Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tommyjot
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyjot » 30.05.2018 19:31

Taka troszkę rozciągnięta miejscowość. Mieszkasz z jednej strony drogi. Plażujesz się niedaleko ale po drugiej stronie tej drogi. w sezonie bardzo tłocznie. Ma swój urok. Przeżyjesz to wrócisz albo nie. Subiektywne.
piros71
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piros71 » 30.05.2018 20:21

Dzięki kwaterę mamy na samym końcu miejscowości do centrum około 1,5 km
muziko
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) muziko » 31.05.2018 14:34

Witam serdecznie wszystkich miłośników Półwyspu Peljesac, zakochani w Chorwacji planujemy zwiedzić kolejny rejon i wybór padł właśnie na tak pięknie opisywany Peljesac. Proszę o informację, gdzie dokładnie się udać, jakie miasteczko wybrać, gdzie znajdziemy najpiękniejsze plaże. Póki co do głowy przychodzi nam Orebic, ale czy ktoś coś innego może polecić?? Nie lubimy się nudzić, więc żeby było co zwiedzać, zjeść coś dobrego z regionu, wybrać się na korculę, ale także piękno fauny i flory pod wodą, czyli ciekawe miejsce aby trochę snurkować, ładne rybki jakieś muszelki itp. fajne i czyste plaże z krystaliczną wodą, fajnie jakby jakaś piaszczysta się znalazła. Proszę o wszelkie opinie i sugestie, z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.05.2018 15:18

muziko napisał(a):Witam serdecznie wszystkich miłośników Półwyspu Peljesac, zakochani w Chorwacji planujemy zwiedzić kolejny rejon i wybór padł właśnie na tak pięknie opisywany Peljesac. Proszę o informację, gdzie dokładnie się udać, jakie miasteczko wybrać, gdzie znajdziemy najpiękniejsze plaże. Póki co do głowy przychodzi nam Orebic, ale czy ktoś coś innego może polecić?? Nie lubimy się nudzić, więc żeby było co zwiedzać, zjeść coś dobrego z regionu, wybrać się na korculę, ale także piękno fauny i flory pod wodą, czyli ciekawe miejsce aby trochę snurkować, ładne rybki jakieś muszelki itp. fajne i czyste plaże z krystaliczną wodą, fajnie jakby jakaś piaszczysta się znalazła. Proszę o wszelkie opinie i sugestie, z góry dziękuję i pozdrawiam :)

klub-milosnikow-polwyspu-peljesac-t38937.html
tommyjot
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyjot » 31.05.2018 16:23

Peljesac to taka wyspa nie wyspa. Coś wyjątkowego. Każda miejscowość ma jakiś swój klimat, który każe wracać jak się złapie Peljesaczowego bakcyla. Odkrywanie miejscowości po miejscowości, dzięki podpowiedzią wielbicieli, daje niesamowite doznania. Albo się zakochasz i będziesz wracać rokrocznie albo już nigdy jie zawitasz w to mijsce. Przyjedź, poczuj. Ja tam wracam co roku i jeszcze zostało dużo do odkrycia. Kilkanaście wakacyjnych razy to troszkę czasu. W większości na Peljesacu. Miłego pobytu i wrażeń.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 31.05.2018 21:36

mam pytanko: orientuje się ktoś czy z Orebicia lub Korculi są organizowane wycieczki do Blue Cave - Modra Spilja na wyspie Bisevo ?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.06.2018 13:25

wojstar napisał(a):mam pytanko: orientuje się ktoś czy z Orebicia lub Korculi są organizowane wycieczki do Blue Cave - Modra Spilja na wyspie Bisevo ?

Prawdę mówiąc nie spotkałam się tam z taką ofertą, ale też niezbyt szczególnie już się tym ofertą przyglądam. Na pewno są oferty wycieczek na Mljet i okoliczne wyspy.
Bardziej prawdopodobne wydają mi się z Korculi i to z Vela Luka niż z samego miasta Korcula. Ale to, że nie było takiej oferty w zeszłym roku nie znaczy, że nie będzie w tym.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.06.2018 13:27

tommyjot napisał(a):Peljesac to taka wyspa nie wyspa. Coś wyjątkowego. Każda miejscowość ma jakiś swój klimat, który każe wracać jak się złapie Peljesaczowego bakcyla. Odkrywanie miejscowości po miejscowości, dzięki podpowiedzią wielbicieli, daje niesamowite doznania. Albo się zakochasz i będziesz wracać rokrocznie albo już nigdy jie zawitasz w to mijsce. Przyjedź, poczuj. Ja tam wracam co roku i jeszcze zostało dużo do odkrycia. Kilkanaście wakacyjnych razy to troszkę czasu. W większości na Peljesacu. Miłego pobytu i wrażeń.

Dokładnie. Lepiej tego ująć się nie da. Albo pokochasz to miejsce, ale nigdy tam nie wrócisz. Wracam tam od 15 lat i wracać będę jeszcze dlugo, bo tam znalazłam swój dom. Bo to miejsce pokochałam. I mimo 15 lat rok w rok odkrywam na półwyspie coś nowego.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 10.06.2018 14:32

Aldonka napisał(a):
wojstar napisał(a):mam pytanko: orientuje się ktoś czy z Orebicia lub Korculi są organizowane wycieczki do Blue Cave - Modra Spilja na wyspie Bisevo ?

Prawdę mówiąc nie spotkałam się tam z taką ofertą, ale też niezbyt szczególnie już się tym ofertą przyglądam. Na pewno są oferty wycieczek na Mljet i okoliczne wyspy.
Bardziej prawdopodobne wydają mi się z Korculi i to z Vela Luka niż z samego miasta Korcula. Ale to, że nie było takiej oferty w zeszłym roku nie znaczy, że nie będzie w tym.


W zeszłym roku sprawdzałem w biurze w Vela Luka i mieli ofertę takiej wycieczki. Wypłyniecie z portu o 8:00. No niestety trzeba jakoś na tę godzinę z dojechać z Orebic. Dlatego pytam czy jest jakaś wycieczka z Orebic, żeby nie trzeba było jechać do Vela Luka :) . Może coś w tym roku będzie w ofercie.
Co do wycieczek: polecam wyprawę na wyspę Lastovo - super klimatyczna wyspa, oczywiście Mljet. Za Orebic też są miejsca do zwiedzania :D
W tym roku po raz kolejny odwiedzę Orebic (9 lub 10 raz) i zawsze odkrywam coś nowego i wiem że będę tam wracał - to chyba jest już mój drugi dom.
gandw
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 02.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gandw » 12.06.2018 11:25

Witam!

Czy ktoś na dniach jedzie na półwysep Peljesac? Żonie zepsuł się laktator, potrzebujemy dowieźć malutką część z Bielska-Białej, lub okolic. My jesteśmy w Orebicu, ale podjadę wszędzie w okolicy. Proszę o kontakt tu.

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 15.06.2018 10:04 przez gandw, łącznie edytowano 1 raz
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3174
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 12.06.2018 17:15

Z Kalendarza wyjazdowego 2018 wynika, że dziś nikt nie planuje eskapady - może pomogę jutrzejszymi datami...

11.06 - 23.06, dyzio74, Gdańsk/Omiś/Neum, Honda Civic, (N)

13.06 - 23.06, MłodyGSX-R, Ostrołęka - Ivan Dolac (Hvar), Ford Mondeo mk5, (N)
13.06 - 24.06, kubus_wawa, Warszawa - Mandre PAG, auto xxx, CB
13.06 - 30.06, colins, Słubice - Tucepi, Opel Astra K kombi, (N)
13.06 - 20.06, JoannaMaxel, Szczecinek - Grecja - Wyspa Korfu - samolot
13.06 - 23.06, rychu1619, Okrug Gornji, VW Tiguan


Najwięcej "kursów" do Orebica masz jednak 17 - najbliższa niedziela. Odezwij się do tych forumowiczów via PW - może się uda :idea:

17.06 - 31.06, Irek.Be, Cork(IRL)-Arco(IT)-Werona-Wenecja-Poljica(Trogir)-Kraków, Kia Ceedd II, 1.6 ON, (N)
17.06 - 30.06, khml, Lublin - Tucepi, Renault Megane (N) + Toyota Corolla (N)
17.06 - 30.06, Natko_, Wodzisław - Orebic, V70, (N)
17.06 - 28.06, rfilip, Kalisz - Orebić ,fiat sedici
17.06 - 30.06, Ustronianka, Łódż - Orebic, auto jeszcze nie wiem jakie ;), (N)
17.06 - 24.06, Ewkaa, Radomsko - Bibinje, Opel Astra
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 13.06.2018 16:20

Potrzebuje szybkiej rady. Jestem w Tucepi i pojutrze będziemy się przenosić. Wcześniej planowaliśmy do Baski Voda ale teraz padło na Orebić. Jako, że nie planowaliśmy jechać w tym kierunku to nie zorganizowałem sobie zielonej karty. Mam ją w polisie ale ubezpieczyciel przesyła ja dopiero na prośbę klienta. Nie chciałbym płynąc promem. Czy na granicy z BiH sprawdzaja ZK? Jak ja najtaniej załatwić, np. gdzieś na riwierze makarskiej? Jakiejś inne rady (poza promem)?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3174
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 13.06.2018 16:37

Przez te kilka lat, gdy jeździmy na Peljesac nie zdarzyło się, aby w Neum zażądano od nas okazania ZK. Gdzieś ktoś napisał na forum, że były jednak takie przypadki, ale wtedy pomagało 10 euro... Ja na Twoim miejscu zaryzykowałbym, wszak masz ten dokument, choć nie przy sobie. Jedź ostrożnie - to tylko kilka kilometrów.
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 13.06.2018 16:50

stachan napisał(a):Przez te kilka lat, gdy jeździmy na Peljesac nie zdarzyło się, aby w Neum zażądano od nas okazania ZK. Gdzieś ktoś napisał na forum, że były jednak takie przypadki, ale wtedy pomagało 10 euro... Ja na Twoim miejscu zaryzykowałbym, wszak masz ten dokument, choć nie przy sobie. Jedź ostrożnie - to tylko kilka kilometrów.

Jechaliśmy przez Neum kilkadziesiąt razy i nigdy nie żądano od nas ZK. Za to w Metkowic za każdym razem trzeba było ją pokazywać. Nie wiem od czego to zależy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2018 16:53

Przejazd przez Neum traktowany jest jako tranzyt bez kontroli ZK.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 350
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone