Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 29.11.2016 21:37

Do plaży jakieś 150 metrów,plaża ładna i w miarę mało ludzi koło capingu Vrila, blisko kwatery jest mały sklepik,w miejscowości jest promenada wzdłuż brzegu do centrum więc można wieczorami pospacerować ,kilka knajp,piekarnie,
lary504
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 12.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lary504 » 08.12.2016 18:31

Może ktoś poleci apartament dla rodziny 2+2. Potrzebuje w terminie 26.07-09.08.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 08.12.2016 21:03

lary504 napisał(a):Może ktoś poleci apartament dla rodziny 2+2. Potrzebuje w terminie 26.07-09.08.


http://www.orebic-roso.com/index.html

jeżeli będą pytania to proszę pytać, postaram się odpowiedzieć.
Ostatnio edytowano 12.12.2016 23:54 przez wojstar, łącznie edytowano 1 raz
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 12.12.2016 16:09

Witam,
mam pytanie do tych, co byli w Žuljanie:
Przymierzam się do apartmanu zaznaczonego poniżej kółkiem. Znakami zapytania zaznaczyłam miejsca, które wyglądają na dość sensowne miejsca do plażowania. Kojarzycie te miejsca? Da się tam spokojnie plażować? Jakie jest dojście do tych miejsc? Strome? Łagodne?

Bez tytułu.jpg
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 12.12.2016 16:33

wydaje mi się że ktoś już był w tej kwaterze(jest coś w relacjach),do tych dwóch najbliższych miejsc plażowania to z tego co pamiętam jest bardzo utrudniony dostęp(stromo) i nie jestem do końca pewien ale ten pierwszy jest za ogrodzeniem z siatki.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.12.2016 16:50

lary504 napisał(a):Może ktoś poleci apartament dla rodziny 2+2. Potrzebuje w terminie 26.07-09.08.

Zobacz w Banku Kwater. Polecam app. Ostoic w Orebic.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 12.12.2016 18:18

Magda O. napisał(a):Witam,
mam pytanie do tych, co byli w Žuljanie:

Co do pierwszego miejsca, może się uda dojść :?: , natomiast dwa pozostałe miejsca, próbowałam w tym roku zdobyć od strony drogi biegnącej do Trstenika, ale gdy doszliśmy do końca lasku i zobaczyliśmy, jak pionowa ściana dzieli nas od linii brzegowej, to odpuściliśmy sobie. Co prawda różne bambetle plażowe leżały w owych zatoczkach, ludzi zero 8O, a że było to w porze obiadowej, to nie wiem, czy nie zostają tam one na stałe, a właściciele, drogą wodną udali się na posiłek.
W Żuljanie nie stacjonowałam, byłam tam dwa razy na plaży, i też zwróciłam uwagę na owe miejsca do ewentualnego plażowania.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 12.12.2016 22:01

Z napisał(a):wydaje mi się że ktoś już był w tej kwaterze(jest coś w relacjach),do tych dwóch najbliższych miejsc plażowania to z tego co pamiętam jest bardzo utrudniony dostęp(stromo) i nie jestem do końca pewien ale ten pierwszy jest za ogrodzeniem z siatki.


elka21 napisał(a):Co do pierwszego miejsca, może się uda dojść :?: , natomiast dwa pozostałe miejsca, próbowałam w tym roku zdobyć od strony drogi biegnącej do Trstenika, ale gdy doszliśmy do końca lasku i zobaczyliśmy, jak pionowa ściana dzieli nas od linii brzegowej, to odpuściliśmy sobie. Co prawda różne bambetle plażowe leżały w owych zatoczkach, ludzi zero 8O, a że było to w porze obiadowej, to nie wiem, czy nie zostają tam one na stałe, a właściciele, drogą wodną udali się na posiłek.
W Żuljanie nie stacjonowałam, byłam tam dwa razy na plaży, i też zwróciłam uwagę na owe miejsca do ewentualnego plażowania.


Dzięki. Tak pomyślałam, że mielibyśmy blisko z tej kwatery. Może trzeba będzie zaopatrzyć się w jakieś pływadło ;)
Pozostaje jeszcze plaża Vučine, tylko czy tam nie będzie dużo ludzi?... jeśli pojedziemy, to pod koniec czerwca, więc może nie...
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 12.12.2016 22:34

Jeśli dotrzesz na Vucine to nie schodź schodami w dół tylko udaj się dalej tak jak droga prowadzi(ok.300-400m) aż do polanki z której po przejściu przez nabrzeżne krzaki(są przejścia) dotrzesz na skałki które są między Vucine a golasami.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 13.12.2016 15:19

Z napisał(a):Jeśli dotrzesz na Vucine to nie schodź schodami w dół tylko udaj się dalej tak jak droga prowadzi(ok.300-400m) aż do polanki z której po przejściu przez nabrzeżne krzaki(są przejścia) dotrzesz na skałki które są między Vucine a golasami.

O, dobrze wiedzieć, dziękuję :papa:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 14.12.2016 00:27

Witam miłośników półwyspu Peljesac.
Zaczynam szukać miejsca na nasze przyszłoroczne wakacje. Tym razem wyjazd najprawdopodobniej ze znajomymi. Dwie rodziny 2+1 (dzieci po 10 lat).
Jednym z pomysłów jest Peljesac. Szukamy miejscowości z bankomatem, sklepami, konobami by wieczorem można było pospacerować, pójść na lody itp.
Dlatego myślę o Orebicu i w związku z tym mam pytania:
1. Czy prócz tej plaży:
https://www.google.pl/maps/search/orebi ... 312!8i6656
są inne blisko zabudowań na które łatwo się dostać pieszo, najlepiej aby była żwirkowa z łagodnym zejściem do wody oraz chociaż odrobiną cienia (piaskowa Trestnica odpada).
2. Czy jest jakaś inna miejscowość na półwyspie, która spełniałaby nasze potrzeby?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 14.12.2016 02:03

Trstenica jakoś specjalnie piaszczysta nie była, raczej drobny żwirek + kamyki, ale za to zejście do morza przyjemne i bezpieczne.
szery
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szery » 14.12.2016 22:39

Trpanj
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 14.12.2016 23:07

Dawigs napisał(a):Witam miłośników półwyspu Peljesac.
Zaczynam szukać miejsca na nasze przyszłoroczne wakacje. Tym razem wyjazd najprawdopodobniej ze znajomymi. Dwie rodziny 2+1 (dzieci po 10 lat).
Jednym z pomysłów jest Peljesac. Szukamy miejscowości z bankomatem, sklepami, konobami by wieczorem można było pospacerować, pójść na lody itp.
Dlatego myślę o Orebicu i w związku z tym mam pytania:
1. Czy prócz tej plaży:
https://www.google.pl/maps/search/orebi ... 312!8i6656
są inne blisko zabudowań na które łatwo się dostać pieszo, najlepiej aby była żwirkowa z łagodnym zejściem do wody oraz chociaż odrobiną cienia (piaskowa Trestnica odpada).
2. Czy jest jakaś inna miejscowość na półwyspie, która spełniałaby nasze potrzeby?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Co do tej plaży na zdjeciu: jestem na niej bywalcem od paru lat. Co roku jest coraz lepiej, plaża wyczyszczona, nie ma żadnych jeżowców w wodzie. W pobliżu, a w zasadzie tuż obok znajdują się plaże należące do hoteli, ale można z nich bez problemu korzystać: INDIAN HOTEL, dawny OREBIC GRAND HOTEL). Te plaże przy hotelach maja żwirek. Na plażę Trstenica nie chętnie chodzilem, jakoś tak mi nie odpowiadał "żwirek".
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 14.12.2016 23:20

wojstar napisał(a):
Dawigs napisał(a):Witam miłośników półwyspu Peljesac.
Zaczynam szukać miejsca na nasze przyszłoroczne wakacje. Tym razem wyjazd najprawdopodobniej ze znajomymi. Dwie rodziny 2+1 (dzieci po 10 lat).
Jednym z pomysłów jest Peljesac. Szukamy miejscowości z bankomatem, sklepami, konobami by wieczorem można było pospacerować, pójść na lody itp.
Dlatego myślę o Orebicu i w związku z tym mam pytania:
1. Czy prócz tej plaży:
https://www.google.pl/maps/search/orebi ... 312!8i6656
są inne blisko zabudowań na które łatwo się dostać pieszo, najlepiej aby była żwirkowa z łagodnym zejściem do wody oraz chociaż odrobiną cienia (piaskowa Trestnica odpada).
2. Czy jest jakaś inna miejscowość na półwyspie, która spełniałaby nasze potrzeby?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Co do tej plaży na zdjeciu: jestem na niej bywalcem od paru lat. Co roku jest coraz lepiej, plaża wyczyszczona, nie ma żadnych jeżowców w wodzie. W pobliżu, a w zasadzie tuż obok znajdują się plaże należące do hoteli, ale można z nich bez problemu korzystać: INDIAN HOTEL, dawny OREBIC GRAND HOTEL). Te plaże przy hotelach maja żwirek. Na plażę Trstenica nie chętnie chodzilem, jakoś tak mi nie odpowiadał "żwirek".


Dziękuję za rzeczową odpowiedź. Jak z obłożeniem na tej plaży? Czy może być problem z miejscami? Z tego co widziałem na filmach na youtube to długa nie jest i na wysokości hotelu Indijan przechodzi w skalistą. Jak z dnem w tym miejscu, czy szybko opada czy też można przejść parę metrów? Czy możesz polecić apartmen blisko tej plaży? Wczoraj napisałem do widocznej na Google street Villi Iva i już dostałem odpowiedź a ceny nawet przystępne jak na pierwszą linię i niby 4 gwiazdki tego przybytku :) Będę wdzięczny za informacje.
PS. Planowany termin pobytu to 27/28.06.2017 - 08.07.2017.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 294
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone