Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba..

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 18.06.2020 15:56

Chyba nie było, pieczywo kupowałem w Plusie.
croPablo
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 12.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) croPablo » 18.06.2020 22:49

Lechoo napisał(a):W Blato jest piekarnia ?


Jest budka przy plaży z pieczywem i w markecie też spory wybór. Byłem 4 razy w Blato.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 19.06.2020 08:33

Dzięki :)
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 19.06.2020 09:44

O godzinie 8:00 podjeżdża samochód z piekarni w Tucepi, chyba. Staje pod tablicą informacyjną.
Dziś kupowałem tam pieczywo, bo plus jeszcze nieczynny
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 19.06.2020 13:27

Restauracje otwarte czy też jeszcze nie ?
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 19.06.2020 13:56

gusia-s napisał(a):To są bardziej oddzielne miejscowości niż dzielnice, rozrzucone w odległości tak co 3 km więc z Poratu do opisanego Blato będzie z 6 km Jadranką, innej drogi nie ma więc nie da się swobodnie np. wzdłuż morza przemieszczać z 1 do 2. Takie info na wszelki wypadek, aby ktoś nie pomyślał, że np. zamieszka w Porat a będzie się przechadzał do Blato ;)

Do Małej Duby się da brzegiem, a przynajmniej dało 10 lat temu - wąską ścieżką chwilami dość wysoko nad poziomem morza (niekoniecznie polecam na spacer z małymi dziećmi, z większymi ale nocą też nie), dalej nie szłam bo doszłam do Jadranki i się cofnęłam.

Lechoo napisał(a):W Blato jest piekarnia ?
gusia-s napisał(a):W 2012 byłam w Zivogosce Blato własnie na kempingu Dole...

gusia-s - na Dole zdaje się była jakaś budka z pieczywem, czy się mylę?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.06.2020 22:24

Tak, na Dole duuuużo tego :)
Był sklepik taki spożywczak (pieczywo, wędlina, mięso, nabiał, warzywa, owoce, napoje, alko).
Była też budka z pączkami itp., jakiś fastfood pizza, palacinki, jeszcze jeden stragan owoców, budka z lodami, stragan z pamiątkami. Poza tym restauracja i mniejsza knajpa nad morzem na granicy z kemp. Boban.
Do tego wypożyczalnia sprzętu wodnego i bankomat :)
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 19.06.2020 22:46

Lechoo napisał(a):Restauracje otwarte czy też jeszcze nie ?

Tak. Działają już. Przy plaży działa też już stragan warzywno owocowy i jakieś namioty z akcesoriami plażowymi.
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 07.07.2020 10:57

W Blato byliśmy 3 razy i w tym roku wybieramy się 4ty. W zeszłym roku można było już dojść wzdłuż morza ścieżką do Żivogośće Porat i dalej. Zrobili odcinek między Mala Duba i Poratem. Można sobie zrobić świetny spacer.
Aponiżej link do filmu "wyjaśniającego" co gdzie.

Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 11.07.2020 18:08

Wróciłem z Blato i jak ktoś szuka spokoju to polecam :mrgreen: W tym roku to w ogóle tak do 4 lipca był mega luz, optem turystów przybywało z dnia na dzień. Brakowało mi tylko piekarni i lepszego sklepu.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Byłem w https://www.facebook.com/VillaBrajkovic i polecam miejscówkę.
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 12.07.2020 00:01

Ta miejscowość tak urzekła moją rodzinkę, że od kilku lat tylko;..... Blato,.... Blato Tato,... Blato tato :mrgreen: Kiedyś spotkałem tam ziomala co mówił, że jest tutaj już ósmy raz z rzędu. Ja byłem tam dopiero trzy razy. Dzieci mówią do mnie; po co zmieniać, jak ty już masz tutaj tylu kumpli, że jesteś jak u siebie :oczko_usmiech: W tym roku też miało być Blato, ale choroba syna unicestwiła wakacje. W przyszłym roku jak dobrze pójdzie to będzie dla odmiany Blato :D :mrgreen:
W pobliżu(dla mnie to tak do 150 km) Blato jest wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Nasze plażowanie w Blato zawsze są przeplatane co 2-3 dni takim wycieczkowym wypadem. BLATO polecam :papa:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 12.07.2020 09:49

pavlo napisał(a): Nasze plażowanie w Blato zawsze są przeplatane co 2-3 dni takim wycieczkowym wypadem. BLATO polecam :papa:

Heh też mam system wakacyjny 3 dni plaża 1 dzień wycieczka :lol:
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 24.07.2020 13:22

Wyżej @rekuc pisze, że jest zrobiona ścieżka pomiędzy Mala Duba i Poratem, czyli w kierunku Igrane. Pytanie, czy może od Poratu w kierunku Igrane też coś "dorobili"? Chodzi o jakieś ścieżki albo coś, żeby nie spacerować asfaltem...
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba.. - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone