Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Która wyspa najlepsza?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
katg
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2019
Która wyspa najlepsza?

Nieprzeczytany postnapisał(a) katg » 31.07.2019 14:22

Witam wszystkich na forum :)
Zastanawialiśmy się ostatnio z resztą ekipy, gdzie pojechać na wakacje za rok. Wybór padł kolejny raz na Chorwację oczywiście :wink:
Podstawowy skład (dwie rodziny- 9 osób dorosłych i jedna trzylatka) odkrył już różne miejsca w Cro (Plitvickie, Istria, wybrzeże od Murter po Dubrownik, Wyspa Lokrum, Peljesac, Ciovo, Hvar, Mljet, Korcula), tym razem jednak zachciało nam się jakiejś wyspy na dłuższy pobyt :D
Pytanie jednak brzmi: która wyspa najlepsza? (Oczywiście wszystkie tak samo piękne i stąd ta konsternacja :wink: )
Na razie zainteresowały nas: Dugi Otok, Ugljan, Pašman, Krk, Cres, Rab, Pag, Brač i Vis.
Myśleliśmy nad opcją jeden tydzień na jednej wyspie, a drugi na innej wyspie (Może ktoś zna jakieś wyspy z dobrymi połączeniami? Ewentualnie w miarę do ogarnięcia logistycznie przeprawy, bo zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie te wyspy mają ze sobą dobre kursy promowe.)
Lubimy zwiedzać, więc musiałaby to być wyspa/wyspy na tyle duże, żeby można było po nich pojeździć :wink: , najlepiej z ładnymi plażami (szukamy żwirkowych/kamienistych, w najlepszym wypadku piaszczystych plaż- wiem, że tych może nie jest za dużo :wink: ).
Zdecydowanie nie interesują nas typowe "kurorty" takie jak Orebić (jeden raz nam wystarczy... :wink: ), raczej mniejsze miejscowości (zależy nam jednak, żeby był jakiś, nawet mały, sklep/piekarnia, tak żeby nie trzeba było codziennie jeździć na drugą stronę wyspy po jedzenie).
Największym problemem może być wielkość ekipy, która nastawia się na wspólny wyjazd- conajmniej 19 osób :lol: (potrzeba jakiejś dużej kwatery, tak żeby pomieścić całe to towarzystwo :wink: ).
Jeśli ktoś ma jakieś podpowiedzi to przyjmę chętnie :!: :!: :!:
Z góry dziękuję za odpowiedzi :D :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 31.07.2019 15:34

Pag i Rab masz przy sobie.
Ewentualnie Krk zamiast Rabu.
katg
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) katg » 31.07.2019 15:55

kaeres napisał(a):Pag i Rab masz przy sobie.
Ewentualnie Krk zamiast Rabu.


Byłeś może na którejś z wysp i możesz ewentualnie polecić jakieś miejscowości? :)
katg
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) katg » 31.07.2019 16:16



Super, dzięki za podlinkowanie! :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 31.07.2019 17:04

Jeszcze na żadną wyspę mi 2 tygodnie nie starczyło żeby wszystko zobaczyć ;)
Na Bracu masz sporo miasteczek do odwiedzenia więc jest co robić, Sutivan fajny na miejsce wypadowe ale Supetar też mi odpowiadał. Poza wybrzeżem pustelnia Blaca, Kolac, Vidova góra, Dol, Skrip, Nerezisca. Do Splitu też można wyskoczyć.

Na Pagu chyba najdłuższa linia brzegowa obfitująca w fajne plaże i ten księżycowy krajobraz :). Do zwiedzania niewiele ... ale poza wyspą można wyskoczyć do Rabu, PN Paklenica, Kanion Zrmanja, Nin, Zadar. Wejść na Sv. Vid, zobaczyć stary gaj oliwny w Lun, samo miasto Pag i jego solany, Novalja, Mandre. Lokum gdzieś może w Bosanie, na uboczu a zarazem blisko do Pagu.

KRK też grzechu wart. Kilka fajnych miasteczek, jaskinia Biserjuka, Bascanska Ploca, szlak głagolicy, no i plaże, najfajniejsze w okolicy Starej Baśki więc lokum tam bym szukała.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2019 17:08

Pusta. :boss: wyspa. :mrgreen:
katg
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) katg » 31.07.2019 19:53

gusia-s napisał(a):Jeszcze na żadną wyspę mi 2 tygodnie nie starczyło żeby wszystko zobaczyć ;)
Na Bracu masz sporo miasteczek do odwiedzenia więc jest co robić, Sutivan fajny na miejsce wypadowe ale Supetar też mi odpowiadał. Poza wybrzeżem pustelnia Blaca, Kolac, Vidova góra, Dol, Skrip, Nerezisca. Do Splitu też można wyskoczyć.

Na Pagu chyba najdłuższa linia brzegowa obfitująca w fajne plaże i ten księżycowy krajobraz :). Do zwiedzania niewiele ... ale poza wyspą można wyskoczyć do Rabu, PN Paklenica, Kanion Zrmanja, Nin, Zadar. Wejść na Sv. Vid, zobaczyć stary gaj oliwny w Lun, samo miasto Pag i jego solany, Novalja, Mandre. Lokum gdzieś może w Bosanie, na uboczu a zarazem blisko do Pagu.

KRK też grzechu wart. Kilka fajnych miasteczek, jaskinia Biserjuka, Bascanska Ploca, szlak głagolicy, no i plaże, najfajniejsze w okolicy Starej Baśki więc lokum tam bym szukała.


Przeglądam te wyspy i chyba jednak w czołówce plasuje się Pag i Dugi Otok jak na razie :D
Wiadomo, żeby wczuć się w klimat danego miejsca tydzień albo dwa tygodnie to zdecydowanie za mało, ale niestety, trzeba zostawić trochę urlopu na inne wypady w ciągu roku :wink:
Dziękuję za wszystkie rady i polecenia, na pewno się przydadzą przy tym (trudnym) wyborze! :D
katg
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) katg » 31.07.2019 19:53

smoki3 napisał(a):Pusta. :boss: wyspa. :mrgreen:


Niestety trudno taką znaleźć :wink: chyba że bezludną 8)
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 31.07.2019 19:58

Pag i Brać
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 31.07.2019 20:14

Nas urzekła swoją dziką naturą Brać
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.08.2019 08:43

katg napisał(a):
kaeres napisał(a):Pag i Rab masz przy sobie.
Ewentualnie Krk zamiast Rabu.


Byłeś może na którejś z wysp i możesz ewentualnie polecić jakieś miejscowości? :)

Na każdej byłem.
Ja z rodziną lubimy mieć spanko w kurortach. Wszędzie blisko, ceny te same, jest co robić, a i tak na plaże jeździmy samochodem codziennie na nową więc na plaży przy apartamencie nam nie zależy.
Na Pagu mieszkałem w Pag, W Krk mieszkałem ostatnio we Vrbniku, na Rabie tylko na wycieczce ale mieszkałbym w Rabie :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 01.08.2019 08:49

Dwie wyspy po tygodniu? Zły pomysł moim zdaniem. Wymienione przez Ciebie nie są aż tak małe, żeby tydzień na którąkolwiek z nich "starczył", cokolwiek to słowo dla Ciebie znaczy. A na niektóre - np. Brać, Hvar czy Korculę i dwa tygodnie to mało.

Co do połączeń między wyspami, to w Kvarnerze masz prom samochodowy Krk-Rab, w płn. Dalmacji jest tych połączeń w okolicy Zadaru najwięcej, natomiast w Dalmacji środkowej masz tylko trajekt Korcula-Lastovo.

Salomonowym rozwiązaniem może okazać się pobyt na Cresie lub Lisinjach, które są połączone mostami.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2019 09:40

katg napisał(a):
smoki3 napisał(a):Pusta. :boss: wyspa. :mrgreen:


Niestety trudno taką znaleźć :wink: chyba że bezludną 8)


Ano taką miałem na myśli. :mrgreen: Wbrew pozorom jest ich sporo, a majac ponton lub inną motorówkę.... :hut:
katg
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) katg » 02.08.2019 09:38

smoki3 napisał(a):Ano taką miałem na myśli. :mrgreen: Wbrew pozorom jest ich sporo, a majac ponton lub inną motorówkę.... :hut:


Tylko żeby jeszcze na nią 19 osób zmieścić 8O :oczko_usmiech:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone