Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kempingi które warto polecić ....

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2017 09:17

dabik napisał(a):dzieki za szybkie info ale niestety tam juz: Not available for selected dates. :(

Zdecydowanie najwięcej kempingów z basenami jest na Istrii.
W południowej Dalmacji bardzo mało.
sirus25
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 02.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirus25 » 11.08.2017 11:10

Czy ktoś poleci jakiś sprawdzony camp na północy Chorwacji Kvarner lub KRK
Rozważam wyjazd z własnym namiotem 4 os (2 dorosłych plus 2 dzieci)
Najlepiej kamping z basenem
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2017 11:48

sirus25 napisał(a):Czy ktoś poleci jakiś sprawdzony camp na północy Chorwacji Kvarner lub KRK
Rozważam wyjazd z własnym namiotem 4 os (2 dorosłych plus 2 dzieci)
Najlepiej kamping z basenem

Kvarner
http://www.avtokampi.si/kampi.asp?drzav ... obmocje=20
Z basenem
http://www.camps-cres-losinj.com/si/kamp-cikat.aspx

Krk
http://www.avtokampi.si/kampi.asp?drzav ... r=1&otok=6
Z basenem
https://www.camping-adriatic.com/sl/kamp-krk-politin
katatek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) katatek » 11.08.2017 22:36

Dzień dobry:)

My ruszamy w niedzielę w składzie 2+2, w ciemno, rok temu byliśmy tak pięć dni na Rabie (nie bardzo nas wyspa urzekła) i potem dwa tygodnie na campingu Lili na Hvarze (Jagodna). W tym roku chcielibyśmy w nowe miejsce, chyba dalej jeszcze na południe, myślę o Korculi albo o Peljesacu - czy macie tam campingi godne polecenia podobne do Lili?
Czyli:
- mały, dość prosty camping (bez basenów, animacji, knajp itp.)
- w stosunkowo dzikim pięknym miejscu
- z własną fajną dla dzieci plażą
- taki właśnie rodzinny a nie imprezowy
?

Przeczytałam cały wątek o campingach na Peljesacu i dalej nic nie wiem...
Będę wdzięczna za rady!
Pozdrowienia,
Kasia
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 12.08.2017 08:44

Niektóre Twoje oczekiwania spełnia Vala camp w Mokalo koło Orebica.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.08.2017 11:01

katatek napisał(a): ... myślę o Korculi albo o Peljesacu - czy macie tam campingi godne polecenia podobne do Lili?
Czyli:
- mały, dość prosty camping (bez basenów, animacji, knajp itp.)
- w stosunkowo dzikim pięknym miejscu
- z własną fajną dla dzieci plażą
- taki właśnie rodzinny a nie imprezowy ...

Jak Peljesac to może Vrila w Trpanj, ewentualnie kempingi w Mokalo ... Vala, Ponta, sąsiadują ze sobą i dzielą plażę podobną do Lili też pod klifem. Na Ponta jest mały basenik ale obowiązku korzystania nie ma ;) dla namiotów piękne miejscówki mają. Mi wydał się świetny i bardzo klimatyczny i z namiotem na pewno bym na nim zakotwiczyła. Jednak byliśmy z przyczepą a dla przyczep i kamperów już takich super miejsc nie mają :( Zakotwiczyliśmy więc na Nevio pod Orebicem, jest większy ale też super. Ma basenik i restaurację na swoim terenie co zupełnie nie robi z niego miejsca przepełnionego komercją. Ma dużą plażę, luźną bo tylko goście kemp. Położony na klifie, wiele miejscówek z widokiem na morze. Do centrum Orebic 15-20 min. pieszo, konzum i bankomat po przeciwnej stronie ulicy. Ceny w knajpie kempingowej nie odbiegają od tych na mieście a widoczek z niej bezcenny.
Opisywałam go już dokładnie gdzieś na forum.
katatek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) katatek » 12.08.2017 17:20

Dzięki wielkie.

Vrila i tak jest zaraz obok, jak zjedziemy z promu, Mokalo też mam na liście, myślę jeszcze o Loviste i o miejscowości Zuljana...

Chyba skończy się objazdem całego półwyspu:)

Pozdrowienia!
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.08.2017 18:32

katatek napisał(a):Dzięki wielkie.

Vrila i tak jest zaraz obok, jak zjedziemy z promu, Mokalo też mam na liście, myślę jeszcze o Loviste i o miejscowości Zuljana...

Chyba skończy się objazdem całego półwyspu:)

Pozdrowienia!

Loviste jest już na końcu świata, ma swoich zwolenników - nawet odwiedziliśmy ale jakoś mnie nie przekonał. To dobre miejsce dla kogoś kto chce odciąć się od świata na jakiś czas. Daleko wszędzie, więc jeśli chce się trochę pozwiedzać to kiepska miejscówka.
Ostatnio edytowano 15.08.2017 18:22 przez gusia-s, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Mało ludzi , dużo gwiazdek w sierpniu - czy to możliwe ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.08.2017 17:13

SingSing74 napisał(a):
veyron napisał(a):Witam


Czy ktoś ze stałych bywalców forum będzie w stanie polecić camping w którym w sierpniu bez problemu (albo przynajmniej z niewielkim ) uda się znaleźć wolne miejsce ? Najlepiej pod Campera.


Może Prapratno na półwyspie Pelješac? Nie byłem ale w jednej z relacji stwierdzono, że z miejscem nie ma dużego problemu nawet w sezonie. Jednak relacja była sprzed kilku lat więc co nieco mogło się zmienić. Napisz do nich teraz i się zorientuj jak u nich z wolnym placem.

http://www.duprimorje.hr/index.php/auto-kamp-prapratno

Jeśli nie ten, to poszukaj kempingów, które spełniają twoje wymagania i próbuj rezerwować.


Byłem w Prapratno.
Z miejscem nie będzie raczej problemu.
Dużo cienia.
Niestety nie mają >3,5 *
Mają za to ładną plażę.

Pzdr
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 17.08.2017 00:16

Jak to jest na kempingach, płaci się za auto i namiot?
Czy na przykładzie tego cennika możecie podpowiedzieć ile zapłacimy za 2 osoby dorosłe, jedno dziecko poniżej 3 lat i jedno 6 lat?
http://www.duprimorje.hr/index.php/auto-kamp-prapratno
Szukamy czegoś ciekawego na przyszły rok w terminie 11.08-25.08.2018, zastanawialiśmy się nad Cikat ale ceny mają spore.
Dodam że namiot mamy duży na parcelę min 60m2.
Jeśli w złym temacie napisałem to proszę o przeniesienie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2017 00:21

pabbllo_ldz napisał(a):Jak to jest na kempingach, płaci się za auto i namiot?
Czy na przykładzie tego cennika możecie podpowiedzieć ile zapłacimy za 2 osoby dorosłe, jedno dziecko poniżej 3 lat i jedno 6 lat?
http://www.duprimorje.hr/index.php/auto-kamp-prapratno
Szukamy czegoś ciekawego na przyszły rok w terminie 11.08-25.08.2018, zastanawialiśmy się nad Cikat ale ceny mają spore.
Dodam że namiot mamy duży na parcelę min 60m2.
Jeśli w złym temacie napisałem to proszę o przeniesienie.

http://www.duprimorje.hr/index.php/cijenik

Na tym kempingu płacisz za wszystko oddzielnie + taksa.
Termin sierpniowy na kempingach jest najdroższy.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 19.08.2017 20:52

Szybkie pytanie czy warto dopłacać do parceli premium na kempingu Cikat na Mali Losinji?
Ogólnie kemping wart swojej, nie małej, ceny?
A może polecicie jakieś kempingi z zatoką i płytką wodą dla dzieci?
Ważne dla nas to czystość i jakość toalet, wiadomo dzieci.
Najmłodsze będzie miało za rok 1.5 roku.
Dzięki Januszu za odpowiedź.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.08.2017 20:56

Na kempingu Cikat nie byłem.
Na innych kempingach wybierałem parcele najtańsze.
Jak ktoś chce trochę więcej luksusu na kempingu - wybiera parcel Premium :wink:
gmarcin1978
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gmarcin1978 » 21.08.2017 10:57

Witajcie Szanowni

Ostatnie pół roku studiowania forum:) pozwoliło i mi spędzić cudowny urlop na Pag'u i od razu dzielę się spostrzeżeniami z odwiedzonych kampów:

Jechaliśmy w 2 auta (4 osoby dorosłe i 5 dzieci). Jesteśmy zwolennikami małych kameralnych campingów i dlatego wybór padł na camp Kanić i Drażica za Novalją na Pagu. Błędem jak się okazało był brak rezerwacji z naszej strony ale mając na uwadze czas przyjazdu na Pag byliśmy spokojni że coś się znajdzie tym bardziej że na rezerwie był Strasko lub Planić, czy Puntica na wjeździe na Pag. Na tych 2 kampach (Drazica i Kanic) niestety miejsc nie było ale po 5 minutach poszukiwań wylądowaliśmy na campie NAVIS - nowy kamp pachnący jeszcze farbą z czystych toalet. (ciekawostka: ceramika sanitariatów z polskiej firmy Koło)

Polecamy za ciszę, za spokój, za bliskość do morza, za sympatycznych właścicieli i ogólną infrastrukturę. Camp zdecydowanie się dopiero organizował. Za rok ma być już sklep i jakaś knajpka - tak wynikało z rozmów z obsługą. Na campie jest rozmieszczonych sporo wiat krytych strzechą co daje upragniony cień przy których można się rozbijać - kapitalna sprawa. Skrzynki z prądem dość gęsto rozmieszczone a przy skrzynkach dodatkowo kranik z wodą - rewelacja. Cena: auto, namiot, 2 os. dorosłe, 5 letnie bliźniaki i 10 latka = 36,5 euro

Dzień przez Pagiem nocowaliśmy jeszcze przy Jeziorach Plitvickich na campie Korana, który tu był polecany i podtrzymuję dobre zdanie o nim. Świetne miejsce na wypad skoro świt na jeziora.

I jeszcze wróćmy do Pagu: Po kilku na dniach błogiego nic nie robienia na campie Navis pod kątem dzieci przenieśliśmy się na camp Strasko. Zdecydowanie nie nasze klimaty z uwagi na wielkość campu ale pod dzieci rewelacja. Ostatecznie nie było tak źle i nawet tam udało nam się odpocząć, a dzieci były zachwycone basenami, placami zabaw i animacjami, które Strasko oferowało.

Pozdrawiam serdecznie
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.08.2017 12:24

pabbllo_ldz napisał(a):Szybkie pytanie czy warto dopłacać do parceli premium na kempingu Cikat na Mali Losinji?
Ogólnie kemping wart swojej, nie małej, ceny?
A może polecicie jakieś kempingi z zatoką i płytką wodą dla dzieci?
Ważne dla nas to czystość i jakość toalet, wiadomo dzieci.
Najmłodsze będzie miało za rok 1.5 roku...

Osobiście nie byłam na Cikat ale obecny też tu na forum kolega marecc recenzował ten kemp. na innym forum, którego oboje jesteśmy użytkownikami. Post nie będzie widoczny dla nieużytkowników tamtego forum dlatego zacytuję fragmenty recenzji:

"Jeżeli jedziesz z dziećmi to jest fajny, aquapark działa od 11 do 19tej i zapewni dobrą zabawę (woda słona z morza, czysta, nie za ciepła (ok 22-24C). Na Straśko w tym czasie przekraczała 30C.
dodatkowo od chyba 15 do 20 działa (albo od 17) mini klub dla dzieci (powyżej 4 lat mogą zostawać same). Na terenie campingu nie ma placu zabaw (jest taki 100 letni w rozsypce). Łazienki są czyste i jest ich wystarczająco jak na obłożenie campingu ok 50-60%. Camping jest bardzo stromy i rowerem ciężko od morza w górkę jechać. Piękna trasa rowerowa betonowa z lat 80tych, po przynajmniej kilka kilometrów w każdą stronę wzdłuż wybrzeża - ale wąsko i czasami stromo. Fajna obsługa w recepcji, lubią Polaków.
...
W knajpce jedzenie słabe, a w sklepie na campingu baardzo drogo. Kawałek od campingu jest lidl i super konzum z cenami znośnymi.
Ciszna nocna aż piszczy, słychać tylko cykady, lub animacje (rzadko na aquaparku jakaś mała imprezka).
bardzo chętnie tam kiedyś wrócimy
... dla dzieci plaża kiepska - bardzo stroma, w morzu szybko głęboko. Kilka minut rowerem i są 2 piaszczyste plaże przy hotelach, ale ludzi tam tłum."

opinia innego forumowicza:

"Kemping jest dość duży, ale bez przesady. Położony tarasowo. Większość miejsc nieparcelowana, co moim zdaniem jest atutem. Rotacja duża. Nawet jak rano nie ma miejsc, wieczorem już pewnie coś się znajdzie.
W porównaniu do kempingów, które odwiedziłem w Chorwacji, tu jest zdecydowanie najbrudniej. Łazienki sprzątane regularnie,ale mimo to niewystarczająco.
Obsługa niezbyt wylewna. Generalnie nie lubią dodawać sobie pracy. Spotkałem już lepszą.
Aquapark fajny. Na zdjęciach wygląda na większy. Woda w basenach słona. Mali i duzi będą tu się dobrze bawić.
Plaża morska kamienista i dla małych dzieci nieprzyjazna. Szybko robi się głęboko. Obok kempingu jest plaża ze sztucznie nawiezionym piaskiem, ale tam jest brudno i robi się błoto.
Dookoła Cikatu jest fajna ścieżka pieszo-rowerowa. Można nią dojechać do Mali Losinj.
Obok kempingu lidl i konzum, więc z zakupami nie ma problemów. Nie opłaca się nawet jechać autem, o ile ma się rowery.
Nie ma placu zabaw dla dzieci. Jest natomiast sala zabaw z kulkami dla maluchów.
Ogólna ocena to 4/5. Trzeba mieć na uwadze, że jak już się przepłynie na wyspę to za dużej alternatywy nie ma. "

i jeszcze jedna:

"Sam kemping jakiegoś wielkiego wrażenia na mnie nie zrobił. Jest dużo miejsc nieparcelowanych, dużo miejsc zacienionych ale i z tego cienia może lać się żywica do tego dość stromo - dojechać rowerem z plaży do basenu - trzeba mieć krzepę w nogach. Basen moim zdaniem jest lekiem na cale zło - jest super - ale też może dlatego że jest nowy - ludzie z okolic przyjeżdzają do niego i muszą sporo płacić a tu mamy go kiedy chcemy. Dzieci niestety narzekały że słona woda w nim - to fakt - z drugiej strony jesteśmy nad morzem :).
Okolica też fajna sporo możliwości rowerowych. Można podjechać do miasta (można też podejść to naprawdę nie tak daleko) ale też traska brzegiem morza pomimo super lokalizacji - to dość niebezpieczna dla dzieci czy nawet do mijania osób jadących z naprzeciwka."


Kemping do tanich nie należy ale poza ścisłym sezonem tanio można na nim być z kartą ACSI (17 eu). Jeśli nie Cikat to może właśnie Strasko na Pagu? Na pewno ma lepszą plażę pod dzieci jak i teren bardziej płaski a ACSI też działa.

gmarcin1978 napisał(a):... wylądowaliśmy na campie NAVIS - nowy kamp pachnący jeszcze farbą z czystych toalet...
Jak oceniasz dojazd od głównej drogi do tego kempingu dla auta z przyczepą 230 cm szer.? czy jest szuter i czy bardzo wąsko i stromo? Porównując do zjazdu na np. Drazice - bo tam zjeżdżaliśmy i wyjazd łatwy nie był tym bardziej gdy spotkaliśmy naprzeciw zjeżdżającego kampera i zestaw z przyczepą. Było ciężko i nerwowo nie powiem, ale jakoś się wydostaliśmy. Na przyszłość jednak wolę unikać takich ekstremalnych tras, tym bardziej, że mamy dużo większą budę niż wtedy. Na zdjęciach kempingu widzę budki podobnych rozmiarów więc domyślam się, że dojazd zły nie jest ... choć z drugiej strony na Sv. Duchu na Pagu też spore widzieliśmy a potem się okazało, że stoją na tym kempie od lat i nie zamierzają wyjechać spowrotem :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kempingi które warto polecić .... - strona 59
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone