Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba..

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rekuc
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 23.05.2019 20:21

Ta restauracja to Adriana
tranquilo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 24.05.2019 07:51

rekuc napisał(a):Ta restauracja to Adriana

Jak mowa o Blato, a skoro Leut i Adriana to mowa o Blato, to z kolei schodząc drogą w kierunku morza to w prawo idąc są jeszcze dwie knajpki obok siebie, jedna to Vagabundo a drugiej nie pamiętam. O ile Vagabungo można polecić za dobrą pizze i rybę (innego tam nic nie próbowałem), to zdecydowanie nie polecam tej knajpy obok Vagabundo. Byłem tam dwa razy, pierwszy i ostatni. Nigdy w życiu nie piłem tak mocno rozcieńczonego piwa. Smak wody przebijał niemiłosiernie.
Margo87
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 21.06.2019 12:15

Witam, bardzo proszę o opinie (jeśli ktoś z Państwa był) apartamenty http://www.apartmani-reljic.com/index.p ... artment-a2 jak i opinie o samej miejscowości Zivogosce Porat. Planujemy wyjazd pierwszy tydzień września 2+1 (córka 5 lat) + mały piesek maltańczyk i szukam fajnej spokojnej miejscowości, gdzie pies nie będzie problemem na plaży, W zeszłym roku była nasz pierwszy raz w Chorwacji (Tucepi) w tym roku znowu chcemy odwiedzić ten piękny kraj ale już w powiększonym składzie o czworonoga. Proszę także o informację w którym miejscu znajduje się jakiś sklep w Zivogosce bo na google maps nie mogę zlokalizować, ew. może jakiś inny namiar na fajne apartamenty blisko plaży :)
pavlo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 21.06.2019 14:02

Margo87 napisał(a):Witam, bardzo proszę o opinie (jeśli ktoś z Państwa był) apartamenty http://www.apartmani-reljic.com/index.p ... artment-a2 jak i opinie o samej miejscowości Zivogosce Porat. Planujemy wyjazd pierwszy tydzień września 2+1 (córka 5 lat) + mały piesek maltańczyk i szukam fajnej spokojnej miejscowości, gdzie pies nie będzie problemem na plaży, W zeszłym roku była nasz pierwszy raz w Chorwacji (Tucepi) w tym roku znowu chcemy odwiedzić ten piękny kraj ale już w powiększonym składzie o czworonoga. Proszę także o informację w którym miejscu znajduje się jakiś sklep w Zivogosce bo na google maps nie mogę zlokalizować, ew. może jakiś inny namiar na fajne apartamenty blisko plaży :)

Może w jakiś sposób i częściowo odpowiem na Twoje pytanie. Zivogosce składa się z trzech "dzielnic"; Porat, Mala Duba i Blato. Każda z tych "dzielnic" jest bardzo spokojnym miejscem.Mi najbardziej przypadło do gustu Blato. Byłem tam trzy razy z rzędu i nadal rodzinka nie chce nigdzie indziej :) Z Blato można wybrać się na fajne spacery, w jedną stronę ścieżka wiodąca przez Camping, zaś w drugą stronę możemy dojść do ślicznej plaży mało obleganej(tutaj trochę trudniejsza i dłuższa trasa). Największą i najbardziej zurbanizowaną "dzielnicą" jest Porat. W Blato znajdziesz; sklep, stragany z owocami i warzywami, stragany z pamiątkami i "pływadłami" kilka restauracji i pizzerię. Wypożyczysz leżak, rower wodny czy kajak lub łódź motorową. Dwa razy noclegowałem u Franja Filipovica(nowy budynek) i raz w Apartamencie Adriana i ta druga miejscówka z miejscem na parterze od strony morza to poprostu REWELACJA ! Taras z furtką i fruu do wody ! Z Blato możecie się wybrać na wycieczkę statkiem Felun na tzw. fish picnic. Jak się dobrze trafi, to też można być uczestnikiem imprezy Ribarski Vecer - walka o połać szynki zawieszonej na drągu nad wodą po którym trzeba przebiec(dla ułatwienia, drąg jest posmarowany smalcem albo mydłem :lol: ),na tej imprezie jest wiele różnych konkursów dla dzieci i dorosłych, jest makrela + wino po taniości, są też zawody międzynarodowe, które Polska wygrała(przeciąganie liny) w tym Ja :D , nagrodą był 5-cio litrowy baniak z zawartością alkoholu produkcji tambylczej ludności :lol: Jednym słowem świetna impreza i zabawa dla dużych i małych. Mogę polecić też Masline Bar - osobliwe miejsce (wygląd to jak jakaś wielka prowizorka i żulownia,w istocie tak nie jest), odbywają się tam bardzo fajne wieczory tematyczne/koncerty na żywo. Można też zajrzeć do osobliwej knajpki Strnj, muzyka na żywo, strome podejście i ceny ponad średnią z Blato.
Ostatnio edytowano 21.06.2019 14:42 przez pavlo, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.06.2019 14:39

pavlo napisał(a): Zivogosce składa się z trzech "dzielnic"; Porat, Mala Duba i Blato...
To są bardziej oddzielne miejscowości niż dzielnice, rozrzucone w odległości tak co 3 km więc z Poratu do opisanego Blato będzie z 6 km Jadranką, innej drogi nie ma więc nie da się swobodnie np. wzdłuż morza przemieszczać z 1 do 2. Takie info na wszelki wypadek, aby ktoś nie pomyślał, że np. zamieszka w Porat a będzie się przechadzał do Blato ;)

W 2012 byłam w Zivogosce Blato własnie na kempingu Dole i bardzo mi się podobało.
Ribarski vecer zaliczony i Felun też :)
pavlo
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 21.06.2019 15:18

gusia-s napisał(a):
pavlo napisał(a): Zivogosce składa się z trzech "dzielnic"; Porat, Mala Duba i Blato...
To są bardziej oddzielne miejscowości niż dzielnice, rozrzucone w odległości tak co 3 km więc z Poratu do opisanego Blato będzie z 6 km Jadranką,...

gusia-s słuszna uwaga. Ja potraktowałem te miejscowości trochę bardziej administracyjnie i użyłem w słowa "dzielnice" właśnie w cudzysłowie. Druga sprawa, to taka, że miałem ze sobą ponton z motopagajem(mały silnik spalinowy) i tym spacerowałem wzdłuż brzegu do wielu miejsc i fajnych plaż. Wybierając się do Chorwacji polecam wszelkie "pływadła" pozwalające w sposób bezpieczny i rozsądny poruszać się po Adriatyku. Zupełnie inna optyka i inne doznania - powiem tak: jak się ma "pływadło" to Chorwację zalicza się podwójnie w tym samym czasie. Ja mam skromny ponton z małym silnikiem spalinowym i dużego SUP'a. Wszystko pakuję do auta i boxa dachowego. To co napisałem o "pływadłach"może trochę wykracza poza ten wątek, ale w takich miejscówkach jak te wcześniej wymienione też warto o tym wspomnieć.
Polecam też wszystkim skorzystanie z programu z piękną możliwością podpatrzenia miejsca do którego się wybieramy: https://www.google.pl/intl/pl/earth/
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba.. - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019