Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsza droga na KRK

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2018 21:58

Podsumowując mój czwarty wypad na Krk: byłem głupi, jeżdżąc MLP i przez Varaždin. Czechy - od 23.30 z Rybnika po trzech godzinach dotarłem do Mikulova (od Rybnika do Klimkovic wredna, gęsta mżawka), bez stania gdziekolwiek a na moście Nove Mlýny byłem pierwszy do świateł i stałem tam może 5 minut.

Wieden i do granicy ze Słowenia luz, na wylocie ze stolicy Austrii dwa fotopstryki, w Styrii klasycznie IG-L do 100 km/h.

Słowenia spoko, raczej nie polecam kupowania na Petrolu przy granicy ani winiet ani paliwa - chaos, kolejki a jak ktoś chce winietę, to na wjeździe do kraju można to w punkcie DARS zrobić bez wychodzenia z auta :mrgreen:
Do Lublany spoko, same drogi wokół niej są remontowane i na rozjazdach jest ciasno (i to dosłownie). Węzeł Postojna - roboty, zwężki, mały chaos ale wszystko jedzie.
Droga od węzła Postojna do Jelšane - luz blues, sporo wiary z przyczepami lub kampery, praktycznie zero naszych. Droga poza paroma wyjatkami szeroka i kreta. W Ilirskiej Bistricy roboty drogowe (asfalt plus pobocze).

Granica Jelšane/Rupa - Słoweńcy machają ręką "jechać dalej", Chorwaci to samo. Aut na granicy trochę jest ale ślimaczyłem się przez całe przejście może 10 minut. No i potem bramki do autostrady, tu też lekkie przytkanie na maks 5 minut...

Dalej to już poezja, przed wyjazdem na Krk sznurek aut do ronda wyjeżdżających z wyspy bo gliniarz grzebał w telefonie zamiast kierować ruchem :mrgreen: Bramka na Krcki Most zero stania. Na wyspie duży ruch.

Także ten... Jak znów pojadę na Krk/Istrię to dam pierwszeństwo Słowenii bo i cenowo i czasowo wychodzi mnie to tak, jak jazda przez MLP/Varaždin/Zagreb.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 20.07.2018 23:32

Dzieki za relacje :) Napisz jeszcze jak dlugo jechales, czy z jakimis przerwami itp.

Zwracales uwage na ceny paliwa? Zastanawiam sie czy warto dotankowac na koncu czech i ciagnac do HR czy gonic do pustego baku i zalewac gdzies na koniec Austrii, poczatek SLoweni :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2018 10:19

Jechaliśmy jakieś 11h, wyjazd z Rybnika się nam przesunął na 23.30. Do mniej więcej Klimkovic - gęsta mżawka, przez same Czechy jechało się spoko - ruch niewielki, więc na zwężeniach też było OK. W Czechach stały repertuar - Lipnik n/Bečvou, Olomouc, okolice Vyškova. Most w Nových Mlýnach - pięć minut stania, dojechałem do akurat zmieniających się świateł, za mną cztery fury.

Postoje:
- Mikulov/Drasenhofen: jakieś 15 minut na rozprostowanie kości, potrzeby fizjo (WC za free), picie i winiety
- Loipersdorf Raststation: 30 minut na pierwsze śniadanie małej, naszą przegryzkę i picie tudzież sikalec (WC płatne)
- Petrol Šentilj: 15 minut - bo kolejka do stacji, bo kolejka do kasy; tu stop był tylko po to i nic więcej bo na stacji ruch spory
- Maribor: stop na drugie większe śniadanie na McD Maribor Petrol A1 za węzłem nr 4 Brezje - tu posiedzenie na godzinę ze względu na małą
- Ilirska Bistrica: 15 minut na to co zwykle

Za paliwem rozglądam się "w połowie zbiornika" czyli po ~500 km (zasięg po zatankowaniu w Rybniku - 1030 km), wypadło na Petrol. Litr ropy po 1.31 (widziałem jakąś informację, że weekendy jest taniej). Petrol Šentilj to mocno oblegana stacja, wczeniej przez chwilę rozważałem zjazd z autostrady i wciśnięcie się na Petrol poza autostradą (widać go z A1) poprzez zjechanie z A1 zjazdem nr 1 ale nie chciało się mi kombinować. W Austrii paliwo to przedział cenowy od 1.29 do 1.55 (oczywiście Shell i BP najdroższe, Eni wcale nietanie). OMV w Ilirskiej cena podobna - 1.34 za litr diesla. Potem to już Rijeka i Krk z cenami a la 9.34 do 10.33 za litr.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 22.07.2018 14:08

Potwierdzam, z soboty na niedzielę płynnie, dużo lepiej mi się jechało niż przez MLP a cenowo podobnie. Paliwo w Austrii i Słowenii podobne cenowo. Mało tego, w Słowenii nie widać różnicy między autostrada a stacjami lokalnymi. Warto napsikac tyle żeby do Cro wystarczyło jak brakuje i tankować już w Chorwacji :)
bujak_
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bujak_ » 22.07.2018 16:05

farow napisał(a):Warto napsikac tyle żeby do Cro wystarczyło jak brakuje i tankować już w Chorwacji :)


Czyli lepiej tankować w HR ? Czy właśnie na odwrót i zalać do pełna w SLO

Pääkäyttäjä napisał(a): W Austrii paliwo to przedział cenowy od 1.29 do 1.55 (oczywiście Shell i BP najdroższe, Eni wcale nietanie). OMV w Ilirskiej cena podobna - 1.34 za litr diesla. Potem to już Rijeka i Krk z cenami a la 9.34 do 10.33 za litr.


Właśnie zastanawiam się gdzie zrobić przerwę na tankowanie? I jakieś postoje z dzieciakami ?? Jadąc przez Zwardoń- Bratyslawe - Eisenstadt -Graz -Maribor- Lublana - Rupa - KRK?
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 22.07.2018 17:16

Zjedź w Spielfeld a bedziesz mieć tanie poaliwo
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 22.07.2018 17:28

W sumie faktycznie może się okazać że w HR bedzie paliwo drozsze jak to dobrze przeliczyc :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2018 17:37

bujak_ napisał(a):Właśnie zastanawiam się gdzie zrobić przerwę na tankowanie? I jakieś postoje z dzieciakami ?? Jadąc przez Zwardoń- Bratyslawe - Eisenstadt -Graz -Maribor- Lublana - Rupa - KRK?


Postoje robiłem w Loipersdorf, na dłużej na dużym MOP z McD i czymś tam jeszcze w Mariborze, za węzłem Brezje. Potem Ilirska Bistrica - pytanie, jak często musisz z dzieckami stawać?

Przerwa na tankowanie to juz zależy od Ciebie, czy tak jak ja "wpół do zbiornika" czy inaczej. W Rupie to chyba nic nie ma, bardziej Rijeka i MOP Jadranska Vrata (większy i z widokiem na zatokę). Na wyspie paliwa ciut droższe niż na stałym lądzie.
bujak_
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bujak_ » 22.07.2018 17:54

jadąc na wakacje, nie będę na siłę szukał jak najtańszego paliwa, wliczę to w koszty :D
chodzi raczej o wygodę,i sprawdzone miejsce.. Jadę dopiero pierwszy raz do CRO 8O :mrgreen:

Pääkäyttäjä napisał(a):Przerwa na tankowanie to juz zależy od Ciebie, czy tak jak ja "wpół do zbiornika" czy inaczej. W Rupie to chyba nic nie ma, bardziej Rijeka i MOP Jadranska Vrata (większy i z widokiem na zatokę).


pierwsze tankowanie myślę zrobić po przejechaniu SK... do Bratysławy pokazuje jakieś 320 km.. do Eisenstadt 380km a start planuje na 4 rano(Niedziela)? a potem to już jak dzieci pozwolą :mrgreen: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2018 20:46

W Austrii i Słowenii ceny są stabilne i średnio za ropę wołają 1.3 EUR. Austriackie rastplatze są w porządku (na jednym widziałem olac zabaw i wieżę widokową), większe raststationy mają knajpy i oczywiście stacje...

Aha, dzisiaj przed rondem na wjazd na wyspę paliło się auto, korek byl niemiłosierny. Został ślad w asfalcie :mrgreen:
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 484
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 22.07.2018 21:20

Pääkäyttäjä napisał(a):Podsumowując mój czwarty wypad na Krk: byłem głupi, jeżdżąc MLP i przez Varaždin. Czechy - od 23.30 z Rybnika po trzech godzinach dotarłem do Mikulova (od Rybnika do Klimkovic wredna, gęsta mżawka), bez stania gdziekolwiek a na moście Nove Mlýny byłem pierwszy do świateł i stałem tam może 5 minut.

Wieden i do granicy ze Słowenia luz, na wylocie ze stolicy Austrii dwa fotopstryki, w Styrii klasycznie IG-L do 100 km/h.

Słowenia spoko, raczej nie polecam kupowania na Petrolu przy granicy ani winiet ani paliwa - chaos, kolejki a jak ktoś chce winietę, to na wjeździe do kraju można to w punkcie DARS zrobić bez wychodzenia z auta :mrgreen:
Do Lublany spoko, same drogi wokół niej są remontowane i na rozjazdach jest ciasno (i to dosłownie). Węzeł Postojna - roboty, zwężki, mały chaos ale wszystko jedzie.
Droga od węzła Postojna do Jelšane - luz blues, sporo wiary z przyczepami lub kampery, praktycznie zero naszych. Droga poza paroma wyjatkami szeroka i kreta. W Ilirskiej Bistricy roboty drogowe (asfalt plus pobocze).

Granica Jelšane/Rupa - Słoweńcy machają ręką "jechać dalej", Chorwaci to samo. Aut na granicy trochę jest ale ślimaczyłem się przez całe przejście może 10 minut. No i potem bramki do autostrady, tu też lekkie przytkanie na maks 5 minut...

Dalej to już poezja, przed wyjazdem na Krk sznurek aut do ronda wyjeżdżających z wyspy bo gliniarz grzebał w telefonie zamiast kierować ruchem :mrgreen: Bramka na Krcki Most zero stania. Na wyspie duży ruch.

Także ten... Jak znów pojadę na Krk/Istrię to dam pierwszeństwo Słowenii bo i cenowo i czasowo wychodzi mnie to tak, jak jazda przez MLP/Varaždin/Zagreb.


Witam.
W jakim dniu tygodnia tamtędy jechałeś(Postojna -Rupa -Krk)
W nocy czy w dzień?
Będę tamtędy jechał Pierwszego Sierpnia(Sroda) ,i niewiem czy jechać w dzien czy w nocy.
pozdr.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.07.2018 21:37

DamianM napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Podsumowując mój czwarty wypad na Krk: byłem głupi, jeżdżąc MLP i przez Varaždin. Czechy - od 23.30 z Rybnika po trzech godzinach dotarłem do Mikulova (od Rybnika do Klimkovic wredna, gęsta mżawka), bez stania gdziekolwiek a na moście Nove Mlýny byłem pierwszy do świateł i stałem tam może 5 minut.

Wieden i do granicy ze Słowenia luz, na wylocie ze stolicy Austrii dwa fotopstryki, w Styrii klasycznie IG-L do 100 km/h.

Słowenia spoko, raczej nie polecam kupowania na Petrolu przy granicy ani winiet ani paliwa - chaos, kolejki a jak ktoś chce winietę, to na wjeździe do kraju można to w punkcie DARS zrobić bez wychodzenia z auta :mrgreen:
Do Lublany spoko, same drogi wokół niej są remontowane i na rozjazdach jest ciasno (i to dosłownie). Węzeł Postojna - roboty, zwężki, mały chaos ale wszystko jedzie.
Droga od węzła Postojna do Jelšane - luz blues, sporo wiary z przyczepami lub kampery, praktycznie zero naszych. Droga poza paroma wyjatkami szeroka i kreta. W Ilirskiej Bistricy roboty drogowe (asfalt plus pobocze).

Granica Jelšane/Rupa - Słoweńcy machają ręką "jechać dalej", Chorwaci to samo. Aut na granicy trochę jest ale ślimaczyłem się przez całe przejście może 10 minut. No i potem bramki do autostrady, tu też lekkie przytkanie na maks 5 minut...

Dalej to już poezja, przed wyjazdem na Krk sznurek aut do ronda wyjeżdżających z wyspy bo gliniarz grzebał w telefonie zamiast kierować ruchem :mrgreen: Bramka na Krcki Most zero stania. Na wyspie duży ruch.

Także ten... Jak znów pojadę na Krk/Istrię to dam pierwszeństwo Słowenii bo i cenowo i czasowo wychodzi mnie to tak, jak jazda przez MLP/Varaždin/Zagreb.


Witam.
W jakim dniu tygodnia tamtędy jechałeś(Postojna -Rupa -Krk)
W nocy czy w dzień?
Będę tamtędy jechał Pierwszego Sierpnia(Sroda) ,i niewiem czy jechać w dzien czy w nocy.
pozdr.


Wszystko jest tu napisane. Zerknij nawet w post, który cytujesz

:(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2018 21:39

Jechałem z czwartku na piątek, pod Lublaną byłem chyba ok. 9. Natężenie ruchu normalne (Postojna - Jelšane). Dalej też pikuś. Aha, w Rupie jest stacja benzynowa Ina, trzeba tylko na pierwszym zjezdzie skierowac sie do wsi.
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 484
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 22.07.2018 21:42

Pääkäyttäjä napisał(a):Jechałem z czwartku na piątek, pod Lublaną byłem chyba ok. 9. Natężenie ruchu normalne (Postojna - Jelšane). Dalej też pikuś. Aha, w Rupie jest stacja benzynowa Ina, trzeba tylko na pierwszym zjezdzie skierowac sie do wsi.



Dzięki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2018 21:59

ok2.gif
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Najlepsza droga na KRK - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone