Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mandat za granicą (Węgry)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yodasan
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 18.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) yodasan » 29.06.2015 17:28

linux33 napisał(a):(Po pierwsze to wstydziłbym się zadać publiczne takie pytanie)=cytat ... Forum nie jest publiczne ,znam prawo ...., ale dzwoniłem na 997 i niby ok ,w kwestii= ( płacenia) , dowiem się w skarbówce= ewentualny komornik , jak również w urzędzie rejestr. Myślę ,że temat jest ciekawy Panie bluesman .


Po pierwsze primo: forum JEST publiczne, każdy może tu zajrzeć.
Po drugie primo: jak znasz prawo, to trza jeździć jak przepisy nakazują.
A jak człowiek ma fantazję, to czasem wypada zapłacić. Jest ryzyko - jest zabawa. :D

Typowe polskie kombinowanie.
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 29.06.2015 17:28

mysle ze kolega @bluseman mial to samo na mysli co i ja mam

wstyd nawet pytac, bo jak sie swiadomie lamie przepisy i zlapia, to bierze sie kare na klate jak mezczyzna a nie szuka wykretow jak jakis malolat

zawiniles - plac i nie placz, a nie siedzisz i kombinujesz jak tu sie wykpic
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Mandat WĘGRY

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.06.2015 18:40

jara napisał(a):Wstyd, że się waha, czy zapłacić? Czy wstyd, że dopuszcza taką możliwość w
ogóle?


Jak widać kolega lubi sie bawić słowami z tym, że powyższy wpis jest jakiś niekonkretny.
Chodzi o pewien fakt i jego konsekwencje. Czyżby kolega popierał stanowisko wahającego się usera ? Takie odniosłem wrażenie.

Jedni przestrzegają prawa bo uważają, że jest słuszne inni bo się boją kary :papa:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Mandat WĘGRY

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 29.06.2015 18:44

bluesman napisał(a):
jara napisał(a):Wstyd, że się waha, czy zapłacić? Czy wstyd, że dopuszcza taką możliwość w
ogóle?


Jak widać kolega lubi sie bawić słowami z tym, że powyższy wpis jest jakiś niekonkretny :)
Chodzi o pewien fakt i jego konsekwencje :) Czyżby kolega popierał stanowisko wahającego się usera ?

Jedni przestrzegają prawa bo uważają, że jest słuszne inni bo się boją kary :papa:

Akurat tym wpisem chciałem sprowokować Ciebie, co też mi się udało, aczkolwiek żadne emocje mną przy tym nie kierowały. Ani pozytywne ani te złe. :smo: Ot, trochę więcej wolnego czasu.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Mandat WĘGRY

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.06.2015 22:02

jara napisał(a):Akurat tym wpisem chciałem sprowokować Ciebie, co też mi się udało, aczkolwiek żadne emocje mną przy tym nie kierowały. Ani pozytywne ani te złe. :smo: Ot, trochę więcej wolnego czasu.


Ważne, że jesteś z siebie zadowolony :)

Niedawno wyjeżdzając z jednego z małych miast wegierskich nadziałem się na przenośny fotoradar miałem tak ok. 15 km więcej niż można było. Minęło półtora miesiąca jak dotychczas nic :)
Wracając z długiego weekendu z Hajduszoboszlo po drodze do granicy ze Słowacją było 5 nieoznakowanych samochodów z fotoradarami. Pierwszy raz widziałem taką ilość. Węgierscy kierowcy byli uprzejmi w znany sposób informując o obecności policjantów :)
Ostatnio edytowano 29.06.2015 22:06 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Mandat WĘGRY

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 29.06.2015 22:04

bluesman napisał(a):
jara napisał(a):Akurat tym wpisem chciałem sprowokować Ciebie, co też mi się udało, aczkolwiek żadne emocje mną przy tym nie kierowały. Ani pozytywne ani te złe. :smo: Ot, trochę więcej wolnego czasu.


Ważne, że jesteś z siebie zadowolony :)


Nie. Ważne, że zamieniliśmy parę słów. :)
miki450
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 17.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) miki450 » 29.06.2015 22:33

Też dostałem "pamiątkę" z Węgier.
W niedzielne przedpołudnie, 14.06., fotoradar namierzył moje autko (całkiem fajnie się prezentuje w ruchu) na samym początku wioski Tornyiszentmiklos, podczas próby objazdu płatnego odcinka M70 (około 15 kilometrów do granicy z Chorwacją).
Wg pisma przekroczyłem dozwolone 50 km/h, jadąc równe 75 km/h, za co zostałem nagrodzony kwotą 30 tys. forintów, na węgierskie konto.
Wezwanie przyszło listem poleconym na mój adres domowy, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, zaledwie 12 dni po zdarzeniu. W tym czasie byłem jeszcze w HR.
Fotki mojego autka obejrzałem na stronie:
https://kozigbirsag.police.hu
(może się komuś przyda - oby nie), którą węgierska policja podała mi w piśmie.
Na stronie jw. są 4 zdjęcia mojego autka, zrobione na dystansie 3 metrów, tylko na jednym (trzecim) jest opis: 75 km/h.

Reasumując: uważajcie w drodze do pięknej Chorwacji.
Fotoradar może czaić się wszędzie.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.07.2015 11:50

Teraz ja muszę się "pochwalić" pokutą :cry: 19 lipca koło 24 opuszczałem Koszyce w kierunku Milhost-u. Nie skręcając w ekspresową R 4 wjechałem prosto na wiadukt (starą drogą na przejście graniczne z Węgrami) z którego zjeżdżając znacznie przyspieszyłem. Nagle z pobocza vis-a-vis mnie ruszyła biała Skoda Fabia. Kiedy mnie mijała zobaczyłem błysk i nawet zaciekawiony mówiłem do żony, że coś dziwnie błysnęło. Po chwili wiedziałem już co się stało z pobocza po mojej stronie ruszył za mną oznakowany samochód policyjny. Na odcinku gdzie jest ograniczenie do siedemdziesięciu miałem 113 km/h. Miły pan zaprosił do środka i pokazał taryfikator ! gdyby nie to, że siedziałem to nogi by się pode mną ugieły 8O Za to wykroczenie taryfikator przewiduje 250 eur. Dzięki pewnym możliwościom wynegocjowałem 40 eur bo jak twierdził policjant zdjęcie zostało zarejestrowane i nie można go wykasować.
W życiu bym się nie spodziewał o tej porze tam Policji 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2015 12:28

tam stoją ,ruch nieduży ale sporo Polaków.W ubiegłym roku widzialem jak probowali zatrzymac motocykliste z polski.Wyskoczyli za pózno a on nie zwolnil i pojechal dalej.Nie interweniowali
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012
Re: Mandat WĘGRY

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 29.07.2015 19:05

linux33 napisał(a):Dzisiaj przyszła mi pamiątka z wakacji do Chorwacji - autostrada na Węgrzech -30000 forintów =( 100 eur.) - (156 km.). Jechałem zgodnie z przepisami całą Słowację i na autostradzie nadrabiałem - gdzieś mnie namierzyli. Mam pytanie? Płacić ,czy olać? Dane mieli z numeru rej. = e- matricy . Przyszedł mandat na mój adres domowy w Polsce, tak ,że mają system identyfikacji danych dzięki nr.tablic rej. . Co robić- Płacić, czy nie? Miał ktoś do czynienia z takim przypadkiem?


No niestety ale będziesz musiał zapłacić, albo sami sobie ściągną razem z odsetkami, nie wiem jak naliczają za granicą ale polskie odsetki są małe. Odkąd należymy do Shengen prawo się trochę pozmieniało i obywatel innego kraju nie musi płacić mandatu gotówkowego jeżeli kraj jego zamieszkania też jest w tej strefie. W Polsce obowiązuje to od ponad roku, wcześniej każdy zagraniczny obywatel musiał płacić gotówkę teraz już nie.
Pozdrav
toolpusher
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) toolpusher » 07.09.2016 15:30

Heyka,
Ja właśnie zapłaciłem też 30 000HUF - Budapeszt M3 Szerencs utca.
Jest możliwość płatności na stronie https://kozigbirsag.police.hu .
Podobno bez opłat.
Tequila
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 27.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tequila » 08.09.2016 00:15

Dzisiaj dostałem pisemko z informacją, że mam im zapłacić 45000 HUF !!!.
Ponoć miałem 84 na 50tce. Są zdjęcia :(

Przy okazji dodam, że 2 lata temu na wylocie z Koszyc (chyba wszyscy wiedzą gdzie) załapałem się na promocję. Miałem 70/50 . Policzyli 200E, utargowałem do 100E. Od tego momentu mówiełm sobie: jest 50-jedź 45!

i tak rok temu około 2-3 w nocy jedziemy ze szwagrem do Cro i w tym samym miejscu - na wylocie z Koszyc - Szwagier pierwszy, miał około 70km/h, za nim dwa samochody słowackie - ciut wolniej, potem ja - maksymalnie 60 (!), za mną jeszcze 2 samochody SK. Z zatoki za wszystkimi wyskakuje samochód. Słowackie policjie nie mają podświetlanych sygnałów z napisem Policja, w nocy w lusterku nie widać czy to policja czy zwykły samochód. I tak ten, jak się później okazało - Policja- samochód wyprzedził 2 samochody słowackie (przypomnę - jechały identycznie jak ja) i ustawił się za mną. Zdjąłem nogę z gazu, miałem 50 (!). Zakręcił kogutami. STOP.
Wysiadło dwóch gówniarzy i zaczęli coś kręcić, łazić, jękać, stękać ale nie wyciągali blankietu i taryfikatora. Od słowa do słowa wyszło, że chcą 50E do ręki i jesteśmy wolni. Stanęło na 150 zł bo nie mieliśmy E i pojechaliśmy dalej.

Pierwszy raz w życiu dałem w ŁAPĘ! i to gliniarzowi! i to za granicą!

Szok.
Nie polecam Słowacji.
Wracaliśmy przez Słowenię, Austrię i Czechy - Dużo przyjemniej się jedzie. Może drożej, może dalej ale mniej się męczy człowiek.

Byliśmy na Korczuli. POLECAM z całego serca. Piękne plaże.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.09.2016 23:12

Tequila napisał(a):Pierwszy raz w życiu dałem w ŁAPĘ! i to gliniarzowi! i to za granicą!

Szok.
Nie polecam Słowacji.
Wracaliśmy przez Słowenię, Austrię i Czechy - Dużo przyjemniej się jedzie. Może drożej, może dalej ale mniej się męczy człowiek.

Poczytaj wątek mandatach przychodzących z Austrii .....
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009
co zrobić z mandatem z Węgier

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 29.09.2016 09:10

Witam,

Kolega z pracy jechał przez Węgry i dostał focię :mrgreen: prosi o opinię czy płacić czy olać :?:

pozdrav.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009
Re: co zrobić z mandatem z Węgier

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 29.09.2016 11:10

greg1595 napisał(a):Witam,

Kolega z pracy jechał przez Węgry i dostał focię :mrgreen: prosi o opinię czy płacić czy olać :?:

pozdrav.

Niech kolega sprawdzi forum węgierskie. http://forum.wegierskie.com/Mandat-z-W%C4%99gier
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Mandat za granicą (Węgry) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone