Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsza droga na KRK

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2018 08:03

piotrulex napisał(a):Jeśli lepsza a nawet nie gorsza od MLP to mi wystarczy :)


Ja chyba nie mam cierpliwości na MLP ani na większe kombinowanie po drodze ze względu na dziesięciomiesięczną niunię na pokładzie. Waham się nad Klagenfurtem bo myślałem o śniadaniu o tutaj - Gasthof Deutscher Peter...

Tak, miałem na myśli pierwszy możliwy punkt w SLO. Mniemam, że przed tym punktem jakiś odcinek jest bez winiety. Jak jedziesz tak samo to będę maks 3 godziny przed Tobą :)


Jak nie jechałem bocznymi drogami to dolewałem i kupowałem winietę tutaj. Ktoś powie, że szkoda kasy na słoweńską winietę ale jak policzyłem, to gdybym jechał CZ-AT-SLO-HR z pominięciem opłat w Słowenii - zapłacę niewiele więcej, jadąc CZ-AT-SLO-HR z winietą (jakieś 310 Zł za pełny "pakiet" w obie strony vs 280 za obie strony bez Słowenii).
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.07.2018 12:57

Z tymi kosztami liczyłem podobnie. Do tego urozmaicenie też się przyda. Z powrotem pomyślę. Za rok zobaczymy co się będzie działo jak autostradę do granicy dociągną. Teraz będzie RUPA. Znajomi właśnie potwierdzili, że tedy jeżdżą i są zadowoleni.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 16.07.2018 14:16

U mnie podobny tok myślowy :) Autostrady w CRO + ominiecie SLO podobno kwota co autostrada przez SLO i na Rupa, a powinno być szybciej ;)

Ja jadę dzień po was, w sobotę najbliższą, wyjezdzam kolo 19 z Chorzowa. Gdyby tam jakieś niespodzianki się zdarzyły na drodze to dajcie znać ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2018 14:23

OK :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.07.2018 11:24

OK - tu skrobnę swoje refleksje po dojechaniu na miejsce.

Będziemy jechać przez Rupa po raz pierwszy, więc nie porównam do innych lat, dni czy godzin tylko najwyżej do Macelj, Kastel czy Mursko Sredisce
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 17.07.2018 14:41

Ja tez po raz pierwszy wiec porownanie idealne ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.07.2018 16:09

piotrulex napisał(a):Z tymi kosztami liczyłem podobnie. Do tego urozmaicenie też się przyda. Z powrotem pomyślę. Za rok zobaczymy co się będzie działo jak autostradę do granicy dociągną. Teraz będzie RUPA. Znajomi właśnie potwierdzili, że tedy jeżdżą i są zadowoleni.
Jechałam tak i tak. W drodze na Krk z pominięciem autostrady w Słowenii tylko dlatego, że chcieliśmy wpaść do Zagrzebia a wracając z Krk już przez Rupę - i dla mnie to jest najlepsza trasa na Krk, płacisz za autostradę słoweńską 30 eu tam i nazad + 18 kun tam i nazad za autostradę chorwacką Rupa - Rijeka czyli ok. 141 zł.
Jadąc przez Zagrzeb tam i spowrotem za A2 96 kun i 48 kuny za A1+A6 tj. ok. 85 zł. Różnica niewielka ale przez Rupę trasa zdecydowanie lepsza.
Nam w kat. II to wręcz już się zupełnie nie opłaca jechać inaczej bo za chorwackie autostrady trasą przez Zagrzeb zapłacimy łącznie 266 kun tj. ok. 157 zł i jeszcze trzeba kombinować objazd słoweńskiej autostrady a przez Rupę z dychę taniej ;) ale i wygodniej :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.07.2018 08:10

Toruń 15.15
Baśka 7.30

Na trasie 2.15 drzemka

Zero problemów, zero korków

W SLO od zjazdu kolo Postojnej do granicy HR momentami kręta droga, córkę brzuch rozbolał

Polecam ten wariant

Bez odbioru :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2018 10:47

O tej porze (od 8 do teraz) od Lublany do Postojnej gesto i ciasno ale ciagle jedziemy. Droga spoko, trochę kręta a po drodze muzeum wojskowe i jednostka :mrgreen: W radio ciągle gadają o tym, jak to w Macejl, Cvetlin, itd. stoi sie średnio 40 minut. Pozdro z Ilirskiej Bistricy ;)
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 20.07.2018 10:56

Też pojedziemy podobną trasą tyle że w drugą stronę. Po 10 dniach w okolicach Makarskiej chcemy jechać na 4 lub 5 dni do Baski na Krk.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 20.07.2018 12:50

Pääkäyttäjä napisał(a):O tej porze (od 8 do teraz) od Lublany do Postojnej gesto i ciasno ale ciagle jedziemy. Droga spoko, trochę kręta a po drodze muzeum wojskowe i jednostka :mrgreen: W radio ciągle gadają o tym, jak to w Macejl, Cvetlin, itd. stoi sie średnio 40 minut. Pozdro z Ilirskiej Bistricy ;)


Przy węźle na Logatec nie było korka?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2018 13:59

Nie, nigdzie. Zagęszczenie w Lublanie i za nia i nic więcej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2018 14:27

Najlepsza droga na KRK - bezpieczna i pamiętaj bądź w sezonie przy kasach o szóstej rano. Bezpiecznie zaparkujesz samochód i nie będziesz musiał stać po bilet do parku w kilku kilometrowej kolejce. :hut:

ps. Jadąc przez KRKa zwolnij, zwolnij, zwolnij! Szaleńcy turyści potrafią zaparkować na 1-ce tuż za zakrętem na środku drogi!

smoki3
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2018 14:30

smoki3 napisał(a):Najlepsza droga na KRK - bezpieczna i pamiętaj bądź w sezonie przy kasach o szóstej rano. Bezpiecznie zaparkujesz samochód i nie będziesz musiał stać po bilet do parku w kilku kilometrowej kolejce. :hut:

ps. Jadąc przez KRKa zwolnij, zwolnij, zwolnij! Szaleńcy turyści potrafią zaparkować na 1-ce tuż za zakrętem na środku drogi!

smoki3

Wątek dotyczy drogi na wyspę KRK. :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2018 14:31

Janusz Bajcer napisał(a):
smoki3 napisał(a):Najlepsza droga na KRK - bezpieczna i pamiętaj bądź w sezonie przy kasach o szóstej rano. Bezpiecznie zaparkujesz samochód i nie będziesz musiał stać po bilet do parku w kilku kilometrowej kolejce. :hut:

ps. Jadąc przez KRKa zwolnij, zwolnij, zwolnij! Szaleńcy turyści potrafią zaparkować na 1-ce tuż za zakrętem na środku drogi!

smoki3

Wątek dotyczy drogi na wyspę KRK. :oczko_usmiech:


A to plama :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Najlepsza droga na KRK - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone