Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsza droga na KRK

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 15.06.2018 12:40

gusia-s napisał(a):
bujak_ napisał(a):... z Mariboru lepiej na Lublana-postojna i przescie Rupa czy lepiej na Zagrzeb i karlovac
CEL: wyspa KRK ...
Absolutnie lepiej przez Rupe i taniej :)

Też jechałem przez Rupe. I tak polecam.
Chociaż raz wykorzystałem winietę Słoweńską w większym stopniu niż za zwyczaj.
Polecam na powrocie odwiedzić Bled i jego okolice.
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 03.07.2018 10:44

Witam. Chciałbym zapytać którą trasą lepiej jechać?
Kraków, CZ,A,SLO-Lublana,Pasjak,Selce
Czy
Kraków, CZ,A,SLO-Lublana, Rupa,Selce
Ostatnio edytowano 04.07.2018 06:22 przez tom306, łącznie edytowano 1 raz
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 03.07.2018 20:23

Sprawdzalem na Viamichelin i pokazuje ponad godzine szybciej tradycujnie przez zagrzeb. Wychodzi na to, ze nawet w przypadku korków na gronicy, omijajac przez Cvetlin bedzie się szybciej. Wydaje sie to jednak lepszym rozwiazaniem, zwlaszcza jak jade na 12 dni i musialbym na SLO wykupic winieten na miesiac za 60 ichniejszych eurasków. Co sądzicie?
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 03.07.2018 20:31

farow napisał(a):Sprawdzalem na Viamichelin i pokazuje ponad godzine szybciej tradycujnie przez zagrzeb. Wychodzi na to, ze nawet w przypadku korków na gronicy, omijajac przez Cvetlin bedzie się szybciej. Wydaje sie to jednak lepszym rozwiazaniem, zwlaszcza jak jade na 12 dni i musialbym na SLO wykupic winieten na miesiac za 60 ichniejszych eurasków. Co sądzicie?


Winieta na miesiąc nie kosztuje 60 e, tylko 30 :idea:
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 03.07.2018 21:02

A faktycznie, nie wiem skad wzialem te 60 EUR. Faktycznie, tak z doswiadczenia, na Krk szybciej ta trasa? Ja jade w nocy, granice w Macejl zazwyczaj przekraczam okolo 4-5 rano z okolo pol godzinnym postojem i jakies drugie 20-30 minut na bramkach.

Ktos sie orientuje, dla porównania, ile wyjdzie autostrada w Chorwacji do Rijeki?
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 03.07.2018 21:55

Jak się nie mylę to odcinek Rupa-Rijeka to 9 kun.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 03.07.2018 22:17

Dzieki :) A nie pamietasz ile wyjdzie od Macejl do Rijeki?! Chciałbym porównać koszty jedna i drugą drogą, zestawić je z czasem przejazdu i zdecydowac ;)
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 04.07.2018 06:14

farow napisał(a):Dzieki :) A nie pamietasz ile wyjdzie od Macejl do Rijeki?! Chciałbym porównać koszty jedna i drugą drogą, zestawić je z czasem przejazdu i zdecydowac ;)

Niestety nigdy nie jechałem przez to przejście tak że nie pomogę.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 05.07.2018 11:55

A jeszcze jedno pytanko, po dyskusji w innym wątku :) Wybierając dorogę przez Rupa, nie kupujac winietki SLO a goniąc w Austrii do Klagenfurtu i lokalnymi przez Słowenię, dużo czasu / kilometrów się traci?! Ktoś jechał i może się wypowiedzieć?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2018 12:27

farow napisał(a):Dzieki :) A nie pamietasz ile wyjdzie od Macejl do Rijeki?! Chciałbym porównać koszty jedna i drugą drogą, zestawić je z czasem przejazdu i zdecydowac ;)


Jak się nic nie zmieniło to od Krapiny do Rijeki to ~91 Kn za całość (Rijeka-Zagrzeb to chyba 77 Kn).

farow napisał(a):A jeszcze jedno pytanko, po dyskusji w innym wątku :) Wybierając dorogę przez Rupa, nie kupujac winietki SLO a goniąc w Austrii do Klagenfurtu i lokalnymi przez Słowenię, dużo czasu / kilometrów się traci?! Ktoś jechał i może się wypowiedzieć?


Klagenfurt - Rupa, wariant bez opłat w Słowenii: 186 km – 3:27 h
Klagenfurt - Rupa, wariant z opłatami w Słowenii: 179 km – 2:22 h
Klagenfurt - Rupa, watiant przez Karawankentunnel (cały czas po autostradzie + tunel): 215 km – 2:27 h

Jechałem tym pierwszym i ostatnim (w ostatnim tylko nad Bled).
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 05.07.2018 15:14

Viamichelin pokazuje najszybciej i najkrocej od Grazu tradycyjnie, Macejl, Zagrzeb itd. Na drugim miejscu trasa autostradami przez Maribor Lubljane.
Wydaje mi sie ze to bedzie najlepsza opcja. Przez Klagenfurt jednak nadrabiamy kilometrów, warto tylko omijajac autostrady w Sloweni, zeby zaoszczedzic EURo. A przez Zagrzeb ryzykujemy korki na bramkach i granicy.

Rozumiem, że granica Rupa idzie płynnie bez korków?! Jakie masz doświadczenia? :)
tom306
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 17.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tom306 » 05.07.2018 16:11

farow napisał(a):Viamichelin pokazuje najszybciej i najkrocej od Grazu tradycyjnie, Macejl, Zagrzeb itd. Na drugim miejscu trasa autostradami przez Maribor Lubljane.
Wydaje mi sie ze to bedzie najlepsza opcja. Przez Klagenfurt jednak nadrabiamy kilometrów, warto tylko omijajac autostrady w Sloweni, zeby zaoszczedzic EURo. A przez Zagrzeb ryzykujemy korki na bramkach i granicy.

Rozumiem, że granica Rupa idzie płynnie bez korków?! Jakie masz doświadczenia? :)

W zeszłym roku jechałem przez Rupę w sobotę ok 10 rano i wszystko zajęło nie więcej niż 3min. W lipcu.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 05.07.2018 22:18

No to chyba też się skuszę na ten wariant ;) Mam nadzieję, że to będzie dobra zmiana :P
bujak_
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bujak_ » 06.07.2018 11:49

Ja prawdopodobnie też pojadę tamtędy. ;) tj. Przez Rupe. tyle że ja dopiero pierwszy raz ;) jest coś co może mnie zaskoczyć po drodze ? Macie jakies sprawdzone miejsca gdzie zrobic przerwe , zatankować, zjeść coś, kupić winiety ? (Wszystkie winiety na granicy PL-CZE? )
1arek11
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 15.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1arek11 » 06.07.2018 12:08

Ja również analizowałem różne drogi - jadę na Losinj - i także pojadę przez Rupę i dalej na Istrię. Boję się tylko korków bo jadę w sobotę na początku sierpnia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Najlepsza droga na KRK - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone