Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.07.2018 16:31

Endrju napisał(a):
piotrulex napisał(a):Jeśli piszesz do mnie, to najwyraźniej nie zrozumiałeś moich intencji


Źle odczytałeś moje intencje :papa:


Spoko :)

Tak zacytowałeś, że wolałem wyjaśnić :)

Ja swój przejazd opiszę pewnie w piątek koło południa, może się przyda
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2018 23:06

marek_k napisał(a):
Jaki tam cud. Nie raz pomagałem na forum, a i mnie nie odmawiano rady. Ty na przykład się odezwałeś i coś napisałeś, więc nie jest tak źle z ludzką życzliwością.
Na Google widzę dużo robót drogowych do Brna, więc zastanawiam się czy oczekując wygodnej podróży przez A4-A1-1, tak naprawdę do Brna co chwilę nie będę stał w korkach i remontach. Szczególnie, że nie jadę nocą (wyjeżdżam rano), więc wszystkie roboty drogowe będą raczej aktywne.


Mogę Ci poradzić popatrzenie na mapę Google w godzinach, w których planujesz tam być. Ja jechałem w tamtą stronę w środku tygodnia, pod koniec czerwca, wczesnym popołudniem i nie stałem nigdzie. Z powrotem w sobotę 14.07 były dwa korki: przed Brnem ok. 1 km i tuż za Brnem jakieś 2 km - ten drugi można było sensownie objechać drogą 430. Poza tym były jeszcze jakieś pojedyncze zwężki, na których się nie korkowało.
maniek_t1
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 27.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_t1 » 19.07.2018 06:29

Witam :D
Mam pytanie, czy korki na granicy w Macelj są największe z piàtku na sobotę i w sobotę, czy też i w niedzielę jest zatwardzenie?
Planuję być na granicy z soboty na niedzielę około północy.
Podobno w tym roku do Chorwacji na urlop wybiera się mnóstwo turystów.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam :papa:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.07.2018 09:46

Krótki raport z podróży - do Chorwacji wjeżdżałem (starym przejściem Letenye-Goričan) w niedzielę 01.07, a wyjeżdżałem (tą samą drogą) w poniedziałek 16.07. Celem mojej podróży był Split.

W niedzielę ruch na Lučko (podglądaliśmy na bieżąco kamerki - rewelacyjne są!) odbywał się płynnie - zamiast automatu, bilety wydawali młodzi Chorwaci, co usprawniło przejazd. Jak zwykle, lekko przycinało się na wysokości Karlovaca i zluzowało się po odejściu 1 na południe. Jednak nawet po rozdzieleniu A1 i A6 na węźle Bosiljevo, ruch w stronę Dalmacji był spory - jest tam zaraz za Bosiljevem sporo podjazdów, wyprzedzanie, wiecie sami.

Na zjeździe w dół za tunelem Sveti Rok wiało i były ograniczenia, ale jechać się dało. Dalej to już bajka :)

Powrót mieliśmy deczko trudniejszy, bo w dzień roboczy, no ale też tragedii nie było. Natomiast był spory ruch na Lučko, potwierdzany przez komunikaty wyświetlane na tablicach na A1: "korek na Lučko - 4 km, na Demerje (czyli na bramkach do płatności kartą) - 1 km". To zachęciło nas do zjazdu z A1 na węźle Donja Zdenčina (już tam na bramce do opłat postaliśmy powyżej 5 minut) i objeździe Demerje/Lučko przez Klinča Sela drogą nr 1. "Jedynka" jest co prawda remontowana już pod samym Zagrzebiem, ale wyznaczono dobrze oznakowany objazd. Sam wjazd na autostradę przy Lučko (w naszym wypadku na południową obwodnicę Zagrzebia w kierunku A4) jest również bardzo dobrze oznakowany. A4 w kierunku Goričan - pustawa.

Jeżeli chodzi o przejście w Letenye, to w tamtą stronę błysk, z powrotem troszkę dłużej (ale poniżej 10 minut - było z 10 aut).
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 19.07.2018 12:16

Sorki,że z poslizgiem,jechalismy na Kvarner 21 czerwca,powrót 4 lipca do Czech,bo tam jeszcze wekendzik :) Trasa bezpłatna,z okolic Piły WLKP,wyjechaliśmy we czwartek o 5 rano,bez problemu i szybko do granicy,trafilismy na otwarta obwodnice Kłodzka,potem kilka mijanek w drodze do Brna,ale na spokojnie,Brno w godzinach szczytu rewelacyjnie dzieki GM,Breclav i na Bratysławe,bez zadnego stanie,na Wegrzech spokojnie nie licząc oberwania chmury,spanie ,objazd w Lednavie szybko,na granicy SLO-CRO w Mursko bylismy ok 5 rano,3 auta przedemna,dalej juz w deszczu bez problemu,nie liczac objazdu koło Lucko zjazd na droge nr 1 na Karlovac i kilku mijanek miedzy Delnicami a Rijeką,wracajac droga ta sama do Brna,na granicy byłem pierwszy :) ,na Wegrzech dmuchałem :) płynnie bez korków,predkośc przelotowa 90-100km/h. 6 lat jezdze ta drogą i dla mnie rewelacja,tym bardziej ,że czesto sobie stajemy,jeżdze na lpg wiem gdzie tankowac itp.Moja obserwacja ...dużo aut na PL blachach i bardzo dużo na CZ :) Jak tak bedę zachwalać to za rok wszyscy pojada ta trasą :) Rok temu jechałem przez Austrie i mi sie nie podobało,mojemu autku też,pzdr
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 19.07.2018 12:49

piotrulex napisał(a):
Endrju napisał(a):
piotrulex napisał(a):Jeśli piszesz do mnie, to najwyraźniej nie zrozumiałeś moich intencji


Źle odczytałeś moje intencje :papa:


Spoko :)

Tak zacytowałeś, że wolałem wyjaśnić :)

Ja swój przejazd opiszę pewnie w piątek koło południa, może się przyda


Hehe, wytknąłeś chaotyczne wpisy, a ja dorzuciłem swój o ignoranctwie :)
Zatem życzę szerokości, pogoda bajkowa :D :D
tomkarol
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomkarol » 19.07.2018 22:26

Witam. Dziś (czwartek) zameldowałem się w Mediči. W sumie środek sezonu, na granicy slo/HR byłem około 7 rano i szło na bieżąco- może 5 min na obu przejściach, to samo na bramkach bez kolejki.
MG77MG
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) MG77MG » 19.07.2018 22:35

Witam,

przekopałem się przez ten wątek od strony 1 do 125 i od 500 do 514 więc trochę mi to zajęło i mniej więcej wiem co i jak :)
Ale zapytam doświadczone osoby. Wyjazd z Warszawy 16 sierpnia (czwartek) więc teoretycznie na trasie powinien być spokój. Gdzieś po drodze nocleg ponieważ jadę z dzieciakami. W piątek start rano i też chyba nie powinno być problemów.
I teraz pytanie kluczowe: czy wobec tego, że wyjeżdżam w czwartek a nie w piątek czy sobotę mogę spokojnie jechać najszybszą trasą przez CZ-AT-SLO z pominięciem autostrady bo chyba nie ma co płacić za ten kawałek czy grzać przez SK-HU Zwardoń-Żylina-Trenczyn-Bratysława-Rajka i dalej trasą 86 do Szombathely a potem do przejścia w Mursko albo Letenye.
W Lucko jestem jakby co przygotowany na to żeby to objechać a może nie będę musiał.
Jakieś podpowiedzi co do słuszności wyboru trasy?
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 19.07.2018 23:14

A gdzie dokladniej jedziesz?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.07.2018 23:25

MG77MG napisał(a):Witam,

przekopałem się przez ten wątek od strony 1 do 125 i od 500 do 514 więc trochę mi to zajęło i mniej więcej wiem co i jak :)
Ale zapytam doświadczone osoby. Wyjazd z Warszawy 16 sierpnia (czwartek) więc teoretycznie na trasie powinien być spokój. Gdzieś po drodze nocleg ponieważ jadę z dzieciakami. W piątek start rano i też chyba nie powinno być problemów.
I teraz pytanie kluczowe: czy wobec tego, że wyjeżdżam w czwartek a nie w piątek czy sobotę mogę spokojnie jechać najszybszą trasą przez CZ-AT-SLO z pominięciem autostrady bo chyba nie ma co płacić za ten kawałek czy grzać przez SK-HU Zwardoń-Żylina-Trenczyn-Bratysława-Rajka i dalej trasą 86 do Szombathely a potem do przejścia w Mursko albo Letenye.
W Lucko jestem jakby co przygotowany na to żeby to objechać a może nie będę musiał.
Jakieś podpowiedzi co do słuszności wyboru trasy?

Jedziesz w tygodniu więc sprawdź sobie o której godzinie będziesz w miejscach o największej możliwości napotkania korka i na tej podstawie ułóż sobie którędy. Na twoich trasach takie miejsca to jest Częstochowa, Siewierz, Ołomuniec, Brno, wahadło Mikulowie, Wiedeń i granica Słowenii z Chorwacją, a dla drugiego wyboru znowu Częstochowa, Siewierz, Tychy-Bielsko B., Cadca i Bratysława a wspólne miejsce to okolice Zagrzebia i Lucko.
Popatrz na GM w określonych godzinach dla w/w miejsc i przyjmij jakąś strategię. Jeżeli poczytałeś niniejszy wątek, jakieś info już masz co do możliwości napotkania trudności po drodze.
Osobiście polecałbym bardziej Sk-H przez Mursko Sredice jako najspokojniejszy.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 20.07.2018 00:03

wielbiciel napisał(a):
MG77MG napisał(a):Witam,

przekopałem się przez ten wątek od strony 1 do 125 i od 500 do 514 więc trochę mi to zajęło i mniej więcej wiem co i jak :)
Ale zapytam doświadczone osoby. Wyjazd z Warszawy 16 sierpnia (czwartek) więc teoretycznie na trasie powinien być spokój. Gdzieś po drodze nocleg ponieważ jadę z dzieciakami. W piątek start rano i też chyba nie powinno być problemów.
I teraz pytanie kluczowe: czy wobec tego, że wyjeżdżam w czwartek a nie w piątek czy sobotę mogę spokojnie jechać najszybszą trasą przez CZ-AT-SLO z pominięciem autostrady bo chyba nie ma co płacić za ten kawałek czy grzać przez SK-HU Zwardoń-Żylina-Trenczyn-Bratysława-Rajka i dalej trasą 86 do Szombathely a potem do przejścia w Mursko albo Letenye.
W Lucko jestem jakby co przygotowany na to żeby to objechać a może nie będę musiał.
Jakieś podpowiedzi co do słuszności wyboru trasy?

Jedziesz w tygodniu więc sprawdź sobie o której godzinie będziesz w miejscach o największej możliwości napotkania korka i na tej podstawie ułóż sobie którędy. Na twoich trasach takie miejsca to jest Częstochowa, Siewierz, Ołomuniec, Brno, wahadło Mikulowie, Wiedeń i granica Słowenii z Chorwacją, a dla drugiego wyboru znowu Częstochowa, Siewierz, Tychy-Bielsko B., Cadca i Bratysława a wspólne miejsce to okolice Zagrzebia i Lucko.
Popatrz na GM w określonych godzinach dla w/w miejsc i przyjmij jakąś strategię. Jeżeli poczytałeś niniejszy wątek, jakieś info już masz co do możliwości napotkania trudności po drodze.
Osobiście polecałbym bardziej Sk-H przez Mursko Sredice jako najspokojniejszy.


A ja tylko dodam, że Chorwaci też mają wolny dzień 15.08 (Wniebowzięcie NMP), zatem sporo z nich wybierze się na długi weekend lub będą podróżować ponad miarę :? Ponadto startujesz do drugiego etapu w piątek rano, zatem tym bardziej uważaj na korki. Polecam obserwację online HAK.HR, GM oraz Waze :papa:

PS. W Słowenii, Austrii i Niemczech również 15.08 to dzień wolny
Ostatnio edytowano 20.07.2018 00:23 przez bonovox75, łącznie edytowano 1 raz
MG77MG
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) MG77MG » 20.07.2018 00:10

Zapomniałem dodać, że jadę do Poreć (Istria). Może przez Lublane?
Liczę właśnie, że wszyscy wybiorą się już 14.08 po pracy. Jeśli nie to wyjadą 15.08 i będą dawno pili Karlovacko a ja dopiero na granicy będę 17.08.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 20.07.2018 00:15

MG77MG napisał(a):Zapomniałem dodać, że jadę do Poreć (Istria). Może przez Lublane?
Liczę właśnie, że wszyscy wybiorą się już 14.08 po pracy. Jeśli nie to wyjadą 15.08 i będą dawno pili Karlovacko a ja dopiero na granicy będę 17.08.


No to tak jak piszesz - rozważ ewentualnie przejazd z winietą przez SLO (odpuść sobie autostrady w CRO). Mimo wszystko wybierasz się w piątek.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 20.07.2018 07:36

MG77MG napisał(a):Witam,

przekopałem się przez ten wątek od strony 1 do 125 i od 500 do 514 więc trochę mi to zajęło i mniej więcej wiem co i jak :)
Ale zapytam doświadczone osoby. Wyjazd z Warszawy 16 sierpnia (czwartek) więc teoretycznie na trasie powinien być spokój. Gdzieś po drodze nocleg ponieważ jadę z dzieciakami. W piątek start rano i też chyba nie powinno być problemów.
I teraz pytanie kluczowe: czy wobec tego, że wyjeżdżam w czwartek a nie w piątek czy sobotę mogę spokojnie jechać najszybszą trasą przez CZ-AT-SLO z pominięciem autostrady bo chyba nie ma co płacić za ten kawałek czy grzać przez SK-HU Zwardoń-Żylina-Trenczyn-Bratysława-Rajka i dalej trasą 86 do Szombathely a potem do przejścia w Mursko albo Letenye.
W Lucko jestem jakby co przygotowany na to żeby to objechać a może nie będę musiał.
Jakieś podpowiedzi co do słuszności wyboru trasy?


No to szacun za przewertowanie postów :) Ja jadę 13 sierpnia czyli poniedziałek i od kilku tygodni sprawdzam siebie sytuację na trasie w poniedziałki i wtorki. Z moich obserwacji doszedłem do wniosku, że w poniedziałki i wtorki jest na tyle luz, że jadę CZ-A-SLO. Nocleg planuję w Oekotel Karlsdorf. Granicję SLO-HR będę przekraczał we wtorek w Cvetlin bo po drodze mam w planie zwiedzanie zamku w Trakoscan i z autostrady SLO odbijam albo w Lancova Vas albo w Podlehnik.
W Twoim wypadku pojechałbym przez SLO https://goo.gl/maps/76DqUTUz6352 jak piszą przedmówcy
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 20.07.2018 08:02

MG77MG napisał(a):Zapomniałem dodać, że jadę do Poreć (Istria). Może przez Lublane?
Liczę właśnie, że wszyscy wybiorą się już 14.08 po pracy. Jeśli nie to wyjadą 15.08 i będą dawno pili Karlovacko a ja dopiero na granicy będę 17.08.


Zdecydowanie przez Lubljane, chyba że nie chcesz za długo autostrada to szukaj urozmaicenia lokalnymi.
Poczytaj jeszcze wątek w tym samym dziale niżej o dojezdzie na Istrie, jest tam też parę słów o granicach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 575
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone