Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.05.2017 15:29

W Tucepi są jakieś twierdze?... 8O :wink:

Plaże są piękniejsze w Tucepi (gorzej ze starówką). Ale Rogoźnica ma swój klimat i urok. To inne miejsca, po prostu.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.05.2017 16:05

Tu jest relacja kogoś, kto na pierwszy raz w Cro wybrał Rogoźnicę i miał w związku z tym sporo dylematów... :oczko_usmiech:
udalo-sie-lipiec-2014-t47057.html
pomocy-gdzie-jechac-t44665.html

http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ca-beaches
http://loverogoznica.eu/
Julka17
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Julka17 » 05.05.2017 16:33

Droga Danusiu,
dzięki za te przekierowania, ja je czytałam wczoraj w nocy, jeszcze jest fajny tucepi-2012-t37552.html, i wiele wiele innych,
ale one sa z przed kilku lat, z mojego doświadczenia z innych Państw wynika że czasem z różnych przyczyn niektóre Państwa oferuje coraz więcej ciekawych rzeczy(Bułgaria, Hiszpania), a niektóre Państwa t.j. Tunezja, Egipt absolutnie upadają z powodu braku turystów, stąd mój wątek "Chorwacja 2017:-)"
powiem Ci, że na chwile obecną zawężyłam moje poszukiwania właśnie do tych dwóch miast, choć jeszcze intryguje mnie Makarska Riwiera....zaważy chyba odległość ode mnie na miejsce...nie mogę znaleźć innych powodow.:-) ale dziękuję Ci.
Czytając info od Ciebie mam wrażenie, że Chorwacja jest Twoim domem :-))
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.05.2017 16:37

Julka17 napisał(a):Czytając info od Ciebie mam wrażenie, że Chorwacja jest Twoim domem :-))

Sporo takich osób na forum. :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.05.2017 16:57

Janusz Bajcer napisał(a):
Julka17 napisał(a):Czytając info od Ciebie mam wrażenie, że Chorwacja jest Twoim domem :-))

Sporo takich osób na forum. :lol:

Z Januszem na czele... :wink:

Czasem marzy mi się, żeby tak było. Nie pogardziłabym małym, kamiennym domkiem na Hvarze. :) :smo:
Julka17
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Julka17 » 05.05.2017 16:58

Janusz Bajcer napisał(a):
Julka17 napisał(a):Czytając info od Ciebie mam wrażenie, że Chorwacja jest Twoim domem :-))

Sporo takich osób na forum. :lol:


zanim się tu zarejestrowałam przeglądałam kilka miejsc, ale tylko to forum wydało mi się pełne ludzi naprawdę kochających ten kraj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
trzymam kciuki, może wygrasz w lotka i sobie zakupisz małą wille? :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.05.2017 17:03

Julka17 napisał(a):trzymam kciuki, może wygrasz w lotka i sobie zakupisz małą wille? :D

Ojej, to muszę szybko zakupić kupon, póki trzymasz kciuki... :smo:

Wiesz, może wysyłaj zapytania do wszystkich miejscowości, które Ci się podobają, zobaczysz czy i gdzie znajdziesz jakieś odpowiednie lokum. Jest już dość późno na rezerwacje w sezonie...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.05.2017 18:33

Mikromir napisał(a):
Patryk Pe napisał(a): Ale jednak wydaje mi się, że w sezonie, w którym jedziesz, wyspy wyjdą jednak nieco drożej niż wybrzeże.

Niekoniecznie. Zależy od tego która wyspa i jaka miejscowość na niej.
2 tyg. temu zarezerwowałam kwaterę dla 2+1 w Jelsie (wyspa Hvar) za 40 eur, taniej miałam tylko w Orebić, a zwykle cena 45 eur (zawsze lipiec).

Julka17 napisał(a):Tak, tak masz rację, po prostu gdzieś ostatnio przeczytałam, że kwatera na miejscu jest nawet o 50%tańsza niż wcześniej przez internet, stąd moje pytanie.

Przy rezerwacji kwatera dla Was to ok. 60-70 eur (nie doczytałam w jakim wieku dzieci), więc 50% mniej przy jeździe w ciemno to nie realne... Może Ci się coś uda w cenie 45 eur..
Kwatery dla 4 osób trudniej znaleźć niż dla 2 osób... U mnie koleżanka jeżdżąc w ciemno (koniec lipca, córki 3 i 8 lat) płaciła w przedziale 60-80 eur... I ciężko z wyborem było...., aby były 2 osobne łóżka dla dzieci...

Popatrz na Rogoznicę, placu zabaw nie kojarzę, ale można spacerować po wysepce, jest marina z super jachtami, jest Smocze oko (jezioro), jest lawendowy labirynt.... I można skoczyć późnym popołudniem do np. Sibenika lub na wodospady Krk..
Opisy miasteczek w ciągu ostatnich 2, 3 lat aż tak bardzo się nie zmieniają....
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem gdzie jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 05.05.2017 19:46

sweettemper napisał(a): Zastanawiamy się między Bristem a Orebicem.....
Co polecacie wybrać?


Jeżeli macie zamiar więcej jeździć niż odpoczywać to lepiej Brist. Z Orebiča trzeba zawsze liczyć godzinę jazdy aby wyjechać z półwyspu. Ale na samym Pelješacu jest też kilka miejsc wartych odwiedzenia.
Najważniejsze że wakacje Cro, zazdroszczę.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 05.05.2017 21:31

Julka17, czy Ty potrzebujesz apartamentu z osobną sypialnią (2+2) lub dwoma (4), czy tylko jednopokojowego studia 2+2 aneksem kuchennym i łazienką?
Julka17
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Julka17 » 07.05.2017 12:46

Mikromir napisał(a):Julka17, czy Ty potrzebujesz apartamentu z osobną sypialnią (2+2) lub dwoma (4), czy tylko jednopokojowego studia 2+2 aneksem kuchennym i łazienką?


szczerze mówiąc my nie jesteśmy wybredne, moje córcie mają 7 i 4 lata i z reguły jak gdziekolwiek jedziemy, to śpimy wszystkie albo na 1 łóżku dużym,, albo na miejscu łączymy 2 łózka jednoosobowe, pośrodku(w szczeline) wkładam koc i jest super. Śpimy razem odkąd jesteśmy same, tak nam wszystkim poprostu bezpieczniej...
Ważny jest tv, internet mamy swój, więc wieczorkiem ja sobie czytam a moje lalki koło mnie albo w coś grają albo oglądają na tv. Aneksu kuchennego ja też bardzo nie potrzebuję, jedyne czajnik(mogę wziąć swój :D ) ale lodówka(mleko, masło, wędlina) byłaby mile widziana. Obiady i kolacje i tak jemy gdzieś. Grzech jechać na wakacje i nie próbować ichnich specjałów...:-)))
no i oczywista sprawa, z łazienką, musimy(ze względu na dzieci)mieć swoją w pokoju...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.05.2017 15:17

Czyli w sumie wystarczyłoby klasyczne studio / pokój 2+1...
wojtek93
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek93 » 07.05.2017 15:32

Witam :)

Również wybieram się pierwszy raz do Chorwacji. Termin 26.08-6.09 Cztery dorosłe osoby Wiek 22-25Lat. Interesuje nas region między Splitem a Makaraska, Które miejscowości polecacie? Macie jakieś sprawdzone noclegi? Interesuje nas aby w ciągu dnia odpocząć , pozwiedzać , a wieczorem iść się napić i pobawić.

Dziękuje za pomoc :)
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 07.05.2017 15:43

Całe to forum pełne jest pomysłów, miejsc. Warto poczytać bo wybierasz sobie miejsca pasujące właśnie Tobie-pamiętaj, że każdy lubi co innego na urlopie.
Sam jadę w tym roku po raz pierwszy w te rejony a lektura pozwoliła mi zaplanować miejsc tyle, że nie wiem czy mi urlopu wystarczy aby je odwiedzić.
Licząc na gotowy plan ograniczasz się na gusta Jednej nie znanej ci Osoby. Jak zapoznasz się z wieloma postami choć mniej więcej wyrobisz sobie własne zdanie czy warto odwiedzić daną miejscowość czy nie.
kristof
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kristof » 07.05.2017 16:52

Witam, skorzystam z okazji i zadam pytanie?
Mamy 3 tygodnie urlopu 08.07-30.07 i możemy 2 tygodnie spędzić w Chorwacji. Jedziemy w składzie 2+2 dzieci. Planujemy dwie miejscowości po 7 dni w każdej: Tucepi/Podgora i Rogoznica/Primosten. Może macie jakieś sprawdzone namiary na noclegi w tych miejscowościach?
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone