Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba..

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bunio
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 18.06.2020 14:56

Chyba nie było, pieczywo kupowałem w Plusie.
croPablo
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) croPablo » 18.06.2020 21:49

Lechoo napisał(a):W Blato jest piekarnia ?

Jest budka przy plaży z pieczywem i w markecie też spory wybór. Byłem 4 razy w Blato.
Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 19.06.2020 07:33

Dzięki :)
raffiu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 19.06.2020 08:44

O godzinie 8:00 podjeżdża samochód z piekarni w Tucepi, chyba. Staje pod tablicą informacyjną.
Dziś kupowałem tam pieczywo, bo plus jeszcze nieczynny
Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 19.06.2020 12:27

Restauracje otwarte czy też jeszcze nie ?
Anai
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 19.06.2020 12:56

gusia-s napisał(a):To są bardziej oddzielne miejscowości niż dzielnice, rozrzucone w odległości tak co 3 km więc z Poratu do opisanego Blato będzie z 6 km Jadranką, innej drogi nie ma więc nie da się swobodnie np. wzdłuż morza przemieszczać z 1 do 2. Takie info na wszelki wypadek, aby ktoś nie pomyślał, że np. zamieszka w Porat a będzie się przechadzał do Blato ;)

Do Małej Duby się da brzegiem, a przynajmniej dało 10 lat temu - wąską ścieżką chwilami dość wysoko nad poziomem morza (niekoniecznie polecam na spacer z małymi dziećmi, z większymi ale nocą też nie), dalej nie szłam bo doszłam do Jadranki i się cofnęłam.

Lechoo napisał(a):W Blato jest piekarnia ?
gusia-s napisał(a):W 2012 byłam w Zivogosce Blato własnie na kempingu Dole...

gusia-s - na Dole zdaje się była jakaś budka z pieczywem, czy się mylę?
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.06.2020 21:24

Tak, na Dole duuuużo tego :)
Był sklepik taki spożywczak (pieczywo, wędlina, mięso, nabiał, warzywa, owoce, napoje, alko).
Była też budka z pączkami itp., jakiś fastfood pizza, palacinki, jeszcze jeden stragan owoców, budka z lodami, stragan z pamiątkami. Poza tym restauracja i mniejsza knajpa nad morzem na granicy z kemp. Boban.
Do tego wypożyczalnia sprzętu wodnego i bankomat :)
raffiu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 19.06.2020 21:46

Lechoo napisał(a):Restauracje otwarte czy też jeszcze nie ?

Tak. Działają już. Przy plaży działa też już stragan warzywno owocowy i jakieś namioty z akcesoriami plażowymi.
rekuc
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 07.07.2020 09:57

W Blato byliśmy 3 razy i w tym roku wybieramy się 4ty. W zeszłym roku można było już dojść wzdłuż morza ścieżką do Żivogośće Porat i dalej. Zrobili odcinek między Mala Duba i Poratem. Można sobie zrobić świetny spacer.
Aponiżej link do filmu "wyjaśniającego" co gdzie.

Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 11.07.2020 17:08

Wróciłem z Blato i jak ktoś szuka spokoju to polecam :mrgreen: W tym roku to w ogóle tak do 4 lipca był mega luz, optem turystów przybywało z dnia na dzień. Brakowało mi tylko piekarni i lepszego sklepu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Byłem w https://www.facebook.com/VillaBrajkovic i polecam miejscówkę.
pavlo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 11.07.2020 23:01

Ta miejscowość tak urzekła moją rodzinkę, że od kilku lat tylko;..... Blato,.... Blato Tato,... Blato tato :mrgreen: Kiedyś spotkałem tam ziomala co mówił, że jest tutaj już ósmy raz z rzędu. Ja byłem tam dopiero trzy razy. Dzieci mówią do mnie; po co zmieniać, jak ty już masz tutaj tylu kumpli, że jesteś jak u siebie :oczko_usmiech: W tym roku też miało być Blato, ale choroba syna unicestwiła wakacje. W przyszłym roku jak dobrze pójdzie to będzie dla odmiany Blato :D :mrgreen:
W pobliżu(dla mnie to tak do 150 km) Blato jest wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Nasze plażowanie w Blato zawsze są przeplatane co 2-3 dni takim wycieczkowym wypadem. BLATO polecam :papa:
Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 12.07.2020 08:49

pavlo napisał(a): Nasze plażowanie w Blato zawsze są przeplatane co 2-3 dni takim wycieczkowym wypadem. BLATO polecam :papa:

Heh też mam system wakacyjny 3 dni plaża 1 dzień wycieczka :lol:
plakon
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 24.07.2020 12:22

Wyżej @rekuc pisze, że jest zrobiona ścieżka pomiędzy Mala Duba i Poratem, czyli w kierunku Igrane. Pytanie, czy może od Poratu w kierunku Igrane też coś "dorobili"? Chodzi o jakieś ścieżki albo coś, żeby nie spacerować asfaltem...
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba.. - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019