Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vile Milica i Mrvica - Dobra Voda - Czarnogóra

Całkowita liczba ludności w Czarnogórze to 623 000 osób, przy czym gęstość zaludnienia w tym kraju wynosi 45 osób na jeden kilometr kwadratowy. Kraj ten jest aż 23 razy mniejszy od Polski. Aż 231 osób w przeliczeniu na 1000 osób w Czarnogórze posiada broń palną.
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 03.01.2016 18:33

Czarnogóra to zupełnie inny kraj, niż Chorwacja. Cenowo też przeróżny, podzieliłbym go na dwie części. Do Petrovaca i poniżej Petrovaca. Ceny są zupełnie inne. Ja osobiście nie odczułem prawie wcale różnicy w kosztach pobytu. Byłem 2 razy w Czarnogórze po 10 dni, zawsze po 10 -dniowym pobycie w Chorwacji-) . I zawsze w ciemno( ale raz przed, a raz po sezonie) i zawsze niestety powyżej lub w Petrovacu. I o dziwo nigdy nie poczułem różnicy w kosztach,no może troszkę, ale naprawdę niewiele. Z tym,że zaznaczam byłem zawsze nie w sezonie. Na pytanie gdzie było fajniej, rodzina zawsze zgodnie odpowiada ,że w Chorwacji-). Opinia jest subiektywna ,bo poruszaliśmy się z Małym 1,5 rocznym brzdącem, więc naszym priorytetem było leniuchowanie. I stąd taka opinia, ponieważ Czarnogóra to idealny kraj na wczasy poza plażą. Niesamowitych miejsc jest sporo. Również sporo odwiedziliśmy ( całe wybrzeże z Veliką Plażą włącznie +Cetinje, jezioro Szkoderskie, Lovcen i cudowny zjazd do Kotoru i cała Boka), ale sporo nie widzieliśmy-). Zwiedzać pomiędzy 1 czerwca a 25 września jest naprawdę ciężko-), upał i wilgotność powietrza jest masakryczna. Jeśli miałbym coś komuś doradzić w sensie doboru plaży w Czarnogórze to dla mnie osobiście zdecydowanym numerem jeden jest Velika Plaża za Ulcijnem i na plażowanie zwlaszcza z dziećmi jechałbym tam. Na plaży miejsca nigdy nie zabraknie-), nawet w wysokim sezonie-). Ulcijn to już zupełnie inne miasto , bardziej orientalne z niesamowitym jedzeniem. Wyśmienite kebaby z baraniną w lokalu z mapą Polski i niesamowita jagnięcina, przypomina bardziej już miasta tureckie. Acha i jeszcze jedno, może ciężko w to uwierzyć, ale we Wrześniu 2013 taniej mnie wyniósł nocleg w Baśce Vodzie niż w Petrovacu. Mimo wszystko na mnie osobiście większe wrażenie robi Chorwacja, nie ma tak mocno skomercjonalizowanego wybrzeża jak Czarnogóra.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 03.01.2016 19:10

Jacck77 napisał(a):Cenowo też przeróżny, podzieliłbym go na dwie części. Do Petrovaca i poniżej Petrovaca. Ceny są zupełnie inne. Ja osobiście nie odczułem prawie


Dla mnie podział cenowy Montenegro to: a/ wybrzeże b/ reszta kraju
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.01.2016 23:00

Przez tunel wystarczy na Szkoderskie przejechać i już ceny o połowę niższe w knajpach.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 06.01.2016 08:44

Potwierdzam Panowie, Potwierdzam ......
Ceny przystępne dalekie od cen w CRO.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 08.03.2016 22:13

odkurzam wątek, po zimowej przerwie...
pozdrav
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 01.05.2016 06:53

Dobrze Slavko, że odkurzasz watek tylko gorzej, że nikt się nie wypowiada odnośnie Dobrej Vody.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 01.05.2016 14:45

no tak... nikt się nie wypowiada... Pisałem przed chwilą z Petarem Tomićem - Milica i Mrvica, ma pełno obsadę od 17.07 do 11.09 - sami Polacy, przed 17.07. jest jeszcze trochę wolnych miejsc. Milica i Mrvica tj. fajne miejsce i nie potrzebuje specjalnej reklamy.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 01.05.2016 18:36

Czyżbyś planował wcisnąć się na początku lipca ?
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 01.05.2016 23:22

Hehe... ze względów zdrowotnych, niestety nie wybieramy się tam w tym roku...
Ostatnio edytowano 02.05.2016 21:16 przez slavko.v, łącznie edytowano 1 raz
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 02.05.2016 07:05

A szkoda Slavko, szkoda bo wiele byś wniósł do wątku. Zdrowia życzę. :papa: :hut:
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 02.05.2016 21:21

Akurat... hehe, do wątku wniosłem już wystarczająco dużo (może i za dużo), po prostu polubiłem to miejsce i ludzi...
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 03.05.2016 13:23

Nie bądż taki skromny Slavko. Masz dar pisania - zamieść co nie co dla chętnych na wyjazd do Dobrej Vody.
Aga P.
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga P. » 16.05.2016 09:04

zuzula12 napisał(a):Cudownie jest zobaczyć na zdjęciach apartamenty vile Milica i Mrvica. Byliśmy tam 2 razy z rzędu, rok po roku. Do Petara zawsze cudownie się wraca. Uwierzcie mi wiem co mówię bo na Czarnogórze byłam już 5 razy . Gospodarze są naprawdę wyjątkowi, gościnni, uczynni i mega cierpliwi. W kwatrach jest bardzo czysto co naprawdę nie wszędzie w czarnogórze jest normą. Petar buduje u siebie bardzo gościnną atmosferę.Do tego Dobre Vode to świetna baza wypadowa na całą Czarnogórę, Albanię( mega każdemu polecam), Chorwację. Fakt w sezonie w dobre Vode na plaży jest ciasno - bo jest dużo ludzi dlatego bardzo polecam wam wyjazd np w czerwcu - wtedy jest bardzo spokojnie i luźno na plaży. A w Czarnogórze jest tysiące cudownych miejsc do zobaczenia- Kotor, Petrovac, Sw stefan, kanion tara( udało nam się w lipcu 2015r-było cudownie),droga z cetynii do kotoru( widoki nieziemskie a droga dla kierowców o mocnych nerwach i bardzo dobrych hamulcach), Budva, Bar z ruinami sarego miasta, jezioro szkoderskie, monastyr Ostrog i wiele wyjątkowych plaż, zakamarków , skałek do skania itp. Poza tym Albania - wyjątkowa, inna , przyjazna turystom . To wszystko możecie zobaczyć przybywając np do Dobre Vode gdzie wszędzie blisko.Owszem nie da się porównać cZarnogóry do Chorwacji.( notabene byłam tam też 5 razy). Jest też wyjątkowa i przepiękna ale też MEGA droga- nie da się cenowo jej porównać z Czarnogórą, gdzie np piwo w knajpie przy plaży w dobre vode kosztowało 1 euro a lemoniada 0,70 centów. Cenowo czarnogóra przebija chorwację i jak dla nas jest to kraj dziki , nieodkryty, przepiękny, wyjątkowy. Trzeba tylko poznać go dobrze i nzaleźć tam swoje miejsce - my takie właśnie znaleźliśmy u Petara w jego villi. Zresztą w Petrovac byłam 3 i dopiero za 4 wypadem odkryłam Dobre vode i zawsze bede chciała tam wracać .nieukrywam ze ze względów finnsowych też bo dobre vode jest dużo tańsze od Petrovac czy Budvy(mega drogiej) i tak jak już powiedziałam - to świetnemiejsce wypadowe do podróży po wyjątkowej Carnogórze.

Wszystko prawda, my też byliśmy dwa razy w Dobrej Vodzie, polecamy, super miejsce wypadowe, nie mieszkaliśmy u Petera, ale niedaleko nad samym morzem, u jego sąsiadów, jesteśmy z nimi w kontakcie, bardzo serdeczni ludzie...plażowaliśmy na różnych mniejszych plażach...b.blisko kwatery..., Czarnogóra jest atrakcyjna cenowo, piękna, wadą jest mało miejsca na plażach, wąskie uliczki z ciężkimi podjazdami, mało miejsca do parkowania samochodu, ale da się przeżyć...w tamtym roku wracaliśmy z niedalekiego Baru pociągiem do Belgradu ze specjalnymi lawetami dla samochodów, przez góry, super sprawa...
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 11.07.2016 22:07

niestety do Czarnogóry jest trochę daleko, ale mimo wszystko warto tam pojechać...
iwonah
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwonah » 23.08.2016 20:29

Dziś wróciliśmy z Dobrej Vody i postanowiłam dodać swoje 5 groszy. Pojechaliśmy tam dzięki temu, że zachęcił nas ten wątek, szczególnie opinie Slawko. Chcieliśmy pojechać do Milica&Mrwica ale w wybranym przez nas terminie nie było już miejsc. Jednak Petar znalazł dla nas apartament zgodny z naszymi oczekiwaniami. Spędziliśmy tam fajne 2 tygodnie. Odwiedziliśmy Petara i Milicę, by im podziękować za przysługę i ...zaprzyjaźniliśmy się z nimi. To cudowni, serdeczni i uczynni ludzie. Mimo, że nie byliśmy "ich" gośćmi przyjęli nas jak "swoich". Kiedy prosiliśmy o namiary na miejsca gdzie można kupić dobrą oliwę, figi czy ser - Oni sami nas zaopatrzyli w te produkty. Spędziliśmy z Nimi parę wieczorków rozmawiając o wszystkim. Ich apartamenty zasługują na uznanie! Są na uboczu Dobrej Vody - nie ma tam już tego całego rozgardiaszu, samochodów - jak w centrum. Blisko jest do małych kameralnych plaż. Pięknie zagospodarowane i zadbane otoczenie. Naprawdę w poprzednich postach nie ma przesady. Sama Czarnogóra ma plusy i minusy. Dużym minusem jest to, że jest tak daleko ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czarnogóra - Црна Гора



cron
Vile Milica i Mrvica - Dobra Voda - Czarnogóra - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone