Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.01.2018 14:37

travel napisał(a):
Katerina napisał(a):Chciałabym się dowiedzieć, dlaczego system przekręca mi zdjęcia?Dziwne, wszystkie są tych samych formatów, czy można coś z tym zrobić?
Ktoś też tak miał?

Może to za mało wina.....albo za dużo :D
Mnie tam nic się nie przekręca :mrgreen:


Można by tak było pomyśleć, ale u mnie deficyt cycowy wczoraj był, więc ta przyczyna odpada :P
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 14.01.2018 14:41

Katerina napisał(a):
travel napisał(a):
Katerina napisał(a):Chciałabym się dowiedzieć, dlaczego system przekręca mi zdjęcia?Dziwne, wszystkie są tych samych formatów, czy można coś z tym zrobić?
Ktoś też tak miał?

Może to za mało wina.....albo za dużo :D
Mnie tam nic się nie przekręca :mrgreen:


Można by tak było pomyśleć, ale u mnie deficyt cycowy wczoraj był, więc ta przyczyna odpada :P


No to masz odpowiedź : wina zdecydowanie za mało i dlatego się zdjęcia przekręcają :D
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 14.01.2018 22:53

Szanowni zakochani w Visie Państwo. Powiem tak. O ile wiele rzeczy jakie znajduję na waszych fotografiach czuję, że aż wyciąga po mnie ręce o tyle zdjęcia z porannego spaceru po K. mnie zastanowiły. Był to pierwszy moment w którym nie poczułem chemii z miejscem... Ale doczytałem wasze wpisy wszystkie i znalazłem tam takie sformułowanie "Vis Rules" I tak sobie pokombinowałem. Z każdego wyrazu 2 litery zostawiamy dwie zostawiamy itd i mi wyszło Vi-Ru-s. No i teraz już wiem. Tam trzeba pojechać a wirus zrobi swoje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No to teraz i ja czekam na wieści o stanie Twoich ... po trzaskaniu na falach... :hut:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 15.01.2018 09:30

Katerina napisał(a):Tym razem płacimy tylko za transport do plaży Porat, chociaż na Biševie będziemy musieli poczekać 40 minut,aż reszta naszej "wycieczki" zwiedzi grotę. Nie chcemy po raz drugi płacić 100kn( za dwie osoby) za samo wpłynięcie do jaskini.


Jakie 100 Kn za 2 osoby? Przecież na plakacie, który sfociłaś stoi jak wół, że 70 Kn za łebka :!:

Swoją drogą, wkurzyła mnie ta podwyżka, wiedząc, że płacę tak naprawdę za minutę-półtorej (pozwolę sobie wejść w dyskusję z Twoimi "3 min. w środku" - mam to bardziej na świeżo, trust me :wink: ) pobytu w jaskini. W tym roku byliśmy tam być może ostatni, bo tego się przecież nie zapomina - no ale znajomym chcieliśmy pokazać, a bez sensu tak się rozdzielać. W każdym razie, babka w Alternaturze w Komižy (gdzie nabywałem bilety) koniecznie chciała wiedzieć, z jakiego to ja kraju pochodzę, że dla mnie jest to drogo. Odpowiedziałem jej w stylu "NYB", dodając, że byłem w MŠ 2 lata temu i było sporo taniej, a nie sądzę, żeby dodali od tego czasu jakieś fajerwerki, które by usprawiedliwiły prawie stuprocentową podwyżkę. Głupie ludzie, jak ja was... :twisted:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.01.2018 10:04

Bartek, napisałam 100kn za dwie osoby, bo tyle zapłaciliśmy w 2015 (tak naprawdę to po 45, bo we wrześniu, ale podałam zapamiętaną cenę w sezonie)

Tym razem opłacając transport na plażę na Biševie nie spytałam o Błękitną i jej cenę, bo wiedziałam,że nie chcemy powtórnie do niej wpływać..( zresztą, jak napisałam w odcinku, ja nawet nie skumałam czym będziemy płynęli :oczko_usmiech: - są czasami takie momenty zaćmienia :roll: )

A te 70kn na plakacie? Pomyślałam,że ta łódź,ze względu na swoje małe gabaryty może wpływać bezpośrednio do Śpilji, przez co klient nie musi odstać w kolejce do kasy w Mezuporacie i przesiadać się na inną szalupkę - dlatego dodali te 20kn do zapamiętanej przeze mnie ceny - 50kn. Ale nie dociekałam.

Jeśli istotnie cena biletu do Błękitnej aż tak podskoczyła w ciągu dwóch lat - to naprawdę skandal 8O

Mimo wszystko uważam ,że warto zobaczyć grotę chociaż raz...Taniej już raczej nie będzie.. :(
Ostatnio edytowano 16.01.2018 00:57 przez Katerina, łącznie edytowano 1 raz
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.01.2018 10:53

Katerina napisał(a):Mimo wszystko uważam ,że warto zobaczyć grotę chociaż raz...Taniej już raczej nie będzie.. :(

Tym bardziej cenię sobie fakt że kilkukrotnie byliśmy w jaskini sami, na własnym pontonie, że mogliśmy w niej być ile tylko nam się chciało, chętni się kąpali, nurkowali i to wszystko za ....darmo :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.01.2018 11:48

beatabm napisał(a):
Katerina napisał(a):Mimo wszystko uważam ,że warto zobaczyć grotę chociaż raz...Taniej już raczej nie będzie.. :(

Tym bardziej cenię sobie fakt że kilkukrotnie byliśmy w jaskini sami, na własnym pontonie, że mogliśmy w niej być ile tylko nam się chciało, chętni się kąpali, nurkowali i to wszystko za ....darmo :wink:


My załapaliśmy się na to samo w Zielonej Grocie w 2014..Teraz to już nie jest możliwe , bo od 2017ego wprowadzono opłaty i ogrodzono špilję sznurem :( :evil:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.01.2018 11:50

Katerina napisał(a):
My załapaliśmy się na to samo w Zielonej Grocie w 2014..Teraz to już nie jest możliwe , bo od 2017ego wprowadzono opłaty i ogrodzono špilję sznurem :( :evil:

Widziałam w tym roku ten sznur :roll: Choć myślę że gdyby tak przypłynąć tak o odpowiednio wczesnej porze..... :oczko_usmiech:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.01.2018 12:06

Abakus68
zdjęcia z porannego spaceru po K. mnie zastanowiły. Był to pierwszy moment w którym nie poczułem chemii z miejscem...



Może poczułbyś w popołudniowej odsłonie :lol:

P8164140.JPG

P8164142.JPG

P8164143.JPG
,


...albo wieczornej :roll: :wink:

P9092300.JPG

P9071939.JPG

P9071946.JPG

P9071951.JPG

P9071969.JPG


:P :!: :?:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 15.01.2018 18:41

Katerina napisał(a):

Może poczułbyś w popołudniowej odsłonie :lol:

...albo wieczornej :roll: :wink:

:P :!: :?:

Zdecydowanie! Popołudnia i długie wieczory to zdecydowanie bardziej moja bajka. A z dobrym towarzystwem .. To ja mogę spokojnie poranki przesypiać później!
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.01.2018 23:18

A ja żałuję, że tylko nocną poznałam i to bardzo pobieżnie :(
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 16.01.2018 09:17

Katerina napisał(a):Abakus68
zdjęcia z porannego spaceru po K. mnie zastanowiły. Był to pierwszy moment w którym nie poczułem chemii z miejscem...



Może poczułbyś w popołudniowej odsłonie :lol:

P8164140.JPG

P8164142.JPG

P8164143.JPG
,


...albo wieczornej :roll: :wink:

P9092300.JPG

P9071939.JPG

P9071946.JPG

P9071951.JPG

P9071969.JPG


:P :!: :?:

No, masz dar przekonywania. :D . Widać , że to faktycznie Twój drugi dom. Gdy rozmawialiście o Błękitnej Grocie, musiałam sięgnąć do Twojej poprzedniej relacji. Zauważyłam, że gdy po pierwszym etapie podróży przenieśliście się z Orebiča na Vis, wstąpił w Ciebie olbrzymi entuzjazm :hearts: Błękitna Grota - czarodziejska :!:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.01.2018 11:13

Katerina napisał(a):A te 70kn na plakacie? Pomyślałam,że ta łódź,ze względu na swoje małe gabaryty może wpływać bezpośrednio do Śpilji, przez co klient nie musi odstać w kolejce do kasy w Mezuporacie i przesiadać się na inną szalupkę - dlatego dodali te 20kn do zapamiętanej przeze mnie ceny - 50kn. Ale nie dociekałam.

Pisałem o tym w swojej relacji - od 2017 (lub 2016) roku wyłączny operator turystyczny obsługujący Błękitną Grotę zezwala na sprzedaż biletów innym agencjom. Dzięki temu, kolejki do kasy na Biševie są krótsze - transfer turystów odbywa się z łodzi do łodzi, bez przybijania do brzegu. Natomiast wciąż nie można wpływać innymi łódkami niż należącymi do Blue Cave Agency i to się chyba nie zmieni (i dobrze).

Katerina napisał(a):Jeśli istotnie cena biletu do Błękitnej aż tak podskoczyła w ciągu dwóch lat - to naprawdę skandal 8O

Nie inaczej. Taka podwyżka nie ma realnego uzasadnienia.

Katerina napisał(a):Mimo wszystko uważam ,że warto zobaczyć grotę chociaż raz...Taniej już raczej nie będzie.. :(

Ależ oczywiście, że raz trzeba :!:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.01.2018 11:17

Abakus68 napisał(a):
Katerina napisał(a):Może poczułbyś w popołudniowej odsłonie ...albo wieczornej

Zdecydowanie! Popołudnia i długie wieczory to zdecydowanie bardziej moja bajka. A z dobrym towarzystwem .. To ja mogę spokojnie poranki przesypiać później!


Hym, hym...a ja Komižę pokochałem, choć nigdy jej naocznie po zmroku nie widziałem (raptem raz czy dwa doświadczyłem tego, jak słońce chowa się za Półwyspem Dragodir) :P
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.01.2018 12:02

Grotę trzeba odwiedzić - zdecydowanie warta choć nie sądzę aby w tłoku doznania oszałamiające, agencja wożąca wszystkich na swoich łódkach to kiepski pomysł. :roll: Po cichu liczę na to że jeszcze tak popływamy (sorki Katerina za OT i za jakość zdjęć - kadry z kamery :roll: )

33.jpg

4.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone