Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tom_Krasu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tom_Krasu » 04.02.2009 21:08

Świetny pomysł
Z żoną wybieramy się właśnie na Hvar w tym roku a dokładnie Bojanić Bad rezerwacja już potwierdzona.
Teraz tylko odliczamy dni do wyjazdu
Pozdrawiam Aga i Tomasz 8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.02.2009 21:35

Mdziumko, nie martw się, na pewno przejedziecie. Znaki dotyczące dopuszczalnej wysokości pojazdów są dwa; jeden mówi: 2,20 m, a drugi 2,...m. Popatrz na drugie zdjęcie (ja właśnie teraz na to wpadłam i nie wiem, czy to jest dobry trop :wink:), wygląda jakby ktoś odkleił jedną cyfrę :D:

Obrazek

Obrazek

Więc jak macie samochód przekraczający 2 metry o zaledwie kilka centymetrów, powinniście przejechać bez problemów :)

Adaś, filmy boskie :!: :D Czy to jest jakiś cykl :?: (płyną na Hvar z Brac)
A może ktoś wie, gdzie jest farma strusi na Hvarze :?: (jest o niej mowa w pierwszym filmie, który wyszukał Adam)

Zawodowiec, świetne zdjęcia :!: W tym roku chcemy popłynąć na Scedro :)

Mkm, spróbuję zgadnąć: Żukova :?: :D

Dzięki wszystkim za rozkręcanie wątku :)

Pozdraviam :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.02.2009 21:48

Chorwacja , Hvar, sierpień 2008 10 minut pod wodą :wink: :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.02.2009 21:55

maslinka napisał(a):[Mkm, spróbuję zgadnąć: Żukova :?: :D


Cześć, powiem szczerze, że nie wiem, która to z hvarskich zatok, ale z całą pewnością nie jest to Žukova...Stawiałabym, że to gdzieś po południowej stronie (od Pelješca). Pomiędzy Sućurjem a Bogomoljem... (ale oczywisćie mogę się mylić).

Farma strusi była w miejscu o nazwie Nadbasina (okolice Vrbanja i Basiny), ale nie jestem pewna, czy jeszcze funkcjonuje...
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 04.02.2009 22:08 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 2 razy
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.02.2009 21:58

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Cześć, powiem szczerze, że nie wiem, która to z hvarskich zatok, ale z całą pewnością nie jest to Žukova...

Farma strusi była w miejscu o nazwie Nadbasina (okolice Basiny), ale nie jestem pewna, czy jeszcze funkcjonuje...
Pozdrawiam

Z Żukovą to był ślepy traf, bo zupełnie nie mam pojęcia, która to zatoczka :wink:
A farmy strusi poszukamy, dzięki Kasiu :)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 04.02.2009 22:11

I ja też chcę do klubu :D


A jako wkupne:

kolor hvarskiej wody :D

Obrazek


i hvarska mrówka, która usiłowała pozbawić nas posiłku :D

Obrazek


pozdrawiam klubowiczów :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.02.2009 22:17

Witaj Tymono-klubowiczko :)
Mrówka rewelacyjna :!: :D, że już o kolorze Jadranu nie wspomnę... 8)
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 04.02.2009 22:27

to i ja zapisuję sie do KMH :D
Bylismy w Zavali w tamtym roku w czerwcu 8)
Było cudownie :hearts:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.02.2009 23:02

No dobra...
Koniec tego dobrego... :twisted:
Musi byc OT. Marzy mi się tydzien na Hvarze i tydzien w Pakostane.
Gdzie na Hvar?
Preferencje:
-4 osoby (apartmani 2+2)
-mieścina z klimatem i konobami jakimiś
-plaża dość kameralna; może być w pobliżu/powinno być :wink:
możliwość opalania FKK.
Nie bić, nie zabić. Przełom czerwiec lipiec.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 04.02.2009 23:07

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
maslinka napisał(a):[Mkm, spróbuję zgadnąć: Żukova :?: :D


Cześć, powiem szczerze, że nie wiem, która to z hvarskich zatok, ale z całą pewnością nie jest to Žukova...Stawiałabym, że to gdzieś po południowej stronie (od Pelješca). Pomiędzy Sućurjem a Bogomoljem... (ale oczywisćie mogę się mylić).

Farma strusi była w miejscu o nazwie Nadbasina (okolice Vrbanja i Basiny), ale nie jestem pewna, czy jeszcze funkcjonuje...
Pozdrawiam


Tak , Peljesac zachodzi na Korculę , czyli południe Hvaru :) Ja bym jeszcze poszukiwania poszerzył aż do Gdinja . Ale nie będzie chyba tak łatwo odgadnąć :?
Pozdrav .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.02.2009 23:47

Witaj, Fiolek :)
FUX-ie, od jakiegoś czasu próbuję Ci odpisać, ale komputer ciągle się wiesza :evil: Spróbuję jeszcze raz...
Plaża FKK jest we Vrboskiej (przy campingu FKK). Niestety z apartmani nie pomogę, bo preferujemy campingi. Jeśli chodzi o mieścinę z klimatem, to polecam Jelsę lub Stari Grad. Poznaliśmy nieźle tę pierwszą i właśnie zabierałam się do wrzucenia kilku zdjęć, kiedy napisałeś, i kiedy komputer...

A więc parę fotek z Jelsy, z wieczornego wypadu.
Na początek wizytówka miasteczka - XV-wieczny kościółek św. Ivana, który wyłonił się nagle, gdy spacerowaliśmy uliczkami:

Obrazek

Nabrzeże i obcinski (opcinski) dom, czyli (jak już kiedyś się wyjaśniło :wink:) dom gminy:

Obrazek

Moje ulubione wąskie uliczki :wink::

Obrazek

Nade mną reklama pizzerii Pelago, gdzie jedliśmy pyszną pizzę. Zresztą mają bogate menu; oprócz pizzy można skosztować różnych mięsiw i owoców morza :)
A oto zdjęcie z tej konoby:

Obrazek

Fajne wnętrze "z klimatem". Lawenda na stole, czegoż chcieć więcej :?: :D No może jeszcze Karlovacka, bo lali akurat Bavarię, a jakoś zawsze wolę lane piwko :D

Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 24.02.2012 13:49 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 04.02.2009 23:56

FUX napisał(a):No dobra...
Koniec tego dobrego... :twisted:
Musi byc OT.


Ooo już jest, do dobrych kilku godzin :)

Hint: 10 min. pod wodą :P

Nie wytrzymał, żeby nie "wkleić"...


Wracają do tematu. Polecam Ivan Dolac lub Zavalę. W obu byłem, z obu wróciłem zadowolony. Najbliższa większa mieścina to Jelsa. W Jelsie jest Bistro Star w którym to swego czasu podawali świetne lignje punjene. Nieco dalej za Bistro Star jest lodziarnia, w której polecam kompozycję arbuzową. Na rogu przy porcie w kafejce serwują dobrą kawę. Po kawie można spocząć w mini-parku pod palmami.
Obłędnie dobre ryby podają w Starim Gradzie, z tym, że zabij, nie powiem jak się nazywała knajpa - w każdym razie potrawa warta sporych pieniędzy i kawałka drogi.
Brač Hvar i nie wybrzydzać :twisted: :twisted: ;)

Pozdrawiam
Rafał
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 05.02.2009 00:10

oj, przez Wasze piękne opisy już marzę o końcu lipca, a to dopiero luty....
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 05.02.2009 00:12

W gronie miłośników słonecznej lawendowej wyspy :hearts: nie może mnie oczywiście zabraknąć :D

Obrazek
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.02.2009 00:21

Na Hvarze, konkretnie w Starim Gradzie mamy swojego cromaniaka
Kasię :D :wink:


Też się zapisuję. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone