Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zivogosce Blato

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiktor06
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 09.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiktor06 » 11.07.2023 23:31

Jestem na miejscu od niedzieli. Teraz to już o siódmej z rana pełno mat i ręczników. Wolnego miejsca pod drzewem nie uświadczysz. Dla mnie to nowość na taką skalę w Chorwacji. Generalnie dużo ludzi, ale są też tablice z wolnymi apartamentami.
migchel
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 19.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) migchel » 14.07.2023 01:17

W tamtym roku w Breli wszystko bylo na noc puste na plazach , chodził jakiś Pan który codziennie plaze porządkowal i jakby ktos cos sobie zostawil z ramach rezerwacji to byloby out . Byly tablice i wszyscy je respektowali , szacun . W zivogosce w tym roku porazka cala plaza pozastawiana recznikami , lezakami , przychodzili sobie pozno albo calkiem popoludniu , w dni pochmurne w ogole ale plaza zastawiona i czlowiek nawet na winko nie klapnie . Mimo ze tablice z zakazami są . Porazka . Powinni sie za to wziąć .
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 14.07.2023 21:45

Na tabliczkach piszę, że bodajże od 20 do 7 nie można zostawiać rzeczy.
Wieczorem plaża była pusta.
Najwcześniej budziłem się ok. 6:30 i już z balkonu było widać rozkładaczy na plaży.
Dla mnie to dziwne zachowanie, zwłaszcza że na plaży jest sporo miejsca.
uyssy
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) uyssy » 17.07.2023 09:33

Pytanie do osób przebywających obecnie w Zivogosce Blato.
W sobotę ruszam na urlop i nie mam zbytnio czasu żeby szukać butów do wody lokalnie w PL.
Czy kupię na miejscu na tych straganach buty do wody dla dziecka, czy trzeba szukać w innych miejscowościach.
Ewentualnie jak ktoś wie jaka cena to będę wdzięczny za informację
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 17.07.2023 09:57

Po drodze będziesz miał kilka dużych supermarketów w Makarskiej przy wyjeździe w kierunku Zivogosców. Mieli tam sporo dupereli plażowych. No i można zrobić dodatkowe zakupy napojów i innej spozywki.
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 250
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 17.07.2023 10:12

marecky81 napisał(a):Po drodze będziesz miał kilka dużych supermarketów w Makarskiej przy wyjeździe w kierunku Zivogosców. Mieli tam sporo dupereli plażowych. No i można zrobić dodatkowe zakupy napojów i innej spozywki.

Buty spokojnie po drodze w Makarskiej w Konzumie lub obok jest chyba sportowy i coś a'la pepco.
Jak jestem w Zivo to po napoje piwa i inną spożywkę jeżdżę do BiH - Robot w Capljinie - np. przy okazji wypadu do Mostaru czy innych wodospadów. Płatne kartą i duża przebitka więc warto po większe zakupy zajechać. Przykładowo duże Ożujsko wychodziło nieco ponad 5zł :papa:
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 17.07.2023 10:50

Racja, jeśli się zahacza o Bośnię, to warto zrobić duże zakupy. Tym bardziej, że są tam rzeczy trudne do kupienia w Chorwacji, np. ajran albo sirene.
uyssy
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) uyssy » 17.07.2023 12:27

A jeszcze dodatkowe pytanie.
Zakładam, że w Zivogoscie Blato plaża jest pełna.
A jak obłożenie na plaży Velika Duba?
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 17.07.2023 18:43

Buty kupisz w budach przy plaży.

Jeśli chodzi o obłożenie, to zależy o której będziesz się wybierał - ja chodziłem o 8-8:30 i mimo rozkładaczy zawsze było jakieś fajne miejsce.
Na Velika Duba w sumie podobnie. Z tym, że tam byłem tylko dwa razy. Ale nie napisał był, że było tam luźno w ciągu dnia.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 17.07.2023 19:13

Za naszych czasów, parę lat temu, w Blato było dość luźno. To była połowa sierpnia. Duba też pustawa.

Obrazek

Obrazek
coolin
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 20.07.2023 23:44

Jaka sytuacja w Blato ??? Dużo ludzi ??? Czy miejsce na plaży jest rano nadal rezerwowane ??? Jutro ruszamy o 17.00 :)
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 21.07.2023 08:31

Ja zawsze będąc w Blato jako podstawową plażę wybierałem Dole (https://goo.gl/maps/idK6K51PHeMoKtVe6), wystarczy przejść wśród drzew przez kamping i zejść na dół. O wiele więcej miejsca, prysznice, w sezonie stragany z owocami, kawałek dalej knajpka z jedzeniem i toaletą.
uyssy
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) uyssy » 31.07.2023 23:28

Za 2 dni kończę pobyt w Zivogosce Blato, więc już teraz podzielę się swoimi przemyśleniami.

Miejscowość mała ale ogólnie OK, jest gdzie zjeść, są lody, jest pekara i stragan z owocami i warzywami.
Jest kilka straganów z "pierdolatami" dla dzieci + jakieś maski do pływania, buty do wody, maty plażowe itp.
Jest też mały sklep spożywczy "Plus" - niestety ceny są mocno zawyżone, więc jeżeli ktoś ma potrzebę, to sugeruję większe zakupy w Kauflandzie w Makarskiej lub Plodine w Zaostrog.

Co do plaży:
Od 22 do 7 rano jest zakaz rozkładania się (czytaj "rezerwowania") na powierzchni plażowej i faktycznie na wieczór plaża jest pusta.
Nie zmienia to faktu, że jak szedłem o 8 rano do pekary, to najlepsze miejsca pod drzewami były już niedostępne - zarezerwowane przez "Januszy" (maty z kamieniami na wierzchu) lub też przez Chorwatów, którzy rozkładali tam leżaki do wypożyczenia.

Ogólnie im bliżej mariny to większe zagęszczenie ludzi.
Na samym końcu plaży byliśmy w stanie znaleźć miejsca dla 2 rodzin nawet o godzinie 11.00, więc nie było tragedii.
Oczywiście miejsca bez dostępu do drzew.
Weekend to niestety tragedia, bo dodatkowo zjeżdżają się lokalsi i Bośniacy, więc jest tłoczno.

My 50 / 50 byliśmy na plaży w Blato i na plaży Velika Duba.
Osobiście uważam, że warto iść na Veliką Dubę - jest zdecydowanie mniej ludzi, a tak naprawdę to nawet w weekend plaża była zapełniona tylko w połowie.
Zmierzyłem czas przejścia do Duby i wyszło mi 12 minut, a szedłem z napompowaną deską SUP, więc odległościowo nie ma tragedii.
Nie mniej, jeżeli jesteście z małymi dziećmi i starszymi osobami, to już nie lada wyprawa.
Niestety idzie się trochę pod górę, wąską ścieżką i w większości w słońcu.
Oczywiście na plaże można się dostać samochodem (ja nie byłem, więc się nie wypowiem).
Dla chcących i posiadających kajak lub deskę SUP, można się łatwo dostać wodą, opływając tą trasę :) - wiele osób tak robiło.

Dla porównania wstawiam zdjęcia z soboty (29.07.2023 - około godziny 10:00) pokazujące plażę w Blato i Veliką Dubę:

Blato:
1.jpg

2.jpg


Velika Duba

3.jpg

4.jpg



Co do restauracji, to moje odczucia są następujące i bazują tylko na tym co jadłem i piłem:

Masline bar - klimatyczne miejsce na wieczornego drinka (raczej dla dorosłych) - wybór drinków niestety nie jest zbyt duży ale miejsce jak najbardziej polecam.
Vagabundo - dobra kawa przy plaży, pizza też dobra, chyba największy wybór drinków. Niestety prażone kalmary i pierś z kurczaka to już pomyłka.
Bistro Fredy - najwięcej potrwa do wyboru, można zamówić pekę, jednak smakowo nie trafili w moje gusta.
Luet - zdecydowanie mój faworyt (rodziny również), jedzenie bardzo dobre i bardzo miła obsługa.
Na lato - moje największe rozczarowanie, bo to restauracja z polskim akcentem (o ile czegoś nie pokręciłem to właściciel jest Chorwatem i ma żonę Polkę). Wracając do odczuć, zamówienie przyjmował syn (mówiący po Polsku), który trochę je pokręcił, a co do jedzenia to:
- Krewetki w panierce - smażone na głębokim oleju - bardzo słabe i czuć było olejem zamiast krewetkami.
- Pierś z kurczaka w panierce - również smażona na głębokim oleju - nie czuć smaku piersi tylko olej.
- Czarny ryż - niestety bardzo słony
- Burger (dziecko zamawiało) - dla mnie niezjadliwy - mięso było tragiczne - nawet nie wiem jak to nazwać.
- Stek z rekina - to akurat było dosyć smaczne.
Poszliśmy tam tylko raz i już więcej nie próbowaliśmy. Może inne potrawy mają OK, ale niestety - pierwsze wrażenie zrobiło swoje.

Na tym chyba zakończę ale muszę nadmienić (co mnie zdziwiło), że w piątek na plaży na prawo od mariny, w trakcie dnia był pan, który na kupki zbierał igliwie które woda wyrzuciła na brzeg, a na wieczór jak ludzie opuścili plażę, to wszystko zbierał na taczkę i to wywoził - ogromny plus, bo sporo tego pływało w pewnym momencie.
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 01.08.2023 08:37

Trochę mnie zmartwiłeś opinią o "Na lato", bo spodziewałem się, że ktoś w końcu wykorzysta potencjał dawnej Villi Djenka na zrobienie czegoś wartego uwagi :/ Ktoś z tu obecnych pamięta jeszcze Mr. Olimpia? :)

Leut wiadomo, od lat dobry poziom i jeszcze się na nich nie zawiodłem.

A czy restauracja Adriana jeszcze działa?
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 01.08.2023 08:41

Leut i Adriana to jedna restauracja i dziala.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zivogosce Blato - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone