Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 20.07.2018 12:27

Wybieram się w okolice Splitu. Na granicy Macelj chciałbym być w pierwszy poniedziałek września w godzinach 7-8. Będą jeszcze korki na przejściu i w Lucko?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 20.07.2018 12:42

W Macelj na pewno jakieś będą. W Lucko pewno nie (ale to akurat można sprawdzić na kamerkach HAK).
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 20.07.2018 13:08

Z rana w okresie wakacyjnym się korkuje, tak jak właśnie w tej chwili. Z reguły popołudniami jest luz i tak właśnie my jeździmy. Głównie ze względu na nocleg po drodze
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 20.07.2018 16:07

W czwartek wieczorem wracałem z Italii do Polski, przejazd przez wahadło za Mikulovem zajął mi jakieś 3 - 4 minuty. Tragedii nie było. W weekend może być gorzej.
W ogóle cała trasa z północno-wschodnich Włoch do Polski była bezproblemowa.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 20.07.2018 16:31

Przetestował już ktoś z was trasę przez nową obwodnicę Kłodzka zamiast jechać przez A4 i A1?
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 20.07.2018 17:39

Kilka stron wcześniej ktoś narzekał że za obwodnicą trafił na Tiry które wyprzedził przed Kłodzkiem a jechały przez miasto czyli dla niego lipa bo klika minut w plecy i paliwo z baku. Sam się zastanawiam ale może Prudnik może Kłodzko ale jednak raczej Gliwice i 16.20oplaty bo pewniej
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 20.07.2018 18:31

Śpimy po drodze więc w tym roku chyba przez Boboszów. Tym bardziej że z Wro wyjadę około 6 rano. Na A4 sa teraz remonty i czasowo wszystko się wydłuża jadąc autostradą na korzyść lokalnej przez dolnośląskie
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 20.07.2018 19:52

Podpowiedzcie mi, proszę, na jakie kamerki patrzycie. Mąż chce wyjechać w piątek po południu, chcę mu uświadomić, że to nie jest dobry pomysł...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2018 20:23

alfa466 napisał(a):Podpowiedzcie mi, proszę, na jakie kamerki patrzycie. Mąż chce wyjechać w piątek po południu, chcę mu uświadomić, że to nie jest dobry pomysł...

Kamery HAK
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 20.07.2018 22:20

Prośba do tych, którzy jutro będą jechać o danie relacji z trasy przez CZ/A/S w kierunku Lubljany, gzie największe utrudnienia i korki.
byq
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) byq » 20.07.2018 23:36

Odnośnie Kłodzka, to na 8, dosłownie w ostatniej chwili przed wjazdem na obwodnicę była wahadłówka półtora tygodnia temu i stania na jakieś 10-15min, a przez miasto zupełny brak korków, także póki co lepiej się opłaca jechać przez Kłodzko, zamiast obwodnicą Kłodzka.
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 21.07.2018 00:09

Jechałem wczoraj A4 od Legnicy do Opola, TIRów oczywiście masa i jak zwykle wymijanki nawet w miejscach dla nich zakazem, choć nie wiem czy nawet laweciarze nie gorsi, przez takiego jednego kolega mi prawię podłogę ze strachu wypchał :oczko_usmiech:
Na bramkach za Wrocławiem korek na kilkanaście minut co najmniej, przed Bielanami jeszcze większy bo wiadukt sobie malują i zwężka.
Poważnie się zastanawiam czy nie zrezygnować z A4 i wrócić na starą trasę przez Boboszów, jechałem tamtędy wprawdzie 8-9lat temu i ponoć się od tego czasu trochę zmieniło na plus?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 21.07.2018 01:47

CzechuXX napisał(a):Wybieram się w okolice Splitu. Na granicy Macelj chciałbym być w pierwszy poniedziałek września w godzinach 7-8. Będą jeszcze korki na przejściu i w Lucko?

Jeździłem przez kilka lat we wrześniu. Nie spotkałem żadnych korków.
We wrześniu większość jest już po wakacjach, a na drogach pustawo.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 21.07.2018 08:19

Gigi jechałem całkiem niedawno do Katowic i myślałem że mnie krew zaleje... Tiry, wolny ruch, remonty... Jadę spokojnie przez Kłodzko i lokalnymi do Olomuca na autostradę
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 21.07.2018 09:48

gigi napisał(a):Jechałem wczoraj A4 od Legnicy do Opola, TIRów oczywiście masa i jak zwykle wymijanki nawet w miejscach dla nich zakazem, choć nie wiem czy nawet laweciarze nie gorsi, przez takiego jednego kolega mi prawię podłogę ze strachu wypchał :oczko_usmiech:
Na bramkach za Wrocławiem korek na kilkanaście minut co najmniej, przed Bielanami jeszcze większy bo wiadukt sobie malują i zwężka.
Poważnie się zastanawiam czy nie zrezygnować z A4 i wrócić na starą trasę przez Boboszów, jechałem tamtędy wprawdzie 8-9lat temu i ponoć się od tego czasu trochę zmieniło na plus?

Opowiadasz o sytuacji w tygodniu roboczym, normalnie w weekendy (od piątku wieczora) jest luźna i żadnych problemów z przejezdnością nie ma. Temat obserwuję od ubiegłego roku w poniedziałki i piątki sam z niej korzystając. Nie demonizuj jednorazowego przypadku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 576
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone