Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 13.06.2018 18:49

No więc wygląda na to, że zaryzykuje i pojade bez ZK, choć jesli mnie panięć nie myli jak 10 lat temu jechałem przez Neum to celnik zapytał o "green karte", no ale wtedy miałem. Z Waszego doświadczenia, jakich dokumentów oczekują na granicy z BiH, tylko paszporty? Czy np dokumenty samochodu też? Choć teraz jak jechałem przez Mursko to pani celnik tez tylko dałem paszporty i było OK. Swoją droga zdziwiło mnie, że na granicy w Mursko tylko chorwacki celnik mnie obługiwał a nie było Słoweńskiego punktu
Robert_em
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 17.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_em » 13.06.2018 19:05

mario mario napisał(a):No więc wygląda na to, że zaryzykuje i pojade bez ZK, choć jesli mnie panięć nie myli jak 10 lat temu jechałem przez Neum to celnik zapytał o "green karte", no ale wtedy miałem. Z Waszego doświadczenia, jakich dokumentów oczekują na granicy z BiH, tylko paszporty? Czy np dokumenty samochodu też? Choć teraz jak jechałem przez Mursko to pani celnik tez tylko dałem paszporty i było OK. Swoją droga zdziwiło mnie, że na granicy w Mursko tylko chorwacki celnik mnie obługiwał a nie było Słoweńskiego punktu

W zeszłym roku wystarczyło "machnięcie" paszportami przez szybę :D I to za każdym razem - w jedną jak i w drugą stronę.
Celnik tylko machał ręką. :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2018 19:14

Jak nie ma paszportów - wystarczy machnąć dowodem osobistym. :papa:
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 13.06.2018 21:05

Brzmi pocieszająco i pociesznie jednocześnie :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 13.06.2018 22:31

Janusz Bajcer napisał(a):Przejazd przez Neum traktowany jest jako tranzyt bez kontroli ZK.

To, że na granicy w Neum nie sprawdzają Zielonej Karty nie znaczy, że można jej nie posiadać. Nawet na owym tranzytowym odcinku jest wymagana.
Oczywiście nikt Ci zapewne jej nie sprawdzi, ale w przypadku szkody, choćby najmniejszej będą spore kłopoty...i na nic się zda wówczas tłumaczenie, że to przecież tranzyt.
Możesz ryzykować, to Twój wybór. Możesz kupić na granicy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2018 22:34

Aldonka napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Przejazd przez Neum traktowany jest jako tranzyt bez kontroli ZK.

To, że na granicy w Neum nie sprawdzają Zielonej Karty nie znaczy, że można jej nie posiadać. Nawet na owym tranzytowym odcinku jest wymagana.
Oczywiście nikt Ci zapewne jej nie sprawdzi, ale w przypadku szkody, choćby najmniejszej będą spore kłopoty...i na nic się zda wówczas tłumaczenie, że to przecież tranzyt.
Możesz ryzykować, to Twój wybór. Możesz kupić na granicy.

Ja się tam nie wybieram i nie napisałem, że nie trzeba ZK.
Napisałem, że nie jest kontrolowane jej posiadanie.
Godlik
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Godlik » 13.06.2018 22:36

Może mam pecha, ale jeżdżę tamtędy co roku już ładnych kilka lat i prawie zawsze na granicy proszą mnie o ZK.
W ubiegłym roku za ZK na miesiąc płaciłem chyba 20 zł...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2018 22:38

Godlik napisał(a):Może mam pecha, ale jeżdżę tamtędy co roku już ładnych kilka lat i prawie zawsze na granicy proszą mnie o ZK.
W ubiegłym roku za ZK na miesiąc płaciłem chyba 20 zł...

W Neum jadąc z Chorwacji do Chorwacji. :?:
Godlik
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 24.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Godlik » 13.06.2018 22:41

Tak. Nie chce mi się czekać na prom w Trpanj, więc jeżdżę na Peljesac lądem przez BiH
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2018 22:43

No to faktycznie pech.
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 13.06.2018 22:44

A ja mam inne doświadczenie, w drodze do bih sprawdzano, a w powrotnej zapytali czy mam, sięgnęłam do schowka, wyjęłam i machneli reką. Zobaczyli tylko zielony papier i tyle.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 13.06.2018 23:39

Janusz Bajcer napisał(a):No to faktycznie pech.

Nazywanie czegoś co jest standardem pechem...no cóż. Nie skomentuję.
To, że celnicy nie wołają ZK to tylko i wyłącznie ich lenistwo, olewactwo, przymrużanie oka...zwał jak zwał.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2018 23:54

Godlik pisał o pechu.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3440
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 14.06.2018 08:18

Brat dwa lata temu jechał przyczepką do Medjugorie, przejście graniczne to Metkovic. ZK na auta miał, nie miał na przyczepę. Musiał ją zostawić na pobliskim parkingu i jechać dalej bez niej.
Ostatnio edytowano 14.06.2018 12:01 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 14.06.2018 11:09

Aldonka napisał(a):Możesz ryzykować, to Twój wybór. Możesz kupić na granicy.

Orientujesz się jaki jest koszt ZK na granicy BiH? Ewentualnie jaki koszt, bo pewnie taniej, gdzieś na riwierze makarskiej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 351
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone