Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.04.2017 10:55

swider1985 napisał(a):
gusia-s napisał(a):
swider1985 napisał(a):Witam jaka miejscowość poleci cie jadę z łodzią wiec potrzebuje mały porcik kameralny no i do tego apartamęcik z widokiem na porcik może ktoś miał coś takiego

A to już nie na Peljesac jedziesz? :mrgreen:

Nie bo wieje podobno więc nic przyjemnego pływanie. Tez nie mogę się zdecydować hehe
Ale nie na całym półwyspie, jedynie w okolicy Kuciste to raz. Dwa to powinieneś się udać też do tego wątku. Trzy -jeśli łódź 5,5m to chyba na czymś ją przytargać musisz (przyczepa?)To nie to samo co dojazd z pontonem - musisz mieć odpowiedni dojazd by ją zwodować, toteż nie każda miejscówka dobra dla gumiaków będzie dobra dla Ciebie. Tak myślę.
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 18.04.2017 11:21

gusia-s napisał(a):
swider1985 napisał(a):
gusia-s napisał(a):
swider1985 napisał(a):Witam jaka miejscowość poleci cie jadę z łodzią wiec potrzebuje mały porcik kameralny no i do tego apartamęcik z widokiem na porcik może ktoś miał coś takiego

A to już nie na Peljesac jedziesz? :mrgreen:

Nie bo wieje podobno więc nic przyjemnego pływanie. Tez nie mogę się zdecydować hehe
Ale nie na całym półwyspie, jedynie w okolicy Kuciste to raz. Dwa to powinieneś się udać też do tego wątku. Trzy -jeśli łódź 5,5m to chyba na czymś ją przytargać musisz (przyczepa?)To nie to samo co dojazd z pontonem - musisz mieć odpowiedni dojazd by ją zwodować, toteż nie każda miejscówka dobra dla gumiaków będzie dobra dla Ciebie. Tak myślę.

A wcześniej na Hvar miałem plan ale 1000kun za prom w jedna strome hehe
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.04.2017 18:05

swider1985 napisał(a):Witam jaka miejscowość poleci cie jadę z łodzią wiec potrzebuje mały porcik kameralny no i do tego apartamencik z widokiem na porcik może ktoś miał coś takiego


Ražanac .

https://www.google.pl/maps/@44.2836249, ... 56!6m1!1e1

Co prawda do Pagu kawałeczek ale reszta się zgadza.
Jest gdzie spuścić łódź, mały porcik, apartmany są.


Pzdr
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.04.2017 18:26

Vjetar napisał(a):
swider1985 napisał(a):Witam jaka miejscowość poleci cie jadę z łodzią wiec potrzebuje mały porcik kameralny no i do tego apartamencik z widokiem na porcik może ktoś miał coś takiego


Ražanac .

https://www.google.pl/maps/@44.2836249, ... 56!6m1!1e1

Co prawda do Pagu kawałeczek ale reszta się zgadza.
Jest gdzie spuścić łódź, mały porcik, apartmany są.
Pzdr
A od Velebitu jak dmuchnie toooo ... ;)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.04.2017 19:38

W Metajnie jest slip że Titanica na wodę postawisz. Razanac to dziura i to mało ciekawa, a dodatkowo tak jak Gusia pisze, jak dmuchnie od Velebitu to Ci majty z tyłka zwieje. Paski zalew pod tym względem lepszy, bo osłonięta kałuża, a jak pogoda dopisze, to se do Razanaca na niedobre lody możesz popłynąć :mrgreen: :wink:
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 26.04.2017 09:07

Rysio napisał(a):W Metajnie jest slip że Titanica na wodę postawisz. Razanac to dziura i to mało ciekawa, a dodatkowo tak jak Gusia pisze, jak dmuchnie od Velebitu to Ci majty z tyłka zwieje. Paski zalew pod tym względem lepszy, bo osłonięta kałuża, a jak pogoda dopisze, to se do Razanaca na niedobre lody możesz popłynąć :mrgreen: :wink:

A Rysio jaką okolice polecił byś na zwiedzanie drogą morską .Pewnie opanowałeś cały Pag czy masz jakieś fajne miejsca zatoczki plaże itp.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 26.04.2017 09:41

Że wtrącę swoje 3 grosze:
Metajna jest na początek OK. Bardzo OK.
Spacerowym tempem (25-30 kmh) w przeciągu:
2,0 godzin jesteś w Nin,
2,0 godzin w Zavratnicy,
2,5 godziny wpływasz na Zrmanje,
1,5 godziny w Rażanac,
1,5 godziny w Starej Novalji na obiedzie u Porata.

No i plusy Zalewu Paskiego: przy niezbyt dobrej pogodzie możesz się względnie bezpiecznie bujać wewnątrz, płynąc na obiad do Pagu i plażując naprzeciw Metajny (Dubrava, Bosana, Cista), albo gdzieś obok (Slana, Beritnica, Rucica).

W tym roku jednak umieszczę swój punkt startowy w Jakisnicy.
Z prostego powodu: po doświadczeniach nabytych startując z Metajny (jeszcze raz: polecam jako początek pontonowej przygody i zbierania doświadczeń wodniackich w Chorwacji), chce mi się popływać deczko dalej.
Chciałbym - wciąż startując z wyspy Pag - "dotknąć" Cres, Krk, Rab, Losinj, Dugi Otok (z wysepkami po drodze).
A z Metajny to trochę za daleko.
tomaszseklecki@op.pl
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszseklecki@op.pl » 26.04.2017 20:03

Witam mam pytanie jade pierwszy raz na PAG apartament u Ante Fabijnic doradzcie mi warto brac rowery by poruszac sie po wyspie (a auto niech tez ma wakacje) ?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.04.2017 21:17

tomaszseklecki@op.pl napisał(a): doradzcie mi warto brac rowery by poruszac sie po wyspie?

Tak.
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 27.04.2017 06:48

boboo napisał(a):......................................................................
Metajna jest na początek OK. Bardzo OK........................................................................................


..amen..
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 27.04.2017 12:09

boboo napisał(a):Że wtrącę swoje 3 grosze:
Metajna jest na początek OK. Bardzo OK.
Spacerowym tempem (25-30 kmh) w przeciągu:
2,0 godzin jesteś w Nin,
2,0 godzin w Zavratnicy,
2,5 godziny wpływasz na Zrmanje,
1,5 godziny w Rażanac,
1,5 godziny w Starej Novalji na obiedzie u Porata.

No i plusy Zalewu Paskiego: przy niezbyt dobrej pogodzie możesz się względnie bezpiecznie bujać wewnątrz, płynąc na obiad do Pagu i plażując naprzeciw Metajny (Dubrava, Bosana, Cista), albo gdzieś obok (Slana, Beritnica, Rucica).

W tym roku jednak umieszczę swój punkt startowy w Jakisnicy.
Z prostego powodu: po doświadczeniach nabytych startując z Metajny (jeszcze raz: polecam jako początek pontonowej przygody i zbierania doświadczeń wodniackich w Chorwacji), chce mi się popływać deczko dalej.
Chciałbym - wciąż startując z wyspy Pag - "dotknąć" Cres, Krk, Rab, Losinj, Dugi Otok (z wysepkami po drodze).
A z Metajny to trochę za daleko.

Hej ja jestem w cro ok 17 lipca a ty kiedy jak można wiedzieć może się spotkamy .ja mam laminat nadal masz jak na filmach czerwony gumowiec?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.04.2017 12:31

No to się rozminiemy.
28.06 - Ernsthofen, wizyta u Steyr'a
29.06 - 12.07 - Jakisnica
13.07 - 16.07 - Chemnitz (obowiązki Marshall'a)
17.07 - do następnego urlopu: kierat codzienny :mrgreen:

Wciąż Red GoomYak
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 27.04.2017 19:12

boboo ty masz jakiś program do nawigacji na początku filmu widać takie mapki czy coś?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.04.2017 19:51

Te "mapki" to z Endomondo.
To nie jest nawigacja, tylko "szpieg".
A jako "nawigację" stosuję GoogleMaps w trybie offline (załadowany obszar Chorwacji) na smartfonie.
Redundantnie wożę też tableta z tym samym.
Po powrocie do kwatery (z WiFi) "wyszpiegowane" przez Endomondo dane (Google też zapisuje, ale ma dziwne przerwy i wyrwy) zapisują się gdzieś tam w obłoku i potem w domu mogę się tym bawić na normalnym komputerze.
Dostaje się ładne wykresy czasu i prędkości oraz obrazek trasy na GoogleMaps.
Dodatkowo można taką "narysowaną" trasę wyeksportować do pliku (chyba) .xml i wciągnąć do "Swoich Map" w Google.

Typowej nawigacji (zaplanowana trasa) nie stosuję.
Płynę gdzieś tam :D i czasem sprawdzam na Google gdzie jestem.
kasiapor81
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiapor81 » 29.04.2017 22:57

Witam,
szukam sprawdzonego noclegu na w Pag lub okolicy dla 2 dorosłych i 2 dzieci. Pisałam już z biurem Perl ale może macie coś fajnego?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 275
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone