Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vile Milica i Mrvica - Dobra Voda - Czarnogóra

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 23.08.2016 22:30

Z Petarem i Milicą mam stały kontakt... wspaniali ludzie... tworzą fajną atmosferę, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś ich odwiedzę.
mauaen
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 23.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mauaen » 14.09.2016 11:27

W tym roku, dokładnie w II połowie sierpnia miałam okazję gościć w Villi Milica i Mrvica i z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce, a dokładnie tą kwaterkę. Właściciele przemili ludzie, bardzo serdeczni, pomocni we wszystkim :)
Co do samej miejscowości Dobre Voda, to miejscowość to hmm….. raczej można ją zaliczyć do małych miejscowości, jeśli ktoś jedzie z nastawieniem na imprezy, to raczej nic z tego, gdyż to typowa miejscowość (wg mnie oczywiście), dla osób starszych, rodzin z dziećmi. Knajpek może nie ma aż tak wiele, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Plaża publiczną jak dla mnie bez szały, leżak na leżaku, a co za tym idzie ludzi całe mnóstwo. My korzystaliśmy z malutkiej plaży jakieś 200 m od kwatery, na której również potrafiło być bardzo tłucznie.
Niestety plaże Chorwackie zdecydowanie czystsze, zresztą idąc główną ulicą wzdłuż morza można było zauważyć mnóstwo śmieci na ziemie, których niestety nikt nie sprzątał, troszkę daleko im jeszcze do Chorwacji.
Ceny bardzo porównywalne do tych w Chorwacji, pewnie zależy od regionu, ja porównuje do cen które rok temu były na Pag’u. W jednym z postów wyczytałam, że w sklepie przy plaży „taniej niż w Biedronce” – nie zauważyłam, zresztą we wszystkich sklepach ceny były bardzo porównywalne i na pewno nie było taniej niż w Polskich marketach :) Owszem w Barze w dużym markecie było ciut taniej, ale bez szału.
Po 2 tygodniowym pobycie w Czarnogórze w, mam jednak mały niedosyt i trosze wróciłam rozczarowana, chyba za duży ochów i achów przeczytałam przed wyjazdem, może również dlatego że za bardzo porównuje Czarnogórę z Chorwacją.
Mimo wszystko wyjazd zaliczam do bardzo udanych i na pewno jeszcze się wybierzemy w te rejony, a tym bardziej do Villi Milica i Mrvica.
Jedynym wielkim minusem całego wyjazdu była droga, a dokładnie czas przejazdu (z południa Polski jechaliśmy 19,5h). Średnia prędkość w drodze powrotnej przez Czarnogórę była 28km/h.
Na granicy Czarnogóra – Chorwacja staliśmy w korki, trzepią Włochów jak tylko mogą, a jak podjeżdżał samochód na polskich czy niemieckich blachach to puszczali bez oglądania paszportów. Ciekawe czym Ci Włosi im tak podpadli :)
Jeżeli ktoś chciałbym więcej info o kwaterce, czy też samej miejscowości to śmiało pisać :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.09.2016 11:40

mauaen napisał(a):Jedynym wielkim minusem całego wyjazdu była droga, a dokładnie czas przejazdu (z południa Polski jechaliśmy 19,5h). Średnia prędkość w drodze powrotnej przez Czarnogórę była 28km/h.

Też byłem w Czarnogórze :lol: największym plusem była podróż :D
1 h 20 minut samolot Katowice - Podgorica :lol:
1 h 30 minut autobus Podgorica - Ulcinj :lol:

mauaen napisał(a):Na granicy Czarnogóra – Chorwacja staliśmy w korki, trzepią Włochów jak tylko mogą, a jak podjeżdżał samochód na polskich czy niemieckich blachach to puszczali bez oglądania paszportów. Ciekawe czym Ci Włosi im tak podpadli :)

Może dlatego, ze z kapitałem poszli do Albanii .... :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.09.2016 12:08

mauaen napisał(a):W tym roku, dokładnie w II połowie sierpnia miałam okazję gościć w Villi Milica i Mrvica i z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce, a dokładnie tą kwaterkę. Właściciele przemili ludzie, bardzo serdeczni, pomocni we wszystkim :)

Widzę, że kolejna pozytywna opinia na temat "Milicy i Mrvicy". Kwatery rzeczywiście godne polecenia. :)
A śliwowica od Petara mocna, prawda? :D
mauaen napisał(a): Plaża publiczną jak dla mnie bez szały, leżak na leżaku, a co za tym idzie ludzi całe mnóstwo. My korzystaliśmy z malutkiej plaży jakieś 200 m od kwatery, na której również potrafiło być bardzo tłucznie.

Plaża publiczna to dla mnie porażka. Również korzystaliśmy z tej mniejszej, a nawet chodziliśmy kawałek dalej na skałki.
mauaen napisał(a):Po 2 tygodniowym pobycie w Czarnogórze w, mam jednak mały niedosyt i trosze wróciłam rozczarowana, chyba za duży ochów i achów przeczytałam przed wyjazdem, może również dlatego że za bardzo porównuje Czarnogórę z Chorwacją.

Tak z ciekawości, co jeszcze zwiedzaliście w Czarnogórze?
mauaen napisał(a):Jedynym wielkim minusem całego wyjazdu była droga, a dokładnie czas przejazdu (z południa Polski jechaliśmy 19,5h). Średnia prędkość w drodze powrotnej przez Czarnogórę była 28km/h.

W naszym przypadku, droga jest zawsze wielkim plusem i częścią integralną urlopu, bo po drodze jest możliwość odwiedzenia wielu ciekawych miejsc. :)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 15.09.2016 14:36

Czy na plażach w Czarnogórze jest jakiekolwiek miejsce na rozłożenie karimat,ręczników,materaca czy koła do pływania-bardzo odstraszają te ciągnące się rzędy płatnych parasoli i leżaków. Dlatego póki co ciężko byłoby mi i mojej rodzinie zamienić chorwacką Baską Vodę na czarnogórską Dobrą Vodę. Trochę daleko z makarskiej Riviery a szkoda bo wybrałbym się na rekonesans.
iwonah
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwonah » 17.09.2016 09:51

Nie byłam w Basce ale wypoczywałam 4 razy w innych miejscach Chorwacji. Co do plaż - faktycznie główne plaże zastawione są płatnymi leżakami - niektórzy rozkładają karimaty na obrzeżach. My z takiej plaży nie korzystaliśmy ani razu. Jak w poprzednich postach pisano - są też małe plażyczki - 2 z nich blisko Milica&Mrwica - tam nie ma leżaków i parasoli i jest czyściejsza woda.
MIREK G
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MIREK G » 03.12.2016 21:20

Drodzy cro maniacy jak jest z dojazdem do Vilii Milica i Mrvica czy jest normalny parking nie ciasny jak to w CRO zderzak w zderzak ,jak jest na plaży czy warto jechać z dzieckiem tak daleko czy lepiej bliżej w cro.Jakie wasze opinie o pobycie.Pozdrawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.12.2016 21:38

MIREK G napisał(a):Drodzy cro maniacy jak jest z dojazdem do Vilii Milica i Mrvica

Dojazd bardzo dobry, chociaż w Dobra Voda nie wszystkie uliczki mają nazwy. Jeśli się zdecydujesz, podeślę plan dojazdu,
albo współrzędne GPS.
MIREK G napisał(a):czy jest normalny parking nie ciasny jak to w CRO zderzak w zderzak ,

Obok posesji jest działka, którą Petar udostępnia jako parking. Zamykana brama, miejsca dosyć na kilka samochodów.
MIREK G napisał(a):jak jest na plaży

O plaży było napisane wcześniej.
MIREK G napisał(a):czy warto jechać z dzieckiem tak daleko czy lepiej bliżej w cro.

Warto. DV leży mniej więcej po środku czarnogórskiego wybrzeża. Stanowi dobrą bazę wypadową.
MIREK G napisał(a):
Jakie wasze opinie o pobycie.

Bardzo pozytywne. Zarówno dotyczy to samego apartamentu, jak i Czarnogóry, ale o tym też przeczytasz w tym wątku.
Jedyne utrudnienie jakie nas spotkało, to takie, że w kranie nie ma wody pitnej. Właściciele zapewniają jednak darmowe baniaki z wodą pitną, które znajdują się na parterze posesji.
MIREK G
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MIREK G » 04.12.2016 13:07

Dzięki za informacje ,tylko decyzja rodzinki i śmiało możemy rezerwować u milica i mrvica.
przemol.744
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 07.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol.744 » 13.01.2017 01:14

Witam, wybieramy się w tym roku do Dobrej Vody. Mam prośbę do osób które tam były, czy ktoś mógłby wkleić zdjęcie ( mapy Dobrej Vody) gdzie będą zaznaczone małe plaże, na których można spokojnie wypocząć i popływać. Z góry dziękuję
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.01.2017 22:29

Tak jak wcześniej pisałem, podczas pobytu w DV, korzystaliśmy głównie z małej plaży.

mala plaza.png

zbliżenie.jpg

Koordynaty GPS: 42°02'21.6"N 19°08'36.2"E

Do tego miejsca można dojść idąc wzdłuż brzegu, albo uliczką zaznaczoną na zielono na mapce (niestety nie ma nazwy) idąc do końca,
a następnie schodząc schodami w dół.
droga.png
przemol.744
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 07.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol.744 » 15.01.2017 21:30

Bardzo dziękuje za odpowiedz......Pozdrawiam
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 17.01.2017 00:15

Hejhej! Jedziemy do Dobra Voda, Milica i Mrvica. Właśnie dokonałem rezerwacji 16.07-29.07.2017. będziemy mieszkać w Milicy-AP2, a nasi przyjaciele w Mrvicy(górny AP). pozdrawiam
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 25.04.2017 22:42

Wyjazd sobota 15.07. ok. 7.00 Gniezno - Łódź - Częstochowa - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń - Skalite - Żylina - Trencin - Komarno lub Bratislava - Mohacs - Udvar, nocleg w Bilje k/Osijek, II dzień - przejazd przez BIH (Sarajevo, Scepan Polje, Podgorica), albo przez Serbię (Sid, Valjevo, Uzice), przez Serbię może trwać trochę dłużej. Jedziemy w trzy auta. Powrót w sobotę 29.07 - przez Serbię, nocleg w Bilje...
Pobyt w Milica i Mrvica - DOBRA VODA (pomiędzy BAR a ULCINJ).
Ostatnio edytowano 14.05.2017 22:21 przez slavko.v, łącznie edytowano 1 raz
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 26.04.2017 07:29

slavko.v napisał(a):Wyjazd sobota 15.07. ok. 7.00 Gniezno - Łódź - Częstochowa - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń - Skalite - Żylina - Trencin - Komarno lub Bratislava - Mohacs - Udvar, nocleg w Bilje k/Osijek, II dzień - przejazd przez BIH (Sarajevo, Scepan Polje, Podgorica), albo przez Serbię (Sid, Valjevo, Uzice), przez Serbię może trwać trochę dłużej. Jedziemy w trzy auta. Powrót w sobotę 29.07 - przez Serbię, nocleg w Bilje...
Nocleg w Milica i Mrvica - DOBRA VODA (pomiędzy BAR a ULCINJ) w szczycie sezonu 10E/osoba

Jechałeś już tak przez Bośnię,wybieram się 15.06 tą trasą do Petrovaca.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Vile Milica i Mrvica - Dobra Voda - Czarnogóra - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone