temu zostało mi ok. 2k kasy na silnik.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 585
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone