Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
asscro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 02.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asscro » 10.01.2017 00:23

wojstar napisał(a):można wiedzieć w jakiej cenie?

Apartament :2 sypialnie +aneks kuchenny i salon. My jedziemy 2 +2 dzieci, ale spokojnie może 5 osób, za te nasze 5 dni w czerwcu i 5 w lipcu 700 €.Oczywiście taniej w czerwcu, drożej w lipcu.
W zeszłym roku byliśmy w apartamencie Niksa, dwa domy dalej, płaciliśmy 60 € za dzień w lipcu. Warunki tam były koszmarne.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 10.01.2017 09:54

Dawigs napisał(a):Witam miłośników półwyspu Peljesac.
Zaczynam szukać miejsca na nasze przyszłoroczne wakacje. Tym razem wyjazd najprawdopodobniej ze znajomymi. Dwie rodziny 2+1 (dzieci po 10 lat).
Jednym z pomysłów jest Peljesac. Szukamy miejscowości z bankomatem, sklepami, konobami by wieczorem można było pospacerować, pójść na lody itp.
Dlatego myślę o Orebicu i w związku z tym mam pytania:
1. Czy prócz tej plaży:
https://www.google.pl/maps/search/orebi ... 312!8i6656
są inne blisko zabudowań na które łatwo się dostać pieszo, najlepiej aby była żwirkowa z łagodnym zejściem do wody oraz chociaż odrobiną cienia (piaskowa Trestnica odpada).
2. Czy jest jakaś inna miejscowość na półwyspie, która spełniałaby nasze potrzeby?

Z góry dziękuję za odpowiedź.



Trpanj ;-) Mniejsze, cichsze, a ma to, o czym piszesz :-)
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 10.01.2017 19:00

viltob08 napisał(a):
Dawigs napisał(a):Witam miłośników półwyspu Peljesac.
Zaczynam szukać miejsca na nasze przyszłoroczne wakacje. Tym razem wyjazd najprawdopodobniej ze znajomymi. Dwie rodziny 2+1 (dzieci po 10 lat).
Jednym z pomysłów jest Peljesac. Szukamy miejscowości z bankomatem, sklepami, konobami by wieczorem można było pospacerować, pójść na lody itp.
Dlatego myślę o Orebicu i w związku z tym mam pytania:
1. Czy prócz tej plaży:
https://www.google.pl/maps/search/orebi ... 312!8i6656
są inne blisko zabudowań na które łatwo się dostać pieszo, najlepiej aby była żwirkowa z łagodnym zejściem do wody oraz chociaż odrobiną cienia (piaskowa Trestnica odpada).
2. Czy jest jakaś inna miejscowość na półwyspie, która spełniałaby nasze potrzeby?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Jeżeli ta nie odpowiada , to można udać się bardziej na prawo, na plaże hotelowe - Bellevue lub Azura Hotel (dawny Grand Hotel Orebic).
Fajnie jest też w Loviste - cicho i spokojnie.
Popieram również Trpanj :)
Kasss
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasss » 12.01.2017 14:08

Witam wszystkich :D
Jeśli zamieszczam to pytanie w nieodpowiednim dziale, to proszę o wybaczenie :wink:
Znalazłam w Loviste apartamenty w Villa Moewe (nie wiem czy mogę wstawić link do oferty :oops: ).
Wszystko super, ale.. niby pensjonat działa od 2009 roku, a nigdzie nie znalazłam nawet jednej opinii :roll:
Czy ktoś z cromaniaków był może w tym pensjonacie?? Czy on na pewno istnieje?? :wink:
Apartament wynajmuję bez pośrednika i trochę się waham z wpłaceniem zaliczki. Co myślicie??
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 14.01.2017 12:43

Kasss napisał(a):Witam wszystkich :D
Jeśli zamieszczam to pytanie w nieodpowiednim dziale, to proszę o wybaczenie :wink:
Znalazłam w Loviste apartamenty w Villa Moewe (nie wiem czy mogę wstawić link do oferty :oops: ).
Wszystko super, ale.. niby pensjonat działa od 2009 roku, a nigdzie nie znalazłam nawet jednej opinii :roll:
Czy ktoś z cromaniaków był może w tym pensjonacie?? Czy on na pewno istnieje?? :wink:
Apartament wynajmuję bez pośrednika i trochę się waham z wpłaceniem zaliczki. Co myślicie??



Jeśli chodzi o to miejsce...

P9010289.JPG

P9010290.JPG

P9010291.JPG

P9010292.JPG

P9010293.JPG

P9010294.JPG

P9010295.JPG

P9010295.JPG



..to chyba istnieje :roll:

Ale to jest obok Loviśte, w miejscowości Mirce.
Byliśmy tam w 2013, ale na dosłownie jedną kąpiel w morzu.Zainteresowana tajemniczą ścieżką
wybrałam się na oględziny villi jako potencjalnej miejscówki na kiedyś może.Niestety, nikogo nie zastaliśmy,choć było otwarte i jak widać obfociłam taras.Z nami na plaży była grupka plażowiczów -Chorwatów i Włochów, to mogli być właściciele i ich goście..
Miejscóweczka miła, choć same Mirce to zadoopie i "ostatni przyczółek cywilizacji" ,jak mawia jeden z restauratorów z Loviśte :) :papa:
Załączniki:
P9010296.JPG
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 14.01.2017 19:35

Siemka Peljesacomaniacy :D
W tym roku ponownie obieramy kierunek półwyspowy, tym razem wybraliśmy Viganj lub Trpanj.
O ile w Viganj mam sporo ofert do wyboru to w Trpanj na Put Vila szukam jak najwięcej namiarów na kwaterki, póki co znalazłem 7 namiarów a domków przy tej ulicy jest znacznie więcej, więc jeśli ktoś ma coś to poproszę o info.
Poczytałem, że w Viganj strasznie wieje i dosyć drogo w konobach. Każdej? Ktoś to może sprecyzować, bo my głównie knajpowo się żywimy na wywczasach ;)

Co do Żuljany bo tu ktoś wcześniej pytał, to w 2016 roku przełom lipca i sierpnia byliśmy 10 dni. Na głównej plaży dosyć dużo ludzi. Planowaliśmy własnie uderzać na te boczne ułożone wzdłuż zatoki i w tym celu nabyłem ponton (użyty 1 raz - chętnie odsprzedam) ze względu na dosyć spore fale ciężko było napędem wiosłowym wydostać się w ogóle z zatoki. Może wychodził również brak doświadczenia - za ponowne takie atrakcje podziękuję. Zanim dopłynęliśmy do pierwszej miałem ramiona spieczone na buraczka. Zejście do nich od strony drogi jest ciężkie ale warto bo plaże są urokliwe, poza widokiem 60-70 letnich kiełbasek :oczko_usmiech:
Dsc_0175.jpg

Dsc_0176.jpg

Sama Żuljana nam się podobała, 3 knajpki, poczta, piekarnia i 2 sklepy, budka z lodami, kukurydzą, straganiki z pierdołkami, winem, owocami ziemi i targ z owocami morza. Jak na taką małą mieścinkę wystarczająco.
Jeśli ktoś potrzebuje konkretniejszego info na temat Żuljany zapraszam do kontaktu na pw. :papa:
Dsc_0168.jpg
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 15.01.2017 12:01

Kasss napisał(a):Witam wszystkich :D
Jeśli zamieszczam to pytanie w nieodpowiednim dziale, to proszę o wybaczenie :wink:
Znalazłam w Loviste apartamenty w Villa Moewe (nie wiem czy mogę wstawić link do oferty :oops: ).
Wszystko super, ale.. niby pensjonat działa od 2009 roku, a nigdzie nie znalazłam nawet jednej opinii :roll:
Czy ktoś z cromaniaków był może w tym pensjonacie?? Czy on na pewno istnieje?? :wink:
Apartament wynajmuję bez pośrednika i trochę się waham z wpłaceniem zaliczki. Co myślicie??


W Loviste masz też apartamenty na Campingu Denka u bardzo fajnych gospodarzy oraz u ich sąsiadów. W czerwcu 2012 byli tam rodacy, płacili za 2+2 40 E i byli zadowoleni. Te wskazane przez Ciebie mają kiepską plaże, ta zatoczka taka na końcu przez co sprawiała wrażenie brudnej. Ładne plaże tylko spacerkiem. Niestety Street view już w Loviste padło..
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 15.01.2017 12:34

W Trpanj polecam villa Doris koło campingu vrila jest
fajna duża plaża
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 16.01.2017 09:46

Na Put Vila, Villa Nede. Piękny widok z przeszklonej kuchni, do centrum odległość akurat ;-)
Kasss
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasss » 20.01.2017 15:10

Katerina dziękuję :D Właściciele to austriacy i mój mąż z kolegą cieszą się, że będą się mogli "normalnie" skomunikować ;)

No już umarł w butach, zarezerwowane ;)
My akurat chcieliśmy zadupie, a czy będziemy z tego powodu zadowoleni, to się okaże ;) Opiszę po powrocie ;)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 23.01.2017 13:43

Kasss napisał(a):Katerina dziękuję :D Właściciele to austriacy i mój mąż z kolegą cieszą się, że będą się mogli "normalnie" skomunikować ;)

No już umarł w butach, zarezerwowane ;)
My akurat chcieliśmy zadupie, a czy będziemy z tego powodu zadowoleni, to się okaże ;) Opiszę po powrocie ;)



Jeśli pomogłam, to bardzo się cieszę :D Możesz mi podesłać na priva swoją opinię, bo już 4 lata mnie ta miejscówka intryguje, gdy przeglądam zdjęcia :smo: :papa:
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 27.01.2017 22:59

asscro napisał(a):
wojstar napisał(a):można wiedzieć w jakiej cenie?

Apartament :2 sypialnie +aneks kuchenny i salon. My jedziemy 2 +2 dzieci, ale spokojnie może 5 osób, za te nasze 5 dni w czerwcu i 5 w lipcu 700 €.Oczywiście taniej w czerwcu, drożej w lipcu.
W zeszłym roku byliśmy w apartamencie Niksa, dwa domy dalej, płaciliśmy 60 € za dzień w lipcu. Warunki tam były koszmarne.


możesz coś więcej napisać o tych koszmarnych warunkach? ;)

i czy macie namiary na fajne miejscówki w Podobucach (tak to się odmienia? :D)
bartas6912
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartas6912 » 31.01.2017 01:03

Witam
Co sądzicie o domkach na campingu Perna w Kucisce koło Orebica? Czy na początku lipca 2017 da się tam zajechać i wynająć, czy trzeba pisać maila i rezerwować konkretny termin wcześniej? Czy w ogóle w Orebicu lub gdziekolwiek indziej na Peljesacu blisko jakiejś plaży są wolne apartamenty zajezdzajac w ciemno?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 31.01.2017 01:58

bartas6912 napisał(a):Witam
Co sądzicie o domkach na campingu Perna w Kucisce koło Orebica? Czy na początku lipca 2017 da się tam zajechać i wynająć, czy trzeba pisać maila i rezerwować konkretny termin wcześniej?
Tylko żeby Cię cena tych domków nie ścięła z nóg bo zazwyczaj są droższe niż apartamenty i raczej rezerwacje. Często inna agencja jest wynajmującą a inna obsługuje domki na miejscu, nie wiem czy tak jest akurat na tym kempie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.01.2017 09:18

bartas6912 napisał(a):Co sądzicie o domkach na campingu Perna w Kucisce koło Orebica? Czy na początku lipca 2017 da się tam zajechać i wynająć, czy trzeba pisać maila i rezerwować konkretny termin wcześniej?

Jeżeli chodzi o dostępność, to możesz do nich napisać. :arrow: Camp Perna
Ceny masz na stronie. Tak jak gusia-s pisała, tanio nie jest. Za mobil home w sezonie wysokim 110 euro.
To jest typ 1/4+2, więc przy sześciu osobach to nawet się opłaca. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 297
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone