Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Živogošće Porat, czyli wielkopolski zwiad chorwacki...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 10.01.2017 21:19

Jesteś pierwszy z Trogirem :wink:

Powiem Ci, że fajnie się u Ciebie prezentuje, te chmury dodają mu uroku a jednocześnie dostojności :)

A Velika Duba - no cóż, podoba mi się i z chęcią na nią wpadnę przy jakiejś kolejnej wizycie na Makarskiej Riwierze :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 10.01.2017 22:08

Nefer napisał(a):A czy po przejściu bory, woda w morzu stała się wyraźnie chłodniejsza? My czegoś takiego doświadczyliśmy na Pagu w rejonie Mandre/Simuni.


Zdecydowanie zimniejsza...na pewno kilka ładnych stopni. Na początku pobytu wchodziliśmy jak do wanny, pierwsze dwa dni po przejściu bory już tak się nie dało...chociaż ostatnio zmieniłem podejście do określeń zimne i zimniejsze :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

CROnikiCROpka napisał(a):A Velika Duba - no cóż, podoba mi się i z chęcią na nią wpadnę przy jakiejś kolejnej wizycie na Makarskiej Riwierze :)


ja też ją odwiedzę jeszcze w tym roku...dam jej drugą szansę :D

tyniolek napisał(a):O ja, dawno mnie tu nie było :o a tu nawet Hvar zaliczony :hearts: Riwierę mam do poprawki, Twoje zdjęcia z Velikej Duby mi akurat urwały! :D


Hvar tylko liźnięty, a Riwierę też będziemy poprawiać...albo kontynuować...Duba dostanie drugą szansę i mam nadzieję, że się tym razem obroni sama :oczko_usmiech:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 10.01.2017 23:01

Tym zdjęciem morsowym :wink: , to mnie zaskoczyłeś 8O .
W takim razie, w wodach Jadranu, uważaj, żebyś się nie ugotował :oczko_usmiech:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 10.01.2017 23:50

Jak zwykle przegapiłam początek :oops: Ale nadrobione- jak masz więcej kotów na zdjęciach to ja poproszę :wink:

Morsowanie uważam za skrajny masochizm, no więc svaka čast 8)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 11.01.2017 13:49

słoma79 napisał(a):chociaż ostatnio zmieniłem podejście do określeń zimne i zimniejsze :mrgreen:

Twardziel z Ciebie, w Chorwacji chyba za ciepło :) .

Pozdr.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 12.01.2017 21:52

W związku z tym, że jest to mój 1000 POST 8O na Cropli, postanowiłem to jakoś uczcić...zabieram Was do Dubrovnika :mrgreen:

09.08.2016 Dubrovnik...i trochę obok...część 1

Wyjeżdżamy rano, wcześnie...kilometry znikają, granica się zbliża :? Dwie kolejki, bierzemy lewą i wtopa...przed nami pięć aut, wszystkie na tablicach z Włoch i...nic się nie dzieje...okazało się, że pasażerowie wszystkich pięciu samochodów byli...hmm...powiedzmy, że zbyt mocno opaleni :roll: próbujemy zagadać z Polakiem obok, nie da rady wpuścić, jadą na dwa auta i się boi, że się zgubi :evil: Na szczęście Chorwaci za nim nie mają tego problemu i już po kilku chwilach wbijamy pod okienko, w którym nikogo nic nie interesuje, ani dokumenty, ani zielona karta...jechać :D
Pogoda niezła, widoki jeszcze lepsze.Wkrótce docieramy do Stonu i słynnych hodowli małż i ostryg...tak to te sznureczki na wodzie :|
Woda w zatoce należy podobno do najczystszych z najczystszych :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

korci, żeby obejrzeć mury obronne, ale Maryśka wrzeszczy jak szalona - "jedź prosto przez...kilometrów", no to jedziemy

Obrazek

w Dubrovniku kierujemy się na parking podziemny w Atlant Centar

https://www.google.pl/maps/place/Atlant ... 18.0891956

gdzie zostawiamy samochód na podziemnym 8) , chłodnym parkingu za jedyne 10kun/h (toaleta free) i spacerkiem (20 min z ochami i ahami ) śmigamy w kierunku Old Town :mrgreen:

Obrazek
niczym nieograniczony Jadran :hearts:

Obrazek

Obrazek

Im bliżej celu tym więcej ludzi, więcej różnych naganiaczy - wycieczki, rejsy, kajaki, pokoje, bilety...wszystko - a ceny coraz bardziej z kosmosu :devil:

Obrazek

Obrazek

Po przejściu bramy kierujemy się od razu na mury...godzina jest wczesna, a temperatura przyjemna, więc nie ma się co zastanawiać. Po obejściu miasta górą, skryjemy się w cieniu jego uliczek.
Wstęp na mury sponsoruje chwilowo MastrerCard...idziemy, jeden kierunek, wokół pełno wrzeszczących i fotografujących azjatów...znaczy jesteśmy we właściwym miejscu :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kajakiem wokół Dubrovnika...chyba najlepsza dostępna wycieczka po mieście :P

W obrębie murów każde miejsce jest wykorzystane do granic możliwości

Obrazek

chodźmy dalej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
te gacie to oni chyba pod turystów tak wieszają :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kominiarzy to mają tutaj dość oryginalnych :lool:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kolejka na wzgórze Srd...nie jechaliśmy, ale chyba niewarta swojej ceny
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tutaj to się ktoś przyjemnie urządził :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

mury się kończą i pora zejść na ziemię...bardzo wypolerowaną ziemię :boss:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

każdy znajdzie coś dla siebie :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Historyczny Dubrovnik żegna nas piękną bramą prowadzącą na cmentarz, na który jednak nie wchodziliśmy.

Obrazek

Wracamy na parking i kierujemy się...w części drugiej dowiecie się dokąd :wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 12.01.2017 22:36

Tysięczny post i Dubrownik - pięknie Ci to wyszło :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 12.01.2017 22:54

CROnikiCROpka napisał(a):Tysięczny post i Dubrownik - pięknie Ci to wyszło :)


Oszczędzałem od wczoraj :mrgreen:

elka21 napisał(a):Tym zdjęciem morsowym :wink: , to mnie zaskoczyłeś 8O .
W takim razie, w wodach Jadranu, uważaj, żebyś się nie ugotował :oczko_usmiech:


Nie lubię gorąca, nawet miałem obawy jadąc do Cro...wszystko ma swój czas, teraz jest czas na morsy za jakiś czas przyjdzie pora na cieplutki Jadran :papa:

ruzica napisał(a):Jak zwykle przegapiłam początek :oops: Ale nadrobione- jak masz więcej kotów na zdjęciach to ja poproszę :wink:

Morsowanie uważam za skrajny masochizm, no więc svaka čast 8)


Na życzenie będzie odcinek dodatkowy o futrzakach...jak dobrze rozumiem svaka čast oznacza dobrą robotę, gratulacje...czy tak?
Wbrew pozorom nie jest to takie straszne, przeciwnie, przyjemne nawet :oczko_usmiech:

Nefer napisał(a):
słoma79 napisał(a):chociaż ostatnio zmieniłem podejście do określeń zimne i zimniejsze :mrgreen:

Twardziel z Ciebie, w Chorwacji chyba za ciepło :) .

Pozdr.


Zdecydowanie za ciepło...tak do 30 stopni by zupełnie wystarczyło :hut:
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 12.01.2017 23:03

Super :-) Już tak strasznie tęsknię... Dzięki tobie jest mi nieco lżej :-)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 13.01.2017 08:56

JoannaMaxel napisał(a):Super :-) Już tak strasznie tęsknię... Dzięki tobie jest mi nieco lżej :-)


Mi też jest trochę lepiej jak siedzę i przypominam sobie co i jak...na szczęście do powrotu do domu jest jeszcze kilka dni, więc mam w planie jeszcze kilka odcinków :papa:
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 13.01.2017 09:39

Witam serdecznie,czesto tu wchodze,ale mało pisze :D ..cześć druga?czyżby KUPARI? Moja 1 Chorwacja to właśnie Peljesac z wycieczkami na Korcule,Dubrovnik ale najwieksze wrazenie zrobiła na mnie ZATOKA UPADŁYCH HOTELI w Kupari,polecam a i SRD jest fajny,najlepiej autem,jak kazdy zakręt rzeba brać na 2 razy,ale ten widok... :D pzdr
Załączniki:
IMG_0402.JPG
wszystko na dziko,czułem sie jak odkrywca
IMG_0488.JPG
Polscy złomiarze by mieli raj
IMG_0415.JPG
Troche jakby mgła była ale widok z SRD na Dubrovnik powala,tylko strasznie tam zimno na górze
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 13.01.2017 09:42

sorki wybaczcie ,to moje pierwsze podpisy pod fotkami i pomieszałem :) mgła i zimno to SRD ,ale warto a Kupari powala,tylko troszke pogoda zawiodła
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 13.01.2017 17:13

Witam kolejnego czytelnika...tak, w drugim dubrovnickim odcinku spojrzymy z góry na Dubrovnik i odwiedzimy Kupari...i coś jeszcze :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.01.2017 18:37

słoma79 napisał(a):W związku z tym, że jest to mój 1000 POST 8O na Cropli, postanowiłem to jakoś uczcić...zabieram Was do Dubrovnika :mrgreen:


Oooooo, jak miło :oczko_usmiech:

Po co ja mam włazić na te mury (w Dubrowniku byłam już chyba 7 razy, a na murach 0 8O ) skoro już je 435774 razy w różnych relacjach widziałam :roll: :mrgreen: :smo:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 14.01.2017 15:18

słoma79 napisał(a):W związku z tym, że jest to mój 1000 POST 8O na Cropli, postanowiłem to jakoś uczcić...zabieram Was do Dubrovnika :mrgreen:



Noooo, pięknie uczciłeś :hearts: Dubrownikiem... moja miłość, gdy jeszcze nie znałam Korčuli :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Živogošće Porat, czyli wielkopolski zwiad chorwacki... - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone