Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.04.2017 14:53

paula777 napisał(a): Otóż termin jaki mam zarezerwowany na urlop to ostatnie dwa tygodnie lipca. Szukam miejsca z ładną plażą, mam na myśli żwirek, kamyczki bądź piasek :D jadę z 7 latkiem więc zależy mi aby było łagodne zejście do morza. Jak by się udało jeszcze do tego dołączyć jakiś ładny widok to była by już bajka. ... Na początku zakładałam KRK ale podobno straszne tłumy, nie ma się gdzie swobodnie rozłożyć, teraz mam na oku Trogir, ale sama już nie wiem. Pomóżcie proszę.

Trafiasz w zbyt duże miejscowości. Na Krku nie Krk czy Baška,ale np. Stara Baška. Tak samo nie Trogir ale mniejsze miejscowości w okolicy, chociażby coś na Čiovo właśnie, mimo korków na moście. Jeśli dalej na południe, gdzie jest ładniej widokowo, to tez nie Makarska czy sam Omiš, ale coś małego w okolicy. Mapę otwórz i zdjęcia sat., streetview itp.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.04.2017 14:55

Mikromir napisał(a):
paula777 napisał(a): Otóż termin jaki mam zarezerwowany na urlop to ostatnie dwa tygodnie lipca. Szukam miejsca z ładną plażą, mam na myśli żwirek, kamyczki bądź piasek :D jadę z 7 latkiem więc zależy mi aby było łagodne zejście do morza. Jak by się udało jeszcze do tego dołączyć jakiś ładny widok to była by już bajka. ... Na początku zakładałam KRK ale podobno straszne tłumy, nie ma się gdzie swobodnie rozłożyć, teraz mam na oku Trogir, ale sama już nie wiem. Pomóżcie proszę.

Trafiasz w zbyt duże miejscowości. Na Krku nie Krk czy Baška,ale np. Stara Baška. Tak samo nie Trogir ale mniejsze miejscowości w okolicy, chociażby coś na Čiovo właśnie, mimo korków na moście. Jeśli dalej na południe, gdzie jest ładniej widokowo, to tez nie Makarska czy sam Omiš, ale coś małego w okolicy. Mapę otwórz i zdjęcia sat., streetview itp.

Dodam >>> informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html
Frydzio
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Frydzio » 24.04.2017 20:47

Cześć,
Na wstępie chciałbym się przywitać, myślę, że zostanę tu na dłużej. :)
Wraz ze znajomymi i rodziną planujemy wybrać się na Chorwację na dwa pierwsze tygodnie sierpnia. Przeglądałem już trochę forum, jednak jest tak rozległe, że na pewno coś przeoczyłem :D Wybieramy się w 9-15 osób, jednak rozrzut wiekowy to 20-50 lat i szukamy miejsca, które będzie odpowiednie dla wszystkich, spokojne, ale także z na przykład większym miastem w pobliżu, gdzie można pojechać na imprezę i poznać więcej młodych ludzi. :)
Atrakcje turystyczne też nie są bez znaczenia, ponieważ chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej pięknych miejsc w pobliżu miejsca, w którym będziemy (bo wiem już, że na raz, a nawet na dwa nie ma mowy, żeby "poznać" Chorwację :)). Z racji tego, że będzie nas dość sporo, bo jednak to nie jedna rodzina, to chcielibyśmy, żeby nocleg był w miarę tani, rozumiem przez to kwotę około 20 euro/os./noc. Myślicie, że to rozsądna kwota?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie i odpowiedzi, do usłyszenia!
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.04.2017 21:07

Frydzio napisał(a): chcielibyśmy, żeby nocleg był w miarę tani, rozumiem przez to kwotę około 20 euro/os./noc. Myślicie, że to rozsądna kwota?

Tak, spoko, jeśli tylko znajdziecie jeszcze gdziekolwiek wolne miejsca dla dużej grupy w szczycie sezonu. :mrgreen:
informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html
itp.
Sporo jest odpowiednich par miejscowości mniejsza - większa z opcją zwiedzania szeroko rozumianej okolicy, np.:
Srima / Tribunj - Vodice
Krvavica / Bratuś - Makarska
lub jakaś inna mała miejscowość w okolicy Splitu lub Makarskiej - mapa i wyszukiwarka w ruch.
mala-miejscowosc-ponizej-splitu-t44637.html
mala-spokojna-miejscowosc-w-pasie-sibenik-makarska-t36042.html
etc.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.04.2017 21:49

Frydzio napisał(a):Cześć,
Na wstępie chciałbym się przywitać, myślę, że zostanę tu na dłużej. :)
Wraz ze znajomymi i rodziną planujemy wybrać się na Chorwację ...

Witam.
Nie NA Chorwację - lecz DO Chorwacji. :idea:
dominik1990
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominik1990 » 26.04.2017 16:59

Witam
Tego lata (koniec lipca , początek sierpnia) wybieram się po raz pierwszy do Chorwacji (konkretnie Pag). Wyruszam w sobotę (lub z piątku na sobotę) z Małopolski, powrót niedziela następnego tygodnia. Przeglądając to forum i przygotowując się co nieco mam następujące pytania :

1) Kiedy wyjechać - kiedy wrócić ? - Lepiej jechać nocą i przekraczać granicę chorwacką rano, czy lepiej się wyspać i wyruszyć nad ranem z PL ale to wiąże się z korkami bo do Chorwacji trafimy w samo południe.. Przypominam że to będzie sobota i pewnie niemałe korki do bramek.. Tak samo lepiej jest wrócić w niedziele w ciągu dnia czy już wieczorkiem ?

2) Lepiej mieć ze sobą kuny czy euro ? Po drodze muszę tankować 2 razy na Węgrzech i raz w Chorwacji (LPG), więc pasuje mieć również węgierską walutę.

3) A może lepiej mieć tylko kartę płatniczą ? Ale czy to opłacalne ?

4) Jak wygląda sytuacja z bramkami na autostradach chrowackich tzn. czytałem że można płacić gotówką lub kartą i podobno lepiej kartą bo szybciej. Czy pas "ENC" to dla tych którzy płacą kartą ? Czy na tym pasie nie można zapłacić gotówką, bo już sam nie wiem o co chodzi...

Bardzo proszę o pomoc :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.04.2017 17:13

Na wszystkie pytania są odpowiedzi na forum, wystarczy poczytać odpowiednie wątki.
dominik1990
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominik1990 » 26.04.2017 17:24

Proszę zatem podać linki do tych mistycznych odpowiedzi :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.04.2017 17:32

Dostałeś w zamkniętym wątku.
agaj666
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 27.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaj666 » 27.04.2017 18:38

Dopiszę się i ja, świeżak zupełny w tym temacie.
Mieliśmy jechać na zwiedzanie Litwy, Łotwy i Estonii ale kiepsko tam wygląda prognoza pogody więc... "last kwadrans" wylosował CRO :) i miejscowość Makarska.
Co tam robić, co oglądać, gdzie iść, dokąd jechać? Dwie dorosłe osoby i samochód.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.04.2017 18:44

agaj666 napisał(a):Dopiszę się i ja, świeżak zupełny w tym temacie.
Mieliśmy jechać na zwiedzanie Litwy, Łotwy i Estonii ale kiepsko tam wygląda prognoza pogody więc... "last kwadrans" wylosował CRO :) i miejscowość Makarska.
Co tam robić, co oglądać, gdzie iść, dokąd jechać? Dwie dorosłe osoby i samochód.

makarska-kompendium-wiedzy-subiektywne-t19403.html
dominik1990
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominik1990 » 29.04.2017 10:21

Wielkie dzięki Andzia* za wyjaśnienie moich pytań :)
Julka17
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.05.2017
Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Julka17 » 05.05.2017 12:24

Kochani,
proszę o pomoc, dużo jest info na tym forum ogólnie i szczegółowo o Chorwacji, ale wszystko to jest z 2013=2015r..
Na pewno sporo rzeczy się pozmieniało, dlatego-pewne to jest już nudne, bo jestem tysięczną osobą która o to pyta-ale tak, bardzo chcę poj. w tym roku samochodem z dwójką dzieci do Chorwacji.
Długa podróż nas ani nie zniechęca, ani nie przeraża. Interesuje mnie miejsce, gdzieś czytałam, że dużo taniej jest na miejscu szukać noclegu, nie rezerwować wcześniej.
Więc moje pytania brzmią:
1.gdzie jest w miarę sympatyczna miejscowość-nie odludzie, ale tez nie nasz Sopot gdzie nie ma w sezonie gdzie ręki wetknąć
2.interesują mnie tez place zabaw, aby można było z dziećmi wieczorkiem pójść właśnie tam, albo jakaś starówka/deptak/molo/cokolwiek :-)
3.jakie są ceny (mniej więcej za kwatery), nie potrzebujemy cudów, ani 5 gwiazdek, żeby było poprostu czysto i w miarę blisko do morza
4.oczywiście plaża, ze względu na dzieci aby zejście było łagodne i aby jeżeli nie piaskowa-o takie podobno trudno-to chociaż żwirkowa...
Chciałabym poj. na dwa ostatnie tyg. lipca, czy ktoś jedzie w tym czasie z dziećmi? będzie miło..
wiem, że dopiero na miejscu sobie odpowiem na te wszystkie pytania, ale jeśli jest wśród Was jakaś miła duszyczka, wolałabym wiedzieć wcześniej chociaż część odpowiedzi.
Dziękuję bardzo
Julka :-)))
koziol007
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 31.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) koziol007 » 05.05.2017 12:38

Ja z kolei podszedłem od trochę innej strony - w związku, że będzie to nasz pierwszy wyjazd (wypoczynek+zwiedzanie) zacząłem szukać wolnych kwater (od 8 do 18 sierpnia - szczyt sezonu), ale znalazłem błyskawicznie (notabene promowane/polecane miejscówki od forumowiczów) i wybór padł na Seget Vranjica.
Plaża pod nosem, czytanie na forum co w okolicy zwiedzać i ewentualnie wujek google.
Patryk Pe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 23.03.2015
Re: Chorwacja 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk Pe » 05.05.2017 12:45

Byłem w Tucepi, Podgora, Baśka Voda, Makarska. Z tych popularnych miejscowości mogę polecić Tucepi.
Jest to małe miasteczko, ale z 4 kilometrowym deptakiem wzdłuż plaży. Jest więc gdzie spacerować. W pobliżu portu znajduje się park zabaw dla dzieci.
Podgora również bardzo fajna, ale zdecydowanie trudniej było mi znaleźć jakiś fajny nocleg. Jest trochę mniej nowoczesna niż Tucepi (ciężko mi to wyjaśnić, ale takie mam odczucia :P ), za to ma swój unikalny klimat.
Baśka Voda podobała mi się zdecydowanie najmniej. Żeby nie było, że to tylko moja opinia - moja dziewczyna również potwierdza ten ranking :D
Dlatego ze swojej strony polecam serdecznie Tucepi. Niskie ceny noclegu można znaleźć zwłaszcza w ,,drugiej linii brzegowej'', czyli w apartamentach po drugiej stronie magistrali.
Jeśli masz jakieś pytania to śmiało pisz :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz do Chorwacji, nie wiem dokąd jechać - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone