Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.07.2015 23:43

Dziś kupując w kantorze euro po 4,14 (Piekary Śl.) i wymieniając je w ZAGREBACKA BANKA dostaniesz 7,555 kuna czyli po 0,5479 zł

Wymieniając w tym banku złotówki kupisz 1 kuna za 0,5561.

Płacąc kartą w dniu dzisiejszym PKO S.A. liczy 1 kuna za 0,5650 zł

Rachunek jest prosty.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 30.07.2015 00:05

SingSing74 napisał(a):Dziś kupując w kantorze euro po 4,14 (Piekary Śl.) i wymieniając je w ZAGREBACKA BANKA dostaniesz 7,555 kuna czyli po 0,5479 zł

Wymieniając w tym banku złotówki kupisz 1 kuna za 0,5561.

Płacąc kartą w dniu dzisiejszym PKO S.A. liczy 1 kuna za 0,5650 zł

Rachunek jest prosty.


też mi różnica...2 grosze.. to ja wole nie wozić gotówki i wypłacac kartą bez prowizji, po pierwsze wygodniej, po drugie bezpieczniej.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 30.07.2015 00:27

Twoja kasa, twój wybór.

Nie wiem ile wydajesz na wakacje, ale przy 8000 zł różnica to prawie 300 zł.

Może dla ciebie to niewiele, ale ty (i tobie podobni) szukacie kwatery w czwartym rzędzie od deptaka, a kadra menadżerska banków w których macie konta za wasze trzy stówy lata na Madagaskar.

:papa:
Yacek71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 30.07.2015 02:00

Sorki, że się wtrącę ale nie wytrzymałem.
Czytam ten wątek i nie mogę wyjść z podziwu.
Kto z Was wypłaca w bankomatu na przyjemności 8000 PLN ???( w przeliczeniu w Chorwacji).
Jeżeli ktoś tyle przeznaczy na zabawę to co to jest 300 PLN prowizji?
I nie sądzę Sing Sing 74, że za te 300 PLN ktoś się pobawi na Madagaskarze.
Jeżeli idziemy takim tropem oszczędzania na wypłatach ( bo chyba dobrze rozumuje, że pobyt macie opłacony) to jaki w tym jest problem???
Ludzie ocknijcie się.
Przez dwa, dobiegające tygodnie wakacji wypłacając kasę z bankomatu na przyjemności i jedzenie wydałem ok. 60 PLN prowizji. (4600 kun wypłaconych).
Dużo?
Pewnie napiszecie, że tak.
Ale nie pozwolę żeby moja (wasza) najukochańsza pani stała i gotowała obiady dla rodziny w 40 stopniowym upale.
Tym bardziej, że zapieprza tak jak wszyscy przez cały rok w pracy ( i ma cały dom na głowie).
I apel Panowie szukający paru groszy (dosłownie !!!) oszczędności.
Uśmiech waszej Pani, zadowolenie - BEZCENNE.
Pozdrawiam z Hvaru (Zavala).

P.S. Jakież to polskie........ cudowne narzekanie na wszystko i szukanie dziury w całym i jakże mi teraz do tego daleko - całe 1600 km.
Ludzie uśmiechnijcie się, szczególnie do siebie ;)
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 30.07.2015 07:16

Dla mnie ważniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo, nie liczę każdej wydanej złotówki bo bym zwariował a szefowie banków mogą lecieć nawet na księżyc, mam to głęboko gdzieś. Liczy się to co jest dla mnie ważne.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 30.07.2015 14:29

Yacek71 napisał:

Kto z Was wypłaca w bankomatu na przyjemności 8000 PLN ???( w przeliczeniu w Chorwacji).

Kogo stać to wyda i 10k.
Mi chodziło o koszt całego pobytu i osoby, które dla wygody czy bezpieczeństwa nie zabierają gotówki, tylko płacą za wszystko kartą i wypłacają kuny na miejscu z bankomatu.
W Chorwacji zazwyczaj za pobyt płaci się na miejscu, więc kwota ta jest całkowicie uzasadniona.

Jeżeli ktoś tyle przeznaczy na zabawę to co to jest 300 PLN prowizji?

Po pierwsze nie chodzi tylko o przyjemności. Po drugie 300 zł ma zawsze tą samą wartość, niezależnie od tego ile się wyda. Dla mnie 3 stówki do kwota warta zaoszczędzenia.


I nie sądzę Sing Sing 74, że za te 300 PLN ktoś się pobawi na Madagaskarze.

Czytaj ze zrozumieniem. Tu nie chodzi o jedną osobę.

Jeżeli idziemy takim tropem oszczędzania na wypłatach ( bo chyba dobrze rozumuje, że pobyt macie opłacony) to jaki w tym jest problem???

Jak pisałem wyżej - zazwyczaj nie jest opłacony.


Ale nie pozwolę żeby moja (wasza) najukochańsza pani stała i gotowała obiady dla rodziny w 40 stopniowym upale.
Tym bardziej, że zapieprza tak jak wszyscy przez cały rok w pracy ( i ma cały dom na głowie).


Brak związku z tematem. W restauracji przecież też można płacić gotówką.


P.S. Jakież to polskie........ cudowne narzekanie na wszystko i szukanie dziury w całym i jakże mi teraz do tego daleko - całe 1600 km.


Ja nie narzekam. Płacę gotówką i jestem bardzo zadowolony.

Z bankami i ich kursami walut jest trochę podobnie jak z sieciami komórkowymi. Jedna sieć daje darmowe rozmowy, ale masz płatne sms`y i odwrotnie. Wczoraj podawali, że gość nakręcił sobie na wakacjach rachunek za telefon na 104 000 PLN, a przecież miał darmowe rozmowy ;) Okazuje się, że w niektórych przypadkach wysłanie jednego zdjęcia z ciepłych krajów może kosztować 50 zł, a nie każdy o tym wie.

Nikogo nie zmuszam i nie namawiam do płacenia gotówką.

Zgodnie z tematem wątku przedstawiłem jakie są różnice, a każdy podejmie decyzję za siebie. Warto jedynie znać kurs po jakim "nasz" bank przeliczy ewentualne płatności, czy wypłatę gotówki z bankomatu. Jak widać z wypowiedzi bywa z tym różnie.



Ludzie uśmiechnijcie się, szczególnie do siebie ;)

:mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.08.2015 10:51

Właśnie wróciliśmy

Podczas 12 dno w cro jedynie raz byłem w bankomacie po 1000kn, wszedzie płacenie kartą, średni kurs to 0,585 a za tyle w Toruniu to ja kun nie kupię. Nie dość że taniej to bezpieczniej, wygodniej, szybciej (zwłaszcza na bramkach bez kolejek itd)

Ja wad płacenia kartą nie widzę :)
BigTom
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) BigTom » 04.08.2015 00:04

Również wróciłem już z tegorocznego urlopu na Istrii.
Tym razem wyjechaliśmy jedynie z eurasami i kartą płatniczą.

Wypłata z bankomatu: ok 0,60zł/kuna
Płatności kartą w knajpach i sklepach: ok 0,55zł/kuna

Pozdrawiam
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 04.08.2015 00:20

piotrulex napisał(a):Właśnie wróciliśmy

Podczas 12 dno w cro jedynie raz byłem w bankomacie po 1000kn, wszedzie płacenie kartą, średni kurs to 0,585 a za tyle w Toruniu to ja kun nie kupię. Nie dość że taniej to bezpieczniej, wygodniej, szybciej (zwłaszcza na bramkach bez kolejek itd)

Ja wad płacenia kartą nie widzę :)


To sporo dość bo mi kurs w getinie wychodził po 0.54-0.56zl no ale generalnie te 2-4 gr różnicy przy niewielkich kwotach to i tak nie jest dużo. Raz mi tylko bank w Dubrowniku zapytał (przy wypłacie z bankomatu) czy zgadzam się na kurs 0.58zl bo normalnie przy wypłatach z bankomatu i płatności kartą wychodził średnio po 0.55zl.
Ważne ze wygodnie i do bramek zero kolejki (dziś wrocilismy) na Lucko kilkanaście samochodów do gotówki i żadnego do karty no ale to poniedziałek :)
artwro
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 17.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artwro » 04.08.2015 00:32

Bez przegięć i liczenia ułamków od kun 8)
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 04.08.2015 07:38

artwro napisał(a):Bez przegięć i liczenia ułamków od kun 8)
dużo w temacie :roll:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.08.2015 09:15

biokd napisał(a):
piotrulex napisał(a):Właśnie wróciliśmy

Podczas 12 dno w cro jedynie raz byłem w bankomacie po 1000kn, wszedzie płacenie kartą, średni kurs to 0,585 a za tyle w Toruniu to ja kun nie kupię. Nie dość że taniej to bezpieczniej, wygodniej, szybciej (zwłaszcza na bramkach bez kolejek itd)

Ja wad płacenia kartą nie widzę :)


To sporo dość bo mi kurs w getinie wychodził po 0.54-0.56zl no ale generalnie te 2-4 gr różnicy przy niewielkich kwotach to i tak nie jest dużo. Raz mi tylko bank w Dubrowniku zapytał (przy wypłacie z bankomatu) czy zgadzam się na kurs 0.58zl bo normalnie przy wypłatach z bankomatu i płatności kartą wychodził średnio po 0.55zl.
Ważne ze wygodnie i do bramek zero kolejki (dziś wrocilismy) na Lucko kilkanaście samochodów do gotówki i żadnego do karty no ale to poniedziałek :)


Mnie też sie bankomat zapytał czy akceptuje taki kurs. Zgodziłem się. Kolejnym razem chciałem się nie zgadzać i mieć niespodziankę ale jak się okazało kolejne wypłaty nie były potrzebne :)

Dla mnie najważniejsze że nie jest drożej niż kantorowy kurs sprzedaży. Wtedy nie był bym szczęśliwy :)
Rafal G-ce
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal G-ce » 06.08.2015 15:28

Jak ktoś ma czas i lubi otwierać konta to CA ma promocje do 30 września na wypłaty za granicą bez prowizji. Ja mam u nich konto, wiec musiałem jedynie zmienić produkt. Po powrocie dam znać czy było warto.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 06.08.2015 18:51

SingSing74 napisał(a):Twoja kasa, twój wybór.

Nie wiem ile wydajesz na wakacje, ale przy 8000 zł różnica to prawie 300 zł.

Może dla ciebie to niewiele, ale ty (i tobie podobni) szukacie kwatery w czwartym rzędzie od deptaka, a kadra menadżerska banków w których macie konta za wasze trzy stówy lata na Madagaskar.

:papa:


No ja właśnie niestety aż tyle wydałem w tym roku co szczerze mówiąc niemile mnie zaskoczyło :( bo w zeszłych latach wakacje mieściły sie w 6tys.

Po tym urlpie jednoznacznie stwierdzam, że na kolejne wakacje biorę już tylko złotówki i wymieniam na poczcie czy jakimś banku bo wszędzie tak robiłem w tym roku i zawsze było około 55gr za kunę.
Jak się mieszka w malutkiej, rzekłbym, osadzie i do najbliższego, czasami niedziałającego bankomatu, mam ponad 10km to wolę mieć gotówę przy sobie bo u gospodarza za wino czy na bazarze to karta ewentualnie do podłubania w zebach może mi posłużyć :)

Słynne powiedzenie "bierz kredyt w tej walucie w jakiej zarabiasz" postanowiłem zamienić na: bierz do Cro tą walutę ze sobą jaką zarabiasz.

Raz zapłaciłem kartą w Czechach za paliwo (Mastercard Aliora) i zapłaciłem 16,5zł w przeliczeniu za 100koron co dało mi złotówkę więcej niż bym zapłacił w kantorze za korony.


A co do Madagaskaru, to pewnie trzy razy w roku latają za te pozbierane 300zł od każdego :lol:
mbloy
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mbloy » 12.08.2015 09:22

Biorę kartę inteligo. Wiem że zapłace 3% min. 10 pln. Jak mi to policzą? 3% od kun czy złotówek po przeliczeniu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Płacenie kartą płatniczą w Chorwacji- Wątpliwości - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone