Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba..

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aga1077
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 16.08.2007
Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga1077 » 18.01.2010 12:36

Witam doświadczonych forumowiczów,
Mam pytanko po przewaleniu dużej ilośi postów nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania...więc piszę. Wybieramy się do Igrane, po prześledzeniu postów dowiedzieliśmy się ze najlepiej jest korzystac z plaży nie w centrum Igrane ale iśc w stronę Zivogosce.Moje pytanie brzmi jak daleko jest między tymi dwoma miejscowościami, i jak to jest z Zivogosce Blato i Mała Duba, są one obok siebie ?Bo na mapie widzę tylko Zivogosce i tyle. Która miejscowosc jest zaraz po Igrane Blato czy Mala Duba ?Wiadomo że w Mała Duba są piękne plaże. Jak daleko jest to od Igrane? i czy w ogóle do Zivogosce można przejśc jakimś deptakiem wzdłuż morza czy trzeba użyc auta.
Dziękuję i pozdrawiam
Aga
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.01.2010 13:13

http://www.mein-kroatien.info/karten/split.html

klikać do oporu, aż powiększy się do żądanych rozmiarów
Pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 18.01.2010 13:21

Między Igrane a Zivogosce biegnie droga raczej średnio uczęszczana przez samochody tak więc spokojnie w 1/2 h spacerkiem dotrzecie do Zivogosce Poratgdzie jest bardzo fajna plaża.

To jest widok z plaży w Poracie na Igrane.

Pozdrav
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 18.01.2010 13:36

Rysio napisał(a):To jest widok z plaży w Poracie na Igrane.


To mi bardziej wygląda na panoramę Igrane niż widok plaży :)
ewutka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewutka » 18.01.2010 13:42

Aga1077 napisał(a):...jak to jest z Zivogosce Blato i Mała Duba, są one obok siebie ?Bo na mapie widzę tylko Zivogosce i tyle. Która miejscowosc jest zaraz po Igrane Blato czy Mala Duba ?


Jadąc z północy na południe w stronę Dubrownika:
Igrane -> Zivogosce Porat -> Zivogosce Mala Duba -> Zivogosce Blato

Zivogosce posiada powiedzmy dzielnice/wsie Porat, Mala Duba, Blato usytuowane nad morzem i Murava i Strnj u podnóża Biokova.

Odległość między nimi kilkukilometrowa.

Pozdrav 8)
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 18.01.2010 13:46

armar napisał(a):
Rysio napisał(a):To jest widok z plaży w Poracie na Igrane.


To mi bardziej wygląda na panoramę Igrane niż widok plaży :)

Mała literka z, a ile zmienia. :)
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 18.01.2010 14:22

Dasuch napisał(a):Mała literka z, a ile zmienia.


Upss :oops: co racja to racja
:? trzeba dokładniej czytac
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 18.01.2010 14:52

W Igrane jest świetna plaża pod piniami za plażą hotelu Punta w stronę północną. W ogóle nie trzeba chodzić na plażę główną albo do sąsiednich miejscowości bo ta jest naprawdę super...
bro
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bro » 19.01.2010 00:58

Podpisuję się pod wypowiedzą Tomasza.
W Igrane byłem w tamtym roku. Spokojniejsza plaża jest też za asfaltowym boiskiem do piłki nożnej (bramki stoją) zamienionym w parking dla samochodów. Jest to już za "deptakiem" w stronę Zivogosce.
Zrobiliśmy sobie jednego wieczory wypad do Zivogosce w okolice hotelu. Spacerek 30/40 minut. A powrót w zupełnych ciemnościach tylko przy blasku księżyca i gwiazd :) Polecam wziąć statyw bo ładny widok na Igrane jest.
Aga1077
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 16.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga1077 » 19.01.2010 12:27

Witaj bro!!!
Dziękuję wszystkim za przydatne odpowiedzi.
A do Ciebie bro mam pytanie. Wybraliśmy villę Sulenta, z tego co doczytałam Ty też tam byłeś, możesz mi coś przyblizyc ?
Jak daleko tak naprawdę jest do morza, bo na stronie 150 m ale właściciel pisze 70m. Strome podejście pod górę? Mamy wózek do pchania..
Właściciel pisze także o grillu, ale ni eposiada zdjęc, jest tam możliwosc posiadówki przed domem przy grillu czy raczej odpada. No i jaki jest widok z drugiej strony domu, bo tam nam wychodzą dwa balkony ( mamy A6+2 ) nie przypadkiem na ulicę jakąś ruchliwą, bo z mapki tak to wygląda.
dzięki wielkie
bro
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bro » 21.01.2010 02:21

Byłem tam w 6 osób. 3 pary. Zajęliśmy tą górę(2 piętro). Na dole są 2 pokoje do spania do których nie można mieć żadnych zastrzeżeń (mają widok na góry). Z salonu rozciąga się przepiękny widok, że te drzwi się przesuwają wpadliśmy w połowie wyjazdu, a bardziej ja :) W łazience gdzie jest wanna minusem jest słaby odpływ. Trzeba czekać, aż spłynie woda po kąpieli - to chyba jedyny minus łazienki. Jest czysto i schludnie. Nie ma jakichś marmurów, ale wcale tego nie wymagaliśmy :D
Na górze są też 2 pokoje. Ten po prawej jest również ładny i posiada widok na góry. Ten po lewej mały i z jakąś obdrapaną ścianą, nikt tam nie nocował, więc się nie przejmowaliśmy. Pewnie na wiosnę odmalują. Łazienka nie wiem bo nie korzystałem, ale raczej OK. Klimy brak, ratowaliśmy się wentylatorem pożyczonym od ojca właściciela.
Starszy Pan, z którym ciężko było się porozumieć po ang, niem itd., ale od czego są wnuki :) Dziewczynka mała, a po angielsku naginała lepiej od nas :D Więc spokojnie można się wszystkiego wypytać jej, gdzie jest dobry sklep itp.
Do morze jest...ciężko powiedzieć, ale tj 2/3 minuty drogi spacerkiem. Idzie się pod górę/lub w dół :lol: Nie ma schodów, więc z wózkiem dacie race (lekko na około). Jeśli to spacerówka, więc lekka będzie i dacie w zupełności radę pchać ją pod górę.
Co do grill. Nie ma takiego na wolnym powietrzu. Jest taki zabudowany przy kuchni letniej. Raczej Starszy Pan go obsługiwał. My nie korzystaliśmy. Dość mamy grill w PL, na każdej działce i jeziorze jemy tą spaleniznę :D
Co do siedzenia na zewnątrz budynku. Nie ma jako takiego miejsca. Są krzesła i stół, ale rodzina właściciela przy nim z reguły siedzi lub ich dzieci się bawią. Choć nie stoi na przeszkodzie byście z wizytą poszli. Wiem, że wolą piwo PL niż wódkę ;) My siedzieliśmy u siebie na tarasie.
Widok na morze jest przepiękny, nic nie zasłania Hvar'u.
A po drugiej stronie widzimy góry....aż dech zapiera :D
Uliczka jest bardzo spokojna, jak cała wioska. Więcej aut jeździ u mnie na uliczce osiedlowej niż tam.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to zadawaj. Odpiszę jak będę na forum ;) Czasem zaglądam.
NIe ma
Aga1077
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 16.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga1077 » 21.01.2010 10:55

Dziękuje za obszerną informację:)Trochę się zmartwiłam tą górą do pokonywania z wózkiem..No ale damy radę:)No i tym grillem, Ivo z którym koresponduję ( nie wiem czy to właściciel czy może syn właściciela )zapewniał że jest to miejsce dla wczasowiczów, niezręcznie trochę się wcinac w rodzinkę...Więc wg Ciebie spokojnie mogę rezerwowac tą villę ?
Nam jako trzeciej rodzince przypadło własnie nocowac na górze, tam gdzie jest ten odprapany pokój mam nadzieję że odmalują..Ale ze zdjęc wygląda na to że ten pokój ze skosami na górze ma widok na morze, Ty piszesz że widok na góry...nie wiem może mają więcej takich apartamentów..
Czy masz może jakieś fotki ze środka ?jeśli mogę prosic to mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pozdrawiam
yanopodkivano
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2118
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanopodkivano » 21.01.2010 10:56

Jako przyczynek do dyskusji o wyższości Igrane nad Żivogosce (lub vice versa) zacytuję żart pewnego mieszkańca Igrane.
"Pyt.: Co jest najlepszego w Żivogosce?
Odp.: Najlepszy w Żivogosce jest widok na Igrane." :lol:
Pozdrav
bro
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bro » 21.01.2010 11:29

Ten pokój z obdrapaną ścianą to zdjęcie nr 10 http://www.igrane.com/sulenta/1_a62k2.htm Widok na morze.

Czy ciężko będzie pchać wózek...nie mnie to oceniać. Dla mnie to był spacerek pod lekko górkę.
ewa-irena
Croentuzjasta
Posty: 434
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa-irena » 21.01.2010 18:18

O Igrane możesz poczytać tu :
forum/viewtopic.php?t=21638
Byłam tam w 2008 roku wprawdzie nie w tym domu o który pytasz , ale całkiem blisko , zresztą tam jest wszędzie blisko .
Pozdrawiam Ewa
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba..
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone