Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Obiad, posiłek na trasie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
skojola
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 30.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skojola » 17.07.2016 15:27

Jeśli ktoś nocuje u pani Teresy Bodo lub okolicach, to polecam St. Kristof Etterem w Szantod. Bardzo smaczne typowo węgierskie jedzenie i dużo :) Można spokojnie brać mniejsze porcje, bo i tak są bardzo duże, a cena znacznie niższa. Mają stronę internetową, na której jest karta dań.
rimo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) rimo » 17.07.2016 22:07

karoka65 napisał(a):
rimo napisał(a):W miniony poniedziałek czyli 27.06 posilaliśmy się w Gostinostvo Švarc w Redehovej (opisywanej powyżej). Aktualna cena misy jadła z żaru to 20 EUR ale potwierdzam, że w zupełności wystarczy dla czterech osób :-)

Mogę tylko potwierdzić, zatrzymujemy się tam na obiadek co roku, dobre, świeże i cenowo nie zabija :)


W drodze powrotnej również zatrzymaliśmy się w tym Gostinostvie i mogę dodać, że grzesząc wielce do misy z żaru dobraliśmy sobie jeszcze całą wazę rosołu za 8,8 EUR :roll:
Na koniec przemiła pani z obsługi zapakowała nam resztę bo już nie dało rady zmieścić wszystkiego :oczko_usmiech:
Polecam bardzo bo to fajna miejscówka po drodze.
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 31.07.2016 13:14

Możecie polecić jakąś fajną restauracje nad Balatonem, w której można zjeść dobry gulasz?
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 31.07.2016 14:40

paw_el napisał(a):Możecie polecić jakąś fajną restauracje nad Balatonem, w której można zjeść dobry gulasz?

Nie wiem czy akurat gulasz, ale w restauracji Platan w Balatonföldvár (mapa) zjesz wiele smacznych dań. Nasza gospodyni (p. Teresa znana na forum) podkreślała, że mają tanio, świeżo i do tego kartę po polsku :D . Do tej pory wszyscy jej goście byli zadowoleni. Ze swojej strony mogę tylko wszystko potwierdzić :D , jedliśmy tam dwukrotnie i z pewnością jeszcze tam zajrzymy :papa:

P.S.
Będąc w Balatonföldvár nie można ominąć znanej w okolicy plackarni przy porcie, która słynie z miejscowego przysmaku jakim jest Langosz. To placek smażony na głębokim oleju, z dodatkami lub bez. Nam najbardziej smakował z solą, roztartym czosnkiem, sosem jogurtowym (albo śmietanowym ;)) i posypany tartym żółtym serem. Bardzo syty :mrgreen:
Obrazek
Załączniki:
platan.JPG
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 31.07.2016 18:54

Ok. Dzięki. Jak dla mnie wygląda super.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 31.07.2016 20:53

papse napisał(a):P.S.
Będąc w Balatonföldvár nie można ominąć znanej w okolicy plackarni przy porcie, która słynie z miejscowego przysmaku jakim jest Langosz. To placek smażony na głębokim oleju, z dodatkami lub bez. Nam najbardziej smakował z solą, roztartym czosnkiem, sosem jogurtowym (albo śmietanowym ;)) i posypany tartym żółtym serem. Bardzo syty :mrgreen:

Syty, syty...Piękna bomba kaloryczna. :lol:
Ale co z tego wynika to zjedzenie tegoż zwraca się wielokrotnym wspomnieniem nie tylko dla spożywającego ale też dla osób mu towarzyszących.
:mrgreen:
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 31.07.2016 21:04

papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 31.07.2016 21:13

romuald22 napisał(a):Syty, syty...Piękna bomba kaloryczna. :lol:

Oj tam, oj tam przecież to wakacje, trzeba korzystać :wink:

romuald22 napisał(a):Ale co z tego wynika to zjedzenie tegoż zwraca się wielokrotnym wspomnieniem nie tylko dla spożywającego ale też dla osób mu towarzyszących.
:mrgreen:

Dlatego osoba towarzysząca (żona :wink: ) również spożyła prawie cały :lol:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 31.07.2016 21:15

papse napisał(a):Oj tam, oj tam przecież to wakacje, trzeba korzystać :wink:

Pod warunkiem, że można po tym walnąć coś mocniejszego :) bo normalnie to ryzyko :)
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 31.07.2016 21:24

Bea.ta napisał(a):
papse napisał(a):Oj tam, oj tam przecież to wakacje, trzeba korzystać :wink:

Pod warunkiem, że można po tym walnąć coś mocniejszego :) bo normalnie to ryzyko :)

Fakt, wątroba bez wspomagania długo nie wytrzyma :wink: :mrgreen:
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 31.07.2016 21:29

papse napisał(a):
paw_el napisał(a):Możecie polecić jakąś fajną restauracje nad Balatonem, w której można zjeść dobry gulasz?


P.S.
Będąc w Balatonföldvár nie można ominąć znanej w okolicy plackarni przy porcie, która słynie z miejscowego przysmaku jakim jest Langosz. To placek smażony na głębokim oleju, z dodatkami lub bez. Nam najbardziej smakował z solą, roztartym czosnkiem, sosem jogurtowym (albo śmietanowym ;)) i posypany tartym żółtym serem. Bardzo syty :mrgreen:
Obrazek


Tak dla ścisłości, langosz jest potrawą nie tyle miejscową, co ogólnowęgierską (i czeską), Można go kupić wszędzie,,,,
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 31.07.2016 21:33

Tak wiem, może źle się wyraziłem, chodziło mi o miejscowy w sensie węgierski :wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 31.07.2016 22:14

papse napisał(a):Tak wiem, może źle się wyraziłem, chodziło mi o miejscowy w sensie węgierski :wink:

W Czechach też jest miejscowy ;)
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 01.08.2016 21:21

Bea.ta napisał(a):
papse napisał(a):Tak wiem, może źle się wyraziłem, chodziło mi o miejscowy w sensie węgierski :wink:

W Czechach też jest miejscowy ;)

No... Czechów o to nie podejrzewałem :wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.08.2016 21:32

papse napisał(a):No... Czechów o to nie podejrzewałem :wink:

Ja też, bo tłustość taka słowacka bardziej :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Obiad, posiłek na trasie - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone