Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
glonik21
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) glonik21 » 13.07.2015 09:33

grzesiek-swidnica napisał(a):
glonik21 napisał(a):Ja płaciłem w tym roku karta Mastercardu Reiffeisen Polbank i kune przeliczali mi średnio po kursie 0,5527-0,5570 zł. Jestem bardzo zadowolony.

A które konto tam posiadasz ?


To jest karta kredytowa;-)
Jak zadzwonie na infolinie to przelicznik niby jest z kuny na Euro po kursie Mastercarda a z Euro na zł po kursie BaNKU,nawet na wyciągu piszą ze przelicznik podwójny czyli niezbyt korzystnie ale faktycznie przeliczają tylko z kuny na zł po kursie Mastercarda. Hehe
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012
Re: Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 13.07.2015 10:05

kuba1394 napisał(a):Mój bank ma dość niekorzystne przeliczniki ponad 20 groszy więcej niż w kantorach. A więc raczej w Polsce wezmę troszkę kun na autostrade.

Kuba jaki to bank? Może zwyczajnie coś źle przeliczasz?
O ile nie chcę wchodzić w temat, czy brać euro, kuny, czy wybierać z bankomatu, bo na ten temat są dziesiątki stron burzliwych dyskusji, to na bramkach jest jeden dodatkowy atut płatności kartą. Podjeżdżasz na specjalne bramki do płatności TYLKO KARTĄ i nie stoisz w kilometrowym lub dłuższym korku. Na 3 wyjazdy do Cro, najdłuższa kolejka, w której stałem to 5 samochodów. W tym samym czasie korek do płatności gotówkowych zaczynał się przy rozwidleniu drogi na bramki kartowe, ok 3 km przed bramkami. Musisz jedynie pilnować zjazdu, bo później nie ma powrotu :)
kuba1394
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba1394 » 13.07.2015 12:44

@Rafał G C Mój bank to Tmobile usługi bankowe (czyli allior). Kotno mam w złotówkach a więc przewalutowanie następuje zł->USD->Kuna/Euro. I maja bardzo niekorzystne przeliczniki około 15gr więcej na Euro niż w kantorach w centrum Warszawy.
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 14.07.2015 07:44

Płaciłem wwczoraj kartą kredytową PKO Bp tzw. Przejrzystą kartą, przelicznik 0,565 zł wyszło mi za Kunę, także myślę że nieźle.
shpath
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shpath » 14.07.2015 10:20

Większość zakupów płacę kartą. Visa z ING. Po przeliczeniu kuna wychodzi po 0,56 z hakiem (dla mnie bez znaczenia te dalsze liczby). Przed wyjazdem liczyłem, analizowałem (jestem pierwszy raz w Chorwacji). Jak tu przyjechałem przestałem to analizować.
To są w końcu wakacje!
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 14.07.2015 21:26

Witam.
Używałem w ubiegłym roku karty kredytowej Alsolia z Credit Agricole (Master Card). Obciążenie rachunku tej karty kredytowej zarówno za płatności w Cro, jak i w BiH wychodziło po bardzo dobrym kursie. Kilka miesięcy temu dostałem jakieś pismo z tego banku i je ol...em. Powoli przygotowując się do wyjazdu poprosiłem koleżankę z tego banku o sprawdzenie, czy nie nastąpiły jakieś zmiany w tabeli prowizji i opłat. Niestety nastąpiły. Za bezgotówkowa transakcję za granicą jest teraz prowizja 2,9% za przewalutowanie, czyli domyślam się, że przewalutowania jest dwa (kuna-euro i euro-złoty), to razem 5,8%.
Mam jeszcze kartę BZWBK (Master Card) i kartę Inteligo (Visa), ale są to karty typowe bankomatowo-płatnicze, a nie typowe kredytowe. Jutro podejdę do BZWBK i dowiem się, jakie koszty są przy płaceniu ta kartą, a czy może ktoś wie, jak to wygląda przy Inteligo wydanej do rachunku bankowego (Visa)?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2015 06:07

piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 15.07.2015 09:10

Visa PKO BP za autostrady. Kurs z wczoraj 0.569 za Kunę. Przy wymianie kupionego Euro w Splitska Banka 0,539 wyszła 1 Kuna. 2,7grosza na 1 Kunie przy wymianie powiedzmy 10000Kun różnica 270złotych na minus dla karty
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 15.07.2015 16:43

kuba1394 napisał(a):@Rafał G C Mój bank to Tmobile usługi bankowe (czyli allior). Kotno mam w złotówkach a więc przewalutowanie następuje zł->USD->Kuna/Euro. I maja bardzo niekorzystne przeliczniki około 15gr więcej na Euro niż w kantorach w centrum Warszawy.


Tylko nie wiem czy wiesz ale płatność jest przewalutowywyana po koszcie visy/MC plus koszta prowizji. Każdy bank ma gorszy kurs niż kantorowy ale płatność i tak wychodzi taniej.
No ale niektórym można tłumaczyć i tłumaczyć ale i tak nie dociera.
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 15.07.2015 19:17

Dziś kredytówka PKO Bp liczy około 0,553zł. W kantorze w Omiś złoty można wymienić za 0,535 za Kune, także płacąc kredytówka 2 grosze Mam na kunie w plecy porównując z kantorem w Cro.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 15.07.2015 19:23

paulr napisał(a): Każdy bank ma gorszy kurs niż kantorowy ale płatność i tak wychodzi taniej.
No ale niektórym można tłumaczyć i tłumaczyć ale i tak nie dociera.


To po ile np wychodzi Tobie Kuna po rozliczeniu w Polsce przy płatności kartą, bo ja dziś bez problemu w kantorze we Wrocławiu po małych targach kupiłem Kuny po 58gr.
Myślę, że kartą raczej lepiej nie wyjdzie.
cabaniarz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cabaniarz » 15.07.2015 19:43

A jak tam z przelicznikami kart kredytowych mbanku np.VISA CLASSIC ? Ktoś korzystał ostatnio?
Karty Deutsche Banku bankomaty na całym świecie bez prowizji, chyba że coś się zmieniło.
zufila
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.09.2008
Re: Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) zufila » 15.07.2015 20:17

mi np. dziś wyszłoby 0,54
mam konto EUR w mBanku z kartą VISA
kurs VISA 0.1325985645, EUR kupiłam miesiąc temu w Alior Kantorze po 4,01, do tego prowizja 3% za przewalutowanie

a jakbym płaciła MasterCard do ekonta to byłoby 0,57
kurs MasterCard 0.130016 następnie na PLN po kursie banku 4,2591 i prowizja 3%
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2015 20:20

AdamBeata napisał(a):
paulr napisał(a): Każdy bank ma gorszy kurs niż kantorowy ale płatność i tak wychodzi taniej.
No ale niektórym można tłumaczyć i tłumaczyć ale i tak nie dociera.


To po ile np wychodzi Tobie Kuna po rozliczeniu w Polsce przy płatności kartą, bo ja dziś bez problemu w kantorze we Wrocławiu po małych targach kupiłem Kuny po 58gr.
Myślę, że kartą raczej lepiej nie wyjdzie.


Wyjdzie lepiej :oczko_usmiech: w niedzielę płaciłem z autostradę kartą 19Kn z konta pobrane 10,62 co daje 0,55895zł za Kunę :wink:
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 15.07.2015 22:08

Odwiedziłem PKO BP, ale mam jakaś awersję do tego banku, tak jak kiedyś do TP S.A. czy Poczty Polskiej i już raczej nic tego nie zmieni. Byłem też dzisiaj w BZWBK. Podpisałem umowę na kartę kredytową Master Card World z gwarancją braku prowizji za przewalutowania. Do tego jest promocja, więc dostałem też ubezpieczenie podróżne dla mojej 4-osobowej rodziny. Oczywiście wszystko bez opłat. Karta ma przyjść na mój adres max. do 5 dni roboczych.
w ten sposób rozstanę się z kartą Alsolia z Credit Agricole.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone