Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba..

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.07.2017 14:52

coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą swojej miejscówki własnie na Blato badz okolice...:)
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 12.07.2017 21:28

katika123 napisał(a):Witam,
Myślę że Blato to dobry wybór, byliśmy 3 razy w Breli i raz w Drasnicach. Kolejny rok mniejsza miejscowość Blato. Mam pytanie ponieważ są tu znawcy tej miejscowości : czy w stronę Wielkiej Duby są jakieś małe plaże do których można dojść z lądu?

Z tego co pamiętam, to idąc od Blato to nie ma. Cały czas stromy brzeg.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 18.07.2017 10:13

ulka73 napisał(a):Też byliśmy w Ferdo :)))fajni gospodarze mówią perfekt po angielsku. Czyste i zadbane apartamenty. My w przeostatni dzień dalismy im żubrówkę na pożegnanie - a dostaliśmy cały pólmisek swieżo złowionych i zgrilowanych makreli pyyycha. Pozdrów gospodarzy od Ani i Grega z Bydgoszczy. (tych od tego auta co nawaliło hi, hi). A żeby szybciej być na plaży - to wychodząc z apartamentu nie idźcie na lewo tylko w prawo i za parkingiem w lewo po schudkach - wyjdziecie od razu przy plaży przy warzywniuaku :))


Hej, to wy byliście w Ferdo w tym roku? Teraz się zorientowałem jak mi na priv odpisywałaś.
W takim razie muszę przysiąść do angielskiego:) Jakoś tak parę lat temu łatwiej było mi się nim posługiwać.
Z całą pewnością pozdrowię.
Powiedz mi ile tak naprawdę z Ferdo jest do plaży? Bo ja zawsze dodaje do tego co podają w ogłoszeniu. I dużo schodów jest> W ogóle bardzo pod górę jest z plaży do apartamentu?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 18.07.2017 10:15

amatus1 napisał(a):coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą swojej miejscówki własnie na Blato badz okolice...:)


Ja co prawda jeszcze tam nie byłem, dopiero w sierpniu wyjazd, ale od zimy regularnie sprawdzam wszelkie informacje o tym miejscu, filmiki i opinie innych i jestem coraz bardziej przekonany że to idealna dla mnie lokalizacja.
xBogoriax
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 12.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) xBogoriax » 16.08.2017 14:56

Miałbym prośbę o potwierdzenie następujących faktów związanych z Zivogosce Blato, gdzie będę już niebawem (tj. od 27 sierpnia):
- Czy nic się nie zmieniło w kwestii braku bankomatu w samej miejscowości? Wg Google bankomat jest w Zivogosce i w Drveniku (z tych najbliżej położonych względem ww.)?
- Czy fish picnic na statku Felun cały czas jest dostępny z Blato? Jaki jest orientacyjny koszt za osobę dorosłą / dziecko?
- Czy w sklepach / restauracjach w Blato można płacić kartą płatniczą / kredytową (w tym wątku, parę postów wcześniej było info że nie za bardzo, ale może coś się zmieniło)?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 16.08.2017 15:05

Fish dostępny :mrgreen: Korčula 250 kun dorosły, Hvar - Mlaska i Sučuraj 150 kun, Pejlesač i Hvar (Trpanj i Sučuraj) 160 kun 8) dzieciaki za połowę, nas była 9 więc negocjowaliśmy delikatnie cenę :mrgreen:
Bankomat w Živogošce Porat przy hotelu nadal stoi i działa :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.08.2017 15:23

xBogoriax napisał(a):Miałbym prośbę o potwierdzenie następujących faktów związanych z Zivogosce Blato, gdzie będę już niebawem (tj. od 27 sierpnia):
- Czy nic się nie zmieniło w kwestii braku bankomatu w samej miejscowości? Wg Google bankomat jest w Zivogosce i w Drveniku (z tych najbliżej położonych względem ww.)?...

W Zivogosce Blato bankomat był i myślę, że jest nadal - osobiście w nim wypłacałam kasę, znajduje się przy recepcji kempingu Dole - w ścianie budynku. Nie pamiętam jednak jakiej sieci był ten bankomat, na pewno nie Zagrebacka. Dojście do kempingu cały czas plażą w kierunku południowym lub jadranką. Recepcja jest zaraz na wjeździe na kemping po prawej stronie.

Na resztę pytań odp. nie znam jaki jest stan obecny.

Edit ....
przed chwilą na szybko sprawdziłam i np. booking potwierdza, że w tym obiekcie znajduje się bankomat i kantor.
xBogoriax
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 12.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) xBogoriax » 16.08.2017 15:54

Wielkie dzięki za Wasze informacje! :D

Może ktoś pomoże jeszcze w temacie płacenia kartami płatniczymi / kredytowymi?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2017 16:16

xBogoriax napisał(a):Wielkie dzięki za Wasze informacje! :D

Może ktoś pomoże jeszcze w temacie płacenia kartami płatniczymi / kredytowymi?

Jest odpowiedni wątek. :idea:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.08.2017 18:00

Chodzi o możliwości płacenia kartą na miejscu, w knajpkach czy sklepie a nie o kursy itd.
carolin7
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) carolin7 » 17.08.2017 20:39

sirk napisał(a):
katika123 napisał(a):Witam,
Myślę że Blato to dobry wybór, byliśmy 3 razy w Breli i raz w Drasnicach. Kolejny rok mniejsza miejscowość Blato. Mam pytanie ponieważ są tu znawcy tej miejscowości : czy w stronę Wielkiej Duby są jakieś małe plaże do których można dojść z lądu?

Z tego co pamiętam, to idąc od Blato to nie ma. Cały czas stromy brzeg.


Oczywiście, że są takie plaże, trzeba tylko wiedzieć, gdzie wejść, bo dość ciężko takie wejście zauważyć i trzeba troszkę się natrudzić, bo zejście nie jest łatwe. :)
nenek
Croentuzjasta
Posty: 398
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 17.08.2017 21:03

Plaze sa w drodze do Viekiej Duby trzeba szukac wydeptanych zejsc sa one co chwila ale uwaga duzo jest tam nagusow.A co do bankomatu jest na Camp Dole przy bramie wjazdowej na kemping jest tez obok kantor Zagrebacka Banka bardzo dobry kurs pobieraja 1,5 procent prowizji. Stan obecny byłem do 6 lipca. Dodam jeszcze ze od apartamentu ferdo jest około 100 metrow do plazy kilka schodkow przechodzi sie miedzy domami jest dosc ciasno . Mozna jeszcze isc na około droga asfaltowa bedzie z 200 metrow.
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 21.08.2017 17:30

xBogoriax napisał(a):
Może ktoś pomoże jeszcze w temacie płacenia kartami płatniczymi / kredytowymi?


W Market Plus/Leut/Adriana można płacić kartami ;)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.11.2017 08:22

Prośba do tych co byli ostatnio w Blato bądź okolicy czy moglibyście podzielić się spostrzeżeniami a przede wszystkim sprawdzonymi namiarami na kwaterę. My w cro unikamy zgiełku i lubimy bardziej kameralne, wioskowate klimaty:) Najlepiej info na priv:).
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 06.11.2017 08:32

amatus1 napisał(a):Prośba do tych co byli ostatnio w Blato bądź okolicy czy moglibyście podzielić się spostrzeżeniami a przede wszystkim sprawdzonymi namiarami na kwaterę. My w cro unikamy zgiełku i lubimy bardziej kameralne, wioskowate klimaty:) Najlepiej info na priv:).


PW
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba.. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone