Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vodice - czy dobra lokalizacja - proszę o radę

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.09.2013 11:31

Też poproszę o namiar do Dario adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 16.04.2018 10:02

Witam, nie chcę tworzyć nowego tematu z serii "ocena lokalizacj" dlatego odkopuje temat. Może ktoś znający Vodice podpowie coś na temat lokalizacji Marka Marulica 15..
Nie do końca podoba mi się pomysł wakacji w Vodicach (trochę wielkość miasta mnie przeraża) ale z drugiej strony dzieciaki by mnie zamęczyły gdybyśmy wylądowali na chorwackiej prowincji. Otrzymałem niegłupią ofertę pobytu więc myślę.

Ktoś podpowie czy lokalizacji jest ok, chodzi o dostępność do plaży, głośności od samochodów, odległości od centrum itp.?
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 16.04.2018 11:45

lukasz22i napisał(a):Witam, nie chcę tworzyć nowego tematu z serii "ocena lokalizacj" dlatego odkopuje temat. Może ktoś znający Vodice podpowie coś na temat lokalizacji Marka Marulica 15..
Nie do końca podoba mi się pomysł wakacji w Vodicach (trochę wielkość miasta mnie przeraża) ale z drugiej strony dzieciaki by mnie zamęczyły gdybyśmy wylądowali na chorwackiej prowincji. Otrzymałem niegłupią ofertę pobytu więc myślę.

Ktoś podpowie czy lokalizacji jest ok, chodzi o dostępność do plaży, głośności od samochodów, odległości od centrum itp.?



Moim zdaniem to bardzo ciekawa lokalizacja.

Jest to mała, boczna i ślepa uliczka, vis a vis sporego centrum handlowego i dosyć oddalona od jadranki więc hałas samochodów raczej tam nie dociera. Powinien więc tam być spokój

Do jednej z głównych plaż, o "wdzięcznej" nazwie Hangar, oferujacą znaczna ilość atrakcji masz stamtąd około 500 metrów spacerkiem. Za nią zaś, bardziej na wschód i bliżej Srimy jest jeszcze dosyć ładna plaża Lovetowo.

Nieco dalej, jednak nie wiecej jak 600-700 metrów spacerkiem, ładną i szeroką drogą z szerokim chodnikiem masz do centrum Vodic, rozpoczynajacego się, tak mniej więcej za mariną i Konzumem, oferujacego mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Po przejściu natomiast promenadą wżdłuż portu na zachód masz kolejne plaże: typową betonkę Heksagon oraz w ładnej zatoczcze Plava beach.

Idąc jeszcze dalej, w stosunkowo niedużej odległości, około 600 metrów na zachód, zaczyna się plaża Bristak, położoną przy porcie rybackim już w granicach Tribunj. W Tribunj polecam zaś fajną plażę Zamalin leżącą w zatoce za cyplem po zachodniej stronie miasteczka. A na wspomnianym cyplu atrakcją jest wzgórze z maleńkim kościółkiem na szczycie oraz ładne miejsca widokowe na Tribunj, Vodice oraz okoliczne wysepki i morze.

Tutaj masz linka do strony z chorwackimi plażami, w tym i w Vodicach, więc możesz się sam zorientować, gdyż dostępne są tam również zdjęcia panoramiczne:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Mi osobiście taka lokalizacja bardzo by pasowała.

Dodam też, że sam, od ładnych już paru lat corocznie wraz z rodzinką urlopuję w, położonym nieco bliżej centrum, apartamencie, przy ulicy Ivana Pelajićia, z oferty znanego na niniejszym forum, super gościa Daria Orlovica. ;-)
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 21.05.2018 15:21

lechocz - dzięki za super wpis!!! :papa: Odświeżam Vodice bo są wciąż aktualne, dużo czytałem w między czasie, słyszałem też głosy że lepiej szukać apartamentów w stronę Srimy, ponoć mniej oblegane plaże a do centrum Vodic można się przespacerować, co o tym myślisz? - bądź ktoś kto bywa w Vodicach i może podpowiedzieć? Mam ofertę z tej ulicy, cena, odległość od plaży - na tak, może jakaś ocena lokalizacji?

Srima 1/44 , Vodice
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 21.05.2018 16:28

w linii prostej masz plaże Srimy III, w mojej ocenie plaże bardzo ładne i dość szerokie. przy plaży parę barów i restauracji. mnie osobiście to miejsce bardzo odpowiada, choć ja mieszkałem bliżej plaży. plaże w wysokim sezonie dość zaludnione, ale zależy kiedy jedziesz. do centrum Vodice tak jak napisałeś - kilkanaście minut promenadą wzdłuż wybrzeża. po drodze atrakcje dla małych i trochę starszych ;-)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.05.2018 17:00

Byłam we wrześniu na Lovatowo czyli na samej granicy ze Srimą - i szczerze to wtedy był na plażach dość tłoczno, więc w sezonie to pewnie ręcznik przy ręczniku - jak dla mnie plaże w tej okolicy są za wąskie w stosunku do liczby domów wynajmujących apartamenty.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 21.05.2018 19:59

KrisM napisał(a):w linii prostej masz plaże Srimy III, w mojej ocenie plaże bardzo ładne i dość szerokie. przy plaży parę barów i restauracji. mnie osobiście to miejsce bardzo odpowiada, choć ja mieszkałem bliżej plaży. plaże w wysokim sezonie dość zaludnione, ale zależy kiedy jedziesz. do centrum Vodice tak jak napisałeś - kilkanaście minut promenadą wzdłuż wybrzeża. po drodze atrakcje dla małych i trochę starszych ;-)


Srima III to faktycznie przy samym morzu...a ja planuję pobyt z początkiem lipca, 03.07 w górę, na ok 8-10dni.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 21.05.2018 20:02

piekara114 napisał(a):Byłam we wrześniu na Lovatowo czyli na samej granicy ze Srimą - i szczerze to wtedy był na plażach dość tłoczno, więc w sezonie to pewnie ręcznik przy ręczniku - jak dla mnie plaże w tej okolicy są za wąskie w stosunku do liczby domów wynajmujących apartamenty.


No trochę się tego obawiam, a gdzieś na wysokości Vodic jest w ogóle plaża gdzie w sezonie jest spokojniej? :D Pamiętam w sezonie Baśkę Vodę, tłumy dzikie, o 10ej można było zapomnieć o wolnej przestrzeni...na szczęście mieszkaliśmy na południu Baśki i jakieś 300m dalej za miastem było już spokojnie, tam zazwyczaj chodziliśmy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.05.2018 20:23

Musisz szukać poza miejscowościami, ale liczyć się z pewnymi niedogodnościami, np trudniejszym zejściem na plażę czy koniecznością dojazdu na plażę... Spokojniej będzie zapewne na samym południu Srime, ale do centrum Vodice to będziesz mieć spokojnie ze 40 min.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 21.05.2018 20:34

lukasz22i napisał(a): Srima III to faktycznie przy samym morzu...a ja planuję pobyt z początkiem lipca, 03.07 w górę, na ok 8-10dni.

w srimie nie byłem już jakieś 3 lata, ale do 15 lipca nie powinno być tragedii. w srimie III masz nieco szersze plaże niż w Lovetovo
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 21.05.2018 21:44

lukasz22i napisał(a):lechocz - dzięki za super wpis!!! :papa: Odświeżam Vodice bo są wciąż aktualne, dużo czytałem w między czasie, słyszałem też głosy że lepiej szukać apartamentów w stronę Srimy, ponoć mniej oblegane plaże a do centrum Vodic można się przespacerować, co o tym myślisz? - bądź ktoś kto bywa w Vodicach i może podpowiedzieć? Mam ofertę z tej ulicy, cena, odległość od plaży - na tak, może jakaś ocena lokalizacji?

Srima 1/44 , Vodice


Wg. mnie lokalizacja jak najbardziej do przyjęcia. Do centrum Vodic masz góra 15/20 minut spaceru.

Natomiast co do plaż to faktycznie dosyć tłoczne w sezonie. Mi co prawda to nie przeszkadza. Wszystko zależy wiec od Twoich osobistych upodobań i preferencji.

Osobiście dalej w kierunku południowo-wschodnim kwatery raczej bym nie szukał. Ale faktycznie im dalej od Vodic to plaże nieco spokojniejsze i mniej zatłoczone.

Natomiast, jeżeli zależy Ci na spokoju i bardziej kameralnym miejscu, proponował bym, przyległe do Vodic Tribunj.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 22.05.2018 09:47

lechocz, tak skaczę od Vodic do Tribunj i tu mia doradzisz, tam podpowiesz, dzięki :) Qrcze, wyjątkowego spokoju nie szukam, póki mam małe dzieciaki to jednak szukam miejsca żeby i one się nie nudziły, a jak one znajdą sobie zajęcie to i ja odpocznę. Na chorwacką prowincję się nie wybiorę bo sama plaża to nie wszystko, jakichś wycieczek co drugi dzień ze zwiedzaniem też nie planuję bo dzieci + upał to średni zestaw na wycieczki, przynajmniej w naszym przypadku. Podoba mi się w Vodicach to że miasto żyje, nie podobają tłumy na plażach które oglądałem na zdjęciach :o. Stąd pomysł na bliskie sąsiedztwo ze Srimą i Vodice w zasięgu nóg :D

p.s.jak sytuacja z komarami w tamtych rejonach? gdzieś czytałem że sporo ich w Tribunj, pewnie nie wszędzie i nie zawsze, ja do tej pory na 6 wyjazdów do Cro komara nie widziałem :D
hania9488
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania9488 » 24.05.2018 12:17

A ja chciałam zapytać co myślicie o tej lokalizacji: Ul. Andrije Kačića Miošića 19-25, 22211, Vodice? Jak zamawiałam wakacje to dostałam informację, że do plaży jest 400m, teraz dostałam dokładny adres i według Map Google jest to ok. 1km. Myślicie, że to bardzo daleko? Trochę się boję, że zanim dojdziemy do tej plaży to zdążymy się usmażyć :P
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.05.2018 12:34

lukasz22i napisał(a):p.s.jak sytuacja z komarami w tamtych rejonach? gdzieś czytałem że sporo ich w Tribunj, pewnie nie wszędzie i nie zawsze, ja do tej pory na 6 wyjazdów do Cro komara nie widziałem :D
We wrześniu 2016 były, zwłaszcza w cienki, pod winogronami czy pergolami

hania9488 napisał(a):A ja chciałam zapytać co myślicie o tej lokalizacji: Ul. Andrije Kačića Miošića 19-25, 22211, Vodice? Jak zamawiałam wakacje to dostałam informację, że do plaży jest 400m, teraz dostałam dokładny adres i według Map Google jest to ok. 1km. Myślicie, że to bardzo daleko? Trochę się boję, że zanim dojdziemy do tej plaży to zdążymy się usmażyć :P
Na nie preferują miejscówek przy plażach, ale dla mnie jest daleko i to na mapie, więc przy dojściu na plażę, szukania miejsca wyjdzie jeszcze więcęj do przejścia. A podjeżdżanie tam nie ma sensu bo problem z parkowaniem (+ opłata).
matizek92
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) matizek92 » 24.05.2018 12:46

hania9488 napisał(a):A ja chciałam zapytać co myślicie o tej lokalizacji: Ul. Andrije Kačića Miošića 19-25, 22211, Vodice? Jak zamawiałam wakacje to dostałam informację, że do plaży jest 400m, teraz dostałam dokładny adres i według Map Google jest to ok. 1km. Myślicie, że to bardzo daleko? Trochę się boję, że zanim dojdziemy do tej plaży to zdążymy się usmażyć :P


Hej, dwa lata temu byłem w hotelu Olympia i byłem w okolicy w której masz apartament. Nie wiem na którą plażę patrzysz, ale do najbliższej jest około 650 metrów. No i trasa na plażę jest ok, nie odczuwa się aż tak tego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Vodice - czy dobra lokalizacja - proszę o radę - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone