Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba..

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rekuc
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rekuc » 23.05.2019 19:21

Ta restauracja to Adriana
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 24.05.2019 06:51

rekuc napisał(a):Ta restauracja to Adriana


Jak mowa o Blato, a skoro Leut i Adriana to mowa o Blato, to z kolei schodząc drogą w kierunku morza to w prawo idąc są jeszcze dwie knajpki obok siebie, jedna to Vagabundo a drugiej nie pamiętam. O ile Vagabungo można polecić za dobrą pizze i rybę (innego tam nic nie próbowałem), to zdecydowanie nie polecam tej knajpy obok Vagabundo. Byłem tam dwa razy, pierwszy i ostatni. Nigdy w życiu nie piłem tak mocno rozcieńczonego piwa. Smak wody przebijał niemiłosiernie.
Margo87
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Margo87 » 21.06.2019 11:15

Witam, bardzo proszę o opinie (jeśli ktoś z Państwa był) apartamenty http://www.apartmani-reljic.com/index.p ... artment-a2 jak i opinie o samej miejscowości Zivogosce Porat. Planujemy wyjazd pierwszy tydzień września 2+1 (córka 5 lat) + mały piesek maltańczyk i szukam fajnej spokojnej miejscowości, gdzie pies nie będzie problemem na plaży, W zeszłym roku była nasz pierwszy raz w Chorwacji (Tucepi) w tym roku znowu chcemy odwiedzić ten piękny kraj ale już w powiększonym składzie o czworonoga. Proszę także o informację w którym miejscu znajduje się jakiś sklep w Zivogosce bo na google maps nie mogę zlokalizować, ew. może jakiś inny namiar na fajne apartamenty blisko plaży :)
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 21.06.2019 13:02

Margo87 napisał(a):Witam, bardzo proszę o opinie (jeśli ktoś z Państwa był) apartamenty http://www.apartmani-reljic.com/index.p ... artment-a2 jak i opinie o samej miejscowości Zivogosce Porat. Planujemy wyjazd pierwszy tydzień września 2+1 (córka 5 lat) + mały piesek maltańczyk i szukam fajnej spokojnej miejscowości, gdzie pies nie będzie problemem na plaży, W zeszłym roku była nasz pierwszy raz w Chorwacji (Tucepi) w tym roku znowu chcemy odwiedzić ten piękny kraj ale już w powiększonym składzie o czworonoga. Proszę także o informację w którym miejscu znajduje się jakiś sklep w Zivogosce bo na google maps nie mogę zlokalizować, ew. może jakiś inny namiar na fajne apartamenty blisko plaży :)


Może w jakiś sposób i częściowo odpowiem na Twoje pytanie. Zivogosce składa się z trzech "dzielnic"; Porat, Mala Duba i Blato. Każda z tych "dzielnic" jest bardzo spokojnym miejscem.Mi najbardziej przypadło do gustu Blato. Byłem tam trzy razy z rzędu i nadal rodzinka nie chce nigdzie indziej :) Z Blato można wybrać się na fajne spacery, w jedną stronę ścieżka wiodąca przez Camping, zaś w drugą stronę możemy dojść do ślicznej plaży mało obleganej(tutaj trochę trudniejsza i dłuższa trasa). Największą i najbardziej zurbanizowaną "dzielnicą" jest Porat. W Blato znajdziesz; sklep, stragany z owocami i warzywami, stragany z pamiątkami i "pływadłami" kilka restauracji i pizzerię. Wypożyczysz leżak, rower wodny czy kajak lub łódź motorową. Dwa razy noclegowałem u Franja Filipovica(nowy budynek) i raz w Apartamencie Adriana i ta druga miejscówka z miejscem na parterze od strony morza to poprostu REWELACJA ! Taras z furtką i fruu do wody ! Z Blato możecie się wybrać na wycieczkę statkiem Felun na tzw. fish picnic. Jak się dobrze trafi, to też można być uczestnikiem imprezy Ribarski Vecer - walka o połać szynki zawieszonej na drągu nad wodą po którym trzeba przebiec(dla ułatwienia, drąg jest posmarowany smalcem albo mydłem :lol: ),na tej imprezie jest wiele różnych konkursów dla dzieci i dorosłych, jest makrela + wino po taniości, są też zawody międzynarodowe, które Polska wygrała(przeciąganie liny) w tym Ja :D , nagrodą był 5-cio litrowy baniak z zawartością alkoholu produkcji tambylczej ludności :lol: Jednym słowem świetna impreza i zabawa dla dużych i małych. Mogę polecić też Masline Bar - osobliwe miejsce (wygląd to jak jakaś wielka prowizorka i żulownia,w istocie tak nie jest), odbywają się tam bardzo fajne wieczory tematyczne/koncerty na żywo. Można też zajrzeć do osobliwej knajpki Strnj, muzyka na żywo, strome podejście i ceny ponad średnią z Blato.
Ostatnio edytowano 21.06.2019 13:42 przez pavlo, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.06.2019 13:39

pavlo napisał(a): Zivogosce składa się z trzech "dzielnic"; Porat, Mala Duba i Blato...
To są bardziej oddzielne miejscowości niż dzielnice, rozrzucone w odległości tak co 3 km więc z Poratu do opisanego Blato będzie z 6 km Jadranką, innej drogi nie ma więc nie da się swobodnie np. wzdłuż morza przemieszczać z 1 do 2. Takie info na wszelki wypadek, aby ktoś nie pomyślał, że np. zamieszka w Porat a będzie się przechadzał do Blato ;)

W 2012 byłam w Zivogosce Blato własnie na kempingu Dole i bardzo mi się podobało.
Ribarski vecer zaliczony i Felun też :)
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 21.06.2019 14:18

gusia-s napisał(a):
pavlo napisał(a): Zivogosce składa się z trzech "dzielnic"; Porat, Mala Duba i Blato...
To są bardziej oddzielne miejscowości niż dzielnice, rozrzucone w odległości tak co 3 km więc z Poratu do opisanego Blato będzie z 6 km Jadranką,...

gusia-s słuszna uwaga. Ja potraktowałem te miejscowości trochę bardziej administracyjnie i użyłem w słowa "dzielnice" właśnie w cudzysłowie. Druga sprawa, to taka, że miałem ze sobą ponton z motopagajem(mały silnik spalinowy) i tym spacerowałem wzdłuż brzegu do wielu miejsc i fajnych plaż. Wybierając się do Chorwacji polecam wszelkie "pływadła" pozwalające w sposób bezpieczny i rozsądny poruszać się po Adriatyku. Zupełnie inna optyka i inne doznania - powiem tak: jak się ma "pływadło" to Chorwację zalicza się podwójnie w tym samym czasie. Ja mam skromny ponton z małym silnikiem spalinowym i dużego SUP'a. Wszystko pakuję do auta i boxa dachowego. To co napisałem o "pływadłach"może trochę wykracza poza ten wątek, ale w takich miejscówkach jak te wcześniej wymienione też warto o tym wspomnieć.
Polecam też wszystkim skorzystanie z programu z piękną możliwością podpatrzenia miejsca do którego się wybieramy: https://www.google.pl/intl/pl/earth/
Yola000
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yola000 » 16.07.2019 20:42

Witam,
Sklep w Małej Dubie jest jeden i wystarcza na podstawowe zakupy.Potwierdzam,że zjeść w knajpce najlepiej jest w Blato, do którego da się dojść pieszo z Małej Duby. Knajpa w same Małej Dubie jest ale polecam tylko w razie konieczności.Co roku jest stragan z owocami na plaży.
macko030
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) macko030 » 11.08.2019 09:40

Za 2 tygodnie wybieram się z rodziną do Kamp Dole. Wiem że na terenie jest bankomat czy ktoś może napisać jakiego banku i czy poza ośrodkiem są jeszcze inne bankomaty w Zivogosce? Czy w knajpkach można tam płacić kartą?
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 13.08.2019 23:07

macko030 napisał(a):Za 2 tygodnie wybieram się z rodziną do Kamp Dole. Wiem że na terenie jest bankomat czy ktoś może napisać jakiego banku i czy poza ośrodkiem są jeszcze inne bankomaty w Zivogosce? Czy w knajpkach można tam płacić kartą?

Wydaje mi się że na terenie Campu jest Zagrebacka Banka ale w centrum przy molo masz jeszcze drugi bankomat ale nie powiem jakiego banku-nie zwracam uwagi jak wypłacam gotówkę.W knajpach bez problemu można było płacić kartą jak też w sklepie PLUS.
Tomek!!
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek!! » 28.01.2020 17:22

Cześć
Mam pytanie dot apartamentów w Mala Duba, które są wybudowane przy drodze nr 8. Chodzi mi o hałas z drogi, czy jest słyszalny?
W ubiegłym roku przebywałem w Marusici i niestety pobudka była dość wcześnie :)
Pozdrawiam
Tomek
nowakowski_1975
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowakowski_1975 » 13.06.2020 12:12

Zivogosce Porat...Haus Zorra,może ktoś był...wszelakie info... 8O 8O
Przemasss
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemasss » 17.06.2020 13:47

Czy w Blato jest możliwość wypożyczania pontonów itp.?
hu_ana
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hu_ana » 17.06.2020 14:01

My wypożyczaliśmy kajaki. Pontonów nie pamiętam, ale na pewno coś poza kajakami było ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.06.2020 00:09

Przemasss napisał(a):Czy w Blato jest możliwość wypożyczania pontonów itp.?
Idąc od Blato w kierunku kempingu Dole, na jego granicy z kemp. Boban była wypożyczalnia różnych plywadeł + parasailing.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 18.06.2020 07:59

W Blato jest piekarnia ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba.. - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone