Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsza droga na KRK

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2018 12:14

bujak_ napisał(a):Ja prawdopodobnie też pojadę tamtędy. ;) tj. Przez Rupe. tyle że ja dopiero pierwszy raz ;) jest coś co może mnie zaskoczyć po drodze ? Macie jakies sprawdzone miejsca gdzie zrobic przerwe , zatankować, zjeść coś, kupić winiety ? (Wszystkie winiety na granicy PL-CZE? )


Jak chcesz wszystkie winiety, to kup je przez internet na tolltickets.com - przyjdą pocztą. Zaskoczyć po drodze może wszystko - korek, wypadek, ciekawy widok ;) Nie wiem, co ile planujesz postój i o której godzine ten wyjazd ale z ciekawszych miejsc na rozprostowanie nóg pamiętam np. ten - Twimberg Nord (Sonnenturm) - jest tam wieża widokowa. Typowy MOP, bez stacji. Wcześniej jest jeszcze Raststation Pack ze stacją Eni i placem zabaw. Tylko to jest przy wariancie przez Klagenfurt...
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 06.07.2018 13:10

A co myślicie o przejściu granicznym SLO/ HR w Pasjak?
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 07.07.2018 23:20

tom306 napisał(a):A co myślicie o przejściu granicznym SLO/ HR w Pasjak?


Jestes pewny ze tam jest przejscie? Zaznaczysz na mapie?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2018 23:30

tom306 napisał(a):A co myślicie o przejściu granicznym SLO/ HR w Pasjak?


Dwa lata temu jechalem tedy na wycieczke do Triestu :mrgreen: Spory ruch i troche sie w kolejce do kontroli czeka. A tak to spoko.
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 08.07.2018 22:16

farow napisał(a):
tom306 napisał(a):A co myślicie o przejściu granicznym SLO/ HR w Pasjak?


Jestes pewny ze tam jest przejscie? Zaznaczysz na mapie?

Info o przejściu uzyskałem ze strony
https://cromania.pl/korki-na-granicy-ch ... ak-ominac/
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 09.07.2018 13:30

Nie wiem, czym kierują się mapy, ponieważ wpisując cel mojej podrozy, z mojego miasta, prowadzi mnie normalnie przez Zagrzeb (Waze i GM). Jesli natomiast zadam im punkt przelotowy Lubljana to droga jest szybsza o 11 minut i o 12 km krotsza!
Dodatkowo, w wersji przez Zagrzeb pokazuje mi droge SLO autostrtadami, wiec przez Omroż czy M-L-P byloby jeszcze dluzej!

Zdecydowalem wiec jechac przez Lubljane. Mam jednak jeszcze jedno pytanko: za Lubljana, w Podstojnej - na poludnie na Rupę krajowka, czy autostrada (tak pokazuje mapa) aż pod triest i droga E61 na Pasjak? Co polecacie? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2018 13:45

Krajowką na Rupę.
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 09.07.2018 17:17

Pääkäyttäjä napisał(a):Krajowką na Rupę.

A dlaczego nie autostradą?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2018 17:24

tom306 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Krajowką na Rupę.

A dlaczego nie autostradą?


Jedziesz na Istrię czy Krk? Po co chcesz pchać się pod Koper/Triest skoro w Postojnej odbić można na Pivkę i Jelšane, aby dostać się na przejście Rupa zamiast Starod/Pasjak?
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 09.07.2018 17:28

Pääkäyttäjä napisał(a):
tom306 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Krajowką na Rupę.

A dlaczego nie autostradą?


Jedziesz na Istrię czy Krk? Po co chcesz pchać się pod Koper/Triest skoro w Postojnej odbić można na Pivkę i Jelšane, aby dostać się na przejście Rupa zamiast Starod/Pasjak?

Jadę w okolice Criwenicy, w zeszłym roku jechałem przez Rupę a pytam o przejście w Pisak bo tak pokazuje nawigacja,myślałem że autostradą będzie szybciej niż krajówką.
bujak_
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bujak_ » 12.07.2018 22:17

Ok. już wiemy że przez Rupe.
a teraz pytanie o wyjazd z Pl...
Lepiej w Cieszynie i autostrada w CZ, czy może Zwardoń i SK..??
w obu przypadkach dalej Austria,Slowenia...
zdania są podzielone ..
planowany start Niedziela rano
Użytkownik usunięty
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2018 06:42

bujak_ napisał(a):Lepiej w Cieszynie i autostrada w CZ, czy może Zwardoń i SK..??
w obu przypadkach dalej Austria,Slowenia...
planowany start Niedziela rano


To chyba bez różnicy, jak niedziela rano chociaż jak chcesz jechać dalej przez Austrię i Słowenię to jechałbym tak czy siak przez Czechy. Jak przez Słowację - to dalej na Węgry i już przez Chorwację.

tom306 napisał(a):Jadę w okolice Criwenicy, w zeszłym roku jechałem przez Rupę a pytam o przejście w Pisak bo tak pokazuje nawigacja,myślałem że autostradą będzie szybciej niż krajówką.


Jak do Crikevnicy to chyba najlepiej przez Rupę a Pisaka to nie widzę - chyba chodzi Ci o Pasjak/Starod? Albo jeszcze inaczej - przez Węgry :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.07.2018 19:58

Pääkäyttäjä napisał(a):
tom306 napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Krajowką na Rupę.

A dlaczego nie autostradą?


Jedziesz na Istrię czy Krk? Po co chcesz pchać się pod Koper/Triest skoro w Postojnej odbić można na Pivkę i Jelšane, aby dostać się na przejście Rupa zamiast Starod/Pasjak?


Tak właśnie siedzę i myślę.

Wyjazd w ten czwartek po robocie. Toruń-Baška

Zawsze jadąc do cro było objazdem MLP. Teraz tam lekkie zamieszanie i przypomniało mi się, że znajomi jeżdżą chyba przez tę Rupę. Zachwalaja, że korków nie ma i jak już płacą te 15E to choć wykorzystać mogą a i za Chorwackie tyle nie płacą.

Jak tam wygląda z korkami na granicy Rupa w piątkowy wczesny poranek i jakością drogi nr 6, która nie jest autostradą? Będę już wtedy lekko zmęczony więc górki o zawijasy niewskazane.

Lata tam nie jechałem więc pytanie dodatkowe. Mniemam, że na przejściu autostradowym A9 A-SLO winieta na SLO bez problemu w cenie nominalnej?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2018 20:59

Droga nr 6 jak to droga... Wsie, miasta, szeroka krajówka, duży ruch do granicy z tej strony. Po autostradzie może to być pewna odmiana do obudzenia się. Ja się właśnie waham, czy z Grazu jednak nie lepiej mi będzie podciągnąć do Postojnej autostradą zamiast tarabanić się z Klagenfurtu...

Na A9 da się winiety kupić bez problemu ale ja osobiście kupowałem je na Petrolu zaraz po wjechaniu do Słowenii.

Widzę, że jedziemy podobnie, ja z Rybnika mam zamiar wystartować po robocie najpóźniej do 22. I sam się gryzę co do ostatecznej trasy i skłaniam się ku temu, że wydam kasę na słoweńską winietę.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.07.2018 21:58

Pääkäyttäjä napisał(a):Droga nr 6 jak to droga... Wsie, miasta, szeroka krajówka, duży ruch do granicy z tej strony. Po autostradzie może to być pewna odmiana do obudzenia się. Ja się właśnie waham, czy z Grazu jednak nie lepiej mi będzie podciągnąć do Postojnej autostradą zamiast tarabanić się z Klagenfurtu...

Na A9 da się winiety kupić bez problemu ale ja osobiście kupowałem je na Petrolu zaraz po wjechaniu do Słowenii.

Widzę, że jedziemy podobnie, ja z Rybnika mam zamiar wystartować po robocie najpóźniej do 22. I sam się gryzę co do ostatecznej trasy i skłaniam się ku temu, że wydam kasę na słoweńską winietę.


Ja tak bardziej w ramach przetestowania i odmiany

Jeśli lepsza a nawet nie gorsza od MLP to mi wystarczy :)

Tak, miałem na myśli pierwszy możliwy punkt w SLO. Mniemam, że przed tym punktem jakiś odcinek jest bez winiety. Jak jedziesz tak samo to będę maks 3 godziny przed Tobą :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Najlepsza droga na KRK - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone