Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 16.07.2018 15:20

Pääkäyttäjä napisał(a):No i w/w jest powodem do tego, żeby jednak wybulić podobną kwotę za autostradę w Słowenii (jak jedzie się na Istrię/Krk) - bramki w Zagrzebiu i zapchana aż po Bosiljevo autostrada...

Tym bardziej, że chorwacka autostrada na odcinku od G. Macelj do granicy ze Słowenią nie jest za darmo, tylko kosztuje więcej niż słoweńska winieta.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 16.07.2018 16:03

Janusz Bajcer napisał(a):W Lucko nie ma odprawy granicznej.
Są tylko bramki autostradowe.


Oczywiście masz rację Januszu, mój wywód dot. korków w obie strony w rejonie Mecalj, a napisałem Lućko.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 16.07.2018 19:28

kojacek napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):No i w/w jest powodem do tego, żeby jednak wybulić podobną kwotę za autostradę w Słowenii (jak jedzie się na Istrię/Krk) - bramki w Zagrzebiu i zapchana aż po Bosiljevo autostrada...

Tym bardziej, że chorwacka autostrada na odcinku od G. Macelj do granicy ze Słowenią nie jest za darmo, tylko kosztuje więcej niż słoweńska winieta.

Tylko jak ktoś jedzie np do Rijeki i wcześniej planuje trasę, pomyśli choć trochę to pojedzie przez Słowenię.
Koszt 15E i 260 km a przez Chorwację 125 Kn czyli 75 zł i 280 km. I zdecydowanie mniejszy ruch.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2018 20:28

15 EUR to 110 HRK. No właśnie - mając w pamięci wleczenie się od Lučko do Bosiljevo to chyba jednak wybrałbym Słowenię...
tomkarol
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomkarol » 16.07.2018 22:56

Pewnie trochę głupie pytanie ale miałem 3 letnią przerwę w wyjazdach do Chorwacji i coś mi się obiło o czasowym zawieszeniu układu z Schengen przez Austrię a co za tym idzie wznowieniu kontroli na granicach w strefie Schengen przez Austrię. Czy coś takiego ma miejsce czy tylko tradycyjnie na granicy slo/cro?
tomasz1510
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz1510 » 16.07.2018 23:20

Witam. Dzisiaj przyjechałem do Chorwacji. Trasa Pl-Cz-A-MLP-HR. Na granicy austriackiej żadnej kontroli nie było. Czterogodzinny postój na drzemkę na stacji Grała w Austrii spowodował to, że na granicy w Maceli stawiłem się ok. 7.00 no i oczywiście koreczek nie całą godzinkę. Potem Lućko następna godzinka wleczenia się do bramek.Za Lućko ruch jak na pielgrzymce.Cholery szło dostać . Jechałem piąty raz do Chorwacji i w dodatku można powiedzieć w tygodniu ale po raz pierwszy byłem na granicy po 7.00. W skrócie. Wg mnie czy to sobota czy to inny dzień w tygodniu to zawsze granicę i Lućko trzeba mieć za sobą do godz. 6.00. Od dzisiaj tego się będę trzymał i tyle. Pozdrawiam wypoczywających obecnych i przyszłych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2018 04:53

tomkarol napisał(a):Pewnie trochę głupie pytanie ale miałem 3 letnią przerwę w wyjazdach do Chorwacji i coś mi się obiło o czasowym zawieszeniu układu z Schengen przez Austrię a co za tym idzie wznowieniu kontroli na granicach w strefie Schengen przez Austrię. Czy coś takiego ma miejsce czy tylko tradycyjnie na granicy slo/cro?


Austria wznowiła kontrole na granicy z Włochami.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 17.07.2018 06:06

tomasz1510 napisał(a):Witam. Dzisiaj przyjechałem do Chorwacji. Trasa Pl-Cz-A-MLP-HR. Na granicy austriackiej żadnej kontroli nie było. Czterogodzinny postój na drzemkę na stacji Grała w Austrii spowodował to, że na granicy w Maceli stawiłem się ok. 7.00 no i oczywiście koreczek nie całą godzinkę. Potem Lućko następna godzinka wleczenia się do bramek.Za Lućko ruch jak na pielgrzymce.Cholery szło dostać . Jechałem piąty raz do Chorwacji i w dodatku można powiedzieć w tygodniu ale po raz pierwszy byłem na granicy po 7.00. W skrócie. Wg mnie czy to sobota czy to inny dzień w tygodniu to zawsze granicę i Lućko trzeba mieć za sobą do godz. 6.00. Od dzisiaj tego się będę trzymał i tyle. Pozdrawiam wypoczywających obecnych i przyszłych.

Nie zgadzam się, jechałem w środę i na granicy o 11:00 byłem sam :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.07.2018 07:12

tomasz1510 napisał(a):... Potem Lućko następna godzinka wleczenia się do bramek....


Jak Ty już kolejny raz to mniemam, że do kartowych bramek stałeś. Do gotówkowych jeszcze dłuższa kolejka?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 17.07.2018 07:35

piotrulex napisał(a):
tomasz1510 napisał(a):... Potem Lućko następna godzinka wleczenia się do bramek....


Jak Ty już kolejny raz to mniemam, że do kartowych bramek stałeś. Do gotówkowych jeszcze dłuższa kolejka?


W stronę Cro też jest zjazd na bramki dla kart ? myślałem, że tylko w drodze powrotnej :roll:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 17.07.2018 07:55

ApropoDefacto napisał(a):
piotrulex napisał(a):
tomasz1510 napisał(a):... Potem Lućko następna godzinka wleczenia się do bramek....


Jak Ty już kolejny raz to mniemam, że do kartowych bramek stałeś. Do gotówkowych jeszcze dłuższa kolejka?


W stronę Cro też jest zjazd na bramki dla kart ? myślałem, że tylko w drodze powrotnej :roll:


Jadąc od SLO na A2 masz bramki tylko dla kart https://goo.gl/maps/7a2mMCVvqjq
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 17.07.2018 08:11

Może ktoś z Was mi podpowie, zastanawiam się jaką obrać trasę z Sesvete. W niedzielę rano 5 sierpnia jedziemy do Splitu na Prom do Supetaru. O ile czas by pozwolił planowałam spacer w Solinie przed promem. Do przejechania jest ok 420 km, wg map google tj 3 h 56 min https://goo.gl/maps/thN1xppKHDR2 mogłabym pojechać starą drogą co daje mniej km ale wydłuża czas teoretycznie 40 minut tj 5 h 36 min. W jednym i drugim przypadku do przekroczenia są bramki Lućko, nie zależy mi na zaoszczędzeniu na opłatach za autostradę a na czasie. Dla porównania, gdy wybiorę opcję "bez opłat" czas drogi jest porównywalny z tym, gdybym miała jechać przez lućko i później na starą drogę (różnica 6 minut...) https://goo.gl/maps/ppjsDZVQTwj tylko czy warto pchać się pipidówkami... Chciałabym popłynąć promem o 16:45, bo do pokonania jest jeszcze 40 km po wyspie do Sumartinu, prom płynie godzinę, po wyspie godzina drogi, gdybym nie zdążyła na planowany rejs o 16:45 kolejny jest o 18 i wtedy melduję się dopiero o 20.

Może ktoś ma jakieś alternatywne rozwiązanie?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 17.07.2018 08:11

toomas napisał(a):Jadąc od SLO na A2 masz bramki tylko dla kart https://goo.gl/maps/7a2mMCVvqjq


A więc mnie nie dotyczą bo ja inną drogą jeżdżę ale dzięki za rozwianie wątpliwości :wink:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.07.2018 08:20

tomasz1510 napisał(a):Witam. Dzisiaj przyjechałem do Chorwacji. Trasa Pl-Cz-A-MLP-HR. Na granicy austriackiej żadnej kontroli nie było. Czterogodzinny postój na drzemkę na stacji Grała w Austrii spowodował to, że na granicy w Maceli stawiłem się ok. 7.00 no i oczywiście koreczek nie całą godzinkę. Potem Lućko następna godzinka wleczenia się do bramek.Za Lućko ruch jak na pielgrzymce.Cholery szło dostać . Jechałem piąty raz do Chorwacji i w dodatku można powiedzieć w tygodniu ale po raz pierwszy byłem na granicy po 7.00. W skrócie. Wg mnie czy to sobota czy to inny dzień w tygodniu to zawsze granicę i Lućko trzeba mieć za sobą do godz. 6.00. Od dzisiaj tego się będę trzymał i tyle. Pozdrawiam wypoczywających obecnych i przyszłych.

A po co przez MLP i Macelj się pchasz, są dużo szybsze i lepsze sposoby dojazdu do Zagrzebia (Lucko) pomijające ten odcinek. Pchacie się na ten zapchany i wiecznie stojący fragment drogi a potem narzekacie.
Jak tak koniecznie przez A musisz jechać to tu masz przykład, szybciej i spokojniej niż MLP i Macelj :
https://www.google.pl/maps/dir/48.75467 ... 48!1m0!3e0
1arek11
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 15.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1arek11 » 17.07.2018 08:41

michu1978 napisał(a):witam
Mam pytanie o trasę do Słowenii miasto Portoroz. Planuje jechac jak zawsze stara sprawdzona trasa z Koła czyli Czechy, Austria i Słowenia, to 1200 km
Ale ostatnio mi gogle maps pokazuje trochę dłuższą trasę przez Niemcy ( Berlin, Norymerga, Monachium, Slazburg, i przez Ausrię i Słowenie a tu 1400 km
i mnie to zastaniawa czy aby nie jechac przez Niemcy moze dlatego ze darmowe autostrady bo omijam Czechy??


Omijasz Czechy, ale za to płacisz za tunele w Austrii a to wychodzi drożej niż winieta w Czechach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 572
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone