Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Która wyspa najlepsza?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
katg
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) katg » 02.08.2019 08:48

Marsallah napisał(a):Dwie wyspy po tygodniu? Zły pomysł moim zdaniem. Wymienione przez Ciebie nie są aż tak małe, żeby tydzień na którąkolwiek z nich "starczył", cokolwiek to słowo dla Ciebie znaczy. A na niektóre - np. Brać, Hvar czy Korculę i dwa tygodnie to mało.

Co do połączeń między wyspami, to w Kvarnerze masz prom samochodowy Krk-Rab, w płn. Dalmacji jest tych połączeń w okolicy Zadaru najwięcej, natomiast w Dalmacji środkowej masz tylko trajekt Korcula-Lastovo.

Salomonowym rozwiązaniem może okazać się pobyt na Cresie lub Lisinjach, które są połączone mostami.


Na Hvar byliśmy dwa tygodnie i wydaje mi się, że tyle wystarczyło ;)
Oczywiście to prawda, jeśli chce się "zasmakować" kolorytu lokalnego to nawet i miesiąc byłby za krótki :(
A pomysł z dwoma wyspami po tygodniu wziął się z tego, że typowe island hopping sprawdza się w naszym wypadku w Grecji (w ostatnich latach Cyklady), możliwe, że w Cro wyspy są zbyt duże, to fakt.
Na nasze szczęście (lub nieszczęście) ekipa nie wyraziła chęci na dwie wyspy :wink:
Więc będzie jedna z wycieczkami po okolicy- na razie wygrywa Pag, głównie przez połączenie mostowe i szeroki wybór plaż (no i oczywiście piękny krajobraz!), ale Cres też jest rozważany.
Dzięki za wkład w dyskusję! :wink:
katg
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) katg » 02.08.2019 08:54

figusek napisał(a):Nas urzekła swoją dziką naturą Brać


A w którym miejscu mieliście kwaterę? :wink:
katg
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) katg » 02.08.2019 08:55

jolcix napisał(a):Pag i Brać


Pag u nas plasuje się w czołówce! :wink:
katg
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) katg » 02.08.2019 09:01

kaeres napisał(a):Na każdej byłem.
Ja z rodziną lubimy mieć spanko w kurortach. Wszędzie blisko, ceny te same, jest co robić, a i tak na plaże jeździmy samochodem codziennie na nową więc na plaży przy apartamencie nam nie zależy.
Na Pagu mieszkałem w Pag, W Krk mieszkałem ostatnio we Vrbniku, na Rabie tylko na wycieczce ale mieszkałbym w Rabie :)


U nas w ekipie niestety jest kilku leniuchów, którzy chcą mieć "super" plażę pod nosem (i jeszcze żeby byli na niej sami...) :roll: Mi osobiście też by nie przeszkadzało dojeżdżanie każdego dnia do innej plaży :D
Na Pagu patrzyliśmy na kwatery też w okolicach Pag (chociaż tam to akurat tych miejscowości z pięknymi plażami mnóstwo 8) ), na Krk też rozważaliśmy Vrbnik, więc widzę, że na razie obieramy dobre kierunki :wink:
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Która wyspa najlepsza? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone