Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vodice - czy dobra lokalizacja - proszę o radę

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 24.05.2018 12:56

hania9488 napisał(a):A ja chciałam zapytać co myślicie o tej lokalizacji: Ul. Andrije Kačića Miošića 19-25, 22211, Vodice? Jak zamawiałam wakacje to dostałam informację, że do plaży jest 400m, teraz dostałam dokładny adres i według Map Google jest to ok. 1km. Myślicie, że to bardzo daleko? Trochę się boję, że zanim dojdziemy do tej plaży to zdążymy się usmażyć :P


Ależ to jest około 15 minut spaceru. A co najważniejsze, ulica Andrije Kačića Miošića, to boczna uliczka z dala od magistrali. Moim zdaniem powinniście być zadowoleni.
Ostatnio edytowano 24.05.2018 13:13 przez lechocz, łącznie edytowano 1 raz
hania9488
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania9488 » 24.05.2018 13:01

lechocz napisał(a):
hania9488 napisał(a):A ja chciałam zapytać co myślicie o tej lokalizacji: Ul. Andrije Kačića Miošića 19-25, 22211, Vodice? Jak zamawiałam wakacje to dostałam informację, że do plaży jest 400m, teraz dostałam dokładny adres i według Map Google jest to ok. 1km. Myślicie, że to bardzo daleko? Trochę się boję, że zanim dojdziemy do tej plaży to zdążymy się usmażyć :P


Ależ to jest około 15 minut spaceru. A co najważniejsze, ulica Andrije Kačića Miošića, to boczna uliczka zdala od magistrali. Moim zdaniem powinniście być zadowoleni.


Dzięki wielkie, trochę mnie uspokoiłeś :D w takim razie nic tylko czekać na urlop!
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 24.05.2018 13:12

lukasz22i napisał(a):lechocz, tak skaczę od Vodic do Tribunj i tu mia doradzisz, tam podpowiesz, dzięki :) Qrcze, wyjątkowego spokoju nie szukam, póki mam małe dzieciaki to jednak szukam miejsca żeby i one się nie nudziły, a jak one znajdą sobie zajęcie to i ja odpocznę. Na chorwacką prowincję się nie wybiorę bo sama plaża to nie wszystko, jakichś wycieczek co drugi dzień ze zwiedzaniem też nie planuję bo dzieci + upał to średni zestaw na wycieczki, przynajmniej w naszym przypadku. Podoba mi się w Vodicach to że miasto żyje, nie podobają tłumy na plażach które oglądałem na zdjęciach :o. Stąd pomysł na bliskie sąsiedztwo ze Srimą i Vodice w zasięgu nóg :D

p.s.jak sytuacja z komarami w tamtych rejonach? gdzieś czytałem że sporo ich w Tribunj, pewnie nie wszędzie i nie zawsze, ja do tej pory na 6 wyjazdów do Cro komara nie widziałem :D


Skoro spokoju zbytnio nie szukasz i chcesz zapewnić atrakcje dzieciom do, moim zdaniem Vodice powinny być dla Ciebie odpowiednie.

Rozważ więc opcję, że więc kwatera w zachodniej części Vodic i stamtąd 15 minut spacerkiem brzegiem morza, na mniej zatłoczoną plażę Bristak w Tribunj lub plażowanie na plaży Plava w Vodicach gdzie również są atrakcje dla najmłodszych.

Jednakże miej na uwadze, iż najwięcej atrakcji, dla dzieci i nie tylko, jest na plaży Hangar, którą Chorwaci cały czas rozbudowują o kolejne atrakcje.

Natomiast co do komarów to w tej części Chorwacji, w odróżnieniu do innych np. wschodnich regionów tego kraju, raczej ich nie uświadczysz. Prędzej cykady, które również dają się we znaki lecz głównie akustycznie.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 24.05.2018 13:25

Lokalizacja na uboczu, więc powinno być cicho i spokojnie, ale odległość od plaży wg mnie spora. Na plaży w Vodicach jest duży tłok. Powiedziałbym że nawet większy niż w Baśka Voda. Zapewne dlatego, że plaża dużo węższa. No i nigdzie nie ma cienia. Ogólnie miejscowość bardzo imprezowa.
A promenada jest faktycznie bardzo fajna.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 631
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 24.05.2018 13:46

lechocz napisał(a):
lukasz22i napisał(a):lechocz, tak skaczę od Vodic do Tribunj i tu mia doradzisz, tam podpowiesz, dzięki :) Qrcze, wyjątkowego spokoju nie szukam, póki mam małe dzieciaki to jednak szukam miejsca żeby i one się nie nudziły, a jak one znajdą sobie zajęcie to i ja odpocznę. Na chorwacką prowincję się nie wybiorę bo sama plaża to nie wszystko, jakichś wycieczek co drugi dzień ze zwiedzaniem też nie planuję bo dzieci + upał to średni zestaw na wycieczki, przynajmniej w naszym przypadku. Podoba mi się w Vodicach to że miasto żyje, nie podobają tłumy na plażach które oglądałem na zdjęciach :o. Stąd pomysł na bliskie sąsiedztwo ze Srimą i Vodice w zasięgu nóg :D

p.s.jak sytuacja z komarami w tamtych rejonach? gdzieś czytałem że sporo ich w Tribunj, pewnie nie wszędzie i nie zawsze, ja do tej pory na 6 wyjazdów do Cro komara nie widziałem :D


Skoro spokoju zbytnio nie szukasz i chcesz zapewnić atrakcje dzieciom do, moim zdaniem Vodice powinny być dla Ciebie odpowiednie.

Rozważ więc opcję, że więc kwatera w zachodniej części Vodic i stamtąd 15 minut spacerkiem brzegiem morza, na mniej zatłoczoną plażę Bristak w Tribunj lub plażowanie na plaży Plava w Vodicach gdzie również są atrakcje dla najmłodszych.



Czyli byłbyś za pomysłem kwatery od strony Tribunj niż od Srimy? ;)
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 24.05.2018 14:19

Zdecydowanie od strony Tribunj.

Oczywiście przy założeniach jakie podałem wcześniej.

Jeżeli zaś nie przeszkadzałyby Ci bardziej gwarne plaże to od strony Srimy jest znacznie więcej atrakcji.
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 06.06.2018 13:34

Vodice znam jedynie z wieczornych wypadów, kiedy stacjonowaliśmy w Srimie. Na pewno na wieczorne przechadzki, socjalizację w gwarnym wielojęzycznym tłumie jest OK. Jednak... czy pomysł żeby spędzić tam tydzień wypoczynkowy ma sens? Pomysł jest aby celować w ulicę Blata - czyli tę część Vodic, która rozrasta się w stronę Tribunj. Do plaży niedaleko, chyba cicho i spokojnie, do centrum da się dojść na nogach. Czy jest coś jeszcze co powinnam brać pod uwagę?
A może w ogóle to nie jest dobra lokalizacja w Vodicach, bo....? Wyjazd ma być pod koniec czerwca.

(Pobliski Tribunj kusi i pewnie nie rozważałabym innych okolicznych opcji gdyby nie lekko irracjonalne zachowanie gospodyni, kiedy zapytałam o jakiś rabat dla powracających gości... No sama nie wiem.... Chorwaci mają z tym jakiś problem, że ktoś chce coś utargować? Byłam przygotowana na odmowę, ale po "tonie" maila od gospodyni wnoszę, że samo pytanie przyniosło ujmę na jej honorze...)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.06.2018 11:22

jotem napisał(a):(Pobliski Tribunj kusi i pewnie nie rozważałabym innych okolicznych opcji gdyby nie lekko irracjonalne zachowanie gospodyni, kiedy zapytałam o jakiś rabat dla powracających gości... No sama nie wiem.... Chorwaci mają z tym jakiś problem, że ktoś chce coś utargować? Byłam przygotowana na odmowę, ale po "tonie" maila od gospodyni wnoszę, że samo pytanie przyniosło ujmę na jej honorze...)
Kiedyś w standardzie dopisywali coś na końcu maila np zamiast 400 - 390 eur za pobyt itp. Teraz ciężko. Na Hvarze rok temu na takie pytanie babka w mailu na mnie naskoczyła, ze to tanio i nic taniej nie znajdę. Znalazłam, przez płot (i to 10 eur taniej za dobę), i patrzyliśmy na ten app. , który chcieliśmy - na 10 dni naszego pobytu przez 2 noce miała gości - tak to głucho zamknięty. Nawet nie chciałam już identycznej ceny jak otrzymałam z naszego app., ale choćby symbolicznego rabatu, gest w stronę potencjalnego klienta... a tak zamiast zarobić 450-480 eur, zarobiła 100....
gl0btr0ter
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) gl0btr0ter » 03.07.2018 06:33

Jeśli jeszcze poszukujecie noclegu na te wakacje to mogę polecić apartament w Vodicach. Szczególnie dla rodziny z dziećmi gdyż mieszkają tam bardzo sympatyczni ludzie. Apartament jest na piętrze, dwa oddzielne pokoje, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka, klimatyzacja. Miejsc do spania jest 5. Na dole mieszkają właściciele ale to przesympatyczni starsi ludzie bardziej uczynni i nie przeszkadzający. Atutem jest ogródek pięknie utrzymany przez właścicielkę który podobał się naszym dzieciom oraz ławy i grill kamienny. Właściciele chętnie załatwią prawdziwą wyciskaną olivę oraz wino lub ryby na grilla i obowiązkowo oryginalną homemade rakiję :), często też częstują warzywami z ogródka. My byliśmy w cztery rodziny i reszta z nas mieszkała u sąsiadki na przeciwko która ma tez kilka apartamentów i robi rano pyszną kawę :) Powinni mieć wolne miejsca gdyż nie bardzo radzą sobie z marketingiem w internecie. My mieliśmy namiar od Chorwata z ich rodziny z którym obecnie pracujemy. Apartament nie leży przy samej wodzie ale do bezpiecznej plaży w Vodicach jest 5 min spacerkiem. Do Srimy gdzie jest lepszy piasek na dnie dla dzieci jest 2 km. Sama miejscowość jest fajna bo można się z niej wybrać na wodospady Krka, do Szybenika, Splitu, Primostenu parku Kornati i do wielu miejsc w Dalmacji jest blisko.
Tutaj macie namiar Stablica III,/6 22211 Vodice a do kontaktu: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Co do ceny to musicie pytać indywidualnie. Moj kolega jezdzi tam co roku juz od czterech lat. W tym roku zarezerwowal poczatek sierpnia na 10 dni :)
Joaszy92
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 01.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joaszy92 » 01.07.2019 12:20

Witam, pierwszy raz wyjeżdżamy na Chorwację i wybór padł właśnie na Vodice. Sprawdziłam na mapach , że najbliższa plaża to Hangar beach. Myślę jednak nad tym jak można się na nią dostać. Przeglądając google maps widzę, że wszędzie są hotele a na drogach prowadzących do nich i zarazem do plaży są szlabany. Czy ktoś wiec coś w tym temacie? Również wszystkie cenne wskazówki dotyczące Vodice przyjmę z wielką chęcią : )
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 01.07.2019 20:13

dla jednych dobra dla drugich zła, jak szukasz spokoju to lepiej w Srimie albo pomiędzy Tribujn i Vodice. Jak się dostać? na piechotę bo zakładam że lokum masz niedaleko. Osobiście nie wybrałbym tej plaży.
bazyl67
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl67 » 01.07.2019 20:21

w tym roku po raz 4 vodice srima
napisz gdzie macie kwaterę
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2019 20:57

Joaszy92
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 01.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joaszy92 » 02.07.2019 07:20

bazyl67 napisał(a):w tym roku po raz 4 vodice srima
napisz gdzie macie kwaterę

Miranda ul. Stablinac
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 02.07.2019 09:47

Dość daleko od plaży.
Proponuję iść ulicą Lasan Ante Kabalera, potem dalej prosto przez rondo obok marketu Tomy i tam już jest sporo przejść na plażę. Nie zabłądzisz, mnóstwo ludzi tam będzie szło :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Vodice - czy dobra lokalizacja - proszę o radę - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone