Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Obiad, posiłek na trasie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008
Obiad, posiłek na trasie

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 18.07.2008 12:27

Witam!
We wrześniu wybieram się do Chorwacji przez Słowację. Jadę z dziećmi w wieku ok. 3 lat. Na Słowacji w okolicach Bratysławy chcielibyśmy zjeść jakiś obiadek w zajeździe lub czymś podobnym.
I teraz prośba do WAS. Czy znacie jakieś fajne, bezpieczne miejsce z dobrym jedzeniem w okolicach o których napisałem?
Dzięki za pomoc

P.S. Nie znalazłem podobnego tematu więc ten założyłem. Jeśli był to proszę o linka.

Pozdrawiam
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 18.07.2008 12:52

Jak z Sosnowca przez Bratysławę to pewnie autostradą. Niestety albo zjesz coś fajnego w knajpkach w miejscowościach zanim wjedziesz na autostradę (pewnie trochę za szybko to będze na obiad) bo w pobliżu Bratysławy są tylko stacje benzynowe z ich knajpami. No chyba ze coś zjesz w w Bratysławie bo potem to już szczere pole i autostrada. Jak jedziesz przez Węgry masz łatwiej - cała trasa 86 jest wręcz naszpikowana przydrożnymi knajpami, co prawda są one raczej zorientowane na Niemców i Austriaków ale zjesz obficie i smnacznie, choć nieco drożej niż w Sk.
Możesz spróbować w Csorna, małe miasteczko, my tam robimy zakupy knajpki też są tyle że w centrum czasem trudno o parking.

Bezpiecznie - jakoś nie słyszałem żeby na tej trasie napadali
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 18.07.2008 13:18

Kir napisał(a):Jak z Sosnowca przez Bratysławę to pewnie autostradą. Niestety albo zjesz coś fajnego w knajpkach w miejscowościach zanim wjedziesz na autostradę (pewnie trochę za szybko to będze na obiad) bo w pobliżu Bratysławy są tylko stacje benzynowe z ich knajpami. No chyba ze coś zjesz w w Bratysławie bo potem to już szczere pole i autostrada. Jak jedziesz przez Węgry masz łatwiej - cała trasa 86 jest wręcz naszpikowana przydrożnymi knajpami, co prawda są one raczej zorientowane na Niemców i Austriaków ale zjesz obficie i smnacznie, choć nieco drożej niż w Sk.
Możesz spróbować w Csorna, małe miasteczko, my tam robimy zakupy knajpki też są tyle że w centrum czasem trudno o parking.

Bezpiecznie - jakoś nie słyszałem żeby na tej trasie napadali



No to kicha, bo jedziemy przez Austrię, gdzie mamy zarezerwowane noclegi koło Graz.
W takim razie liczę na pomoc osób co jadły w samej Bratysławie, w miejscu gdzie nie trzeba za bardzo kluczyć.
Pisząc o bezpieczeństwie miałem na myśli dzieci, żeby mi do jakiegoś bajora nie wpadły albo na ulicę nie wybiegły:)

Pozdrawiam
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 20.08.2008 14:47

Witam!
W związku z tym, że zmieniła sie u mnie trasa przejazdu (jadę przez Węgry-Letenye) i biorę pod uwagę korki w Chorwacji i długie czekanie w korkach obawiam się, że może nie obejśc się bez posiłu na autostradzie.

Czy znacie jakieś miejsce w Chorwacji na autostradzei A1 gdzie można coś dobrego zjeść?

Dziękuję za odpowiedź
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 01.09.2008 11:42

Prz autostradzie masz jedynie stacje benzynowe, w których kompleksie sa knajpki. Nie jest w nich jedzenie najlepsze, ale lepszy rydz niz nic. Nie straszę cię - jest zjadliwe - szczegolnie cevapcici. Poza tym przy tych stacjach sa place zabaw dla dzieci, z ktorych moje namiętnie korzystają, a ja mam czas wypić kawę :)
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 01.09.2008 12:07

skunk napisał(a):Witam!
W związku z tym, że zmieniła sie u mnie trasa przejazdu (jadę przez Węgry-Letenye) i biorę pod uwagę korki w Chorwacji i długie czekanie w korkach obawiam się, że może nie obejśc się bez posiłu na autostradzie.

Czy znacie jakieś miejsce w Chorwacji na autostradzei A1 gdzie można coś dobrego zjeść?

Dziękuję za odpowiedź


Proste i zjadliwe jedzenie można dostać w barach w h-makertach Tesco. W Bratysławie w dzielnicy Zlate Piesky, zaraz przy wjeżdzie od Zyliny albo na Węgrzech, w Mosonmagyarovar albo w Szombathely, też bezpośrednio przy drodze.

Co do Chorwarcji, to przypomina mi się jak ktoś opisywał na tym forum knajpkę gdzie specjalnością są kotlety wielkości talerza, ale to miejsce było chyba w okolicach Krapiny.

Nie wiem czy we wrześniu zagrożenie korkami jest ciągle realne?
sledz74
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sledz74 » 01.09.2008 12:15

Jeżeli jedziesz w kierunku Graz, to polecam jedno miejsce:
- przejeżdzasz przez granicę Słowacja/Austria
- kierujesz się na Wiener Neustadt trasą A6 na wiedeń, potem A4 na Budapeszt potem zjeżdzasz na drogę numer 50 i za niecałe kilka-kilkanaście kilometrów masz po lewej stronie knajpkę gdzie można zjeść pyszne Wiener Sznycle :) (jeżeli lubisz)

Potem po posiłku jedziesz 50 aż do S31, potem S4 i wjazd na Autostradę A2 do Graz
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008
Smacznego

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 03.09.2008 05:50

Polecam. W drodze do Chorwacji, mijamy miejscowość Lenart /Słowenia, jadąć objazdem bez autostrady/ kilkaset metrów dalej po prawej stronie przy drodze jest Gostionica. Pyszne jedzenie, bardzo dużo i tanio. Warto kupić misę jadła z żaru. Starczy na 4 osoby do syta chyba z 10 sztuk różnego mięsa, ryż/palce lizać/ frytki ziemniaki, surówki itp. Koszt 19 Euro. Cztery osoby do syta. Polecam!!!
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 08.05.2009 10:03

no własnie wyjeżdżamy ok 17.00 i wieczorem przez Żylinę i słowacką autostradę do Bratysławy, potem 86-tką. Z tego co kojarzę, a raczej nie kojarzę by na autostradzie było cos godnego uwagi, chyba że się mylę...?? Mam na uwadze również naszą restauracyjkę w Csornej, ale będziemy tam pewnie 22.00-1.00 i nie wiem jak zajazd ten otwarty -może ktoś wie..?? Kiedyś też znalazłem tu linka do strony (lecz tez godzin otwarcia tam nie znalazłem) i gdzies zagubiłem...??
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 08.05.2009 10:52

Bodzioch Marek napisał(a):no własnie wyjeżdżamy ok 17.00 i wieczorem przez Żylinę i słowacką autostradę do Bratysławy, potem 86-tką. Z tego co kojarzę, a raczej nie kojarzę by na autostradzie było cos godnego uwagi, chyba że się mylę...?? Mam na uwadze również naszą restauracyjkę w Csornej, ale będziemy tam pewnie 22.00-1.00 i nie wiem jak zajazd ten otwarty -może ktoś wie..?? Kiedyś też znalazłem tu linka do strony (lecz tez godzin otwarcia tam nie znalazłem) i gdzies zagubiłem...??

Polecam Bosarkany, pisałem o tym zajeździe tu.
kkk6969
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkk6969 » 17.05.2009 21:02

volumen napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):no własnie wyjeżdżamy ok 17.00 i wieczorem przez Żylinę i słowacką autostradę do Bratysławy, potem 86-tką. Z tego co kojarzę, a raczej nie kojarzę by na autostradzie było cos godnego uwagi, chyba że się mylę...?? Mam na uwadze również naszą restauracyjkę w Csornej, ale będziemy tam pewnie 22.00-1.00 i nie wiem jak zajazd ten otwarty -może ktoś wie..?? Kiedyś też znalazłem tu linka do strony (lecz tez godzin otwarcia tam nie znalazłem) i gdzies zagubiłem...??

Polecam Bosarkany, pisałem o tym zajeździe tu.


A spać tam można - może ma ktoś jakieś bliższe namiary na ten zajazd celem rezerwacji nocleg lub w pobliżu ?
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 18.02.2014 21:22

Ha!

Znalazłem jakiś pasujący temat. A już chciałem zakładać nowy.... :hut:

Więc gdzie zjeść jakiś dobry nie mcdonaldowy obiad na odcinku Boboszów (względnie Ostrava) - Mikulov - Wiedeń aż po Słowenię ?

Ktoś ma jakiś pomysł ? :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.02.2014 21:34

Jeśli lubisz pizze to polecam na Słowenii w tym miejscu:
http://goo.gl/maps/qaGqt
Nie wiem jak inne jedzenie, ale pizza rewelacyjna ;)
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 18.02.2014 21:54

Byłem w zeszłym roku skuszony przez didsa i również polecam.
Pizza taka normalna, moim zdaniem nie jakaś nadzwyczajna, po prostu dobra.
Natomiast samo miejsce bardzo przyjazne zwłaszcza dla dzieci - mają gdzie pobiegać i rozprostować kości
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 18.02.2014 22:11

Jeżeli bierzesz pod uwagę zjechanie na obiad z autostrady do pobliskiego miasteczka, to mogę polecić Gasthof "Zum Schwarzen Adler" w miejscowości Gaweinstal w Austrii (między granicą czeską a Wiedniem).
Bardzo dobra austriacka kuchnia z Wiener Schnitzlem na czele :) .
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone