Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba..

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 12.02.2018 14:48

hello
na wstępie nie należe do 'kierowników wycieczek' tylko dostałem misje dowiedzieć sie wszystkiego "o i gdzie" więc z uporem maniaka czytam i dopytuje grupa nas duża ale dobrze zorganizowana podrzućcie prosze jeszcze jakieś namiary miejscowych organizatorów wycieczek czy kogoś kto ma busa na wycieczki na miejscu
pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.02.2018 14:55

Wpisz w goole: Zivogosce izleti
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 14.02.2018 14:21

ktoś z was ma mape przejazdu przez słowenie zeby ominąć autostrade????
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 14.02.2018 15:38

dudzis napisał(a):ktoś z was ma mape przejazdu przez słowenie zeby ominąć autostrade????
Rozejrzyj się po forum, użyj "szukajki"
video-objazd-autostrady-slo-konkrety-t50069.html
objazdy-autostrad-w-slowenii-dyskusja-t29291-2010.html?hilit=objazd
:)
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 15.02.2018 08:33

endryu napisał(a):
dudzis napisał(a):ktoś z was ma mape przejazdu przez słowenie zeby ominąć autostrade????
Rozejrzyj się po forum, użyj "szukajki"
video-objazd-autostrady-slo-konkrety-t50069.html
objazdy-autostrad-w-slowenii-dyskusja-t29291-2010.html?hilit=objazd
:)



dzięki
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 25.02.2018 09:41

witam znowu a czy jest ktoś kto wędkował w blato??? albo wiecie czy jest możliwość wykupienia rejsu z wędkowaniem???
carolin7
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) carolin7 » 01.06.2018 23:09

alfa466 napisał(a):A co to za impreza? Może cykliczna jakaś?


Ribarska večer organizowana jest przez tzw. Turističką zajednicę, i leci to mniej więcej tak: Igrane,Porat,Duba,Blato i potem znów od początku,co tydzień w innym miejscu po prostu, zwykle jest we wtorek/środę. Na scenie są jakieś występy,ale nie jest to nic specjalnego,zawsze są jakieś konkursy,np. dječja alka, albo konkurs na przejście po śliskim palu nad wodą,nagrodą jest pršut. Można kupić grillowaną rybkę,czerwone wino,czasem są też naleśniki. To raczej taka atrakcja typowo robiona pod turystów.:)
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 08.01.2019 12:12

Witam!
W tym roku wybór padł na Živogošce a konkretnie na dzielnicę Mala Duba, stąd też moje pytanie, bo wprawdzie kilka informacji już znalazłem, ale są one już sprzed kilku lat, więc chciałbym potwierdzić u osób które były tam w miarę niedawno.
Czy w mieścinie jest sklep i gdzie, czy jest w miarę dobrze zaopatrzony ?
Czy jest bankomat ?
Czy jest jakaś knajpka ?
Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam
Myza
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Myza » 09.01.2019 09:13

Cześć.
W czerwcu jadę pierwszy raz do Chorwacji a dokładniej Zivogosce Blato. Czy są tam jakieś ciekawe ścieżki, które można wykorzystać do biegania godne polecenia. I jakie jest podłoże. Szukałem w internecie ale nie znalazłem żadnych informacji.
Pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano 09.01.2019 10:25 przez Myza, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.01.2019 09:33

Myza napisał(a):Cześć.
W czerwcu jadę pierwszy raz do Chorwacji a dokładniej Zivogosce Blato. Czy są tam jakieś ciekawe ścieżki, którędy można wykorzystać do biegania godne polecenia. I jakie jest podłoże. Szukałem w internecie ale nie znalazłem żadnych informacji.
Pozdrawiam :)

Cześć.
Może można pobiegać po części trasy rowerowej.
https://www.zivogosce.hr/hr/recreation/
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 07.05.2019 06:59

Thomas81 napisał(a):Witam!
W tym roku wybór padł na Živogošce a konkretnie na dzielnicę Mala Duba, stąd też moje pytanie, bo wprawdzie kilka informacji już znalazłem, ale są one już sprzed kilku lat, więc chciałbym potwierdzić u osób które były tam w miarę niedawno.
Czy w mieścinie jest sklep i gdzie, czy jest w miarę dobrze zaopatrzony ?
Czy jest bankomat ?
Czy jest jakaś knajpka ?
Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam

Ponowię pytanie, bo nie otrzymałem odpowiedzi ?
pokito
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) pokito » 07.05.2019 08:51

Živogošce to miejsce, do którego rokrocznie powracam.Dla mnie to wspaniała miejscówka i idealne miejsce wypadowe. Jeżeli chodzi o dzielnicę Mala Duba, to jest tam kilka domków z apartamenrami i plaża. Nie kojarzę, aby był tam sklep czy bankomat.Ale już w Zivogosce przy hotelu znajdziesz bankomat.Nowością w Hotelu jest fakt, że jest tam kantor,ale niestety nie można wymienić waluty jeśli nie jest się ich klientem. Ze sklepikami w takich małych miejscowościach to niezbyt ciekawie.W Blato czy Zivogosce jest sklep, w ubiegłym roku czynny do 14.00 ze względu na brak pracowników.Pieczywo i niezbędne produkty dostępne.Osobiście robimy wypad do Makarskiej, ok. 20 km do Kozuna czy Lidla,gdzie kupujemy np. mięso, a na targu soczyste owoce. Knajpki są w Zivogosce i Blato, właściwie to rzut beretem od Malej Duby.
Widoki niezapomniane, organizacyjnie wszystko do ogarnięcia.Polecam wypad za Drvenik,gdzie po drodze do Dubrovnika są wspaniałe plantacje i stragany z owocami i przetrworami ... :)
Pozdrawiam
CroLaguna
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroLaguna » 19.05.2019 18:00

Thomas81 napisał(a):
Thomas81 napisał(a):Witam!
W tym roku wybór padł na Živogošce a konkretnie na dzielnicę Mala Duba, stąd też moje pytanie, bo wprawdzie kilka informacji już znalazłem, ale są one już sprzed kilku lat, więc chciałbym potwierdzić u osób które były tam w miarę niedawno.
Czy w mieścinie jest sklep i gdzie, czy jest w miarę dobrze zaopatrzony ?
Czy jest bankomat ?
Czy jest jakaś knajpka ?
Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam

Ponowię pytanie, bo nie otrzymałem odpowiedzi ?



Odpowiadając na twoje pytania:

Jest mały sklepik STUDENAC w którym można kupić podstawowe artykuły spożywcze - znajduje się przy drodze biegnącej od Jardanki do przystani ( kolokwialnie mówiąc wprost do morza ). Jest jeszcze przy plaży stragan z owocami i warzywami.
Bankomatu brak.
Jest mała restauracja w Pensjonacie Duba, jednak nas nie zachwyciła ( polecam restaurację LEUT w Blato przy porcie, gdzie są moim zdaniem smaczniejsze potrawy oraz duże i niedrogie lody ).
Generalnie wszystko o czym piszę znajdziesz zapewne pierwszego dnia , ponieważ Mala Duba jest maleńka i spacerkiem można ją przejść w 10 minut wzdłuż i wszerz.
My w tym roku również odpoczywamy w Malej Dubie :papa: .
dudzis
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 16.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudzis » 19.05.2019 21:47

potwierdzam crolaguna ma racje restauracja LEUT super żarcie ale jest jeszcze restauracja /nie pamiętam nazwy/ schodząc drogą do plaży mijamy po lewej sklep i poniżej po tej samej stronie jest restauracja w pensjonacie - w zeszłym roku spoko i taniej niż w leut super owoce morza, aaaaa bankomat jest obok na campingu /budynek przy wjeździe/
Thomas81
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thomas81 » 20.05.2019 14:15

Dziękuję wszystkim za odpowiedź
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba.. - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone