Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

...Korsyka! Ale przed sezonem ;-)

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
Robique
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.07.2010
...Korsyka! Ale przed sezonem ;-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robique » 24.07.2011 21:11

Mała diaporama:
Jeżeli się spodoba to popełnię jakiś opis.
Polecam wsłuchanie się w muzykę: zespół Manat z Ajaccio.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 25.07.2011 08:45

Popełnij proszę opis, a jeszcze lepiej wypasioną relację :)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 25.07.2011 10:30

Otóż to! Byłam tu wczoraj, ale autor nie zamierzał nic pisać, widocznie :wink: Więc pisz, autorze, pisz, bo to cel mojej wakacyjnej wyprawy. Niewykluczone, że next year... :D Po opowieściach w pracy, wiem już, że kiedyś tam na pewno...
Robique
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 01.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robique » 27.07.2011 19:36

W taki razie nie pozostaje mi nic innego jak przysiąść do klawiatury i opisać naszą wyprawę na l'Île de Beauté jak ją nazywają francuzi. Kilka słów wprowadzenia: dlaczego Korsyka? skąd pomysł? czemu nie Croatia? Zaczeło się od koncertu zespołu Cie Rassegna, grającego muzykę śródziemnomorską - tak mi i mojej żonie przypadła do gustu, że słuchaliśmy non-stop owej mieszanki muzyki arabskiej, greckiej, andaluzyjskiej, włoskiej i korsykańskiej. Poznaliśmy nawet osobiście muzyków z zespołu i zaprzyjaźniliśmy się z nimi. Jeden z nich to Carmin Belgodere, korsykańczyk, który przysłał nam płytę swojego zespołu: Manat. Nie jest to typowa, polifoniczna muzyka a raczej przekazanie tradycyjnych melodii w nowoczesnych aranżacjach. Muzyka fantastyczna i tu ciężko mi, facetowi, pisać o emocjach z nią związanych w każdym bądź razie zrodził się pomysł aby pojechać na Korsykę i posłuchać tych dźwięków na żywo. Decyzja zapadła jeszcze w poprzednim roku, pół roku trwały przygotowania, "research" na forach internetowych, czytanie relacji, poszukiwania miejsc wartych zobaczenia, gromadzenie przewodników i map, rezerwacja biletów, noclegów itd. Ustaliliśmy trzy "miejscówki"; na czas pobytu aby w miarę poznać całą wyspę, oczywiście rzeczywistość zweryfikowała nasze plany bo okazało się że 2 tygodnie to o kilka miesięcy za mało aby poznać Korsykę ;-) Ale za to poznaliśmy ją "z grubsza"; a w zamian zawarliśmy kilka wspaniałych przyjaźni i na pewno będziemy tam wracać. Tyle tytułem wstępu, mam nadzieję że nikogo tym nie odstraszyłem - w następnych postach postaram się mniej pisać a więcej pokazywać.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 27.07.2011 21:43

Ja w każdym razie jestem i nie mogę się doczekać na zdjęcia! :)
Tymczasem pójdę do Franza, bo też tam był, jak widzę...
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 20.12.2011 19:01

Osobiście jestem zauroczony Korsyką byłem tam około 2004 roku i jest na liście do ponownego odwiedzenia. Duża różnorodność krajobrazów, plaż, wspaniałe widoki, historia. Koniecznie trzeba zwiedzić przylądki oraz zachodnie wybrzeże Porto, Ajaccio... Polecam.

Powrót do Francja - France



cron
...Korsyka! Ale przed sezonem ;-)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone